Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
dzisiaj: 31 marca 2017
w Esensjopedii w Esensji w Google

„Kac Wawa” gromi konkurencję i zgarnia Węże 2013

Esensja.pl
Esensja.pl
Akademia WĘŻY po raz drugi w historii przyznała swoje nagrody. Gala odbyła się w Teatrze IMKA, a poprowadził ją Tomasz Karolak. Specjalną nagrodę od Akademii WĘŻY otrzymał Mariusz Pujszo.
„Kac Wawa” to główny triumfator tegorocznych nagród WĘŻE, przyznawanych w polskim kinie za najgorsze filmowe dokonania minionego roku. Niespełniona komedia zdobyła siedem nagród, w tym Wielkiego WĘŻA, dla najgorszego filmu 2012 roku.
„Kac Wawa” to opowieść o pewnym wieczorze kawalerskim, który wymyka się spod kontroli. W głównej roli wystąpił Borys Szyc, który otrzymał nagrodę za najgorszą aktorską kreację. Potwierdzeniem nieudanego zawodowego wyboru jest także wyróżnienie za najgorszy duet, które Borys Szyc podzielił z Sonią Bohosiewicz. To już drugi i trzeci Wąż w karierze Borysa Szyca, który przed rokiem otrzymał nagrodę za najgorszy duet, występując w filmie „1920 Bitwa Warszawska”. Borys Szyc nie wziął udziału w Gali z powodu pracy w teatrze, gdzie wciela się w postać Hamleta.
„Kac Wawa” otrzymała jeszcze kilka innych wyróżnień, w tym za najgorszą reżyserię, scenariusz, żenującą scenę oraz dla komedii, która nie śmieszy. Po odbiór Węży stawił się m.in. współscenarzysta i koproducent „Kac Wawa” Jacek Samojłowicz.
Ale nie tylko „Kac Wawa” zdobył wężowe wyróżnienia. Za najgorszą aktorkę uznano Martę Żmudę-Trzebiatowską, która wystąpiła w filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Niestety laureatka odmówiła udziału w gali z powodu innych zobowiązań. Za to na uroczystości pojawił się współproducent Alessandro Leone, który przyjął w imieniu twórców „Bitwy pod Wiedniem” nagrodę za najgorszy efekt specjalny. Znany z wielu wybitnych ról Marian Dziędziel otrzymał nagrodę za występ poniżej godności, którym „popisał” się w filmie „Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości”. Pod jego nieobecność nagrodę odebrał producent filmu Piotr Reisch. Najgorszy plakat do polskiego filmu 2012 roku mogliśmy zobaczyć w produkcji „Sztos 2”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Mimo niesprzyjających okoliczności (twórca pracuje obecnie poza Warszawą) na gali Węży pojawił się Mariusz Pujszo, by osobiście odebrać nagrodę specjalną przyznaną przez Akademię Węży za Całokształt Twórczości.
Gospodarzem uroczystości wręczenia nagród Węży był Tomasz Karolak, a zaproszeni goście spotkali się w jego Teatrze IMKA. Aktor podkreślał, że w swojej karierze zagrał wiele złych ról i to znakomicie predysponuje go do przyjęcia funkcji gospodarza wężowej gali. Zdecydowanie coś w tym jest. I w roku poprzednim i w tegorocznej edycji zwyciężyły filmy, w których zagrał Karolak – odpowiednio „Wyjazd integracyjny” i „Kac Wawa”.
Goście gali wręczenia nagród Węży na pewno się nie nudzili. Na scenie pojawiło się kilku znakomitych twórców, którzy swoim niewybrednym humorem bawili zgromadzoną widownię. Publiczność obejrzała m.in. angielskojęzyczny zwiastun najgorszych polskich filmów 2012 roku przygotowany przez CyberMariana (twórca pamiętnego zwiastuna amerykańskiej wersji „Czterech pancernych i psa”). Jego nowa produkcja już wkrótce trafi do internetu, a będzie ją można znaleźć m.in. na kanale Nagród Węży w portalu YouTube.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nagrody Węże to odpowiednik amerykańskich Złotych Malin. Powołana w 2012 roku przez Kamila Śmiałkowskiego, Krzysztofa Spóra i Konrada Wągrowskiego nagroda wywołała sporo kontrowersji w środowisku polskich filmowców. W gronie członków Akademii przyznającej Węże jest ponad 100 osób, zajmujących się szeroko rozumianymi działaniami w obszarze polskiej kultury. Twórcy Węży chcą przy pomocy nagród rozmawiać o kondycji polskiego kina i w ten sposób wpływać na poprawę jego jakości. Węże w swoim charakterze mają prześmiewczy i rozrywkowy charakter, a sukces tegorocznej gali utwierdza pomysłodawców tego przedsięwzięcia w przekonaniu, że duch barejowskiego humoru jeszcze w narodzie nie zginął…
W dniu wręczenia nagród odbyło się też spotkanie założycielskie Stowarzyszenia, które rozwijać będzie działania Akademii związane m.in. z nagrodami Węży. Całoroczną aktywność Akademii Węży można śledzić na facebookowym profilu oraz na kanale YouTube, gdzie regularnie prezentowane są specjalne programy filmowe.
Gala Węży odbyła się w warszawskim Teatrze IMKA. Sponsorami wydarzenia były: Teatr IMKA, firma Stock, Black Rabbit, FastMedia, Rental Outpost One, ZTUDIO, bar minus 200, Media Art Center. Produkcją zajęła się firma Black Rabbit. Specjalne podziękowania organizatorów dla Tomasza Karolaka i Teatru IMKA oraz wszystkich wolontariuszy/młodych filmowców, którzy pomagali przy organizacji Gali.
• • •
Oto pełna lista nagrodzonych Wężami 2013:
Wielki Wąż czyli Najgorszy Film
Kac Wawa
reżyseria Łukasz Karwowski, producent Waldemar Leszczyński
Aktor
Borys Szyc
„Kac Wawa”
Aktorka
Marta Żmuda-Trzebiatowska
„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”
Duet na ekranie
Sonia Bohosiewicz i Borys Szyc
„Kac Wawa”
Reżyseria
Łukasz Karwowski
„Kac Wawa”
Scenariusz
Piotr Czaja, Jacek Samojłowicz i Krzysztof Węglarz
„Kac Wawa”
Komedia, która nie śmieszy
Kac Wawa
producent Waldemar Leszczyński
Najgorszy efekt specjalny
Rozpaczliwy wilk
„Bitwa pod Wiedniem”
Żenująca scena
Mariusz Pujszo kopulujący (z poduszką)
„Kac Wawa”
Występ poniżej godności
Marian Dziędziel
„Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości”
Plakat
Sztos 2
producent Cezary Pazura
Całokształt twórczości
Mariusz Pujszo
koniec
14 kwietnia 2013
dodajdo

Komentarze

14 IV 2013   23:25:34

A gdzie "Big Love"?

15 IV 2013   11:31:39

Ałtorka "Big Love" musi się jeszcze postarać, na razie nawet nagrody dla najgorszych nie dla niej.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Nominacje do Węży 2017 – najgorszych polskich filmów roku

28 II 2017

Dziś ogłoszono nominacje do nagrody Węży – dla najgorszych polskich filmów roku 2016. Oto pełna lista nominacji.

więcej »

Oscar dla „La La Land”... a jednak „Moonlight”!

27 II 2017

Tegoroczne Oscary na zawsze zostaną zapamiętane z powodu nieprawdopodobnej pomyłki – Warren Beatty mający ogłosić laureata najważniejszej nagrody pomyłkowo otrzymał kopertę z werdyktem w kategorii najlepszej aktorki – Emmy Stone z „La La Land” i odczytał to jako tytuł zwycięskiego filmu. Tymczasem prawdziwym zwycięzcą był „Moonlight”, o czym dowiedzieliśmy się już po podziękowaniach, jakie wygłosili producenci „La La Land”.

więcej »

Nominacje do Nebuli 2016

21 II 2017

Ogłoszono nominacje do nagród Nebula za rok 2016. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.

więcej »

Polecamy

Małpa musi się pobrudzić

Dobry i Niebrzydki:

Małpa musi się pobrudzić
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Dysfunkcyjna rodzina w podróży, czyli rzeźnia, która wzrusza
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Zabić jelenia gołymi rękami i wyrecytować Konstytucję przez sen
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

You complete me!
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Oscary intymne i okruchy życia
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

„Wstręt” w baletkach, czyli prawdziwa sztuka rodzi się w bólach
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Pola, łączki, lasy, czyli zaświaty według Jacksona
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

A idź z tym gniotem!
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Krwawa makabra jest dobra
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

To jest bingo!
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.