dzisiaj: 20 sierpnia 2017
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXVIII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
[1] 2 3 360 »

A ja myślę, że historia czegoś nauczyła filmowców, ale nie publiczność. Do tej pory lwia część Kingowskich ekranizacji to beczka śmiechu, którą fani chyba tylko z obowiązku bronią (ostatnio zaczyna się to zmieniać, ale wciąż obstaję przy opinii że King "pełnometrażowy" jest nieadaptowalny). Powstaje Mroczna Wieża, która jako letni blockbuster mogłaby się świetnie obronić - jest IMO lepsza od nadętych "epopei" Wachowskich i większości adaptacji "young adult fiction". Minimum ekspozycji zza kadru, dobrze zagrani bohaterowie, wartkie sceny akcji, niewymuszone dialogi i emocjonujący finał. Przyzwoity film. Żeby tylko zmienić mu tytuł...

Najlepszy finałowy pojedynek w kinie superbohatersskim to ten z Civil War. Wcale nie najbardziej widowiskowy, inne w tym samym filmie były większym widowiskiem, ale to były czyste emocje.

freynir, 16-08-2017 11:44:
I nie ma też nacisku w drugą stronę, w stylu japońskiej mangi/anime/visual novel- gdzie jak nie pracujesz jak dziki osioł nad wszystkim, czym jesteś zainteresowany, jesteś uważany za przynajmniej lenia, jeżeli nie dziwaka czy wręcz idiotę

Achika, 15-08-2017 21:48:
Oprócz "przedsiębiorcy o duszy związkowca" (zamiast standardowego szaleńca pragnącego zemsty lub władzy nad światem) podobał mi się pomysł na to, że szkoła gromadzi tylko uczniów z talentem do nauk ścisłych, dzięki czemu nie mamy obowiązkowego w jankeskim kinie młodzieżowym zestawu tępawych bejsbolistów terroryzujących kujonów, a zwłaszcza bohatera oraz złośliwej ślicznotki, o którą rywalizują. Nawet wredny kolega to nie żaden osiłek, tylko taki sam kujon, jak wszyscy. Nareszcie jakaś nowość.
No i ten pomysł z ojcem wymarzonej dziewczyny - zatkało mnie tak samo jak Petera. :-)

Nagrody przyznane w taki sposób, aby nikt nie miał wątpliwości, że kapituła wyznaje "słuszne" i "postępowe" wartości - patrz nagroda dla słabiutkich, tanich prowokacji w stylu "Klątwy" i "Inwazji".

Moim zdaniem jest to najlepsza animacja o Batmanie (i jedna z dwóch najlepszych animacji z DC, obok JL: The New Frontier). Genialny Joker, który jak dla mnie jest godną konkurencją dla legendarnej kreacji Ledgera - nawet, jeśli tylko animowany. Wstrząsająca końcowa konfrontacja z Red Hoodem. Świetny klimat.
Co do nie pokazywania filmu dzieciom - uważam, że zdecydowana większość animacji z serii DCU Animated Original Movies raczej nie nadaje się dla dzieci.


freynir, 14-08-2017 17:18:
Również widzę poprawę. Jako niezarejestrowany(kocham ten stan- wolny elektron) nie mam możliwości edycji komentarzy


freynir, 14-08-2017 17:14:
@Misiek- i o to chodzi. Te nagrody nie mają na celu wyróżnienia twórców. One mają zwrócić twoją uwagę na utwory, które mógłbyś pominąć w natłoku zdarzeń.
PS- redakcja proszona o edycję- do Legend Polskich można wstawić przynajmniej 2 linki- jeden do recenzji na stronie Esensji, drugi bezpośrednio do filmu.

Panowie Redaktorzy piszą o Novej pojawiającej się w "Wojnie" i oryginalnym filmie, o Maurice'ie zapowiadającym krzewienie wiedzy i orangutanie robiącym to w oryginale. Zapomnieli jednak o chyba najbardziej jaskrawym nawiązaniu do oryginału - przecież głównym małpim bohaterem był tam Cornelius, który tutaj jest synem Cezara. Chyba zbyt dużo dosłownych nawiązań, żeby uważać oryginalne postacie za potomków bohaterów "Wojny". Pojawia się właśnie pytanie, jak tu rozwiązać problem tych 2000 lat różnicy w czasie akcji obu filmów. Wpadka twórców czy alternatywna rzeczywistość?


Misiek, 13-08-2017 21:29:
Jedna nagroda była głupia, druga też. Nie ma co się dziwić, znająć tego co to organizuje


Sebastian, 13-08-2017 21:03:
@freynir
Już, jak widzę, poprawione.

Sebastian, 13-08-2017 19:23:
Mamy.
Na pewno zostanie poprawione.
Dziękuję za wychwycenie.

freynir, 13-08-2017 16:41:
Dzięki ;-)
Niestety w recenzji cały czas niepoprawione. Nie macie możliwości edycji po opublikowaniu?

Sebastian, 12-08-2017 21:22:
To proste, wystarczy wykasować "zostają" i wszystko się układa.

freynir, 12-08-2017 19:58:
Proszę o przetłumaczenie na język polski następującego fragmentu recenzji:
"Dochodzi też do widowiskowego pojedynku, w wyniku którego spore połacie Gotham zostają będą musiały zostać za jakiś czas odbudowane."
"Obowiązkiem twórców było bowiem zaprezentowanie każdej z postaci (...) co chcąc nie chcąc (...) skutecznie odciągało uwagę od Mrocznego Rycerza." --> Jak dla mnie to nie minus, bo to raczej SS jest (zbiorowym) głównym bohaterem, a nie Batman.
Co do samego filmu, to za pewną ironię uważam fakt, że zwykła animacja jest filmem lepszym niż "słynny" blockbuster z zeszłego roku.


nosiwoda, 10-08-2017 15:36:
Kurczę, czyżby nałożył mi się trailer (tam na pewno byli bitelsi) z faktycznym otwarciem filmu? Jeśli tak, bardzo przepraszam. Bo oczywiście majora Toma odnotowałem, ale wciąż kojarzę z tym filmem raczej Fab 4.


Michcio, 10-08-2017 11:50:
Walka skalnych gigantów w Hobbicie? Zagadki z Gollumem? A tak to spoko


freynir, 10-08-2017 10:45:
Mój również. Druga rewolucja, tym razem technologiczna, w Mordorze i poszukiwania materiału zastępującego adamantium...
Owszem, mieli obsesje na punkcie królów, ale każdy z tych nowych władców był najpierw akceptowany przynajmniej przez radę regencyjną, jeżeli nie zgromadzenie powszechne- to daje nam coś w stylu Rzeczpospolitej Obojga Narodóe albo Anglii w XVIII/XIX wieku
.


Animonowy, 10-08-2017 00:53:
Chcemy kontynuacji serii, chcemy Góra Czarownic 2!!!!

[1] 2 3 360 »

Polecamy

Ferris Bueller kontra Władysław Frasyniuk

Dobry i Niebrzydki:

Ferris Bueller kontra Władysław Frasyniuk
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Cezar - szympans, który został Mojżeszem
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Ucieczka do zwycięstwa
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Baby jest jakiś inny
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Ove chce się zabić
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Gdy zajrzy w oczy widmo korozji…
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Pod skorupą
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Superheroina nie z „Playboya”
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Oliver Twist i wybuchające siusiaki
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2017 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.