dzisiaj: 16 grudnia 2017
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

dvd i blu-ray

więcej »

komiksowe

więcej »

muzyczne

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
[1] 2 3 27 »


Galeria BWA, 20-11-2017 13:28:
Wstęp na wystawę Linia i chaos jest bezpłatny.


eugeniusz, 19-11-2017 12:00:
mam prace pana Piotra i Jana H.Super -cieszę sie,że je mam i radują oko.POZDRAWIAM


freynir, 28-09-2017 14:10:
Dawno ich nie jadłem, więc nie wiem czy dalej mają ten swój urok. Generalnie są dosyć smaczne, ale żeby dało się je pogryźć, wymagają długiego namaczania w kawie/herbacie.
Na sucho dało się nimi gwoździe wbijać.

Beatrycze, 26-09-2017 10:34:
Aż mnie zaintrygowaliście... Do tej pory jakoś nie miałam okazji skosztować tego produktu. Aczkolwiek pochłonęłam kiedyś w Sylwestra kilka "pierniczków" przyniesionych przez kolegę, które były tak twarde, że nadawały się chyba tylko do rzucania w kogoś.

Achika, 25-09-2017 20:14:
A ja kiedyś kupiłam suchary beskidzkie w sklepie i jak głupia się dziwiłam, czemu tego się nie da jeść. No to teraz rozumiem.

freynir, 25-09-2017 18:48:
Jeżeli nie było "Sucharów Beskidzkich", to nie ma mowy o herbatnikach bojowych. A chleb krasnoludzki to pożywienie klasy survival- zrobisz/zjesz wszystko, żeby tylko go nie musieć napocząć.
PS- napis na tabliczce był po to, aby uniemożliwić wytoczenie procesu o molestowanie ;-p


freynir, 24-09-2017 05:22:
@1)- teoretycznie może. Nie będzie zbyt gęsta, a prędkość wiatrów (a raczej ciągłego huraganu) będzie podobna do prędkości wiatrów na Jowiszu.
PS- unobtainium=nieosiągit


Paweł B., 25-08-2017 14:39:
@Bibliomisiek. Ha! widzę że nie tylko dla mnie interpretacja Czterech pór jest oczywista :)
Kołysanka dla Kleopatry - tak, mało znana a genialna.
Jan Kochanowski - kolejna perła, epopeja, ale w moich kregach znana była dobrze a i często śpiewana. Wiadomo że nie jest to Obława, no ale Kaczmar napisał z tego co pamiętam 800 piosenek, więc trudno by publika znała wszystkie w równym stopniu.
Natomiast jest taka piosenka o której mało wiedzą i wielbiciele Kaczmarskiego - Laputa. Kiedyś miałem fazę i w zapętleniu kilka godzin słuchałem ;)

Paweł B., 25-08-2017 14:27:
Cztery pory niepokoju to nawet nie echa, a wprost pamiętnik, mrocznych, delirycznych stanów lekowych. Kaczmar miał wtedy dość ciężki alkoholowo i nie tylko okres w zyciu. Co oczywiście ani trochę nie umniejsza genialności na wielu płaszczyznach tego utworu i jego uniwersalności. Autor intuicyjnie (a może za Kęmpińskim? kto wie? Kaczmorski wszystko czytał jak leci :) ) konkluduje że najważniejszym instynktem i motorem działania jest lęk.


freynir, 22-08-2017 19:38:
Teoretycznie w GoogleAdSense masz możliwość zgłoszenia (przez oglądającego stronę) że reklama nie pasuje do profilu strony i/lub użytkownika. Sprawdzałem kilkakrotnie- po zgłoszeniu c/a 3-4 wraca z powrotem pierwsza, na której postawiłem krzyżyk. Dodatkowo- im bardziej różnorodne dostajemy reklamy, tym słabiej jesteśmy sprofilowani (mniej nas znają) przez reklamodawców. Dla zarabiającego na reklamach to minus- reklamy niesprofilowane są niżej płatne, dla czytelnika plus- nie dostaje bez przerwy reklam np. czopków, bo wymsknęło mu się na fejsie, że czytając siedzi na tronie.

cranberry, 22-08-2017 11:03:
Niezależnie od kwestii "reklamy a finansowanie" uważam też, że redakcja powinna mieć jakiś ogląd sytuacji, jakie mianowicie pojawią się reklamy tym użytkownikom, którzy ich nie blokują. I czy są to reklamy już tak BARDZO nieprzystające do profilu magazynu :) Stąd powyższa debata :)

Nagrody przyznane w taki sposób, aby nikt nie miał wątpliwości, że kapituła wyznaje "słuszne" i "postępowe" wartości - patrz nagroda dla słabiutkich, tanich prowokacji w stylu "Klątwy" i "Inwazji".

freynir, 14-08-2017 17:14:
@Misiek- i o to chodzi. Te nagrody nie mają na celu wyróżnienia twórców. One mają zwrócić twoją uwagę na utwory, które mógłbyś pominąć w natłoku zdarzeń.
PS- redakcja proszona o edycję- do Legend Polskich można wstawić przynajmniej 2 linki- jeden do recenzji na stronie Esensji, drugi bezpośrednio do filmu.

Misiek, 13-08-2017 21:29:
Jedna nagroda była głupia, druga też. Nie ma co się dziwić, znająć tego co to organizuje


freynir, 01-08-2017 09:56:
Akci- akcji, dziewczyny, nie strzelać ze słowników, klawiaturzysta robi co może.

freynir, 01-08-2017 09:54:
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, w μBlocku i Ghostery można dla określonej strony, ba, wybranej części strony, blokadę wyłączyć. Trudniej w AdAway, bo to bloker systemowy- wyłącza te wszystkie paski reklamowe (Google AdSense itp itd) włączające się razem z prawie każdą apką i przy każdej akci.

Wojciech, 31-07-2017 17:49:
Niewyświetlanie reklam też czyni cuda, takie iluzjonistyczne, typu: coś jest, czegoś nie ma. Na przykład nie ma kasy na utrzymanie Esensji.

freynir, 30-07-2017 15:10:
No cóż, szanowni (z)gredaktorzy- AdAway+μBlock (na Androidzie z Icecatem, naturalnie zkorzeniowanym) lub μBlock+Ghostery (Linux Mint z IceCatem, takoż Win7/8 z Palemoonem) czynią cuda.
PS1- Icecat, Palemoon: pochodne Firefoxa, zoptymalizowane na daną platformę
PS2- książki humorystyczne- dzieła zebrane Fredry i finito, no ewentualnie coś tam od Willa Trząsodzidego


Weronika, 08-06-2017 22:33:
Jako wielka fanka teatru – bardzo czekałam na ten spektakl! Polecam wszystkim, aby kupowali bilety w przyszłym sezonie artystycznym i przyjeżdżali do Krakowa, bo naprawdę warto :)

Milena, 08-06-2017 10:10:
Przyjechaliśmy z mężem na ten spektakl specjalnie z Białegostoku. Stwierdziliśmy, że zrobimy sobie urlop w Krakowie, a dodatkową atrakcją miały być wypad do teatru. Dziś kończą się nasze krótkie wakacje, ale wracamy z nich nauczeni nowych wrażeń i emocji. Spektakl na długo zostanie w naszej pamięci, był świetny.

[1] 2 3 27 »

Polecamy

Inne strony świata

Po trzy:

Inne strony świata
— Beatrycze Nowicka

I jeszcze jeden tom…
— Beatrycze Nowicka

Transfuzje duszy
— Beatrycze Nowicka

Tropem jednorożca
— Beatrycze Nowicka

Inteligentne i inspirujące
— Beatrycze Nowicka

Za Stumilowym Lasem i Doliną Muminków
— Beatrycze Nowicka

Blask jasnych łun
— Beatrycze Nowicka

Dla niefantastów lubiących wyzwania
— Beatrycze Nowicka

Fantastyczne antologie
— Beatrycze Nowicka

Nie tylko wiedźmin
— Beatrycze Nowicka

Copyright © 2000-2017 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.