dzisiaj: 23 października 2017
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

książkowe

więcej »

kinowe

więcej »

dvd i blu-ray (wybrane)

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

kinowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
[1] 2 3 154 »

Zajmiemy się nim!

michał, 20-10-2017 14:03:
A dzisiaj na Netflixie ma premierę kolejny film wg Kinga "1922" z Thomasem Jane i Molly Parker w rolach głównych.

Też uważam, że "Lśnienie" niekoniecznie zasługuje na I miejsce. Nie ma w nim żadnej głębszej myśli. Dla mnie lepszym filmem jest "Angel Heart". Film jest dużo lepszy niż powieść, na której go oparto.

Surrealizm oczywiście też, ale nie poradzę, że podczas seansu miałem skojarzenia również z malarstwem renesansowym, np. Piero di Cosimo (a znawcą bynajmniej nie jestem).
@moon
Słabość fizyczna nie koniecznie może wskazywać na to że nie jest androidem. Wręcz droga w którą poszedł Villeneuve pokazuje, że mógł być podobnie jak Reachel innym rodzajem (specjalnym) androida, który miał swój cel. Z drugiej strony może to wskazywać na coś przeciwnego i to w tych filmach jest świetne.
Jedna uwaga, nie wiem czy scenografia nie szła bardziej w kierunku surrealizmu niż malarstwa renesansowego...

forkiada, 15-10-2017 23:19:
nie, to nie jest dobry film. Może wizualnie i muzycznie owszem, ale scenariusz jak i zobojęstniałe aktorstwo Goslinga i Forda robią z tego obraz co najwyżej przeciętny.

Phaedra, 15-10-2017 19:33:
Dla czego androidy mają śnić skoro książkowi bohaterowie marzą. Jedni o prawdziwych zwierzętach i związanym z tym wyższym statusie społecznym a drudzy o wolności.
Przy całej odwiecznej dyskusji na temat Deckarda, był czy nie był(jest) androidem... myślę że jego słabość fizyczna w starciu z androidami wyjaśnia ta kwestię...
Ogólnie zgadzam się że film jest bardzo dobry i całe szczęście, szkoda było by pogrzebać kolejną legendę.


darek638, 23-09-2017 21:27:
Zestaw jak wszystkie kontrowersyjny ale nie gorszy niż inne.
Na pewno lepszy niż na Filmweb.pl Podobały mi się recenzje, krótkie ale bardzo subiektywne i mimo, że z wieloma się nie zgadzam to nie mogę zaprzeczyć, że są porządnie napisane. Zdarzają się błędy ale tak jest zawsze. My Polacy nie mamy pamięci dlatego łatwo nami manipulować.

@polend :"poświęconom "
Gratuluję poziomu intelektualnego. Prawdopodobnie brak zmielonego mózgu na ścianie i pornografii w wersji hard, to dla ciebie nie komedia.

polend, 23-09-2017 19:03:
lista zrobiona naprawde badziewnie.Większość pokazanyh tu filmów mija się z nazwaniem ich komediami.ale szacunek za poświęconom prace.


freynir, 05-09-2017 11:45:
Trzeba było jej wyjaśnić, że to film etnograficzny na podstawie prac Bronisława Malinowskiego, albo obrazić się, że mężczyźni byli downless (no, za wyjątkiem tutki, której wielkość świadczy o męskości danego obywatela i stanowi wyraźną oznakę statusu)

Beatrycze, 04-09-2017 21:06:
Jako usprawiedliwienie można jej podesłać link do powyższej dyskusji ;P

Pluskwiak, 04-09-2017 20:16:
Zabrałem dziewczynę na randkę na "Tannę". Gdy zorientowała się, że wszystkie kobiety są topless - dostałem w zęby. Nie polecam.

Na mnie największe wrażenie zrobiła scena ze świątyni Jedi gdy młody uczeń próbował ucieczki. Otoczony, był bez szans. Dziwię się, że nikt też nie wspomniał o zabiciu najmłodszych padawanów przez Anakina...

Ej, Żebru wyglądał ok (gorzej Jaskier). Szkoda tylko, że jak mamrotał pod nosem to nic nie można było zrozumieć.
„parę elementów okazało się trafionych, jak charakteryzacja Michała Żebrowskiego” — nigdy nie rozumiałem Twojego poczucia humoru :>
Zastanawiałem się nawet czy nie zebrać utworów G.C. z płyt innych artystów, jak Lady Pank, Steczkowska, Groniec, Kowalska, ale może to przy innej okazji.
Jeżeli to zestawienie nieoczywistych piosenek Grzegorza Ciechowskiego, to powinna się w nim znaleźć "Grawitacja" Justyny Steczkowskiej.


freynir, 29-08-2017 19:49:
Pamiętajmy, że w samym Bollywood wychodzi rocznie więcej filmów niż w całej Ameryce połączonej z Europą, a są tam jeszcze inne ośrodki filmowe. Nie jestem wielbicielem tego kina, akurat to, co u nich jest przebojem, mnie nijak nie podchodzi. Są to jednak produkcje, które warto obejrzeć, aby wiedzieć, co na codzień ogląda ponad miliard ludzi.

[1] 2 3 154 »

Polecamy

Dla niefantastów lubiących wyzwania

Po trzy:

Dla niefantastów lubiących wyzwania
— Beatrycze Nowicka

Fantastyczne antologie
— Beatrycze Nowicka

Nie tylko wiedźmin
— Beatrycze Nowicka

Copyright © 2000-2017 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.