dzisiaj: 24 sierpnia 2017
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXVIII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

dvd i blu-ray (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
[1] 2 3 153 »

Przerost formy nad treścią.
Autor popisuje się słowem, które mało wnosi do zrozumiałego opisu filmów, to nie recenzenci tu zaglądają, a zwykli sympatycy Sf, trochę skromności autorze!

Najlepszy finałowy pojedynek w kinie superbohatersskim to ten z Civil War. Wcale nie najbardziej widowiskowy, inne w tym samym filmie były większym widowiskiem, ale to były czyste emocje.

freynir, 16-08-2017 11:44:
I nie ma też nacisku w drugą stronę, w stylu japońskiej mangi/anime/visual novel- gdzie jak nie pracujesz jak dziki osioł nad wszystkim, czym jesteś zainteresowany, jesteś uważany za przynajmniej lenia, jeżeli nie dziwaka czy wręcz idiotę

Achika, 15-08-2017 21:48:
Oprócz "przedsiębiorcy o duszy związkowca" (zamiast standardowego szaleńca pragnącego zemsty lub władzy nad światem) podobał mi się pomysł na to, że szkoła gromadzi tylko uczniów z talentem do nauk ścisłych, dzięki czemu nie mamy obowiązkowego w jankeskim kinie młodzieżowym zestawu tępawych bejsbolistów terroryzujących kujonów, a zwłaszcza bohatera oraz złośliwej ślicznotki, o którą rywalizują. Nawet wredny kolega to nie żaden osiłek, tylko taki sam kujon, jak wszyscy. Nareszcie jakaś nowość.
No i ten pomysł z ojcem wymarzonej dziewczyny - zatkało mnie tak samo jak Petera. :-)

Panowie Redaktorzy piszą o Novej pojawiającej się w "Wojnie" i oryginalnym filmie, o Maurice'ie zapowiadającym krzewienie wiedzy i orangutanie robiącym to w oryginale. Zapomnieli jednak o chyba najbardziej jaskrawym nawiązaniu do oryginału - przecież głównym małpim bohaterem był tam Cornelius, który tutaj jest synem Cezara. Chyba zbyt dużo dosłownych nawiązań, żeby uważać oryginalne postacie za potomków bohaterów "Wojny". Pojawia się właśnie pytanie, jak tu rozwiązać problem tych 2000 lat różnicy w czasie akcji obu filmów. Wpadka twórców czy alternatywna rzeczywistość?


Michcio, 10-08-2017 11:50:
Walka skalnych gigantów w Hobbicie? Zagadki z Gollumem? A tak to spoko


freynir, 10-08-2017 10:45:
Mój również. Druga rewolucja, tym razem technologiczna, w Mordorze i poszukiwania materiału zastępującego adamantium...
Owszem, mieli obsesje na punkcie królów, ale każdy z tych nowych władców był najpierw akceptowany przynajmniej przez radę regencyjną, jeżeli nie zgromadzenie powszechne- to daje nam coś w stylu Rzeczpospolitej Obojga Narodóe albo Anglii w XVIII/XIX wieku
.

Beatrycze, 09-08-2017 17:58:
Hmm, demokracji... przecież oni tam mieli hopla na punkcie prawowitych królów itp.
A poza tym mój odbiór Władcy już na zawsze został odrobinę spaczony przez Jeśkowa ;P

freynir, 09-08-2017 16:33:
"Władca Pierścieni" konserwatywny? Na pewnym poziomie można go odczytywać jako film o nieudanej rewolucji, w wyniku której magnateria oddaje władzę średniej szlachcie i mieszczanom, co daje zaczątek demokracji.
Już prędzej "Urodzony 4 lipca", mimo całej swojej wymowy antywojennej, oraz zdecydowanie Eastwood i jego "Gran Torino"
Jak wszyscy wiemy konserwatyści nie myślą o niczym innym, jak to czym właściwie jest ta cała kultura BDSM i w wyniku pracy ich przeciążonych, wstecznych umysłów powstają takie straszne filmowe gnioty jak Grey... Na tym właśnie polega konserwatyzm w sztuce.
A tak na poważnie zamiast się kompromitować to z przedziału bardziej lekkich filmów mogłeś wymienić np. "Władcę Pierścieni" i by od biedy pasowało.
No, to jest przecież bardzo konserwatywna opowieść o księżniczce, która dostaje od losu zadanie wyleczenie księcia z sadyzmu. Skłonności Greya są oczywiście wytłumaczone traumą z dzieciństwa, kiedy to ojciec przypalał go papierosami, bo przecież nie może być tak, że chłopak ma po prostu takie preferencje seksualne, prawda? W warstwie wizualnej podobnie - cała kultura BDSM sprowadzona do paru klapsów w estetyce taniego harlequina. Okropieństwo.

Beatrycze, 08-08-2017 13:20:
Uśmiechnęłam się na tego Greya... z drugiej strony czy główną myślą nie jest tam znalezienie przez przeciętną dziewczynę bogatego faceta, który weźmie odpowiedzialność za jej życie i poślubienie go ;P
Bez przesady, wymienienie przez pana Dobrego "Ciemniejszej strony Greya" jako przykładu filmu krzewiącego wartości konserwatywne , świadczy raczej o tym, że poczucie humoru nie jest mu obce.

nosiwoda, 07-08-2017 15:14:
Ktoś tu ma obsesję...
Po pierwsze: czytaj ze zrozumieniem.
Po drugie: O wymienionych przez ciebie filmach i twórcach można w najlepszym razie napisać, że NIE PROMUJĄ agresywnego feminizmu i moralnego nihilizmu. Do promocji i przekazywania wartości o których pisałem im daleko.
Tyle.
Rzeczywiście, to nie jest normalne, że nic Ci nie przychodzi do głowy. Bo przecież cała reżyserska twórczość Eastwooda i Gibsona, wszystkie adaptacje Sparksa i ogólnie cała masa tytułów z ostatnich 30 lat. Ba, z bieżącego sezonu choćby "Milczenie" Scorsesego, "Chata", "Ponad wszystko", "Gru, Dru i Minionki","Ciemniejsza strona Greya"... Tyle z pamięci, więc zapewne jest ich jeszcze więcej.

No i nic o Hardym nie napisali...

Istnieją w ogóle jakieś filmy powstałe w Hollywood w ostatnich powiedzmy 30-tu latach, które poruszając tematykę społeczną jednocześnie przemycają wartości prawicowe, konserwatywne? Nic mi nie przychodzi do głowy. I to chyba nie jest normalne...
Oglądał - stąd też akapit później dopowiada, że chodzi o tego konkretnego goryla z "Wojny...", pod którym wierzchowiec niemal niknął - stare "Małpy" nie pozostawiały takiego wrażenia.
"Chociaż przyznam, że widok goryla na koniu trochę mnie konsternował…" - to chyba jednak wspomnianych na początku "ramotek" recenzent dawno nie oglądał

[1] 2 3 153 »

Polecamy

Ferris Bueller kontra Władysław Frasyniuk

Dobry i Niebrzydki:

Ferris Bueller kontra Władysław Frasyniuk
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Cezar - szympans, który został Mojżeszem
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Ucieczka do zwycięstwa
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Baby jest jakiś inny
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Ove chce się zabić
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Gdy zajrzy w oczy widmo korozji…
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Pod skorupą
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Superheroina nie z „Playboya”
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Oliver Twist i wybuchające siusiaki
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2017 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.