Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 października 2017
w Esensji w Esensjopedii

Nowa rodzina

Esensja.pl
Esensja.pl
W drugim tomie serii „Serafin dni ostatnich” śledzimy dalsze zmagania Yuuichirou Hyakuyi. Młody, gniewny chłopak za wszelką cenę chce udowodnić swoją przydatność dla Księżycowej Kompanii i móc podjąć walkę z wampirami. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z jego oczekiwaniami.

Kagami Takaya, Yamamoto Yamato
‹Serafin Dni Ostatnich #2›

EKSTRAKT:80%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułSerafin Dni Ostatnich #2
Scenariusz
Data wydania25 października 2016
RysunkiYamamoto Yamato
Wydawca Waneko
CyklSerafin Dni Ostatnich
ISBN9788380960688
Cena19,99
Gatunekgroza / horror, manga
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
Akcja mangi rozgrywa się po tajemniczej katastrofie, która doprowadziła do śmierci około dziewięćdziesiąt procent ludzkiej populacji. Tajemniczy wirus zdziesiątkował ludzkość a świat opanowały wampiry, które hodują ludzi niczym zwierzęta zapewniając sobie w ten sposób dostawy świeżej krwi. Garstka dzieci, które przetrwały kataklizm, była przetrzymywana w podziemnym mieście Sanguinem. Yuuichirou Hyakuya wspólnie ze swoim przyjacielem Mikaelem opracowali plan ucieczki, ale niestety nie udało się go zrealizować. W trakcie próby wydostania się z miasta zginęli wszyscy poza Yuuichirou. Chłopak miał szczęście i nie tylko udało mu się uciec na powierzchnię ziemi, ale także otrzymał szansę dostania się do Japońskiej Cesarskiej Armii Demonów, której żołnierze walczą z wampirami
Drugi tom serii opisuje dalsze perypetie gniewnego i narwanego chłopaka, który ma w głowie tylko jeden cel – zemstę za śmierć swoich przyjaciół. Wspólnie z innym kadetem Yoichim Saotome oraz sprawującą nad nim specjalny nadzór Shinoą Hiiragi nasz bohater próbuje za wszelką cenę stać się pełnoprawnym członkiem Księżycowej Kompanii – oddziału eksterminacji wampirów dowodzonego przez podpułkownika Gurena Ichinose. Nie jest to jednak łatwe. Problemu nie stanowi jednak brak umiejętności, ale charakter Yuuichirou, który ma poważne problemy z podporządkowaniem się rozkazom przełożonych i współpracą z innymi kadetami. Co gorsza, podczas szkolenia poznaje on Shihou Kimizuki – chłopaka, który jest bardzo podobny do niego. Niesubordynowany młodzian również chce za wszelką ceną walczyć z wampirami, ale jego motywacja jest zupełnie inna od tej, która napędzą Yuu. O ile główny bohater serii, jak pamiętamy, chce się przede wszystkim zemścić, o tyle Kimizuki chce zostać żołnierzem, by zapewnić lepsze możliwości leczenia dla swojej siostry. Czy dwaj krnąbrni chłopcy zdołają się ze sobą dogadać, czy też rywalizacja zamknie im drogę do walki z wampirami?
Mocną stroną serii pozostaje warstwa graficzna. Rysunki Yamato Yamamoto są niezwykle dynamiczne. Sceny walk wyglądają naprawdę atrakcyjne choć chwilami trzeba dużej koncentracji, by zorientować się co dzieje się na poszczególnych kadrach. Ta trudność jest rezultatem nastawienia przede wszystkim na dynamikę, często kosztem szczegółowości poszczególnych scen. Rysownik stosuje czystą, elegancką kreskę. Kontury są zazwyczaj obrysowywane bardziej zdecydowaną linią o zróżnicowanej grubości, natomiast kreski stawiane w ich obrębie są cieńsze i bardziej delikatne. Całkowicie pozbawione szrafowania rysunki opierają się na dużym kontraście, co dodaje im elegancji i wyrazistości. Wizerunki ludzi oraz wampirów przedstawione są w stylistyce charakterystycznej dla współczesnej mainstreamowej mangi, co oznacza między innymi to, że wszyscy wyglądają tu jak dzieci. O ile w przypadku kadetów jest to jeszcze zrozumiałe, o tyle osoby starsze prezentują się dość nienaturalnie. Nawet królowa wampirów wygląda jak gimnazjalistka.
Drugi tom „Serafina Dni Ostatnich” zawiera kontynuację opisu przygotowań głównego bohatera do walki z wampirami. Widzimy jak radzi sobie w szkole i pielęgnuje nienawiść do wampirów. Scenarzysta umiejętnie, choć w dość przewidywalny sposób, stawia na jego drodze pewne przeszkody i obserwuje, jak Yuu sobie z nimi radzi. Mamy tu też charakterystyczne dla tej fazy opowieści zawieranie znajomości z osobami, które zapewne będą w walce z wampirami odgrywać kluczowe role. Trudne charaktery bohaterów i wspólny cel wymuszający współpracę to dwa elementy, wokół których zbudowana jest narracja. Wydaje się jednak, że to co najciekawsze dopiero przed nami. Prawdziwa walka jeszcze się bowiem nie zaczęła. Będzie ona o tyle interesująca, że – jak się okazuje – nie wszyscy przyjaciele Yuuichirou zginęli podczas próby ucieczki z podziemnego miasta. Co więcej, autor umiejętnie podsyca ciekawość czytelnika wspominając o prowadzonym przez tajemniczą sektę sierocińcu Hyakuya, w którym wychowywał się główny bohater. No i nadal nie wiemy czym lub kim jest tytułowy Serafin Dni Ostatnich kilkukrotnie wspomniany w tym tomie. Ocena kolejnych odsłon tej serii będzie w znacznym stopniu zależała od tego, czy odpowiedzi na te pytania okażą się satysfakcjonujące.
koniec
20 stycznia 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Esensja czyta dymki: Październik 2017
Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

23 X 2017

Wśród październikowych komiksowych króciaków jedna nowość oraz kilka pozycji nieco starszych.

więcej »

Marvel: Warlock raz jeszcze
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

21 X 2017

Wybłagany u wydawcy pierwszy tom serii Jima Starlina „Warlock” szczęśliwie ukazał się na łamach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Szybko, bo już dwa numery później przygotowano jego kontynuację.

więcej »

Stare ale jare
Marcin Osuch

20 X 2017

Wydawnictwo Taurus zachęcone sukcesem „Valeriana” sięgnęło po kolejną klasyczną serię komiksu frankobelgijskiego. „Luc Orient” ma już swoje lata, ale czyta się go całkiem sprawnie.

więcej »

Polecamy

Warlock raz jeszcze

Marvel:

Warlock raz jeszcze
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Człowiek pociągający za sznurki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pogromca – moja miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Mroczna strona Marvela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

I ty możesz zostać arachnoidem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Oto wizja wpadki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Głos suwerena wysłuchany
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ogniu krocz za mną
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Film jednak lepszy
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Dwie twarze X-Men
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zobacz też

Tegoż twórcy

Bliskie spotkanie
— Paweł Ciołkiewicz

Misja w oblężonym mieście
— Paweł Ciołkiewicz

Wampiry, demony i ludzie
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż autora

Superbohaterska nostalgia
— Paweł Ciołkiewicz

Anonimowi bohaterowie
— Paweł Ciołkiewicz

Zakazany owoc
— Paweł Ciołkiewicz

Liczy się tylko wysiłek
— Paweł Ciołkiewicz

Między młotem a kowadłem
— Paweł Ciołkiewicz

Pieniądz rządzi światem
— Paweł Ciołkiewicz

O czterech takich…
— Paweł Ciołkiewicz

Kultura i natura
— Paweł Ciołkiewicz

Wszyscy jesteśmy zabójcami
— Paweł Ciołkiewicz

Miłość w czasach internetu
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.