Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 października 2017
w Esensji w Esensjopedii

Misja w oblężonym mieście

Esensja.pl
Esensja.pl
Trzeci tom serii „Serafin dni ostatnich” sprawia wrażenie adaptacji gry komputerowej. Drużyna Yuuichirou Hyakuyi przemierza drogę z miejscowości Shibuya do Shinjuku walcząc po drodze z grupkami wampirów. Kolejne starcia okazują się testem jego charakteru.

Kagami Takaya, Yamamoto Yamato
‹Serafin Dni Ostatnich #3›

EKSTRAKT:70%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułSerafin Dni Ostatnich #3
Scenariusz
Data wydania20 grudnia 2016
RysunkiYamamoto Yamato
Wydawca Waneko
CyklSerafin Dni Ostatnich
Gatunekgroza / horror, manga
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
Świat po katastrofie, która doprowadziła do śmierci większości ludzkiej populacji, nie jest miejscem przyjaznym. Zniszczony świat opanowały wampiry i hodują ludzi w celu zapewnienia sobie świeżej krwi. Przetrzymywana w podziemnym mieście Sanguinem garstka dzieci decyduje się jednak na desperacką ucieczkę. Niestety udało się to tylko jednemu z nich – Yuuichirou Hyakuya nie tylko uciekł z niewoli, ale także otrzymał szansę dostania się do Japońskiej Cesarskiej Armii Demonów. Młody chłopak za wszelką cenę chce zemścić się na krwiopijcach, ale jego gwałtowny charakter i trudności z podporządkowaniem się rozkazom stanowią poważny problem. Mimo wszystko, wspólnie z nowymi towarzyszami – Yoichim Saotome, Shinoą Hiiragi oraz Shihou Kimizuki – w końcu staje się członkiem Księżycowej Kompanii – elitarnego oddziału eksterminacji wampirów dowodzonego przez podpułkownika Gurena Ichinose.
Trzeci tom rozpoczyna się od misji powierzonej nowemu oddziałowi Yuu. Nasz bohater wspólnie z czwórką towarzyszy – oddziały eksterminacji wampirów liczą pięć osób – wyrusza do Harajuku w celu odbicia przetrzymywanych w niewoli ludzi. Misja okazuje się być znacznie trudniejsza niż przewidywano i zmusza naszych bohaterów do podjęcia kolejnych – nieplanowanych wcześniej działań. Głównym problemem jest jednak nie tyle konieczność walki z wampirami, ale raczej problematyczny charakter Yuu, który może sprowadzić niebezpieczeństwo na cały oddział. Czy nasz bohater da radę opanować swoją porywczość, czy też nieposkromiona żądza zemsty weźmie górę?
Graficzna strona komiksu niezmiennie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Elegancka a jednocześnie wyrazista kreska o zróżnicowanej grubości bardzo dobrze pasuje do opartej na dużym kontraście, klasycznej mangowej stylistyki. Bohaterowie prezentują się bardzo szykownie, choć przecież akcja rozgrywa się na tle totalnie zniszczonej wojną rzeczywistości. Ta wytworność ludzi i wampirów toczących ze sobą krwawą wojnę, sprawia wrażenie nieco nienaturalnej, ale nie sposób zaprzeczyć, że stroje i pozy bohaterów wyglądają bardzo interesująco i atrakcyjnie. W trzecim tomie znajdziemy także interesujący dodatek zawierający m.in. tekst scenarzysty, w którym opisuje on szczegóły wykreowanego przez siebie świata oraz odsłania tajniki pracy nad tworzeniem mangi o starciu ludzi i wampirów.
Trzeci tom przenosi nas do kolejnej fazy procesu rozwoju bohaterów oraz ukazuje nowe perypetie związane z konfliktem charakterów. Niestety scenariusz Takayi Kagami nie unika pewnych mankamentów. Chwilami opowieść jest nieco przewidywalna, kolejne pojawiające się postacie są dość schematyczne, a spory pomiędzy nimi kojarzą się trochę z dziecięcymi kłótniami. Niewykluczone zresztą, że tak właśnie miało być, bo przecież główni bohaterowie w gruncie rzeczy są jeszcze dziećmi. Poza tym, fabuła trzeciego tomu przypomina do pewnego stopnia scenariusz gry komputerowej, w której drużyna bohaterów pokonuje kolejne poziomy walcząc z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami. Niewykluczone jednak, że taka forma narracji znajdzie swoich zwolenników wśród nieco młodszych czytelników.
koniec
24 kwietnia 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Esensja czyta dymki: Październik 2017
Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

23 X 2017

Wśród październikowych komiksowych króciaków jedna nowość oraz kilka pozycji nieco starszych.

więcej »

Marvel: Warlock raz jeszcze
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

21 X 2017

Wybłagany u wydawcy pierwszy tom serii Jima Starlina „Warlock” szczęśliwie ukazał się na łamach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Szybko, bo już dwa numery później przygotowano jego kontynuację.

więcej »

Stare ale jare
Marcin Osuch

20 X 2017

Wydawnictwo Taurus zachęcone sukcesem „Valeriana” sięgnęło po kolejną klasyczną serię komiksu frankobelgijskiego. „Luc Orient” ma już swoje lata, ale czyta się go całkiem sprawnie.

więcej »

Polecamy

Warlock raz jeszcze

Marvel:

Warlock raz jeszcze
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Człowiek pociągający za sznurki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pogromca – moja miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Mroczna strona Marvela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

I ty możesz zostać arachnoidem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Oto wizja wpadki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Głos suwerena wysłuchany
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ogniu krocz za mną
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Film jednak lepszy
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Dwie twarze X-Men
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zobacz też

Tegoż twórcy

Bliskie spotkanie
— Paweł Ciołkiewicz

Nowa rodzina
— Paweł Ciołkiewicz

Wampiry, demony i ludzie
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż autora

Superbohaterska nostalgia
— Paweł Ciołkiewicz

Anonimowi bohaterowie
— Paweł Ciołkiewicz

Zakazany owoc
— Paweł Ciołkiewicz

Liczy się tylko wysiłek
— Paweł Ciołkiewicz

Między młotem a kowadłem
— Paweł Ciołkiewicz

Pieniądz rządzi światem
— Paweł Ciołkiewicz

O czterech takich…
— Paweł Ciołkiewicz

Kultura i natura
— Paweł Ciołkiewicz

Wszyscy jesteśmy zabójcami
— Paweł Ciołkiewicz

Miłość w czasach internetu
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.