Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 15 grudnia 2017
w Esensji w Esensjopedii

Szranki i konkury

Esensja.pl
Esensja.pl
Po rozwiązaniu rozwiązanie zagadki kryminalnej Kyouma Mabuchi i Mira wracają do swoich codziennych zajęć. Z tej rutyny szybko wyrywa jednak naszych bohaterów pojawienie się w Centrali 47 księcia o wdzięcznym przydomku Afrykańska Bryza. Postanawia on mianowicie zorganizować specyficzne zawody dla zbieraczy.

Yuji Iwahara
‹Dimension W #5›

EKSTRAKT:80%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułDimension W #5
Scenariusz
Data wydania27 marca 2017
RysunkiYuji Iwahara
PrzekładMateusz Makowski
Wydawca Waneko
CyklDimension W
ISBN978-83-8096-081-7
Format212s. 125×175mm
Cena19,99
Gatunekmanga, SF
WWW
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
Książę Salva Ene Tibesti to dwudziestotrzyletni dyrektor Centrali 60 leżącej na terenie Afryki oraz prezes „Islero”, czyli największej na świecie firmy produkującej roboty. To właśnie on nosi przydomek Afrykańska Bryza. Jego pojawienie się nie zwiastuje jednak nic dobrego ani ożywczego. Korzystając ze swej pozycji oraz wpływów w NTE rzuca on wyzwanie wszystkim zbieraczom i zwołuje ich na Wyspę Wielkanocną. Od czasu tajemniczej katastrofy to miejsce znajduje się w tak zwanej „Pustce Możliwości”. Oznacza to, że energia wymiaru W na samej wyspie i w jej okolicach spadła niemal do zera, co czyni tę wyspę martwą. Żadna forma życia nie jest w stanie się tam utrzymać. Jednak afrykański książę uważa, że ktoś tam się ukrywa i chce, by najlepsi zbieracze, konkurując ze sobą o wyznaczoną przez niego nagrodę, zajęli się wytropieniem tej osoby.
To wyzwanie staje się nie tylko okazją do zaprezentowania galerii ciekawych zbieraczy z całego świata, ale także do tego, by przyjrzeć się nieco przeszłości głównego bohatera. Autor ujawnia zatem kilka ważnych szczegółów z przeszłości Kyoumy Mabuchiego. Dzięki tej retrospekcji nieco lepiej rozumiemy niechęć Bestii do ogniw i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Yuji Iwahara nie odkrywa jednak jeszcze wszystkich kart i tajemniczy zbieracz nadal pozostaje postacią zagadkową. Dzięki temu opowieść nadal intryguje, choć chwilami jest trochę przegadana. Szczególnie w sekwencjach, w których pojawiają się nowe zawiłości dotyczące wymiaru W trudno się chwilami połapać. Jeśli chodzi o stronę graficzną, to wszystko pozostaje bez zmian. Charakterystyczna kreska Iwahary pozostaje w zgodzie z mangową stylistyką, ale jednocześnie ma w sobie coś europejskiego. Gęste szrafowanie, sposób prowadzenia linii, czy coś w rysach twarzy bohaterów (oczywiście tych mniej mangowych) niezmiennie kojarzy mi się ze stylistyką Andreasa, co stanowi rzecz jasna ogromną zaletę tych rysunków.
Piąty tom „Dimension W” stanowi zaledwie wprowadzenie do nowego rozdziału tej opowieści, ale niesie ze sobą zapowiedź nowych atrakcji. Trzeba bowiem przyznać, że rozgrywka na Wyspie Wielkanocnej, w której stawką ma być przybliżenie się rozwiązania tajemnicy energii wymiaru W i zniknięcia doktora Yurizakiego, zapowiada się bardzo interesująco. Dla autora będzie to też doskonała okazja do wprowadzenia kilku nowych postaci oraz powrotu tych dobrze znanych. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście zbieracze, którzy staną do rywalizacji zorganizowanej przez księcia Salvę. Na razie poznaliśmy tylko ich imiona i mieliśmy okazję przyjrzeć się ich posępnym obliczom, ale już niebawem zapewne przekonamy się na co ich stać. Zobaczymy również, jaką rolę w tej rywalizacji odegra Kyouma Mabuchi, dla którego powrót na Wyspę Wielkanocną może okazać się przełomowy.
koniec
31 lipca 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Zmarnowane życie
Paweł Ciołkiewicz

15 XII 2017

Stworzony przez Jeana van Hamme’a oraz Williama Vance’a bohater opłakiwał Marthę jeszcze zanim to stało się modne. Już w pierwszym tomie świetnej serii „XIII", cierpiący wówczas na amnezję mężczyzna, złożył w strugach deszczu płomienny pocałunek na ustach umierającej Marthy Shoebridge.

więcej »

Historia w obrazkach: Bohater każdych czasów
Sebastian Chosiński

14 XII 2017

W październiku minęła dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – jednego z najbardziej zmitologizowanych bohaterów narodowego panteonu. O którym podczas szkolnych apelów często mówi się z nabożną czcią, rzadko przy tym eksponując jego unikalny światopogląd. Nie unika tych tematów natomiast Szczepan Atroszko, autor interesującego komiksu „Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce”.

więcej »

Nie ufaj nikomu
Paweł Ciołkiewicz

13 XII 2017

„Lot kruka” to kameralna, nieco poetycka opowieść rozgrywająca się we Francji pod koniec drugiej wojny światowej. Ucieczka dwójki młodych ludzi z aresztu staje się nie tylko początkiem intrygującej znajomości i źródłem wielu kłopotów, ale również okazją do nieco innego spojrzenia na swoje życie.

więcej »

Polecamy

Nieskończoność megalomanii

Marvel:

Nieskończoność megalomanii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ostatnie łowy doktora Octopusa
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Przeczytać Panterę i zapomnieć
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pokręcony komiks
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Warlock raz jeszcze
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Człowiek pociągający za sznurki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pogromca – moja miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Mroczna strona Marvela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

I ty możesz zostać arachnoidem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Oto wizja wpadki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zobacz też

Tegoż twórcy

Duchy przeszłości
— Paweł Ciołkiewicz

Zabójstwo w Hotelu Yasogami
— Paweł Ciołkiewicz

Punkty, punkty, punkty
— Paweł Ciołkiewicz

Energia dla wszystkich!
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż autora

Zmarnowane życie
— Paweł Ciołkiewicz

Nie ufaj nikomu
— Paweł Ciołkiewicz

Toksyczni rodzice
— Paweł Ciołkiewicz

Mroczny świat
— Paweł Ciołkiewicz

Niech żyje bal
— Paweł Ciołkiewicz

Bohema ostro bawi się
— Paweł Ciołkiewicz

Krzyżowcy, heretycy i obcy
— Paweł Ciołkiewicz

Krąg śmierci
— Paweł Ciołkiewicz

Japoński Wertham kontratakuje
— Paweł Ciołkiewicz

Dzień zmartwychwstania
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.