Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 września 2017
w Esensji w Esensjopedii

Bliskie spotkanie

Esensja.pl
Esensja.pl
Czwarty tom serii „Serafin dni ostatnich” można uznać za przełomowy. Dochodzi tu bowiem do spotkania o kluczowym dla całej historii znaczeniu. Co więcej, zasiane zostaje ziarno niepewności dotyczące tego, która z dwóch walczących stron – ludzie, czy wampiry – jest faktycznie tą złą. A może granica pomiędzy dobrem i złem jest znacznie bardziej płynna, niż mogło się wydawać dotychczas?

Kagami Takaya, Yamamoto Yamato
‹Serafin Dni Ostatnich #4›

EKSTRAKT:70%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułSerafin Dni Ostatnich #4
Scenariusz
Data wydania25 lutego 2017
RysunkiYamamoto Yamato
Wydawca Waneko
CyklSerafin Dni Ostatnich
ISBN9788380960701
Gatunekgroza / horror, manga
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
W zniszczonym świecie trwa wojna, w której ludzie stają do walki z wampirami. Yuuichirou Hyakuya po ucieczce z kontrolowanego przez krwiopijców miasta Sanguinem dostaje się do Japońskiej Cesarskiej Armii Demonów. Po trudnym szkoleniu staje się członkiem Księżycowej Kompanii – elitarnego oddziału eksterminacji wampirów dowodzonego przez podpułkownika Gurena Ichinose. Teraz wspólnie z Yoichim Saotome, Shinoą Hiiragi oraz Shihou Kimizuki podejmuje walkę w imieniu ludzkości. Do działania napędza go głównie chęć zemsty. Chłopak chce odegrać się na wampirach za śmierć swojego przyjaciela – Mikaeli Hyakuyi, który zginął – tak w każdym razie myślał dotąd Yuu – podczas ucieczki z Sanguinem.
Realizując misję rozpoczętą jeszcze w poprzednim tomie oddział Yuu napotyka nieprzewidziane trudności i musi stanąć do bezpardonowej walki z wrogiem. Jednak wszystkie trudności bledną w obliczu zdarzenia, które zdaje się mieć trudny do przewidzenia wpływ na wszystkich walczących. Oto naprzeciw Yuu staje… Mika. Nie jest on jednak już tym, kim był. Został bowiem zamieniony w wampira i teraz walczy przeciwko ludziom. Spotkanie dawnego przyjaciela nie pozostaje jednak bez wpływu na młodego chłopaka. Obaj stoją w obliczu sytuacji, która niewątpliwie ich przerasta. Bardzo szybko okazuje się jednak, że to nie dramatyczne spotkanie jest głównym punktem ciężkości czwartego tomu. Nie tylko Mika uległ bowiem przemianie, a jego słowa – początkowo dość zaskakujące – o ludzkiej chciwości nabierają złowieszczego znaczenia.
Opowieść nadal utrzymana jest w dość swobodnym tonie. Ludzie i wampiry wprawdzie ze sobą walczą, ale nie zapominają również o wymianie błyskotliwych i uszczypliwych tekstów oraz wzajemnych złośliwości. Rozmowy żołnierzy bardziej przypominają słowne potyczki nastolatków niż poważne rozmowy toczone na polu walki. Ten lekki charakter opowieści wzmacnia elegancka i dynamiczna kreska. Yamato Yamamoto nadal stosuje linie o zróżnicowanej grubości oraz duży kontrast, dzięki czemu uzyskuje naprawdę interesujący efekt. Do oddania różnych odcieni szarości zazwyczaj wykorzystywane są rastry, ale na niektórych planszach – szczególnie tych prezentujących dynamiczne sceny walk – znajdziemy efektowne kreskowanie, za pomocą którego wyeksponowane zostały efekty specjalne. Bohaterowie niezmiennie prezentują się bardzo wytwornie za sprawą dużej uwagi, jaką autor przywiązuje do rysowania ich strojów.
Czwarty tom przynosi przełom zapowiadający interesującą kontynuację. Takayi Kagami stopniowo odsłania coraz więcej tajemnic dotyczących stworzonego przez siebie świata. Wygląda na to, że w kolejnych tomach powoli będziemy dowiadywać się wreszcie kim, lub czym jest tytułowy Serafin Dni Ostatnich. Ciekawie zapowiada się także rozwój relacji pomiędzy Yuu i Miką, którzy najwyraźniej są jedynie marionetkami w czyichś rękach. Krótko mówiąc, warto śledzić dalszy rozwój wypadków, bo scenarzysta najwyraźniej ma jeszcze kilka asów w rękawie.
koniec
11 września 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Mała Esensja: Krowa może być czasem lekko zakręcona
Marcin Mroziuk

25 IX 2017

Młodzi wielbiciele przygód niezwykłej krowy na pewno z przyjemnością sięgną po „Mamę Mu na wycieczce i inne komiksy”, aby po raz kolejny spotkać swoją ulubioną bohaterkę i jej skrzydlatego przyjaciela. Dzieci w trakcie lektury będą świetnie bawić i nie powinno im też specjalnie przeszkadzać to, że zamieszone w tym tomie cztery komiksowe historyjki pod względem fabularnym w znacznym stopniu stanowią powielenie opowieści znanych z wcześniejszych książek Jujji Wieslander.

więcej »

Adaptacja komiksowa, która igra z ogniem
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

23 IX 2017

Komiksowe adaptacje powieści są zawsze bardzo ryzykownym przedsięwzięciem, raczej skazanym na porażkę, niż spektakularny sukces. Szczęśliwie historia zna chlubne wyjątki. Można do nich śmiało dołączyć wydaną przez Egmont wersję obrazkową środkowej części trylogii (choć to już nieaktualne określenie) „Millennium” Stiega Larssona „Dziewczyna, która igrała z ogniem”.

więcej »

Miłość w czasach internetu
Paweł Ciołkiewicz

22 IX 2017

Życie młodego singla w Nowym Yorku nie jest łatwe. Zawód miłosny sprawia, że K pogrąża się w nałogu… randkowania. Za namową kumpla zakłada konto na portalu Lovebug i rzuca się w wir „miłosnych” przygód, które niestety czynią go coraz bardziej nieszczęśliwym.

więcej »

Polecamy

Zaproszenie do jamy

Kadr, który…:

Zaproszenie do jamy
— Wojciech Gołąbowski

Samotni
— Wojciech Gołąbowski

Vahanara!
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Wymarsz o świcie
— Wojciech Gołąbowski

Wróg czy przyjaciel?
— Marcin Osuch

O zmierzchu na Wieprzu
— Wojciech Gołąbowski

Scena łóżkowa
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Pożoga
— Wojciech Gołąbowski

Pędzą konie
— Wojciech Gołąbowski

Rozstrzelany pociąg
— Wojciech Gołąbowski

Zobacz też

Tegoż twórcy

Misja w oblężonym mieście
— Paweł Ciołkiewicz

Nowa rodzina
— Paweł Ciołkiewicz

Wampiry, demony i ludzie
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż autora

Miłość w czasach internetu
— Paweł Ciołkiewicz

Paryskie perypetie
— Paweł Ciołkiewicz

Swobodna ekipa kontratakuje
— Paweł Ciołkiewicz

Ten obcy
— Paweł Ciołkiewicz

Jak za starych, dobrych czasów
— Paweł Ciołkiewicz

Wyrwać się z niewoli
— Paweł Ciołkiewicz

Człowiek jest jak mały robak
— Paweł Ciołkiewicz

„Opłakiwać kogoś i przetrwać to”
— Paweł Ciołkiewicz

Mafia, morderstwo i terroryzm
— Paweł Ciołkiewicz

Wsiąść do pociągu…
— Paweł Ciołkiewicz

Wkrótce

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.