Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
dzisiaj: 24 maja 2017
w Esensjopedii w Esensji w Google

Do księgarni marsz: Luty 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
[1] 2 »
W lutowej edycji naszego cyklu znajdziecie aż trzy tuziny polecanek. Jeśli ktoś chce przeczytać je wszystkie to musi porządnie zakasać rękawy…

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

Zapraszamy też do zapoznania się z lutowymi zapowiedziami w Kulturowskazie.

Nowości
Kup wMadBooks.pl: 22,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Dziennikarka i pisarka Marta Witecka po pełnych napięcia wydarzeniach w Mille zostaje namówiona przez swoją czytelniczkę podejmuje się rozwikłania zagadki tajemniczych zgonów.
Czy słowa niewinnej wyliczanki mogą okazać się klątwą, od której nie będzie można się uwolnić? Przekonamy się o tym już wkrótce.
Kup wMadBooks.pl: 31,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejna pozycja w znakomitej serii „Amerykańskiej” wydawnictwa Czarne. Tym razem dostajemy do rąk opowieść o Nowym Orleanie, widzianym z perspektywy dziewięciu osób związanych z tym miastem. Nowy Orlean to niegdyś miejsce fascynujące, a jego współczesna historia, determinowana przez huragany pustoszące miasto, dramatyczna, jesteśmy więc pewni, że książka będzie bardzo interesująca.
Kup wMadBooks.pl: 17,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W dwóch poprzednich częściach serii „Ale historia…” mogliśmy mieć sporo frajdy z obserwowania, jak uczniowie pana Cebuli przenosili się w czasy Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Tym razem młodzi czytelnicy mogą towarzyszyć swoim rówieśnikom w trakcie wyprawy w przeszłość, która ma im pozwolić na porównanie zasług dla Polski Jadwigi Andegaweńskiej oraz Władysława Jagiełły. Zapewne na brak przygód bohaterowie nie będą mogli narzekać, a lekturę nam już tradycyjnie uprzyjemnią zabawne rysunki i komiksy Artura Nowickiego.
Kup wMadBooks.pl: 28,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Książka o tak zachęcającym tytule w zasadzie sprzedaje się sama, nasza notka jest więc raczej niepotrzebna. Ale nadmieńmy, że ten tytuł, choć w zupełności zgadzający się z zawartością książki, może niektórych wprowadzać w błąd. Dzieło Carin Bodnar opowiada bowiem o zwyczajach rozrodczych w świecie przyrody. I jesteśmy pewni, że może to być lektura pasjonująca.
Kup wMadBooks.pl: 25,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Smoki w wydaniu nietypowym – jako obiekt badań pewnej przedsiębiorczej damy, marzącej o wielkiej przygodzie w quasi-wiktoriańskich realiach. Pomysł ciekawy, czas przekonać się, jak wypada jego realizacja.
Kup wMadBooks.pl: 25,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Myron Bolitar najwyraźniej znudził się już Harlanowi Cobenowi i od kilku lat poczytny autor publikuje już „stand-alone” powieści sensacyjne – nie inaczej będzie tym razem. Z opisu wydawcy zapowiada się typowy „Coben” z wartką akcją i dramatycznymi zwrotami akcji, fani pisarza nie powinni więc być rozczarowani.
Kup wMadBooks.pl: 32,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Fani Boba Dylana zapewne będą zadowoleni z książki będącej hołdem dla ich ulubionego twórcy. „Duszny kraj” to nic innego jak antologia 132 poetyckich przekładów piosenek Dylana opatrzonych komentarzami Filipa Łobodzińskiego. Kto kocha twórczość laureata literackiej Nagrody Nobla 2016, powinien po nią sięgnąć.
Kup wMadBooks.pl: 28,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nina George zabiera nas w emocjonalną podróż w świat wspomnień Henriego. Zawieszony między życiem a śmiercią reporter na nowo przeżywa minione wydarzenia.
Autorka przedstawia nam portrety trzech osób, których losy przeplatają się ze sobą i tworzą opowieść zmuszającą nas do refleksji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Jarosława Grzędowicza nie trzeba przedstawiać fanom polskiej fantastyki. Wieść o tym, że autor „Pana lodowego ogrodu” pracuje nad nową powieścią już jakiś czas temu pojawiła się w sieci, budząc zaintereswoanie fanów. W lutym będziemy mieli okazję z tą powieścią się zapoznać. Liczymy na rozrywkę na przyzwoitym poziomie, wyrazistego bohatera i wartką akcję.
Kup wMadBooks.pl: 25,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nie od dziś wiadomo, że nic tak dobrze nie sprawdza się w literaturze jak traumatyczne wydarzenia z przeszłości, mroczne rodzinne tajemnice i wychodzące na jaw straszliwe prawdy, którym bohater musi stawić czoła – a właśnie to obiecuje nam nowa książka Heather Gudenkauf. Liczymy, że powieść amerykańskiej pisarki obietnicy dotrzyma, a my, czytelnicy, dostaniemy pasjonujący thriller w sam raz na długie zimowe wieczory.
Kup wMadBooks.pl: 34,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Pierwszy tom już trzeciego cyklu umieszczonego we wszechświecie Wspólnoty Międzyukładowej. Tak jak poprzednio, Hamilton oferuje porządną, rozbudowaną i szczegółową space operę oraz wydarzenia, które wpłyną na przyszłość całej ludzkości. Dla fanów brytyjskiego pisarza i solidnej sf – pozycja obowiązkowa.
Kup wMadBooks.pl: 25,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Joshua Hammer postanowił zaprezentować nam historię bibliotekarzy, którzy przechytrzyli terrorystów z Al-Kaidy i wykradli, a potem wywieźli setki tysięcy ksiąg z miasta opanowanego przez islamistów. Biorąc pod uwagę tematykę książka może dostarczyć nam wielu emocji, będąc reportażem, geopolitycznym traktatem i thrillerem w jednym.
Kup wMadBooks.pl: 28,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kontynuacja przygód Rachel Moran, czarownicy i łowczyni nagród. Cykl „Zapadlisko” to pozycja dla wielbicielek romansów paranormalnych, traktujących o nieco starszych bohaterkach.
Kup wMadBooks.pl: 37,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Książka? No pewnie, że książka, a co innego, wazon? Tytuł, przyznajmy, precyzyjny i dokładnie zgodny z tym, co jest pod spodem. A tak na serio „Książka” to opowieść o książkach. O tym, jak wyglądały, czym były, jak wyglądała ich produkcja, dystrybucja, jakie miały znaczenie.
Kup wMadBooks.pl: 31,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nowojorska artystka przez wiele lat pozostaje niedostrzegana. Decyduje się na radykalny krok – wynajmuje trzech mężczyzn, aby ci przedstawili jej prace jako własne. Kiedy ich wystawy odnoszą spektakularny sukces, artystka ujawnia się. Wybucha skandal, a sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że jeden z wynajętych artystów zaprzecza wszystkiemu.
Mamy spore oczekiwania wobec książki okrzykniętej „najlepszą jak dotąd powieścią Siri Hustvedt”.
Kup wMadBooks.pl: 23,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Większość czytelników zapewne kojarzy Tove Jansson z serią książek o Muminkach. Twórczość pisarki (a także malarki i autorki komiksów) nie ograniczała się jednak tylko do przygód sympatycznych trolli, czego dobrym przykładem była wydany dwa lata temu zbiór „Wiadomość”. Jeśli „Słoneczne miasto” jest co najmniej równie ciekawe, to warto po nie sięgnąć.
Kup wMadBooks.pl: 26,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Tytuł książki jasno wskazuje motyw przewodni zebranych opowiadań. Autor ma poszukiwać wyjaśnień odwiecznej tajemnicy ciała, ale również czarować nas dobrym poczuciem humoru, znakomitymi obserwacjami życiowymi, przygodami oraz światem seksu. Czytelnicy lubiący tego typu mieszanki powinni znaleźć coś dla siebie.
Kup wMadBooks.pl: 22,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Co byście zrobili, gdyby ktoś przysyłał wam rodział po rozdziale powieśc opisującą wasze życie? Przed takim własnie problemem staje bohater powieści Agaty Kołakowskiej. Mamy nadzieję że intrygujący pomysł przełoży się na równie interesującą książkę.
[1] 2 »

Kup książki w MadBooks.pl:

‹Trąf, trąf, Misia Bela› Dagmara Andryka - cena 22,99 zł

‹Dziewięć twarzy Nowego Orleanu› Dan Baum - cena 31,75 zł

‹Jadwiga kontra Jagiełło› Grażyna Bąkiewicz - cena 17,50 zł

‹Dziki seks› Carin Bondar - cena 28,50 zł

‹Historia naturalna smoków› Marie Brennan - cena 25,75 zł

‹Już mnie nie oszukasz› Harlan Coben - cena 25,99 zł

‹Duszny kraj› Bob Dylan - cena 32,50 zł

‹Księga snów› Nina George - cena 28,25 zł

‹Głęboko ukryte› Heather Gudenkauf - cena 25,50 zł

‹Otchłań bez snów› Peter F. Hamilton - cena 34,25 zł

‹Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu› Joshua Hammer - cena 25,99 zł

‹Za garść amuletów› Kim Harrison - cena 28,75 zł

‹Książka› Keith Houston - cena 37,75 zł

‹Świat w płomieniach› Siri Hustvedt - cena 31,99 zł

‹Słoneczne miasto› Tove Jansson - cena 23,25 zł

‹Ciało› Wiktor Jerofiejew - cena 26,50 zł

‹Kolejny rozdział› Agata Kołakowska - cena 22,25 zł

‹Ogień krzyżowy› Nancy Kress - cena 24,75 zł

‹Książę głupców› Mark Lawrence - cena 28,75 zł

‹Czerwony Kapturek› Gabriela Mistral - cena 19,50 zł

‹Slade House› David Mitchell - cena 25,99 zł

‹Maria Skłodowska-Curie› Magdalena Niedźwiedzka - cena 25,50 zł

‹Berlin. Metropolia Fausta. Tom 2› Alexandra Richie - cena 45,25 zł

‹Piasek Raszida› Brandon Sanderson - cena 19,25 zł

‹W zaświatach› Małgorzata Saramonowicz - cena 26,50 zł

‹Ukryte działania› Margot Lee Shetterly - cena 25,25 zł

‹Zbrodnia nie przystoi damie› Robin Stevens - cena 24,50 zł

‹Barry Lyndon› William Makepeace Thackeray - cena 31,99 zł

‹Nie wiedzą, co czynią› Jussi Valtonen - cena 38,50 zł

‹Garść żwiru› Ruth Wariner - cena 25,99 zł

‹Wojna Winstona› Michael Dobbs - cena 35,50 zł

‹Młokos› Fiodor Dostojewski - cena 31,99 zł

‹Opowiadania› Gabriel García Márquez - cena 25,50 zł

‹Prawdziwa królowa› Andrew Marr - cena 26,50 zł

dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Do księgarni marsz: Maj 2017
Esensja

9 V 2017

Spóźnione ale szczere polecanki książkowe na maj. Za spóźnienie przepraszamy i obiecujemy poprawę!

więcej »

Nie przegap: Kwiecień 2017
Esensja

30 IV 2017

Jak zwykle miesiąc zamykamy przeglądem naszych recenzji.

więcej »

Do księgarni marsz: Kwiecień 2017
Esensja

3 IV 2017

Kwietniowa oferta wydawców nie powinna nikogo zostawić z uczuciem niedosytu. Ale to prawdopodobnie tylko rozgrzewka przez majowymi Targami Książki w Warszawie.

więcej »

Polecamy

Czy można wyrosnąć z Tomka?

Wilmowski po latach:

Czy można wyrosnąć z Tomka?
— Wojciech Gołąbowski

Wyprawa ratunkowa jak wycieczka krajoznawcza
— Wojciech Gołąbowski

Dla czytelnika dorastającego z bohaterem
— Wojciech Gołąbowski

W nieznane, ale z kobietami
— Wojciech Gołąbowski

W klimatach szpiegowskich
— Wojciech Gołąbowski

Tajemniczo, ale i irytująco
— Wojciech Gołąbowski

Ło Indianerach
— Wojciech Gołąbowski

Mniej encyklopedii, więcej akcji
— Wojciech Gołąbowski

Początek średnio udany
— Wojciech Gołąbowski

Zobacz też

Inne recenzje

Znak firmowy
— Dawid Kantor

Po pociągach nie zostały już nawet kości
— Beatrycze Nowicka

Nie ma żadnego związku
— Joanna Kapica-Curzytek

Kopiuj-wklej, nielegalna kaszanka i antypolskie spiski
— Beatrycze Nowicka

Reguły dzielenia
— Joanna Kapica-Curzytek

Złożony świat poezji
— Joanna Kapica-Curzytek

Królewskie przysmaki
— Marcin Mroziuk

Trójca Trygława
— Magdalena Kubasiewicz

Z tego cyklu

Maj 2017
— Esensja

Kwiecień 2017
— Esensja

Marzec 2017
— Esensja

Styczeń 2017
— Esensja

Grudzień 2016
— Esensja

Listopad 2016
— Esensja

Październik 2016
— Esensja

Wrzesień 2016
— Esensja

Sierpień 2016
— Esensja

Lipiec 2016
— Esensja

Tegoż twórcy

Tako rzecze Jorg
— Beatrycze Nowicka

Zabili mu psa
— Beatrycze Nowicka

A ono się pali. Tak, to jest coś
— Beatrycze Nowicka

Są światy inne niż ten
— Magdalena Kubasiewicz

Przeszłość naszych sąsiadów
— Joanna Kapica-Curzytek

W świecie popiołu i tyranii
— Katarzyna Piekarz

Rok ostrokrzewu
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Styczeń 2017
— Miłosz Cybowski, Dawid Kantor, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Grudzień 2016
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka

Barwy magii
— Magdalena Kubasiewicz

Tegoż autora

10 najlepszych książek 2016 r.
— Esensja

Książki Roku 2016 – nominacje
— Esensja

Wybieramy książkę roku 2016!
— Esensja

Prezenty świąteczne 2016: Książki
— Esensja

Czwarty Wielki Konkurs na Recenzję Książkową
— Esensja

Najlepsze książki 2015 roku
— Esensja

Ostatni dzień głosowania na książki roku 2015!
— Esensja

40 książek z 2015 roku, które warto znać
— Esensja

Prezenty świąteczne 2015: Książki
— Esensja

Najlepsze książki roku 2014
— Esensja

Wkrótce

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.