Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
dzisiaj: 29 maja 2017
w Esensjopedii w Esensji w Google

Do księgarni marsz: Maj 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
[1] 2 »
Spóźnione ale szczere polecanki książkowe na maj. Za spóźnienie przepraszamy i obiecujemy poprawę!

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

Zapraszamy też do zapoznania się z majowymi zapowiedziami w Kulturowskazie.

Nowości
Kup wMadBooks.pl: 25,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Książki Cecyli Ahren cieszą się w Polsce niemałym zainteresowaniem. Tym razem autorka dostarcza czytelnikom opowieść rodem z południowo-zachodniej Irlandii, której bohaterka wiodąca ciche spokojne życie na łonie natury, niespodziewanie staje się celebrytką. Jak poradzi sobie ona w nowej roli?
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Cztery lata po premierze doczekaliśmy się polskiego przekładu ostatniego tomu trylogii „MadAddam”, rozgrywającej się w świecie, w którym niemal cała ludzkość została zgładzona w wyniku śmiercionośnej zarazy. Już poprzednie dwa tomy były prawdziwym popisem niezwykłej wyobraźni Margaret Atwood, liczymy więc, że zakończenie tej historii też zrobi na nas wielkie wrażenie.
Kup wMadBooks.pl: 26,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyglądamy z niecierpliwością tłumaczenia kolejnej powieści Jaume Cabré, katalońskiego pisarza, który w zeszłym roku był gwiazdą majowych Targów Książki w Warszawie. „Agonia dźwięków”, napisana w 1984 roku, to tym razem powieść gotycka. Przenika się w niej religia, duchowość i muzyka. Jesteśmy przekonani, że jest na co czekać, jak do tej pory każda powieść tego pisarza była intelektualną ucztą i czytelniczym wydarzeniem.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
O metafizyce sklepów z książkami, zwanych księgarniami pisano już wiele. To miejsca magiczne, przyciągające ogromem swojego papierowego „kosmosu”. Woody Allen mawiał, że gdyby miał sobie wybrać miejsce, zamieszkałby w delikatesach. My – wolelibyśmy w księgarni. A zanim zamieszkamy, to o nich przeczytamy.
Kup wMadBooks.pl: 25,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Zombie” czyli drugi, po „Wampirze”, tom gliwickiego bestiariusza Wojciecha Chmielarza. Tym razem Dawid Wolski ma rozwikłać zagadkę zniknięcia ciała, a zleceniodawcą jest młody prokurator, którego dalsza kariera może zależeć od wyników tego śledztwa. Prywatnie zastanawiamy się czy tytuł nie jest spoilerem…
Kup wMadBooks.pl: 23,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Fanów Jakuba Ćwieka z pewnością ucieszy kolejna jego powieść, której akcja toczy się w Grimm City.
Kup wMadBooks.pl: 22,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Dla relaksu, odpoczynku i naładowania akumulatorów pozytywną energią. Portret wolnego, nieśpiesznego życia z dala od wielkiego miasta, międzyludzkich więzi. Trochę romans, a także powieść o sile literatury. Miły ukłon w stronę prowincjonalnych, małych księgarni.
Kup wMadBooks.pl: 35,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejny tom barwnego i skomplikowanego cyklu fantasy. Autorka ma niebanalny pomysł na magię i religię swojego świata oraz talent do plastycznych opisów oraz tworzenia bardzo żywych – aczkolwiek nie zawsze sympatycznych – postaci.
Kup wMadBooks.pl: 32,50 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Z jednej strony, motyw społeczności odciętej od świata na wyspie był już w literaturze eksploatowany. Z drugiej strony, ciekawi jesteśmy, jak poradził sobie z nim ten hiszpański pisarz. Zapowiada się barwnie i niebanalnie, zaś nowy kształt świata rodzącego się „z muzyki i milczenia” brzmi bardzo obiecująco.
Kup wMadBooks.pl: 38,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Siddhartha Mukherjee, laureat Nagrody Pulitzera za „Cesarza wszech chorób”, książkę poświęconą tematyce nowotworów, tym razem przybliża czytelnikowi tematykę genetyki. Kolejnej, dla wielu bardzo niezrozumiałej, a przy tym dość niepokojącej, dziedziny z zakresu nauk medycznych. Nie ukrywa on przy tym, że zgłębianie tajemnic ludzkiego genomu może okazać się bardzo istotne, dla poznania i leczenia wielu poważnych chorób, ale ma także swoje mroczne strony i bardzo długą, skomplikowaną historię.
Kup wMadBooks.pl: 29,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Można być pewnym, że lektura nowego dzieła autorki „Blondynki” dostarczy nam wielu niezapomnianych emocji. Przede wszystkim nie należy dać się zwieść tytułowi, bo Joyce Carol Oates nie zabiera czytelników do starożytności, lecz do amerykańskiego miasteczka, w którym ginie bez śladu pewna wyobcowana nastolatka. Liczymy więc, że w powieści tej znajdziemy naprawdę interesującą intrygę kryminalną, która będzie połączona z wnikliwie nakreślonym obrazem amerykańskiej rzeczywistości.
Kup wMadBooks.pl: 48,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Po „Charlotte Brontë i jej siostrach śpiących” przyszła kolej na brata. „Tajemnice wichrowych wzgórz” to jednocześnie wspólna biografia najbardziej i najmniej znanych postaci z rodzeńsywa Brontë: Charlotte i Branwella i próba wyjaśnienia genezy „Wichrowych Wzgórz”.
Kup wMadBooks.pl: 22,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Autor tej książki znany jest u nas z głośnej powieści „Lektor”. Ma dar subtelnego, zniuansowanego pisania o rzeczach najważniejszych. Przeszłość, strata, zmarnowane szanse i wola życia – książka z pewnością znajdzie swoich zwolenników.
Kup wMadBooks.pl: 20,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Z niezwykle bogatej bibliografii Roberta Silverberga w Polsce ukazało się wciąż stosunkowo niewiele pozycji. Pisarz, który swoją twórczością w niebagatelny sposób wpłynął na współczesną fantastykę, znany jest z tworzenia niekonwencjonalnych światów i znakomitych fabuł. W jaki sposób, pół wieku temu, temat transhumanizmu w dekadenckiej przyszłości zaprezentował Amerykanin, dowiemy się dzięki lekturze jego ,,Skrzydeł nocy”. Powieść zostanie wydana w ramach serii ,,Artefakty”, gromadzącej cenne pozycje fantastyki anglojęzycznej z ubiegłego wieku, które do tej pory nie były publikowane w naszym kraju.
Kup wMadBooks.pl: 29,25 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Oparta na faktach historia młodych wspinaczy, którzy przeceniając własne możliwości i nie doceniając natury narazili się na spore niebezpieczeństwo. Ich krótka „przygoda"zamieniła się w walkę o przetrwanie i bezlitosną lekcję pokory.
Kup wMadBooks.pl: 28,75 zł
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nazwisko Mariusza Urbanka jest już dobrze znane miłosnikom literatury biograficznej. Tym razem spod jego pióra wyszła biografia Kornela Makuszyńskiego, którego prawdziwe oblicze może zaskoczyć miłosników jego twórczości. Wedle noty wydawcy Makuszyński niezbyt lubił dzieci i był konserwatystą i mizoginem – a jednak w jego powieściach dla dzieci (i młodzieży) znajdziemy pełne energii bohaterki. Czy Mateuszowi Urbankowi udało si.ę wyjasnić te sprzeczności przekonamy się już wkrótce.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Głośna książka wyróżniona między innymi nagrodą Pulitzera i nominowana do nagrody… Cłarke’a. Najwyraźniej wbrew notce polskiego wydawcy nie jest to powieść historyczna pieczołowicie odtwarzająca czasy sprzed wojny secesyjnej. Wedle oryginalnego opisu Whitehead kreuje świat, w którym Podziemna Kolej jest jak najbardziej rzeczywistym pociągiem przewożącym uciekinierów podziemnymi tunelami. W tym alternatywnym świecie dzieje się historia Cory – niewolnicy zbiegłej z plantacji w Georgii.
[1] 2 »

Kup książki w MadBooks.pl:

‹Lirogon› Cecelia Ahern - cena 25,50 zł

‹Agonia dźwięków› Jaume Cabré - cena 26,50 zł

‹Zombie› Wojciech Chmielarz - cena 25,50 zł

‹Grimm City. Bestie› Jakub Ćwiek - cena 23,50 zł

‹Mała księgarnia samotnych serc› Annie Darling - cena 22,25 zł

‹Skrytobójca Błazna› Robin Hobb - cena 35,25 zł

‹Lśnij, morze Edenu› Andrés Ibáñez - cena 32,50 zł

‹Gen› Siddhartha Mukherjee - cena 38,25 zł

‹Kartagina› Joyce Carol Oates - cena 29,25 zł

‹Tajemnice wichrowych wzgórz› Eryk Ostrowski - cena 48,75 zł

‹Kobieta na schodach› Bernhard Schlink - cena 22,75 zł

‹Skrzydła nocy› Robert Silverberg - cena 20,99 zł

‹Fiva› Gordon Stainforth - cena 29,25 zł

‹Makuszyński› Mariusz Urbanek - cena 28,75 zł

‹Opowieść Podręcznej› Margaret Atwood - cena 25,50 zł

‹Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks› Jan Brzechwa - cena 45,25 zł

‹Mistrz i Małgorzata› Michaił Bułhakow - cena 23,50 zł

‹Farma lalek› Wojciech Chmielarz - cena 25,50 zł

‹Czerwień rubinu› Kerstin Gier - cena 25,99 zł

‹Szpital Przemienienia› Stanisław Lem - cena 22,25 zł

‹Inteligencja kwiatów› Maurice Maeterlinck - cena 25,50 zł

dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Nie przegap: Kwiecień 2017
Esensja

30 IV 2017

Jak zwykle miesiąc zamykamy przeglądem naszych recenzji.

więcej »

Do księgarni marsz: Kwiecień 2017
Esensja

3 IV 2017

Kwietniowa oferta wydawców nie powinna nikogo zostawić z uczuciem niedosytu. Ale to prawdopodobnie tylko rozgrzewka przez majowymi Targami Książki w Warszawie.

więcej »

Nie przegap: Marzec 2017
Esensja

31 III 2017

W marcu opublikowaliśmy osiemdziesiąt dziewięć recenzji – przeczytaliście wszystkie?

więcej »

Polecamy

Czy można wyrosnąć z Tomka?

Wilmowski po latach:

Czy można wyrosnąć z Tomka?
— Wojciech Gołąbowski

Wyprawa ratunkowa jak wycieczka krajoznawcza
— Wojciech Gołąbowski

Dla czytelnika dorastającego z bohaterem
— Wojciech Gołąbowski

W nieznane, ale z kobietami
— Wojciech Gołąbowski

W klimatach szpiegowskich
— Wojciech Gołąbowski

Tajemniczo, ale i irytująco
— Wojciech Gołąbowski

Ło Indianerach
— Wojciech Gołąbowski

Mniej encyklopedii, więcej akcji
— Wojciech Gołąbowski

Początek średnio udany
— Wojciech Gołąbowski

Zobacz też

Inne recenzje

Do księgarni marsz: Październik 2016
— Esensja

Najlepsze prezenty książkowe na święta 2013
— Esensja

Hodowcy makabry
— Sebastian Chosiński

Do księgarni marsz: Czerwiec 2013
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXI – maj 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – maj 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XX – kwiecień 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – kwiecień 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Kwiecień 2017
— Esensja

Marzec 2017
— Esensja

Luty 2017
— Esensja

Styczeń 2017
— Esensja

Grudzień 2016
— Esensja

Listopad 2016
— Esensja

Październik 2016
— Esensja

Wrzesień 2016
— Esensja

Sierpień 2016
— Esensja

Lipiec 2016
— Esensja

Tegoż twórcy

Bogowie też lubią iluzję
— Dominika Cirocka

Dymu dużo, ognia mniej
— Beatrycze Nowicka

Mój przyjaciel Błazen
— Magdalena Kubasiewicz

Prawie jak w raju
— Marcin Mroziuk

Córka swojego ojca
— Joanna Kapica-Curzytek

Rycerski znów w Koziej Twierdzy
— Magdalena Kubasiewicz

Książka niewykorzystanych szans
— Joanna Kapica-Curzytek

W ponurym mieście Grimm
— Magdalena Kubasiewicz

Bez wprawy i bez rutyny
— Joanna Kapica-Curzytek

Rozstania i powroty
— Magdalena Kubasiewicz

Tegoż autora

10 najlepszych książek 2016 r.
— Esensja

Książki Roku 2016 – nominacje
— Esensja

Wybieramy książkę roku 2016!
— Esensja

Prezenty świąteczne 2016: Książki
— Esensja

Czwarty Wielki Konkurs na Recenzję Książkową
— Esensja

Najlepsze książki 2015 roku
— Esensja

Ostatni dzień głosowania na książki roku 2015!
— Esensja

40 książek z 2015 roku, które warto znać
— Esensja

Prezenty świąteczne 2015: Książki
— Esensja

Najlepsze książki roku 2014
— Esensja

Wkrótce

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.