Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
dzisiaj: 20 sierpnia 2017
w Esensjopedii w Esensji w Google

Weekendowa Bezsensja: Katechizm Złego Władcy (3)

Esensja.pl
Esensja.pl
Zapraszamy do kolejnej edycji zasad, jakimi powinien kierować się Zły Władca. Dziś między innymi dowiecie się, czego nie należy robić ze zdeformowanymi mutantami i szalonymi psychopatami.
Pierwsze 25 zasad Złego Władcy znajdziecie TUTAJ, a drugie TUTAJ.
51. Jeśli jeden z moich więziennych strażników wyrazi zaniepokojenie warunkami w celi pięknej księżniczki, natychmiast zostanie przesunięty na stanowisko wymagające mniej kontaktów interpersonalnych.
52. Wynajmę ekipę certyfikowanych architektów, którzy dokładnie przebadają mój zamek i poinformują o tajnych przejściach oraz porzuconych tunelach, z których mogłem nie zdawać sobie sprawy.
53. Jeśli piękna księżniczką, którą pojmę, powie: „Nigdy cię nie poślubię! Nigdy, słyszysz mnie, NIGDY!!!”, powiem: „No to trudno” i zabiję ją.
54. Nie będę dobijać targu z potężnym demonem tylko po to, by później próbować go oszukać.
55. Zdeformowani mutanci i szaleni psychopaci znajdą swoje miejsce w moich Legionach Terroru. Jednakże zanim wyślę ich na misję wymagającą taktu i subtelności, najpierw sprawdzę, czy do tej roli nie znajdę kogoś lepiej wykwalifikowanego i przyciągającego mniej uwagi.
56. Moje Legiony Terroru ćwiczone będą w podstawowych umiejętnościach wojskowych. Każdy, kto nie będzie potrafił trafić w cel wielkości człowieka z 10 metrów, zostanie użyty jako cel na ćwiczeniach.
57. Przed uruchomieniem jakichkolwiek artefaktów czy maszyn uważnie przeczytam instrukcję obsługi.
58. Jeśli nadejdzie konieczność ucieczki, nie będę się zatrzymywał, by zaprezentować dramatyczną pozę i rzucić efektowny komentarz.
59. Nigdy nie zbuduję komputera inteligentniejszego niż ja sam.
60. Mój pięcioletni doradca zostanie poproszony o odszyfrowanie kodu, którego mam zamiar użyć. Jeśli zrobi to w ciągu 30 sekund, nie będę go używał. To samo dotyczy haseł.
61. Jeśli mój doradca zapyta: „Dlaczego ryzykujesz wszytko w tak idiotyczny sposób?”, nie będę kontynuował działań, dopóki nie znajdę odpowiedzi, która go usatysfakcjonuje.
62. Zaprojektuję forteczne korytarze w taki sposób, że intruzi nie będą mieli schowków, w których mogliby się ukrywać w razie strzelaniny.
63. Duże śmieci będą niszczone w piecach, nie zgniatarkach. Piece te będą zawsze gorące, bez tych wszystkich nonsensów z płomieniami biegającymi po tunelach w przewidywalnych odstępach czasowych.
64. Zatrudnię kompetentnego psychiatrę i wyleczę się z wszystkich nietypowych fobii i dziwacznych zwyczajów, które mogłyby być moją słabością,.
65. Jeśli będę musiał mieć system komputerowy z publicznym dostępem, mapy, które będą wyświetlane, pokażą pomieszczenie nazwane Centrum Kontroli. Tak naprawdę będzie to miejsce na egzekucje. Prawdziwe Centrum Kontroli zostanie nazwane Pomieszczeniem Gromadzenia Odpadów.
66. Moja tajna klawiatura będzie w rzeczywistości skanerem odcisków palców. Każdy, kto podejrzy kombinację klawiszy lub odkurzy klawiaturę, by zobaczyć odciski palców, a następnie spróbuje powtórzyć sekwencję, uruchomi system alarmowy.
67. Nieważne jak wiele krótkich spięć będzie w systemie, moi strażnicy zostaną poinstruowani, by traktować każdą awarię kamery śledzącej jako alarm o najwyższym priorytecie.
68. Oszczędzę tego, kto w przeszłości ocalił mi życie. To ma sens, gdyż zachęci innych do czynienia tego samego. Jednakże oferta jest ważna tylko raz – jeśli będą chcieli być ponownie ocaleni, będą musieli znów ratować moje życie.
69. Wszystkie położne zostaną wypędzone z królestwa. Wszystkie dzieci będą przychodzić na świat w zatwierdzonych przez państwo szpitalach. Sieroty będą wychowywane w domach zastępczych, a nie pozostawiane w lasach i wychowywane przez wilki.
70. Jeśli moi strażnicy rozdzielą się, by szukać intruzów, zawsze będą się przemieszczać w minimum dwuosobowych grupach. Będą tak wyszkoleni, że jeśli jeden z nich zniknie tajemniczo w czasie patrolu, ten drugi natychmiast ogłosi alarm i wezwie posiłki, zamiast kręcić się i szukać zagubionego towarzysza.
71. Jeśli zdecyduję się sprawdzić lojalność mojego adiutanta, by sprawdzić, czy może zostać moim zaufanym, będę miał ekipę uzbrojonych strażników w rezerwie, w razie gdyby odpowiedź brzmiała: „nie”.
72. Jeśli wszyscy bohaterowie staną razem wokół dziwnego urządzenia i zaczną mnie prowokować, użyję przeciwko nim konwencjonalnej broni, zamiast wykorzystywać moją superbroń.
73. Nie zgodzę się na wypuszczenie bohatera, jeśli zwycięży w zawodach z bronią, nawet gdy moi doradcy będą mnie zapewniać, że takie zwycięstwo jest niemożliwe.
74. Jeśli stworzę multimedialną prezentację moich planów, skonstruowaną tak, że nawet mój pięcioletni doradca będzie w stanie zrozumieć szczegóły, nie oznaczę dysku „Projekt Dominacja” i nie pozostawię go leżącego na moim biurku.
75. Wyszkolę moje Legiony Terroru, tak aby atakowały bohaterów większymi grupami, zamiast stać i czekać, podczas gdy wybrani żołnierze będą podchodzić pojedynczo.
Ciąg dalszy nastąpi…
• • •
Jeśli macie pomysły na kolejne przykazania Złego Władcy, nadsyłajcie je nam na adres redakcja@esensja.pl bądź wpisujcie jako komentarz do tego tekstu. Rozwijajmy wspólnie esensyjny Katechizm Złego Władcy.
koniec
16 maja 2009
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Do księgarni marsz: Sierpień 2017
Esensja

2 VIII 2017

Upały nie sprzyjają lekturze, a nawet myśleniu o przyszłych lekturach, dlatego też sierpniowa edycja naszych polecanek jest nieco uboższa niż zwykle – co nie znaczy że nie jest warta uwagi.

więcej »

Nie przegap: Lipiec 2017
Esensja

31 VII 2017

Wakacje często oznaczają również odpoczynek od sieci. Tym bardziej warto się przekonać czy nie przegapiliście w lipcu jakiejś ciekawej recenzji.

więcej »

Do księgarni marsz: Lipiec 2017
Esensja

4 VII 2017

Zupełnym przypadkiem nasze lipcowe polecanki otwiera „Dziura”, czyli najkrótszy możliwy opis wakacyjnego rynku książki (mamy nadzieję że w grudniu ktoś wyda „Czarną dziurę”). Na szczęście w dziurze też można znaleźć coś ciekawego.

więcej »

Polecamy

Czy można wyrosnąć z Tomka?

Wilmowski po latach:

Czy można wyrosnąć z Tomka?
— Wojciech Gołąbowski

Wyprawa ratunkowa jak wycieczka krajoznawcza
— Wojciech Gołąbowski

Dla czytelnika dorastającego z bohaterem
— Wojciech Gołąbowski

W nieznane, ale z kobietami
— Wojciech Gołąbowski

W klimatach szpiegowskich
— Wojciech Gołąbowski

Tajemniczo, ale i irytująco
— Wojciech Gołąbowski

Ło Indianerach
— Wojciech Gołąbowski

Mniej encyklopedii, więcej akcji
— Wojciech Gołąbowski

Początek średnio udany
— Wojciech Gołąbowski

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.