Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 grudnia 2017
w Esensji w Esensjopedii

Weekendowa Bezsensja: Katechizm Złego Władcy (3)

Esensja.pl
Esensja.pl
Zapraszamy do kolejnej edycji zasad, jakimi powinien kierować się Zły Władca. Dziś między innymi dowiecie się, czego nie należy robić ze zdeformowanymi mutantami i szalonymi psychopatami.
Pierwsze 25 zasad Złego Władcy znajdziecie TUTAJ, a drugie TUTAJ.
51. Jeśli jeden z moich więziennych strażników wyrazi zaniepokojenie warunkami w celi pięknej księżniczki, natychmiast zostanie przesunięty na stanowisko wymagające mniej kontaktów interpersonalnych.
52. Wynajmę ekipę certyfikowanych architektów, którzy dokładnie przebadają mój zamek i poinformują o tajnych przejściach oraz porzuconych tunelach, z których mogłem nie zdawać sobie sprawy.
53. Jeśli piękna księżniczką, którą pojmę, powie: „Nigdy cię nie poślubię! Nigdy, słyszysz mnie, NIGDY!!!”, powiem: „No to trudno” i zabiję ją.
54. Nie będę dobijać targu z potężnym demonem tylko po to, by później próbować go oszukać.
55. Zdeformowani mutanci i szaleni psychopaci znajdą swoje miejsce w moich Legionach Terroru. Jednakże zanim wyślę ich na misję wymagającą taktu i subtelności, najpierw sprawdzę, czy do tej roli nie znajdę kogoś lepiej wykwalifikowanego i przyciągającego mniej uwagi.
56. Moje Legiony Terroru ćwiczone będą w podstawowych umiejętnościach wojskowych. Każdy, kto nie będzie potrafił trafić w cel wielkości człowieka z 10 metrów, zostanie użyty jako cel na ćwiczeniach.
57. Przed uruchomieniem jakichkolwiek artefaktów czy maszyn uważnie przeczytam instrukcję obsługi.
58. Jeśli nadejdzie konieczność ucieczki, nie będę się zatrzymywał, by zaprezentować dramatyczną pozę i rzucić efektowny komentarz.
59. Nigdy nie zbuduję komputera inteligentniejszego niż ja sam.
60. Mój pięcioletni doradca zostanie poproszony o odszyfrowanie kodu, którego mam zamiar użyć. Jeśli zrobi to w ciągu 30 sekund, nie będę go używał. To samo dotyczy haseł.
61. Jeśli mój doradca zapyta: „Dlaczego ryzykujesz wszytko w tak idiotyczny sposób?”, nie będę kontynuował działań, dopóki nie znajdę odpowiedzi, która go usatysfakcjonuje.
62. Zaprojektuję forteczne korytarze w taki sposób, że intruzi nie będą mieli schowków, w których mogliby się ukrywać w razie strzelaniny.
63. Duże śmieci będą niszczone w piecach, nie zgniatarkach. Piece te będą zawsze gorące, bez tych wszystkich nonsensów z płomieniami biegającymi po tunelach w przewidywalnych odstępach czasowych.
64. Zatrudnię kompetentnego psychiatrę i wyleczę się z wszystkich nietypowych fobii i dziwacznych zwyczajów, które mogłyby być moją słabością,.
65. Jeśli będę musiał mieć system komputerowy z publicznym dostępem, mapy, które będą wyświetlane, pokażą pomieszczenie nazwane Centrum Kontroli. Tak naprawdę będzie to miejsce na egzekucje. Prawdziwe Centrum Kontroli zostanie nazwane Pomieszczeniem Gromadzenia Odpadów.
66. Moja tajna klawiatura będzie w rzeczywistości skanerem odcisków palców. Każdy, kto podejrzy kombinację klawiszy lub odkurzy klawiaturę, by zobaczyć odciski palców, a następnie spróbuje powtórzyć sekwencję, uruchomi system alarmowy.
67. Nieważne jak wiele krótkich spięć będzie w systemie, moi strażnicy zostaną poinstruowani, by traktować każdą awarię kamery śledzącej jako alarm o najwyższym priorytecie.
68. Oszczędzę tego, kto w przeszłości ocalił mi życie. To ma sens, gdyż zachęci innych do czynienia tego samego. Jednakże oferta jest ważna tylko raz – jeśli będą chcieli być ponownie ocaleni, będą musieli znów ratować moje życie.
69. Wszystkie położne zostaną wypędzone z królestwa. Wszystkie dzieci będą przychodzić na świat w zatwierdzonych przez państwo szpitalach. Sieroty będą wychowywane w domach zastępczych, a nie pozostawiane w lasach i wychowywane przez wilki.
70. Jeśli moi strażnicy rozdzielą się, by szukać intruzów, zawsze będą się przemieszczać w minimum dwuosobowych grupach. Będą tak wyszkoleni, że jeśli jeden z nich zniknie tajemniczo w czasie patrolu, ten drugi natychmiast ogłosi alarm i wezwie posiłki, zamiast kręcić się i szukać zagubionego towarzysza.
71. Jeśli zdecyduję się sprawdzić lojalność mojego adiutanta, by sprawdzić, czy może zostać moim zaufanym, będę miał ekipę uzbrojonych strażników w rezerwie, w razie gdyby odpowiedź brzmiała: „nie”.
72. Jeśli wszyscy bohaterowie staną razem wokół dziwnego urządzenia i zaczną mnie prowokować, użyję przeciwko nim konwencjonalnej broni, zamiast wykorzystywać moją superbroń.
73. Nie zgodzę się na wypuszczenie bohatera, jeśli zwycięży w zawodach z bronią, nawet gdy moi doradcy będą mnie zapewniać, że takie zwycięstwo jest niemożliwe.
74. Jeśli stworzę multimedialną prezentację moich planów, skonstruowaną tak, że nawet mój pięcioletni doradca będzie w stanie zrozumieć szczegóły, nie oznaczę dysku „Projekt Dominacja” i nie pozostawię go leżącego na moim biurku.
75. Wyszkolę moje Legiony Terroru, tak aby atakowały bohaterów większymi grupami, zamiast stać i czekać, podczas gdy wybrani żołnierze będą podchodzić pojedynczo.
Ciąg dalszy nastąpi…
• • •
Jeśli macie pomysły na kolejne przykazania Złego Władcy, nadsyłajcie je nam na adres redakcja@esensja.pl bądź wpisujcie jako komentarz do tego tekstu. Rozwijajmy wspólnie esensyjny Katechizm Złego Władcy.
koniec
16 maja 2009
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Prezenty świąteczne 2017: Książki
Esensja

12 XII 2017

Tegoroczne poradniki dla szukających prezentów otwieramy listą 20 książek wartych uwagi, które ukazały się w tym roku.

więcej »

Po trzy: Inne strony świata
Beatrycze Nowicka

10 XII 2017

Tym razem, niestety, tylko po dwa. Fantastyka w odcieniach egzotycznych.

więcej »

Do księgarni marsz: Grudzień 2017
Esensja

9 XII 2017

Szukaliśmy, szukaliśmy i znaleźliśmy aż trzynaście książek, które ukażą się w grudniu!

więcej »

Polecamy

Inne strony świata

Po trzy:

Inne strony świata
— Beatrycze Nowicka

I jeszcze jeden tom…
— Beatrycze Nowicka

Transfuzje duszy
— Beatrycze Nowicka

Tropem jednorożca
— Beatrycze Nowicka

Inteligentne i inspirujące
— Beatrycze Nowicka

Za Stumilowym Lasem i Doliną Muminków
— Beatrycze Nowicka

Blask jasnych łun
— Beatrycze Nowicka

Dla niefantastów lubiących wyzwania
— Beatrycze Nowicka

Fantastyczne antologie
— Beatrycze Nowicka

Nie tylko wiedźmin
— Beatrycze Nowicka

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.