Disco Polo
Maciej Bochniak
‹Disco Polo›

WASZ EKSTRAKT: 0,0 %  |
---|
Zaloguj, aby ocenić |
---|
|
Tytuł | Disco Polo |
Dystrybutor | Next Film |
Data premiery | 26 czerwca 2015 |
Reżyseria | Maciej Bochniak |
Scenariusz | Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz |
Obsada | Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Aleksandra Hamkało, Jacek Koman, Iwona Bielska-Grabowska, Weronika Książkiewicz |
Rok produkcji | 2015 |
Kraj produkcji | Polska |
Czas trwania | 107 min |
Parametry | Dolby Digital 5.1 |
Gatunek | dokument, komedia, muzyczny |
Zobacz w | Kulturowskazie |
Wyszukaj w | Skąpiec.pl |
Wyszukaj w | Amazon.co.uk |
Opis dystrybutora
Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami - żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.
Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak.
Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.
Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?
Inne wydania
Utwory powiązane
Filmy
