Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

Siri Hustvedt

Siri Hustvedt

ImięSiri
NazwiskoHustvedt
Notka biograficzna
Siri Hustvedt, amerykańska pisarka, poetka i eseistka, urodziła się w 1955 roku w Northfield w stanie Minnesota. W dzieciństwie dwa lata mieszkała z rodzicami w Norwegii. Jej ojciec, potomek norweskich imigrantów w trzecim pokoleniu, był profesorem literatury skandynawskiej w miejscowym St. Olaf College. Pisarka ukończyła tam wydział literatury angielskiej, a następnie przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zrobiła doktorat na Uniwersytecie Columbia. Obecnie wraz z mężem, znanym pisarzem Paulem Austerem, i ich córką Sophie mieszka na nowojorskim Brooklynie.
W roku 1982 opublikowała tom poezji „Reading to You”. W 1993 roku ukazała się jej pierwsza powieść „Na oślep”, uznana przez amerykańskich krytyków za jeden z najlepszych debiutów lat dziewięćdziesiątych. W 1996 roku wyszła jej druga powieść, „Oczarowanie Lily Dahl”, a dwa lata później tom esejów „Yonder”. Autorka publikuje również w literackich magazynach „The Paris Review” i „Fiction”.
Według recenzenta „Observera” prawdziwy triumf Hustvedt polega na zdolności do nadawania zwykłym zdarzeniom aury niezwykłości przy jednoczesnym ukazaniu, że wszelka niezwykłość zakorzeniona jest w codzienności.
Teksty w Esensji
Książki – Publicystyka      

Utwory powiązane
Autor      


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.