Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 maja 2022
w Esensji w Esensjopedii

Uli Oesterle

Uli Oesterle

ImięUli
NazwiskoOesterle
Notka biograficzna
Urodzony w 1966 roku Uli Oesterle rozpoczął karierę na początku lat 90 rysując w fanzinie Comicstrich. Współpracował także z innymi fanzinami i magazynami takimi jak SI-Kartuun, MogaMobo, Panel i Tantakel. Tworzył również ilustracje dla m.in. magazynów: Playboy, Cinema i Men’s Health.
„Schläfenlappenphantasien” który ukazał się w 1999 roku, był jego pierwszym autorskim albumem komiksowym. Ten czarno-biały zbiór krótkich historii komiksowych dał autorowi nominację do nagrody Maxa i Moritza. W roku 2000 Oesterle opublikował pierwszą długą historię w kolorze pod tytułem „Frass”, a w 2002 kolejny album pod tytułem „Brain Songs” . W 2003 roku Oesterle uczestniczył w projekcie wydawnictwa Dark Horse („Dark Horse Book of Hauntings”) skupiającym takie sławy komiksowe jak m.in. Mike Mignola i P.Craig Russell.
Za najważniejszy w dotychczasowej karierze rysownika jest uznawany album „Hector Umbra” (pierwotnie opublikowany przez niemieckie wydawnictwo Edition 52 w roku 2003) który doczekał się wydań we Francji, Holandii i obecnie w Polsce.
Teksty w Esensji
Komiksy – Recenzje      


Komiksy – Publicystyka      

Utwory powiązane
Scenariusz      


Rysunki      Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.