Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 września 2023
w Esensji w Esensjopedii

Cezary Konrad

Cezary Konrad

ImięCezary
NazwiskoKonrad
Notka biograficzna
Cezary Konrad (1967) – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego; oryginalny kompozytor, wielbiciel Allana Holdswortha, lider swojego kwartetu i autor płyty „One mirror… many reflections”.
Najlepszy polski perkusista od wielu lat nieprzerwanie zajmujący I miejsce w tej kategorii według miesięcznika Jazz Forum. Karierę rozpoczynał w zespole Central Heating Trio wygrywając I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie (1990). Grał prawie ze wszystkimi: Randy Brecker, Susan Weinert (1995 r. – współautorska płyta pt. Meeting in Krakow, wydana w 1996 r.), Didier Lockwood, Karrin Allyson, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Omar Hakim, Paul Imm, Pat Metheny, Nippy Noya, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko. Najdłużej związany był z kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, trio Włodzimierza Pawlika, trio Andrzeja Kurylewicza, trio Filipa Wojciechowskiego, trio Krzysztofa Herdzina, zespołami Anny Marii Jopek i Edyty Górniak. Na swoim koncie ma ponad 90 nagranych płyt . Jest uniwersalnym muzykiem, współpracującym zarówno z gwiazdami pop, jazz , piosenki aktorskiej jak i muzyki klasycznej (występował w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrze Sinfonia Varsovia).
Od roku 2006 Cezary Konrad występuje również z koncertami solowymi, podczas których w sposób niezwykle widowiskowy prezentuje publiczności magiczny świat instrumentów perkusyjnych. Projekt koncertów solowych wywodzi się z wieloletnich doświadczeń Konrada jako pedagoga, wykładowcy i prowadzącego zajęcia na wielu warsztatach muzycznych zarówno na terenie Polski jak i Europy.
Wśród wielu nagród i wyróżnień Cezarego Konrada – na uwagę zasługują: Nagroda „Mateusza” im. Mateusza Święcickiego przyznana przez Program III Polskiego Radia oraz Stypendium im. K. Komedy przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, Wyróżnienia dla Najlepszego Muzyka Perkusyjnego od roku 2006 do 2009
w kategorii „Perkusista Jazz / Latin / Funk” wg ankiety czytelników czasopisma „Top Drummer”.
Zobacz też
Teksty w Esensji
Muzyka – Recenzje      

Utwory powiązane
Wykonawca / Kompozytor      

W składzie      

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2023 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.