Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

Nik Pierumow

Nik Pierumow

ImięNik
NazwiskoPierumow
WWW
Notka biograficzna
Nik Pierumow (ros. Ник Перумов) urodził się 21 listopada 1963 roku. Jego przodkowie byli członkami jednego ze znamienitszych rodów ormiańskich; założyciel rodu osiedlił się w Rosji w XIX wieku.
Pierumow ukończył wydział fizyczno-mechaniczny Politechniki Leningradzkiej, ze specjalizacją biofizyka. Następnie przez około dziesięć lat zajmował się immunologią molekularną w jednym z leningradzkich instytutów naukowych (zaiste, zadziwiająca kariera jak na mistrza fantasy!). Pierwsze opowiadania napisał jeszcze pod koniec lat siedemdziesiątych, debiut książkowy nastąpił jednakże dopiero w 1993 roku (pierwszym tomem trylogii „Pierścień mroku”), i to od razu w robiącym spore wrażenie nakładzie pięćdziesięciu tysięcy egzemplarzy.
W 2004 roku, na największym rosyjskim konwencie – odbywającym się na początku lutego w Moskwie Rosconie – przyznano Pierumowowi tytuł „fantasta roku” za największy łączny nakład książek osiągnięty w roku 2003, tj. 726 tysięcy egzemplarzy. W tym samym roku Pierumow został przez uczestników konwentu Eurocon uznany za najlepszego fantastę Europy.
Obecnie Pierumow mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Północnej Karolinie, gdzie poza pisaniem książek pracuje w instytucie naukowym jako biolog.
Teksty w Esensji
Książki – Recenzje      

Książki – Wieści      

Książki – Wiatr ze Wschodu      
Paweł Laudański ‹Wiatr ze Wschodu (13)›

Książki – Konkursy      

Esensja ‹Fantasy›

Utwory powiązane
Autor (19)       [rozwiń]


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.