Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 października 2023
w Esensji w Esensjopedii

Trzy siostry

‹Trzy siostry›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułTrzy siostry
Teatr Grupa Teatralna Straponten, TR Warszawa
ReżyseriaGrzegorz Jarzyna, Michał Borczuch
ObsadaKrystyna Janda
Data premiery28 lutego 2009
Opis wydawcy
Trzy siostry” to dramat napisany przez Antoniego Czechowa w 1901 r. Sztuka opowiada o życiu trzech sióstr mieszkających w mieście guwernerskim. Marzą one o wyrwaniu się z prowincji i zamieszkaniu w Moskwie.
Sztuka znakomicie opisuje szarą rzeczywistość i naturę ludzką. Prawie wszyscy bohaterowie dramatu są ludźmi głęboko nieszczęśliwymi. Chcą żyć, świętować i cieszyć się każdą chwilą. Mają swoje marzenia i plany, których niestety nie mogą zrealizować. Próbują siebie i innych oszukiwać, że są szczęśliwi, ale też wobec zaufanych osób wyrażają swoje prawdziwe uczucia. Bohaterowie są jednocześnie niezwykle zróżnicowani i wyraziści.
Charakterystyczny w dramacie jest kontrast między powagą a humorem. Wielokrotnie dialogi bohaterów przepojone smutkiem przerywa jakiś dowcip drastycznie łamiący zasadę decorum. Kontrast przejawia się również w muzyce, którą słyszymy chwilami w przedstawieniu: rozbrzmiewa zarówno refleksyjna Barkarola „Czerwiec” Czajkowskiego w wykonaniu na skrzypce, jak i radosne dźwięki orkiestry dętej

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2023 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.