Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 lipca 2022
w Esensji w Esensjopedii

Warszawska Fundacja Filmowa

Warszawska Fundacja Filmowa

Adres00-950 Warszawa 1, skr. 816
WWW
Opis wydawcy
(ze strony organizatora)
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy trwa dwanaście dni.
Warszawska Fundacja Filmowa, która jest od 1995 roku organizatorem Festiwalu, działa przez cały rok.
WMFF jest inicjatorem i współzałożycielem CentEast – Stowarzyszenia Festiwali Filmowych Europy Środkowej i Wschodniej, w ramach którego współpracujemy z szesnastoma kluczowymi festiwalami filmowymi w regionie. Wymieniamy informacje na temat nowych, interesujących filmów – dzięki temu na WMFF trafiają najnowsze i najciekawsze filmy z Rosji, Czech, Niemiec, Węgier i innych okolicznych krajów. Staramy się, aby z kolei polskie filmy, które rekomendujemy, trafiały w pierwszej kolejności na główne festiwale w danym kraju, a nie, jak to często ma miejsce, na imprezy polonijne czy pokazy w polskich ośrodkach kulturalnych.
Od roku 2000 organizujemy Pokazy Warszawskie, na których prezentujemy najnowsze polskie filmy z angielskimi napisami selekcjonerom pracującym dla czołowych międzynarodowych festiwali filmowych. Pokazy, które są imprezą towarzyszącą Festiwalowi, od pierwszej edycji spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zagranicznych profesjonalistów. Filmy pokazywane podczas Pokazów Warszawskich były zapraszane na najważniejsze międzynarodowe festiwale.
Naturalną kontynuacją Pokazów Warszawskich jest promocja polskich filmów za granicą, którą zajmujemy się od lat. Mamy swój wkład w międzynarodowe sukcesy takich filmów jak WRONY Doroty Kędzierzawskiej, filmy Jana Jakuba Kolskiego, FOTOAMATOR Dariusza Jabłońskiego, CZEŚĆ, TERESKA Roberta Glińskiego, SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK Małgorzaty Szumowskiej, PRZEMIANY Łukasza Barczyka czy EDI Piotra Trzaskalskiego. W tym roku filmem, z którym wiążemy największe nadzieje jest ONO Małgorzaty Szumowskiej.
Doradzamy młodym polskim reżyserom i producentom przy ich projektach – od scenariuszy po politykę festiwalową.
Teksty w Esensji
Filmy – Wieści      


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.