Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 29 maja 2020
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Konkurs Platige Image rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs firmy Platige Image na zarys krótkometrażowego filmu animowanego.

Konkurs Platige Image rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs firmy Platige Image na zarys krótkometrażowego filmu animowanego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Rozstrzygnięty został konkurs na na zarys krótkometrażowego filmu animowanego, organizowany przez firmę Platige Image. Pomysł zwycięzcy może być wykorzystany przy produkcji następnego filmu Tomka Bagińskiego.
Jury postanowiło nagrodzić główną nagrodą 5000 zł Krzysztofa Ślazińskiego z Wałbrzycha. Jego zarys to historia o Babci, która w wyniku splotu przypadków zamienia się pechowo w rogatego diabła i zaczyna walczyć z przestępczością.
Jury postanowiło również wymienić inne wartościowe pomysły:
Krzysztof Piskorski – „Krawędź czasu” – ciekawe, przemyślane zmierzenie się ze stylistyką steampunku. Fajny bohater, fajny świat, odrywająca się od schematów fabuła. Pomysł bardzo wizualnie rozbuchany co trochę byłoby problemem realizacyjnym. Niemniej jednak warte wymienienia. Wyczuwa się echa Burtona.
Dwa pomysły bardziej na filmy krótkie niż na pełny metraż:
Artur Galicki – „Trojkat Północny” – wyjaśnienie zagadki trójkąta bermudzkiego z zabawną puentą i udanymi bohaterami.
Dennis Wojda – „Złote żebra” – Śmieszna, straszna, zahaczająca o horror, fabułka rozgrywająca się w bloku z wielkiej płyty.
Pomysły, które nie tyle nadają się na animację co na film aktorski:
Łukasz Friedrich – „Go hard, or go home” – całkiem udana próba zmierzenia się z absurdalnym humorem i klimatem rodem z „Delicatessen”, dziejąca się na odizolowanym od reszty miasta osiedlu obskurnych komunistycznych wieżowców .
Kasia Czarnota – „Rybi ogon” – Perypetie grupy przypadkowych, nieco nieprzystosowanych osób, które postanawiają zamieszkać w morzu, w przekonaniu, że to rozwiąże ich problemy. Świetne postaci i sporo pokręconego humoru. Dalekie echa „Edukatorów” i „Kontrolerów”.
koniec
24 stycznia 2006

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Konkurs stypendialny na scenariusz filmu o generał Zawackiej

14 IV 2019

W tym roku mija 110. rocznica urodzin generał Elżbiety Zawackiej. Z tej okazji fundacja jej imienia ogłosiła konkurs na stypendium scenariuszowe do pełnometrażowego filmu fabularnego na podstawie biografii bohaterki. Patronem konkursu jest marszałek Piotr Całbecki, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy – roczną umowę stypendialną o wartości 60 tysięcy złotych.

więcej »

Piąty konkurs na recenzję filmową
Esensja

18 IV 2017

Już po raz piąty zapraszamy do nadsyłania tekstów w konkursie na recenzję filmową. Zapoznajcie się ze szczegółami – w tym listą filmów do recenzji.

więcej »

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Filmoteka Narodowa

4 X 2016

Trwa rejestracja na organizowaną przez Filmotekę Narodową, ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest kino przywracające pamięć historyczną. Szkoły zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą rejestrować się do 17 października.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż twórcy

DVD: Katedra
— Konrad Wągrowski

Pasja i wiedza
— Artur Długosz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.