Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 sierpnia 2019
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Wiem, co będę oglądać nadchodzącego lata

Esensja.pl
Esensja.pl
Nie jesteśmy niewolnikami boxoffice’ów, ale jako miłośnicy kultury popularnej dobre blockbustery lubimy i cenimy. Dlatego też zdradzamy, na myśl o jakich letnich przebojach robi nam się naprawdę gorąco.

Jakub Gałka, Kamil Witek

Wiem, co będę oglądać nadchodzącego lata

Nie jesteśmy niewolnikami boxoffice’ów, ale jako miłośnicy kultury popularnej dobre blockbustery lubimy i cenimy. Dlatego też zdradzamy, na myśl o jakich letnich przebojach robi nam się naprawdę gorąco.

Typuje Jakub Gałka:

Top 3: Mroczny Rycerz Powstaje, Prometeusz, Merida Waleczna

Największym przebojem będzie: Mroczny Rycerz Powstaje

Największym rozczarowaniem będzie: Total Recall


WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Najbardziej czekam na „Prometeusza”, którego jednak nie postrzegam jak na razie w kategoriach typowych blockbusterów – po prostu mam nadzieję na (wreszcie!) dobre, klasyczne kino science fiction. Z rozmachem lub nie – I don’t care. Poza tym oczywiście „Mroczny Rycerz Powstaje” i „Merida waleczna”, bo nie wierzę, że Nolan i Pixar mogą się mylić (tzn. owszem, mogą, ale nie wróżę im tego w tych konkretnych przypadkach). Tuż za podium są „Avengers”, co do których mam pewne obawy, bo nie oszukujmy się – żaden późniejszy „Marvel” nie był tak dobry jak pierwszy „Iron Man”. Z drugiej strony superbohaterowie Marvela będą prawdopodobnie najlepszą i najefektowniejszą rozwałką tegorocznego lata, która zmiażdży takie kolosalnie drogie popierdułki jak „Gniew Tytanów”, „Battleship” (u nas dystrybutor nawet nie zaczekał z premierą do lata) czy sequel „G.I. Joe”.
WASZ EKSTRAKT:
50,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nie wierzę w wielką popularność nowego „Spider-Mana” i zupełnie nie grzeje mnie powrót „Facetów w czerni”, za to spodziewam się nie najgorszej rozrywki po będących nieco w cieniu największych produkcji „Rock of Ages”, „Piranii 3DD”, „Niezniszczalnych 2” i czwartym „Bournie”, nawet bez Matta Damona. Największą zagadką jest dla mnie (i największą obawę budzi) remake „Total Recall” – 200 milionów dolarów utopione w film dawno zapomniany przez szerszą publikę, ale bardzo lubiony przez maniaków gatunku. Umówmy się: Colin Farell nie jest w stanie przebić rozrywającego przeciwników na strzępy Schwarzeneggera, ale może przynajmniej będzie miał wiarygodne wątpliwości co do realności otaczającego go świata? (chyba sam w to nie wierzę)
Jakub Gałka

Typuje Kamil Witek:

Top 3: Mroczny Rycerz Powstaje, Prometeusz, Niesamowity Spider-man

Największym przebojem będzie: Mroczny Rycerz Powstaje

Największym rozczarowaniem będzie: Niezniszczalni 2


WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kto zapoznał się z kinowymi zapowiedziami na lato, ten wie, że zwycięzcy wakacyjnego wyścigu należy szukać wyłącznie wśród brudów Gotham. Nie chodzi tu wyłącznie o kasę. Nolan może dokonać czegoś, co chyba nie miało jeszcze miejsca w blockbusterowym kinie – sprawić, by sequel sequela był najlepszym filmem w serii. Drugie miejsce rezerwuję dla „Prometeusza”, choć podobnie jak Kuba w jego potencjale nie dostrzegam materiału na rekordzistę wpływów. Zresztą żadna z poprzednich czterech części Obcego (crossoverowe miernotki wyrzucam poza nawias), nawet po wzięciu poprawki na wskaźnik inflacji, nie mieści się w dwusetce najbardziej kasowych filmów wszechczasów… Pokładam natomiast nadzieję, że jeśli tylko Ridley Scott przypomni sobie, czym jest rasowe SF, to jest szansa na film o jakości, jakiej życzymy temu gatunkowi od co najmniej kilkunastu lat. Trzecie miejsce ex aequo dla bandy herosów ze wskazaniem na… pająka. Przy tak kasowej (i nie najgorszej) trylogii ogromnym ryzykiem było podjęcie decyzji o jej generalnym restarcie, dlatego oczekiwania fanów i studia muszą być spore. Na szczęście zwiastuny „Niesamowitego Spider-mana” pozwalają wierzyć w szybkie wyplucie przez serię cukierka o smaku mdławego Maguire’a.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Spidey najniższy stopień podium dzieli z kolegami po fachu, czyli promowanymi od kilku letnich sezonów „Avengersami”. To dla mnie największy film-zagadka, bo upchać tyle pierwszoplanowych postaci w jedna fabułę już na wdzięcznym komiksowym papierze wydaje się być karkołomnym pomysłem. Dlatego mam tylko nadzieję, że dla każdego starczy ekranowego miejsca, a wśród męskiego stada Czarna Wdowa wybije się nie tylko superbohaterskimi wyczynami… Poza pierwszą czwórka również tłoczno. Przyjemnej niespodzianki oczekuję od „Rock of Ages”, bo jak na razie wszelkie drastyczne próby zmiany wizerunku u Toma Cruise’a („Jaja w tropikach”) wychodziły mu na dobre. Jestem też dobrej myśli przy nowym Bond… ekhm, Bournie, gdyż z Jeremym Rennerem na pokładzie ta seria może dostać jeszcze większego kopa. Na drugim biegunie widmo rozczarowania kręci się wokół „Niezniszczalnych 2”, powielających formułę wyczerpaną już przy okazji pierwszego filmu. Nie lepszy los zwiastuję „Mrocznym cieniom” Burtona, przy których nie miałem nawet ochoty na kolejny zwiastun, a „Królewna-Bella-Śnieżka i Łowca” każe się zastanowić, kiedy filmowcy dojdą do wniosku, że „O dwóch takich co ukradli Księżyc” jest idealną fabułą dla mrocznego akcyjniaka SF…
Kamil Witek
koniec
25 kwietnia 2012

Komentarze

25 IV 2012   17:23:27

Zakwalifikowanie "Niezniszczalnych 2" jako rozczarowania roku świadczyłoby o tym, że pierwsza część dawała duże nadzieje na to, że kolejna będzie tak samo dobra a przecież jedynka była totalnym gniotem.

25 IV 2012   19:20:15

Mnie martwi trochę "Prometeusz", ponieważ udostępnione do tej pory materiały wydają się wskazywać na poprawny, ale przewidywalny film SF. Żeby zacytować kogoś, kto cytował kogoś: "They go to the planet, wake up a ship, it tries to destroy Earth, they shoot it down, one of them becomes the Space Jockey, most of them leave/die, the alien comes, facehugger, chestburster, credits." Oby to było tylko czarnowidzenie.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Z filmu wyjęte: Polska szkoła plakatu
Jarosław Loretz

19 VIII 2019

Wbrew pozorom hasło „Polska szkoła plakatu” swego czasu znaczyło całkiem dużo. Tak dużo, że dzieła rodzimych plakacistów można było niekiedy zauważyć nawet w zagranicznych filmach. I to tych lepszych.

więcej »

Z filmu wyjęte: Dlaczego sypanie soli na drogi jest złym pomysłem
Jarosław Loretz

12 VIII 2019

Utrapienie rodzimych kierowców, czyli niszcząca podwozia i karoserie samochodów sól, sypana na jezdnie hojną ręką przez pracowników firm działających na zlecenia magistratów, może niekiedy doprowadzić do prawdziwie opłakanych skutków.

więcej »

Z filmu wyjęte: Drzewa-zabójcy
Jarosław Loretz

5 VIII 2019

Zdawałoby się, że coś takiego jak heroiczna walka z drzewami-zabójcami wyskakującymi na jezdnie dróg tuż przed samochody, to sprawa ogólnoświatowa. A tu wychodzi na to, że antydrzewny heroizm to domena wyłącznie polska…

więcej »

Polecamy

Polska szkoła plakatu

Z filmu wyjęte:

Polska szkoła plakatu
— Jarosław Loretz

Dlaczego sypanie soli na drogi jest złym pomysłem
— Jarosław Loretz

Drzewa-zabójcy
— Jarosław Loretz

A w zaświatach tańce i swawole
— Jarosław Loretz

Dla chcącego nic trudnego
— Jarosław Loretz

Gdy mści się niechlujstwo
— Jarosław Loretz

22 tancerzy i świński pęcherz
— Jarosław Loretz

Czy duże dziewczynki lubią krew?
— Jarosław Loretz

Czy małe dziewczynki lubią krew?
— Jarosław Loretz

Nasi w zaświatach
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

Piątka na piątek: Proszę państwa, oto m̶i̶ś̶ niedźwiedź
— Esensja

50 najlepszych filmów superbohaterskich
— Esensja

Esensja ogląda: Marzec 2013 (4)
— Miłosz Cybowski, Grzegorz Fortuna, Gabriel Krawczyk, Małgorzata Steciak

Esensja ogląda: Styczeń 2013 (DVD i Blu-Ray)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Jakub Gałka, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Porażki i sukcesy A.D. 2012
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jakub Gałka, Mateusz Kowalski, Gabriel Krawczyk, Małgorzata Steciak, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

30 najlepszych filmów 2012 roku
— Esensja

Esensja ogląda: Grudzień 2012 (DVD i BR)
— Sebastian Chosiński, Krystian Fred, Jakub Gałka, Anna Kańtoch, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

30 najlepszych filmów fantasy wszech czasów
— Esensja

Najlepsze filmy na prezent
— Esensja

Esensja ogląda: Listopad 2012 (DVD i Blu-Ray)
— Sebastian Chosiński, Krystian Fred, Jakub Gałka, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Tegoż twórcy

Remanent filmowy 2017
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Grzegorz Fortuna, Adam Kordaś, Marcin Osuch, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja ogląda: Grudzień 2017 (4)
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Grudzień 2017 (2)
— Sebastian Chosiński

Esensja ogląda: Listopad 2017 (3)
— Jarosław Loretz, Kamil Witek

Esensja ogląda: Lipiec 2017 (3)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Bo najlepszy sposób na kobietę, znaleźć sobie skażoną planetę
— Przemysław Ciura

Esensja ogląda: Październik 2015 (2)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Verne XXI wieku
— Gabriel Krawczyk

Esensja ogląda: Listopad 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Gdzie twój dom, Ziemianinie?
— Konrad Wągrowski

Tegoż autora

Odwaga jest kobietą
— Kamil Witek

Nie graj już tego więcej, Woody
— Kamil Witek

Przesilenie
— Kamil Witek

Oszukani
— Kamil Witek

WyBLACKnięci
— Kamil Witek

Domek z kart
— Kamil Witek

Koniec podróży
— Kamil Witek

Wyścig
— Kamil Witek

American Film Festiwal 2018 (1)
— Jarosław Robak, Kamil Witek

Wiatraki pokonane!
— Kamil Witek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.