Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 28 maja 2023
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Wrzesień 2014

Esensja.pl
Esensja.pl
Wakacje za nami, czas nadrobić przegapione w kinach ciekawe propozycje tego okresu i należy robić to szybko, bo i we wrześniu na ekrany trafi pakiet ciekawych filmów. Oto niektóre z nich.

Esensja

Do kina marsz: Wrzesień 2014

Wakacje za nami, czas nadrobić przegapione w kinach ciekawe propozycje tego okresu i należy robić to szybko, bo i we wrześniu na ekrany trafi pakiet ciekawych filmów. Oto niektóre z nich.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na wrzesień w Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na wrzesień w Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Sin City: Damulka warta grzechu
Nawet bez oglądania, wszyscy mniej więcej wiedzą, czego spodziewać się po "Damulce wartej grzechu". Fabułę znamy oczywiście z komiksu Franka Millera, estetykę doskonale poznaliśmy przy okazji pierwszego filmowego "Sin City" z 2005 roku. Robert Rodriguez znów do spółki z twórcą pierwowzoru ponownie pokazują, w jaki sposób można dosłownie przenosić świat komiksu do świata filmu. Jeśli więc, byliście fanami poprzedniego filmu i macie chęć na więcej - nie powinniście się rozczarować. Zauważyć jednak należy, że film w Stanach hitem nie był - być może więc nie należy dwa razy wchodzić do tego samego Miasta Grzechu?
Premiera: 5 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?
Bardzo dobrze odebrany na Nowych Horyzontach film "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?" jest dość szczególnym przedsięwzięciem. Michel Gondry, twórca m.in. "Zakochanego bez pamięci" kręci dokument przybliżający sylwetkę głośnego myśliciela i naukowca, rozmowę z nim ubarwiając fantastycznymi sekwencjami animowanymi, tworząc w ten sposób wysoce nietypowy film dokumentalny. Nazwiska Chomsky′ego i Gondry′ego powinny być wystarczającą zachętą, by iść do kina.
Premiera: 5 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Miasto 44
Nowy film Jana Komasy (reżysera chociażby "Sali samobójców"), pokazany w rocznicę powstania warszawskiego, zdążył już dorobić się kilku tuzinów recenzji. Każdy zatem, kto chciał, mógł już wyrobić sobie opinię, czy chce iść do kina, czy nie. Wśród premier września nie wypadało jednak nie umieścić tej produkcji, skoro budzi powszechne zainteresowanie i sporo kontrowersji. Powstanie warszawskie pokazane przez młodego reżysera ma być realistyczne aż do przesytu, do pokazania go użyto technik zwykle nie wykorzystywanych do opowiadania o trudnych momentach polskiej historii. Z pewnością nieco inne kino historyczne - najlepiej przekonać się samemu, jak wyszło.
Premiera: 19 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Porwanie Michela Houellebecqa
Michela Houellebecqa można nie lubić, ale trzeba znać: "Cząstki elementarne" czy "Platforma" to dziś lektury obowiązkowe, bez znajomości których nie wypada pokazywać się ani w hipsterskich knajpach, ani na wykładach z filozofii współczesnej - i już choćby z tego powodu warto zainteresować się filmem, którego francuski autor jest głównym bohaterem. "Porwanie Michela Houellebecqa" to fałszywy dokument inspirowany plotką, jakoby zniknięcie pisarza w czasie trasy promocyjnej "Mapy i terytorium" spowodowane było porwaniem go przez Al-Kaidę (w jednym z wywiadów nazwał islam "najgłupszą religią świata"). Wersja przedstawiona w filmie Guillame′a Nicloux jest ponoć jeszcze ciekawsza, a niebagatelną rolę odgrywają w niej Polska i Polacy.
Premiera: 26 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Omar
"Omar", tegoroczny palestyński kandydat do Oscara (w kategorii najlepszego filmu zagranicznego) zasłużył sobie na tę nominację jak mało który obraz w przeszłości. Niektórzy mogliby postrzegać w tym przejaw poprawności politycznej, nakazujący Amerykańskiej Akademii Filmowej uhonorowanie dzieła, które stworzone zostało przez artystów reprezentujących w konflikcie na Bliskim Wschodzie stronę powszechnie uważaną za słabszą i pokrzywdzoną. Ale taka ocena byłaby krzywdząca, ponieważ „Omar” to po prostu znakomity dramat sensacyjno-polityczny z rozwiniętym i niezwykle istotnym dla fabuły wątkiem miłosnym.
Premiera: 5 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Serce lwa
Niezwykle aktualny i warty przemyślenia temat stanowi największą atrakcję fińskiego przeboju, który w ojczyźnie zdobył box office i serca publiczności. Pokazywany na licznych międzynarodowych festiwalach, na przykład w Toronto, przedstawia historię mężczyzny o neofaszystowskich przekonaniach, gloryfikujących czystość rasy i wykluczenie mniejszości etnicznych z Finlandii. Los łączy go jednak z czarnoskórym chłopcem, synem kobiety, w której się zakochuje. Związany obietnicą, że będzie chronić dziecko, musi stoczyć wewnętrzną walkę o to, co jest słuszne. Fakt, że kino skandynawskie, a zwłaszcza fińskie, nieczęsto gości na polskich ekranach, powinien już wystarczyć na zachętę, aby poszerzyć filmowe horyzonty i dla "Serca lwa" złożyć wizytę w kinie, a przecież dodatkową rekomendację stanowi w tym przypadku sukces filmu za granicą i przykuwający uwagę temat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wilcze dzieci
Współczesne, uznane produkcje anime nie trafiają zbyt często na ekrany naszych kin, tym bardziej należy więc odnotować fakt pojawienia się w nich "Wilczych dzieci", wysoko ocenianego dzieła Mamoru Hosody, nagradzanego na wielu festiwalach, a w Japonii uznanego w 2013 za animację roku - a, jak wiadomo, konkurencja jest tam mocna. Sam film zapowiada się na opowieść familijną z elementami dramatu i grozy - bohaterami filmu są bowiem dzieci przemieniające się w wilki.
Premiera 12 września
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Więzień labiryntu
Na fali popularności ekranizacji powieści dla młodzieży i młodych dorosłych, takich jak "Igrzyska śmierci" i "Niezgodna", lecz również mniej rozpowszechniony w postaci książkowego oryginału "Dawca", powstał "Więzień labiryntu" na podstawie pierwowzoru literackiego autorstwa Jamesa Dashnera, który miał swój udział w tworzenia scenariusza do filmu. Główny bohater budzi się w windzie wiozącej go do tajemniczej Strefy, zamkniętego obszaru zamieszkanego przez kilkudziesięciu innych chłopców. Jedynym wyjściem jest przejście przez labirynt, który jednak kryje wiele niebezpieczeństw. Kto i po co go zaprojektował i umieścił w nim młodzieńców? Co zmieni w równaniu dziewczyna, która trafia do Strefy za protagonistą? Film Wesa Balla może okazać się kolejnym, podobnym do osiągających sukcesy poprzedników, blockbusterem dla młodzieży. Ale ciekawy pierwowzór literacki i młodzi, obiecujący aktorzy zapowiadają solidną rozrywkę nie tylko dla fanów książki. Miejmy nadzieję, że zapowiedzi nie będą mylące.
Premiera: 19 września
koniec
31 sierpnia 2014

Komentarze

31 VIII 2014   16:02:58

Sin City 2 hitem w Stanach nie było, ale pewnie spory wpływ miała na ten fakt kategoria wiekowa R.

02 IX 2014   18:24:31

w "Wilczych Dzieciach" nie ma właściwie w ogóle grozy, to bardzo spokojne i ciepłe kino i nawet jeśli idea wydawać się może niezbyt orginalna, warto się przełamać - polecam goraco :)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Kim jest „American Psycho”?
Alicja Sobiech

26 V 2023

Główny bohater filmu p.t. „American Psycho” w reżyserii Mary Harron wciąż wzbudza w publiczności wiele pytań i emocji. Ponadczasowa satyra cywilizacji oparta na podstawie książki Breta Eastona Ellisa pozostawia otwarte drzwi do interpretacji realizmu seryjnych morderstw.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Najniebezpieczniej jest we własnym łóżku
Sebastian Chosiński

23 V 2023

Jerzego Gruzę kojarzymy przede wszystkim jako reżysera kultowych komedii telewizyjnych i kinowych z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Należy jednak pamiętać, że był on również wziętym twórcą spektakli telewizyjnych, które nie zawsze miały na celu rozśmieszanie widza. Oparta na tekście Lucille Fletcher „Pomyłka, proszę się wyłączyć!” mogła go – dla odmiany – mocno wystraszyć.

więcej »

Z filmu wyjęte: Życie miejskie dla ubogich
Jarosław Loretz

22 V 2023

Jak widać z poniższego obrazka, swego czasu Włosi rozgryźli sposób radzenia sobie w sytuacji, gdy w domu nie ma bieżącej wody…

więcej »

Polecamy

Życie miejskie dla ubogich

Z filmu wyjęte:

Życie miejskie dla ubogich
— Jarosław Loretz

Drama na trzy ręce
— Jarosław Loretz

Nie, nie, wejście od frontu odpada
— Jarosław Loretz

Technika zgniłego Zachodu
— Jarosław Loretz

Tam, gdzie nikt nie patrzy
— Jarosław Loretz

Czy Herkules była kobietą?
— Jarosław Loretz

Prosimy nie regulować monitora
— Jarosław Loretz

Patyki eliminacji
— Jarosław Loretz

Pieczęć średniego zapieczętowania
— Jarosław Loretz

Dekoracje waść niszczysz!
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

100 najlepszych filmów animowanych wszech czasów
— Esensja

10 najseksowniejszych filmowych plakatów
— Kamil Witek

Do kina marsz: Kwiecień 2015
— Esensja

Esensja ogląda: Marzec 2015 (2)
— Piotr Dobry, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Luty 2015 (1)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Porażki i sukcesy 2014
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Jarosław Robak, Grzegorz Fortuna, Jacek Walewski, Konrad Wągrowski, Krystian Fred, Kamil Witek, Miłosz Cybowski, Adam Kordaś

50 najlepszych filmów 2014 roku
— Esensja

Nie przegap: Wrzesień 2014
— Esensja

Esensja ogląda: Październik 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Robak, Jarosław Loretz

Klątwa pierwszej części?
— Agnieszka Szady

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Ten cwany rysownik!
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Krótko i porządnie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Piękna-chan i Bestia-kun
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Łabędzi śpiew
— Marcin Knyszyński

Po rewolucji
— Marcin Knyszyński

Jedenaście strzałów
— Marcin Knyszyński

Lekko w dół
— Marcin Knyszyński

Cokolwiek ci zrobi, nie krzycz
— Marcin Knyszyński

Hardboiled Berserker
— Marcin Knyszyński

Istota absolutnie zła
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.