Do kina marsz: Październik 2018Zapraszamy do pakietu najciekawszych filmowych zapowiedzi na październik 2018 r.
EsensjaDo kina marsz: Październik 2018Zapraszamy do pakietu najciekawszych filmowych zapowiedzi na październik 2018 r. Marsz do kina Venom (2018, reż. Ruben Fleischer) Kolejny marvelowski superbohater trafia na ekran, choć tym razem nie należący do Marvel Cinematic Universe (bardziej chyba do zarzuconego świata dwóch filmów o Spider-Manie). W roli głównej tym razem Tom Hardy, a towarzyszy mu Michelle Williams i Woody Harrelson. Młodość Astrid (2018, reż. Pernille Fischer Christensen) „Młodość Astrid” to opowieść o burzliwych wczesnych latach życia Astrid Lindgren, jednej z najsłynniejszy pisarek dla dzieci, autorki opowieści o Pippi Pończoszańce czy dzieciach z Bullerbyn. Film zdobył w Polsce główną nagrodę na festiwalu Transatlantyk. 7 uczuć (2018, reż. Marek Koterski) Bardzo długo wyczekiwany kolejny film Marka Koterskiego. Tym razem w rolę Adasia Miauczyńskiego wciela się syn reżysera Michał, a tematem filmu są tym razem czasy dzieciństwa. Climax (2018, reż. Gaspar Noé) Najnowszy film Gaspara Noé, twórcy szokującego „Nieodwracalne”. Tym razem to opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc urządzają imprezę w opuszczonej szkole na odludziu, która przeradza się w psychodeliczny trip. Donbas (2018, reż. Sergei Loznitsa) Groteskowa wizja obecnej wojny na Ukrainie i sytuacji w samozwańczej Republice Noworosji. Pierwszy człowiek (2018, reż. Damien Chazelle) Najnowszy film Damiena Chazell’a, twórcy „Whiplash” i „La la land” zaskakuje tematem – tym razem mamy bowiem biograficzną opowieść o pierwszym człowieku na Księżycu Neilu Armstrongu. W roli głównej Ryan Gosling. Już teraz film jest jednym z faworytów oscarowego wyścigu. Marsz do kina… domowego – powtórki Nagodzony w Cannes i Gdyni, najgłośniejszy polski film tego roku, rozpoczynający walkę o Oscary, trafia już w tym miesiącu na płyty DVD i Blu-ray. Kolejne wydanie jednego z najbardziej kultowych filmów w historii kina, tym razem w bardzo eleganckim pakiecie zawierającym m.in. miniaturową kulę do kręgli oraz opakowanie na płytę w kształcie sweterka… ![]()
Wyszukaj / Kup 2001: Odyseja kosmiczna (4K) (1968, reż. Stanley Kubrick) Kolejne wydanie jednego z najważniejszych filmów w historii kina, tym razem w mocno oczekiwanym formacie 4K, w jakości, w jakiej jeszcze wyprawy Discovery na Jowisza nie oglądaliśmy. ![]() 5 października 2018 |
Po serii filmów z rekinami, zwłaszcza tymi wielogłowymi, po mrowiu filmów z człapiącymi truposzami, w których dialogi na ogół składają się z fraz „hhyyyyyhh”, podstępnie może dopaść widza przesyt kinematografią. Wtedy zaczyna robić się dziwnie.
więcej »Lutowe mrozy nie przeszkodziły nam w pisaniu recenzji.
więcej »Czy rozgwiazda może być zabójcza? Oczywiście, jeśli tylko jest wielka i na końcu każdego ramienia ma uzębioną paszczę.
więcej »Kevin Smith. Sprzedawcy 2
— Marcin Knyszyński
Kevin Smith. Jay i Cichy Bob kontratakują
— Marcin Knyszyński
Kevin Smith. Dogma
— Marcin Knyszyński
Kevin Smith. W pogoni za Amy
— Marcin Knyszyński
Kevin Smith. Szczury z supermarketu
— Marcin Knyszyński
Kevin Smith. Sprzedawcy
— Marcin Knyszyński
Richard Kelly. Pułapka
— Marcin Knyszyński
Richard Kelly. Koniec świata
— Marcin Knyszyński
Richard Kelly. Donnie Darko
— Marcin Knyszyński
Alejandro González Iñárritu. Zjawa
— Marcin Knyszyński
East Side Story: Dramat w trzynastu aktach
— Sebastian Chosiński
Krótko o filmach: W rytmie pogrzebów
— Marcin Osuch
Do kina marsz: Marzec 2019
— Esensja
Kto ty jesteś? Symbiont mały!
— Sebastian Chosiński
Do kina marsz: Luty 2019
— Esensja
50 najlepszych filmów 2018 roku
— Esensja
Krótko o filmach: Białe oczka i uśmiechnięta paszcza
— Agnieszka ‘Achika’ Szady
Do kina marsz: Wrzesień 2018
— Esensja
Nie przegap: Lipiec 2018
— Esensja
Miłość zimna jak rozpalone żelazo
— Sebastian Chosiński
Marzec 2020
— Esensja
Luty 2020
— Esensja
Styczeń 2020
— Esensja
Grudzień 2019
— Esensja
Listopad 2019
— Esensja
Październik 2019
— Esensja
Wrzesień 2019
— Esensja
Sierpień 2019
— Esensja
Lipiec 2019
— Esensja
Maj 2019
— Esensja
Kto ty jesteś? Symbiont mały!
— Sebastian Chosiński
East Side Story: Bezprawie i niesprawiedliwość
— Sebastian Chosiński
Miłość zimna jak rozpalone żelazo
— Sebastian Chosiński
W miłości jak na wojnie
— Joanna Najbor
Esensja ogląda: Listopad 2017 (2)
— Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk
CamerImage 2016: Wypijmy za marzycieli!
— Konrad Wągrowski
Co za dzień! Co za cudowny dzień!
— Piotr Dobry
Co nam w kinie gra: Love
— Kamil Witek
15. T-Mobile Nowe Horyzonty: Pieprzenie
— Kamil Witek
Esensja ogląda: Maj 2015 (3)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak
50 najlepszych filmów 2019 roku
— Esensja
Oscary 2019: Ranking filmów Oscarowych
— Esensja
50 najlepszych filmów 2018 roku
— Esensja
Prezenty świąteczne 2018: Najlepsze książki pod choinkę
— Esensja
20 najlepszych filmów animowanych XXI wieku
— Esensja
15 najlepszych filmów dokumentalnych XXI wieku
— Esensja
20 najlepszych polskich filmów XXI wieku
— Esensja
15 najlepszych filmów superbohaterskich XXI wieku
— Esensja
10 najlepszych filmów wojennych XXI wieku
— Esensja
10 najlepszych westernów XXI wieku
— Esensja
Z tym Woodym Harrelsonem towarzyszącym Hardy'emu to lekka przesada, bo występuje on tylko w scenie po napisach. I wygląda idiotycznie w rudej peruce :D