Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 lutego 2018
w Esensji w Esensjopedii

Słodkie tykającego początki

Esensja.pl
Esensja.pl
Kolejna odsłona w serii „wróżkowej” – tym razem Dzwoneczek z przyjaciół(ka)mi będzie musiał zająć się sprawą dla wróżek kluczową: magicznym pyłem, umożliwiającym latanie. A jak się okaże – nie tylko latanie. Miłe i bardzo ładne, choć przewidywalne widowisko. Tik-tak, nieusuwalne spoilery za burtą.

Peggy Holmes
‹Dzwoneczek i tajemnica piratów›

EKSTRAKT:70%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułDzwoneczek i tajemnica piratów
Tytuł oryginalnyThe Pirate Fairy
Dystrybutor Disney
Data premiery14 sierpnia 2014
ReżyseriaPeggy Holmes
Scenariusz
ObsadaMae Whitman, Christina Hendricks, Tom Hiddleston, Lucy Liu, Raven-Symoné, Megan Hilty, Pamela Adlon, Angela Bartys
MuzykaJoel McNeely
Rok produkcji2014
Kraj produkcjiUSA
CyklDzwoneczek
Czas trwania78 min
Gatunekanimacja, fantasy, przygodowy
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
Nowa w serii bohaterka, wróżka pyłkowa Zarina jest bardzo dociekliwa i nie poprzestaje na prostym przesypywaniu złotego pyłu do poręcznych liściowych torebek – Zarina chciałaby wiedzieć, czym jest pyłek, jakie są jego właściwości i potencjał. Jest w tym jednak odosobniona, zaś po potajemnym eksperymencie, który zakończył się katastrofą, zostaje przez nadzorcę „pyłkowego młyna” odsunięta od prac z pyłkiem raz na zawsze. Skutkuje to dobrowolną banicją Zariny. Rok później podczas wielkich wróżkowych uroczystości Zarina jednak wraca, lecz tylko po to, by uśpić prawie wszystkich obecnych i ukraść zapas koncentratu – niebieskiego magicznego pyłu. Podczas pościgu Dzwoneczek i przyjaciółki przekonują się, że kasztanowowłosa wróżka-eksperymentatorka nie próżnowała: wyprodukowanym przez siebie tęczowym pyłkiem powoduje zamianę talentów szóstki ścigających ją wróżek i ucieka na statek piratów. Piratów, których jest… kapitanem!
Atutem filmu jest postać Zariny – najładniejszej i najinteligentniejszej z dotychczas pokazanych wróżek; przy tym jest to dziewczyna z pazurem (aż chciałoby się napisać: z hakiem). Świetnie, że w serii pojawia się wróżka-naukowczyni, ogarnięta pasją wiedzy i zrozumienia; to miła odmiana po skupionych na wyglądzie zewnętrznym i błahych sprawach Różyczce, Widii czy Iskierce. Jednak nieoczekiwanie dużą zaletą „Dzwoneczka i tajemnicy piratów” staje się… wychowanek Eton, dumny i ambitny chłopiec okrętowy, niejaki James, który ma swoje plany co do wykorzystania magicznego pyłu. W połączeniu z dopiero co wyklutym krokodylem i budzikiem kucharza okrętowego otrzymamy… wiadomo kogo. W ten sposób szósty film o wróżkach staje się prequelem klasycznego „Piotrusia Pana”, bezpośrednio wiążąc z nim akcję (scena po napisach nie pozostawia tu żadnej wątpliwości) i ponownie łącząc świat realny z Nibylandią.
Akcja filmu jest przewidywalna, trudno tu mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu zwrotami akcji. Ale chyba nikt nie spodziewa się po tej serii fabularnego nowatorstwa. Prostota tej składowej jest wynagrodzona bardzo ładną oprawą wizualną – 3D nie budzi „wow” tylko dlatego, że jest już normalnym środkiem filmowego wyrazu. Środkiem bardzo dobrze zastosowanym i integralnie złączonym, a nie dodanym dla efektu.
Nie budzi większych zastrzeżeń polski dubbing (no, może poza piosenką piratów, która momentami jest niezrozumiała) – ale i tak miło byłoby usłyszeć wersję oryginalną, w której głosy postaciom dają takie sławy, jak Christina Hendricks, Lucy Liu czy Tom Hiddleston. Na to jednak trzeba poczekać aż do premiery DVD.
„Dzwoneczek i tajemnica piratów” jest zatem – podsumowując – solidną propozycją na wakacyjny seans, zaś zestaw wróżki+piraci powinien zadowolić wszystkich młodych widzów.
koniec
16 sierpnia 2014
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Na własną rękę
Konrad Wągrowski

23 II 2018

Fatih Akin to niemiecki reżyser tureckiego pochodzenia, który w swych filmach regularnie wraca do swych korzeni i porusza tematy relacji między emigrancką mniejszością a Niemcami. Czynił tak w poważnym tonie w wielokrotnie nagradzanym „Głową w mur” (m.in. Złoty Niedźwiedź w Berlinie), czynił to też w lżejszej formie w komediowym „Soul Kitchen”. Nie inaczej jest w najnowszym filmie, zgłoszonym do Oscara jako niemiecki kandydat do Oscara „W ułamku sekundy”.

więcej »

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie…
Agnieszka ‘Achika’ Szady

20 II 2018

…kraj, w którym baśń ta dzieje się – tak można by strawestować słowa piosenki z „Pszczółki Mai”, ponieważ fabuła „Czarnej Pantery” w dziewięćdziesięciu procentach toczy się w fikcyjnym afrykańskim państwie. Dało to okazję projektantom kostiumów i scenografii, żeby naprawdę zaszaleć.

więcej »

East Side Story: Prostaczek naszych czasów
Sebastian Chosiński

18 II 2018

Komediodramat Witalija Susłina ma bardzo gorzki wydźwięk. Ale czy może być inaczej, skoro opowiada o sympatycznym i pracowitym wiejskim prostaczku, którego postanawia wykorzystać do swoich niecnych celów para cwaniaczków z dużego miasta? „Boże cielę” – choć tytuł oryginalny jest nieco bardziej dosłowny – idealnie oddaje i charakter głównego bohatera, i nastrój filmu.

więcej »

Polecamy

Każdy kadr to Ameryka

Dobry i Niebrzydki:

Każdy kadr to Ameryka
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Rzeźnia dla dwojga
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Partia na party w czasach Brexitu
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Jak smakują Porgi?
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Chwała na wysokości?
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Podręczne z Kairu
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Atak paniki
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Coco jest spoko, ale czy to kolejne arcydzieło?
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Czeska babcia w roli Kaja
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Męska wrażliwość nie ma racji bytu
— Piotr Dobry, Konrad Wągrowski

Zobacz też

Tegoż autora

Film, który poszedł naprzód
— Michał Kubalski

Good comic gone bad, czyli space opera rom-com
— Michał Kubalski

Więcej wszystkiego co błyszczy, buczy i wybucha?
— Miłosz Cybowski, Jakub Gałka, Wojciech Gołąbowski, Adam Kordaś, Michał Kubalski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Nie taki dobry dinozaur
— Michał Kubalski

O tych, co z kosmosu
— Paweł Ciołkiewicz, Jakub Gałka, Jacek Jaciubek, Adam Kordaś, Michał Kubalski, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Po rozum do głowy
— Michał Kubalski

Poszerzenie pola walki
— Michał Kubalski

Czego oczy nie widziały
— Michał Kubalski

Pacjent zmarł, po czym wstał jako zombie
— Adam Kordaś, Michał Kubalski, Jakub Gałka, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Jarosław Robak, Beatrycze Nowicka, Łukasz Bodurka

Mniejsze zło
— Michał Kubalski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.