Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 maja 2022
w Esensji w Esensjopedii

Wejdźmy na wiosnę filmowo w ramach Kinoterapii

Esensja.pl
Esensja.pl
Autorki projektu „Kinoterapia Spotkania między kadrami” przygotowały „Rozbudzający pakiet wiosenny”. Zaproponują cztery filmowe seanse, które odbędą się w dniach 2-3 kwietnia w warszawskim KINO.LAB.

Wejdźmy na wiosnę filmowo w ramach Kinoterapii

Autorki projektu „Kinoterapia Spotkania między kadrami” przygotowały „Rozbudzający pakiet wiosenny”. Zaproponują cztery filmowe seanse, które odbędą się w dniach 2-3 kwietnia w warszawskim KINO.LAB.
Przyjrzymy się życiu bohaterów oraz zgłębimy problemy, jakie spotykają każdego z nas. Zapytamy, czy chcemy coś tej wiosny zmienić – obudzić się ze snu, odrodzić, posprzątać, zakochać w kimś lub w czymś, stworzyć coś nowego. Porozmawiamy też o tym, czy potrafimy się cieszyć zmianami, czy stanowią one przyczynek do świętowania.
Zaproponowane filmy oraz dyskusje, warsztaty z udziałem psychologów, socjologów i ludźmi kina będą okazją do refleksji i bliskiego spotkania z samym sobą.
Sobota 02.04.2011
godz. 16.00 Odrodzenie pokaz filmu „Magia uczuć”, reż. Tarsem Singh; dramat/fantasy/przygodowy, Indie, Wielka Brytania, USA, 2006, 117’
5 mitycznych bohaterów, feeria barw, piękno krajobrazów oraz mrożąca krew w żyłach przygoda.
Bonus: godz. 18.00 – 20.00 warsztaty arteterapii / prowadzenie: Marta Kozińska
Sobota 02.04.2011
godz.18.30 Oczyszczenie pokaz filmu „Wyspa”, reż. Paweł Łungin; dramat, Rosja 2006, 112’
Opowieść o świętym szaleńcu, którego wiara irytuje zakonnych współbraci, ale przynosi uzdrowienie chorym i zagubionym. Film mądry, zabawny, z dystansem do powierzchownej duchowości.
Bonus: godz. 20.30 – 21.30 Ten film jest o mnie, ten bohater to ja – dyskusja kinoterapeutyczna; prowadzenie: Zbyszek Miłuński (psychoterapeuta i filozof), Anna Twardowska (psychoterapeutka i dziennikarka).
Niedziela 03.04.2011
godz.16.00 Zakochanie pokaz filmu „Szczęśliwy poeta”, reż. Paul Gordon; komediodramat, USA, 2010, 85’
…naturalny, wegetariański, ręcznie robiony, antysystemowy. (Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza)
Bonus: godz. 17.45 – 19.15 Slowfoodowy warsztat smaku / prowadzenie: Convivium Varsavia.
Niedziela 03.04.2011
godz.18.00 Świętowanie pokaz filmu „Śmietnisko”, reż. Lucy Walker; dokumentalny, Brazylia, Wielka Brytania, 2010, 98’
Ten dokument zmienił życie catadores pracujących na największym wysypisku śmieci na świecie. Ale to oni pokazali światu, jak być dumnym ze swojego życia i celebrować je z radością.
Bilety: seans + panel 10 zł; seans + warsztat (arteterapia albo warsztat smaku) 20 zł. Bilety do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.
Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztat: kino@kinoterapia.pl. Więcej na stronie: www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.
koniec
27 marca 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Fantastyka i Futurologia w Krakowie
Polska Fundacja Fantastyki Naukowej

19 IV 2022

Polska Fundacja Fantastyki Naukowej już w najbliższą sobotę inauguruje cykl spotkań literacko-naukowych „Fantastyka i Futurologia”.

więcej »

Finaliści nagród Hugo 2022

9 IV 2022

Ogłoszono listę finalistów nagród Hugo 2022 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2021.

więcej »

Finaliści Nebuli 2021

9 III 2022

Ogłoszono listę finalistów nagród Nebula za rok 2021. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.