Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 października 2019
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

„Rewers” Borysa Lankosza triumfuje w Moskwie

Esensja.pl
Esensja.pl
Znamy już zwycięzcę 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie. Na tegorocznej edycji Festiwalu zatriumfował film Borysa Lankosza „Rewers”.

„Rewers” Borysa Lankosza triumfuje w Moskwie

Znamy już zwycięzcę 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie. Na tegorocznej edycji Festiwalu zatriumfował film Borysa Lankosza „Rewers”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Spośród 13 zaprezentowanych w Moskwie filmów konkursowych jury, składające się z przedstawicieli Izby Filmoznawców i Krytyków Filmowych Rosji, przyznało Główną Nagrodę „Słoń” obrazowi „Rewers” Borysa Lankosza.
Decyzja nie była łatwa, każdy z członków jury miał swój typ zwycięzcy. „Wszyscy wytypowali różne filmy, więc mieliśmy pewien problem” – dziennikarzom Stopklatki zdradził jeden z jurorów – Denis Wiren.
„Za wyszukaną stylistykę i subtelną ironię” – uzasadnił wybór jury Przewodniczący Wiktor Matizen. Podkreślił on także połączenie ciekawie opowiedzianej historii z oryginalną formą filmu. Czarny humor, paradoks i stylowa ironia – oto, co zadecydowało o zwycięstwie „Rewersu” na tegorocznej edycji Festiwalu „WISŁA”.
Jurorzy wyróżnili także „Matkę Teresę od kotów” w reżyserii Pawła Sali. „Jest to nietypowa historia opowiedziana wspak” – usłyszeliśmy na uroczystości wręczenia nagród.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Rosyjskiej publiczności najbardziej spodobała się natomiast „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Przez cały tydzień widzowie oddawali swoje głowy na najlepszy film festiwalowy. Dyplom odebrał producent „Różyczki” Włodzimierz Niderhaus. „Jest to najważniejsza nagroda. Filmy robi się bowiem dla widzów, po to by je oglądali i przeżywali” – powiedział Włodzimierz Niderhaus dziennikarzom Stopklatki. Za głosy widzów podziękował również sam reżyser – Jan Kidawa-Błoński, który niespodziewanie zadzwonił do producenta w samym środku ceremonii.
Piątkowe uroczyste wręczenie nagród na 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie to jednak nie koniec święta polskiej kinematografii w Rosji. Widzowie nie mają zbyt wiele czasu na przemyślenia i analizę obejrzanych obrazów. Już od 28 kwietnia „WISŁA” wpłynie do drugiego moskiewskiego kina „Fakieł” z nową dawką znakomitego kina polskiego! Kinomanów czekają kolejne niezapomniane emocje i przeżycia filmowe. Zaprezentowane zostaną obrazy z sekcji „Kalejdoskop Polskiego Kina”, a wśród nich m.in. „Trick” Jana Hryniaka, „Hel” Kingi Dębskiej oraz „Belcanto” Ryszarda Macieja Nyczki. W ramach „Polsko – rosyjskich motywów” będzie można obejrzeć kontrowersyjny „Tlen” Iwana Wyrypajewa i „Tylko nie teraz” Walerija Pendrakowskiego. Nie zabraknie również etiud najzdolniejszych reżyserów z Łódzkiej Szkoły Filmowej. „WISŁA” to także spotkanie z twórczością dwóch polskich mistrzów kinematografii – Andrzeja Wajdy oraz Krzysztofa Kieślowskiego. Serdecznie zapraszamy!
koniec
22 kwietnia 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Hugo 2019 i Retro Hugo 1944 – laureaci

25 VIII 2019

Podczas zakończonego w poniedziałek 19 sierpnia w Dublinie 77 Worldconu przyznano Nagrody Hugo 2019 i Retro Hugo 1944.

więcej »

Na rzecz rodzin policjantów poległych na służbie
Prószyński i S-ka

8 VI 2019

Katarzyna Puzyńska, uwielbiana przez czytelników za kryminalną serię o Lipowie oraz tytuły non-fiction „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru”, zorganizowała akcję charytatywną #NIEBIESKIM na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od końca lat osiemdziesiątych na służbie zginęło ponad 240 policjantów i to właśnie ich rodzinom pomaga fundacja.

więcej »

Święta Wyobraźni. Dzień z Grą o Tron w Toruniu
Książnica Kopernikańska

6 VI 2019

Święta Wyobraźni wracają! Tym razem zajrzymy do Westeros. W programie Dnia z Grą o Tron same atrakcje: prelekcje tematyczne, sesje RPG, gra terenowa, gry planszowe. Widzimy się w sobotę, 15 czerwca, w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8.

więcej »

Polecamy

Dalekowschodnie nauki

Z filmu wyjęte:

Dalekowschodnie nauki
— Jarosław Loretz

Jubileuszowy ptak
— Jarosław Loretz

Jak w plener, to z przyjaciółmi
— Jarosław Loretz

Pamiętajcie o higienie!
— Jarosław Loretz

Dom jak malowanie
— Jarosław Loretz

Po szkielecie poznasz ich
— Jarosław Loretz

Uwaga na glizdoludzi!
— Jarosław Loretz

Rozbrykana rogacizna
— Jarosław Loretz

Polska szkoła plakatu
— Jarosław Loretz

Dlaczego sypanie soli na drogi jest złym pomysłem
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.