Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 października 2023
w Esensji w Esensjopedii

‹5. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od17 listopada 2011
Do27 listopada 2011
WWW

Repliki festiwalu „Sputnik nad Polską”

Esensja.pl
Esensja.pl
5. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” będzie miał swoje repliki w całej Polsce, dzięki nim mieszkańcy ponad 40 miast będą mogli uczestniczyć w tym wielkim święcie rosyjskiego kina.

Repliki festiwalu „Sputnik nad Polską”

5. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” będzie miał swoje repliki w całej Polsce, dzięki nim mieszkańcy ponad 40 miast będą mogli uczestniczyć w tym wielkim święcie rosyjskiego kina.

‹5. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od17 listopada 2011
Do27 listopada 2011
WWW
W tym roku jubileuszowa edycja festiwalu zawita do Lublina. Filmy będą wyświetlane w kinie przynależącego do Centrum Kultury Muza w dniach 25 listopada 2011 – 1 grudnia 2011. Kino Muza pokarze aż 30 tytułów. Miedzy innymi konkursowe filmy: „Palacza” Aleksieja Bałabanowa, „Obojętność” Olega Fliangolca, „Myśliwego” Bakura Bakuradze. Bilety w cenie 8 PLN, karnet 30 PLN (www.ckmuza.eu).
Pokazy kina rosyjskiego odbędą się również w Szczecinku w kinie Wolność w dniach 26 – 27 listopada. Tu będzie można zobaczyć hity ubiegłorocznego festiwalu: „Półtora pokoju” Andrieja Chrzanowskiego czy „Pochowajcie mnie pod podłogą” Siergieja Snieżkina. Film tegorocznego konkursu głównego „Palacz” w reżyserii Aleksieja Bałabanowa oraz klasyka kinematografii radzieckiej „Idą i patrzą” w reżyserii Elema Klimowa. Bilety w cenie 10 PLN, karnet 45 PLN (www.sapik.pl).
Kino „60 krzeseł” w Gorzowie zaprasza na festiwal w dniach 25 listopada – 1 grudnia. Kino przygotowało bogatą ofertę programową. Pierwszy dzień repliki festiwalu rozpocznie się pokazami dwóch filmów konkursowych: „Myśliwy” Bakura Bakuradze oraz „Palacza” Aleksieja Bałabanowa, drugiego dnia kolejne filmy: „Obojętność” Olega Fliangolca oraz „Dom wiatrów” Wiaczesława Złotopolskiego. Z festiwalowego „Kalejdoskopu Kina Nowego” Gorzów pokarze film „All Inclusive” oraz „Praktykowanie piękna”. Będzie też pokaz filmu „Człowiek idzie za słońcem” z sekcji „Retrospektywa Michaiła Kalika”. Cena biletu: 10 PLN, karnet na 4 wejścia 32 PLN (www.mosart.pl).
Kino „Forum” w Białymstoku zaprosiło festiwal „Sputnik” aż na siedem dni. Projekcje odbędą się w dniach 13 – 19 stycznia. Białystok zaprezentuje filmy z retrospektywy Michaiła Kalika, filmy konkursowe, m.in. „Myśliwy” Bakura Bakuradze, „Palacza” Aleksieja Bałabanowa. Z sekcji „Erotyka w kinie rosyjskim” zaprezentuje „Dziwadła i ludzie” Aleksieja Bałabanowa oraz „Naga w kapeluszu” Aleksandra Połynnikowa. Odbędzie się również pokaz filmu z muzyką na żywo, będzie to archiwalna „Ziemia” w reżyserii Aleksandra Dowżenki w wykonaniu Marcina Pukaluka. Bilety w cenie: 10 PLN (www.bok.bialystok.pl).
Kino „Światowid” w Elblągu zaprasza w dniach 10 – 16 grudnia. Oprócz projekcji filmów rosyjskich dla dorosłych i dzieci, zaplanowano m.in.: inauguracyjny wykład dotyczący kinematografii rosyjskiej, rosyjski film niemy z muzyką na żywo, koncert rosyjskiej muzyki „Russkaja dusza” (kino.swiatowid.elblag.pl).
25-28 listopada w kinie „Gryf” w Gryfinie zostaną pokazane: „Pochowajcie mnie pod podłogą” Siergieja Snieżkina, „Palacz” Aleksieja Bałabanowa, „Dzikie Pole” Michaiła Kalika, „Myśliwy” Bakura Bakuradze, „Ja” Igora Wołoszyna. Bilety w cenie 10 i 12 PLN Karnet: 29 PLN (www.gdk.com.pl).
Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” w Częstochowie projekcje filmów festiwalowych zaplanował od 25 listopada do 1 grudnia. W programie filmy konkursowe, bajki dla dzieci oraz m.in. filmy z sekcji „Rosyjski Eros” (www.okf.czest.pl).
Centrum Sztuki Filmowej Silesia Film i działające przy niej „Kino Kosmos” w Katowicach „Sputnikowe” projekcje pokaże w dniach od 25 do 29 listopada. Ceny biletów: 14 zł normalny / 12 zł ulgowy Karnet 5 biletów po 12 zł na wybrane 5 filmów (www.csf.katowice.pl).
„Sputnik” festiwal zagościł również w kinie „Muza” w Poznaniu w dniach 10 – 15 grudnia 2011. W programie seans z muzyką na żywo, zdobywca Złotego Lwa w Wenecji film „Faust” Aleksandra Sokurowa. Dokumentalny film Dmitrija Wasiukowa i Wernera Herzoga „Szczęśliwi ludzie” oraz kino konkursowe m.in. „Palacz”, „Obojętność”, „Myśliwy”. Cena: przy zakupie biletów na minimum 5 różnych seansów, cena pojedynczego biletu 12 PLN (www.kinomuza.pl).
Pokazy filmów festiwalowych odbędą się również we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Filmowym (dcf.wroclaw.pl), w Dąbrowie Górniczej w kinie „Kadr” (www.palac.art.pl), w Ostrowcu Świętokrzyskim w kinie „Etiuda” (www.kino.etiuda.o-c.pl), w kinie „Sokół” w Małopolskim Centrum Kultury w Nowym Sączu (www.mcksokol.pl), w kinie „Awangarda” w Olsztynie (www.awangarda.olsztyn.pl), w Szczecinie w kinie „Pionier 1909” (www.kino-pionier.com.pl), w Legnicy w kinie „Piast”, w „Kinie DK” w Kętach, w Centrum Kultury w Błoniu (www.centrumkultury.com.pl), w kinie „Polonez” w Skierniewicach www.dkferoica.pl, w Toruniu w kinie „Centrum” (csw.torun.pl/kino-centrum) w „Kinie Polonia” w Łodzi (www.kinopolonia.com.pl), w Słupsku w kinie „Rejs” (www.emcek.pl), w „Kinie Moskwa” w Kielcach (www.kinomoskwa.pl), w kinie „Halszka” (kino.szok.info.pl) w Szamotułach, w Kinie MDK w Wągrowcu (www.mdkwagrowiec.pl), w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (www.pokis.pl), w kinie studyjnym „Chatka Żaka” w Lublinie (www.chatkazaka.kina.lublin.pl), kinie „Amok” w Gliwicach (www.amok.gliwice.pl), w „Kinie Pod Baranami” w Krakowie (www.kinopodbaranami.pl), w kinie „Kryterium” w Koszalinie (www.ck105.koszalin.pl), w „Domu chemika” w Puławach (www.pok.cad.pl), w Kórnickim Ośrodku Kultury (www.kornickiosrodekkultury.pl), w kino „Sokół” w Nowym Sączu (www.mcksokol.pl), w kinie „Wrzos” w Świecie (www.oksir.com.pl), w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (www.mok.bydgoszcz.pl), w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie (www.gokmichalowo.pl) w Kinie Mazowsze w Sochaczewie (www.kinofan.eu).
koniec
25 listopada 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

24 IX 2023

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a mimo to pogoda nas rozpieszcza. To idealny moment na to, by kupić parasol ogrodowy. Producenci zwykle nieco obniżają ceny w związku z mijającym sezonem, a jednocześnie wybór jest duży. Parasol to zakup na lata, przez zimę bez problemu przechowasz go razem z meblami ogrodowymi. Podpowiadamy zatem, jakie parasole ogrodowe warto wybierać.

więcej »

Odkurzacz basenowy: jak skutecznie utrzymać czystość w Twoim basenie?

16 IX 2023

Odkurzacz basenowy to niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga utrzymać czystość w Twoim basenie. Dzięki niemu możesz skutecznie usunąć zanieczyszczenia, takie jak liście, piasek czy owady, które gromadzą się na dnie i powierzchni zbiornika. Warto zainwestować w odkurzacz basenowy, ponieważ pozwala zachować krystaliczną czystość basenu, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu i zdrowia korzystających z niego osób.

Dlaczego utrzymanie czystości w basenie jest ważne?

więcej »

Jaki prezent dla 6-latka wybrać?

13 IX 2023

Idealny prezent dla 6-latka jest dużo większym wyzwaniem niż dla noworodka czy niemowlęcia. Dziecko w tym wieku ma już jasno sprecyzowane zainteresowania i co najważniejsze oczekiwania. Nietrafione upominki mogą spotkać się nie tylko z odrzuceniem, ale wręcz z wyraźnym sprzeciwem. Dlatego też warto z wyprzedzeniem zaangażować się w poszukiwania i znaleźć taki pomysł na gift, który przypadnie dziecku do gustu. Jaki prezent dla 6-latka wybrać? Czym się kierować, chcąc kupić świetny prezent (...)

więcej »

Polecamy

Międzygwiezdne fotele w natarciu

Z filmu wyjęte:

Międzygwiezdne fotele w natarciu
— Jarosław Loretz

Peregrynacje wyssane z palca
— Jarosław Loretz

Podróże międzygwiezdne de luxe
— Jarosław Loretz

E.T. wersja hard
— Jarosław Loretz

Ogrodowy nielot
— Jarosław Loretz

Mumii podejście drugie
— Jarosław Loretz

Mumia z gwiazd
— Jarosław Loretz

Pracownik idealny
— Jarosław Loretz

Niech się mury… drzewią?
— Jarosław Loretz

Interpol muzealny
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.