Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 14 maja 2021
w Esensji w Esensjopedii

Premiery DVD Gutek Film

Esensja.pl
Esensja.pl
Prezentujemy ważniejsze zapowiedzi DVD na sierpień i wrzesień firmy Mayfly/Gutek Film. Wśród nich m.in. von Trier i Jarmusch.

Premiery DVD Gutek Film

Prezentujemy ważniejsze zapowiedzi DVD na sierpień i wrzesień firmy Mayfly/Gutek Film. Wśród nich m.in. von Trier i Jarmusch.
Prezentujemy zapowiedzi repertuaru DVD i Wideo Gutek Film na najbliższe miesiące:
Trio z Belleville
DVD i Wideo 6 sierpnia
Trio z Belleville jest pełnometrażową animacją pełną zadziwiających pomysłów wizualnych i czarnego humoru. To niezwykły sen, który mógłby śnić Tim Burton, twórca m.in. Miasteczka Halloween i Batmana, albo Jean – Pierre Jeunet i Marc Caro, autorzy Delicatessen czy Miasta zaginionych dzieci – surrealistycznych, mrocznych bajek dla dorosłych.Tak jak ci twórcy Chomet w swoim filmie zaskakująco miesza konwencje i style – czarną komedię łączy z filmem gangsterskim, thriller przeplata scenami rodem z wodewilu. Tytułowe Belleville to połączenie współczesnych metropolii jak Nowy Jork i Paryż z wyimaginowanymi Gotham lub Metropolis. Na ścieżce dźwiękowej z kolei, epoka swingu zmiksowano z piosenkami w stylu Edith Piaf. Dzięki tym zabiegom powstał świat, w którym może zdarzyć się absolutnie wszystko.Wychowywany przez babcię Champion jest samotnym, małym chłopcem, któremu radość sprawia tylko zabawa z psem i jazda na rowerze.Mijają lata i Champion staje się godny swego imienia. Jako doskonały kolarz kwalifikuje się do słynnego wyścigu Tour de France. Jednak podczas jednego z etapów, Champion zostaje porwany przez dwóch tajemniczych mężczyzn...
Dodatki:
- zdjęcia z planu
- sceny z komentarzem reżysera
- wywiad z reżyserem
- wywiad z dyrektorem artystycznym
Jim Jarmusch - pakiet 3 filmów DVD (Noc na Ziemi, Poza prawem, Inaczej niż w raju)
10 września
Noc na Ziemi
W "Nocy na Ziemi" oglądamy pięć historii, które rozgrywają się równocześnie w różnych strefach czasowych, na różnych kontynentach i w różnych krajach. Każdy epizod wypełnia nocna jazda taksówką. W czasie jej trwania między taksówkarzem, a jego pasażerami rodzi się krótka więź, która zostanie definitywnie przerwana, gdy pasażerowie dotrą na miejsce.
Poza prawem
Zack, bezrobotny disc-jockey, zostaje wyrzucony z mieszkania przez swą przyjaciółkę, Laurettę. Wpada w ręce policjantów podczas przewożenia kradzionego samochodu z jednej części miasta do drugiej.Jack, drobny stręczyciel zostaje namówiony do odwiedzenia hotelu, w którym znajdować się ma 18-letnia dziewczyna, świetny "materiał" na prostytutkę. Ale oto w pokoju hotelowym czeka na niego l0-letnie dziecko-dziewczynka... i oczywiście policja.W ten o to sposób Zack i Jack trafiają do tej samej celi w orleańskim więzieniu. Wkrótce dołącza do nich trzeci - "makaroniarz" Roberto.
Inaczej niż w raju
Film składa się z trzech części. Ewa, 16-latka z Węgier, przybywa do Nowego Yorku. Ma się zatrzymać na jedną noc u swego kuzyna, następnie pojechać do ciotki do Cleveland. Choroba ciotki przedłuża jej pobyt u Williego. Williemu czas upływa na wyścigach koni, oglądaniu telewizji i spotkaniach z Eddiem. Rok później wspólnie oszukując w pokera, wygrywają większą sumę pieniędzy. Porywają od ciotki Evę. Zabierają ją na Florydę, do "raju", w którym nikt z nich jeszcze nie był.
Dodatek: Nowela: „Wnętrze. Przyczepa. Noc”, reżyseria i scenariusz Jim Jarmusch.
Jest to pierwszy pakiet filmów Jima Jarmuscha, kolejny firma Gutek Film planuje wydać pod koniec tego roku. Składać się na niego będą następujące tytuły:
- Mystery train
- Nieustające wakacje
- Ghost dog
Bardzo istotnym elementem pracy nad pakietami filmów, jest ścisła współpraca z Jimem Jarmuschem. Każdy projekt graficzny, dźwięk, obraz, jak i materiały dodatkowe są konsultowane i dobierane wspólnie z reżyserem.
Dogville
DVD i Wideo - 17 września
Akcja filmu rozgrywa się w małej osadzie położonej w Górach Skalistych. Początek lat 30-tych, czas Wielkiego Kryzysu. Do Dogville przyjeżdża Grace, kobieta ucieka przed nasłanymi na nią gangsterami. Społeczność miasteczka, po namowach swego samozwańczego lidera, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, zgadza się udzielić kobiecie pomocy. W podzięce Grace ma dla nich pracować. Początkowo wszystko idealnie się układa. Wkrótce jednak, mieszkańcy zaczynają wykorzystywać ją na wszelkie możliwe sposoby. Powoli sytuacja staje się trudna do zniesienia... Dogville to przenikliwe studium ludzkiej natury. To uniwersalna opowieść o tym, jak dobro może łatwo przerodzić się w zło.
Wydanie dwupłytowe DVD:
- wersja filmu 178 min. z komentarzem reżysera
- wyznania z Dogville (53 min.)
- wywiad z Larsem von Trierem
- Trier, Kidman i Cannes (25 min.)
koniec
11 sierpnia 2004

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Finaliści nagród Hugo 2021

13 IV 2021

Ogłoszono listę finalistów nagród Hugo 2021 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2020.

więcej »

Nominacje do Nebuli 2020

16 III 2021

Ogłoszono nominacje do nagród Nebula za rok 2020. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.

więcej »

Esensja w czołówce raportu Top Marka 2020!
Esensja

4 XI 2020

Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.

więcej »

Polecamy

Kevin Smith. Sprzedawcy 2

Do sedna:

Kevin Smith. Sprzedawcy 2
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Jay i Cichy Bob kontratakują
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Dogma
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. W pogoni za Amy
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Szczury z supermarketu
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Sprzedawcy
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Pułapka
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Koniec świata
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Donnie Darko
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. Zjawa
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Odrażający, brudni, źli
— Joanna Bartmańska

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Manifest artysty
— Miłosz Cybowski

Esensja ogląda: Styczeń 2014 (3)
— Krystian Fred, Michał Kubalski, Daniel Markiewicz, Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Styczeń 2014 (2)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Gabriel Krawczyk, Konrad Wągrowski

Szarzyzna królestwa depresji
— Ewa Drab

Tutejsi ludzie są dobrzy
— Kamila Tuszyńska

Bardzo krzywe zwierciadło
— Jakub Gałka

Czarne i białe w kolorze
— Urszula Lipińska

Pięć nudności
— Bartosz Sztybor

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.