Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 sierpnia 2019
w Esensji w Esensjopedii

Wersja rozszerzona "Powrotu Króla" - garść faktów i spekulacji

Esensja.pl
Esensja.pl
Oficjalna data premiery i szczegóły dotyczące wydania rozszerzonej wersji "Powrotu Króla" nadal nie są znane, niemniej z różnych źródeł wyciekają mniej i bardziej szczegółowe informacje. Przedstawiamy garść z nich.

Wersja rozszerzona "Powrotu Króla" - garść faktów i spekulacji

Oficjalna data premiery i szczegóły dotyczące wydania rozszerzonej wersji "Powrotu Króla" nadal nie są znane, niemniej z różnych źródeł wyciekają mniej i bardziej szczegółowe informacje. Przedstawiamy garść z nich.
Okładka w wersji angielskiej
Okładka w wersji angielskiej
Jako datę amerykańskiej premiery najczęściej podaje się 14 grudnia, aczkolwiek jeden z niemieckich serwisów filmowych opublikował informację, że niemiecka wersja będzie dostępna od 10 grudnia. New Line jak do tej pory nie udzieliło żadnej informacji o dokładnym terminie wydania, choć można się domyślać, że z pewnością wytwórnia będzie chciała skorzystać z szału przedświątecznych zakupów i film ukaże się przed gwiazdką (wydania zagraniczne mają pojawić się najpóźniej kilka dni po premierze amerykańskiej).
Wersja rozszerzona "Powrotu Króla" zostanie wydana w granatowym pudełku, film będzie zawierać ponad 50 minut dodatkowych scen (aczkolwiek wycięte zostaną niektóre fragmenty znane z wersji kinowej). Wersja kolekcjonerska prócz rozszerzonej wersji filmu zawierać będzie miniaturkę Minas Tirith oraz piątą płytę DVD z dokumentem "Creating the Lord of the Rings Symphony" opowiadającym o tworzeniu muzyki do filmowej trylogii.
Poniżej przedstawiamy listę dodatkowych scen, które najprawdopodobniej znajdą się w rozszerzonej wersji filmu. Zastrzegamy jednak, że są to informacje w żaden sposób oficjalnie nie potwierdzone. (UWAGA, lista zawiera liczne spoilery!).
 • Długo oczekiwana (jedenastominutowa) sekwencja ostatecznej konfrontacji z Sarumanem. Saruman zostaje zabity przez Grimę, który wypycha go z okna wieży – Saruman kończy nabity na pale będące częścią jednej z machin wojennych. W jednej z kolejnych scen Grima zostaje zabity przez Legolasa.
 • Wersja rozszerzona w pełnej okazałości
  Wersja rozszerzona w pełnej okazałości
 • Merry zostaje pasowany przez Theodena na rycerza Gondoru.
 • Dodatkowe sceny w Edoras, rozmowa Aragorna z Eowiną, Eomera z Eowiną, pijacki pojedynek pomiędzy Gimlim i Legolasem.
 • Liczne nowe ujęcia z Aragornem, Gimlim i Legolasem na Ścieżce Umarłych. Po spotkaniu z umarłymi epizod ten zostaje zakończony w wersji kinowej, w wersji rozszerzonej natomiast zobaczymy wyjście trójki bohaterów z jaskiń (zobaczymy ucieczkę przed lawiną czaszek).
 • Zobaczymy piratów, z którymi będą musieli zmierzyć się Aragorn, Gimli oraz Legolas (prawdopodobnie z pomocą armii umarłych). Pojawiła się też informacja, że reżyser Peter Jackson (który wystąpił już w epizodach w "Drużynie pierścienia" oraz "Dwóch wieżach") tutaj będzie odgrywał rolę pirata, który ponosi śmierć z łuku Legolasa.
 • Rozszerzone sceny w Minas Tirith. Dłuższe dialogi z udziałem Pippina, Gandalfa, Denethora oraz Faramira.
 • Dodatkowe ujęcia z bitwy na polach Gondoru (między innymi olifanty szarżujące na mury Minas Tirith).
 • Pojedynek Upiora Pierścienia z Gandalfem, w trakcie którego laska czarodzieja zostaje złamana.
 • Eowina zostaje poważnie ranna w pojedynku z Upiorem Pierścienia (nadal nie wiadomo, czy informacja, że postać ta ginie w tej wersji filmu, to tylko plotka).
 • Dodatkowe sceny w Minas Tirith po bitwie oraz wydłużona podróż Sama i Frodo po Mordorze
 • Zobaczymy Usta Saurona w scenie, gdy Aragorn przybywa do bram Gondoru.
 • Zmienione zostanie prawdopodobnie zakończenie filmu. Wersja, w której Frodo wraz z Gollumem wpadają do lawy, o ile w ogóle istnieje i trafi na płytę, to tylko w postaci dodatku. Niemniej w wersji rozszerzonej ma pojawić się epilog, w którym Galadriela opowiada o dalszych losach poszczególnych bohaterów.
 • koniec
  15 września 2004

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Imię:
  Treść:
  Działanie:
  Wynik:

  Dodaj komentarz FB

  Najnowsze

  Na rzecz rodzin policjantów poległych na służbie
  Prószyński i S-ka

  8 VI 2019

  Katarzyna Puzyńska, uwielbiana przez czytelników za kryminalną serię o Lipowie oraz tytuły non-fiction „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru”, zorganizowała akcję charytatywną #NIEBIESKIM na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od końca lat osiemdziesiątych na służbie zginęło ponad 240 policjantów i to właśnie ich rodzinom pomaga fundacja.

  więcej »

  Święta Wyobraźni. Dzień z Grą o Tron w Toruniu
  Książnica Kopernikańska

  6 VI 2019

  Święta Wyobraźni wracają! Tym razem zajrzymy do Westeros. W programie Dnia z Grą o Tron same atrakcje: prelekcje tematyczne, sesje RPG, gra terenowa, gry planszowe. Widzimy się w sobotę, 15 czerwca, w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8.

  więcej »

  Nebule 2018 przyznane

  20 V 2019

  W sobotę 18 maja w Los Angeles ogłoszono laureatów nagrody Nebula za rok 2018.

  więcej »

  Polecamy

  Polska szkoła plakatu

  Z filmu wyjęte:

  Polska szkoła plakatu
  — Jarosław Loretz

  Dlaczego sypanie soli na drogi jest złym pomysłem
  — Jarosław Loretz

  Drzewa-zabójcy
  — Jarosław Loretz

  A w zaświatach tańce i swawole
  — Jarosław Loretz

  Dla chcącego nic trudnego
  — Jarosław Loretz

  Gdy mści się niechlujstwo
  — Jarosław Loretz

  22 tancerzy i świński pęcherz
  — Jarosław Loretz

  Czy duże dziewczynki lubią krew?
  — Jarosław Loretz

  Czy małe dziewczynki lubią krew?
  — Jarosław Loretz

  Nasi w zaświatach
  — Jarosław Loretz

  Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.