Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 lutego 2020
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Nowe filmy Platige Image

Esensja.pl
Esensja.pl
Firma Platige Image rozpocznie w tym roku produkcje trzech krótkich filmów animowanych. Dwa filmy w reżyserii Tomasza Bagińskiego oraz jeden w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa, będąc równocześnie koproducentem filmu.

Nowe filmy Platige Image

Firma Platige Image rozpocznie w tym roku produkcje trzech krótkich filmów animowanych. Dwa filmy w reżyserii Tomasza Bagińskiego oraz jeden w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa, będąc równocześnie koproducentem filmu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Wszyscy święci” reż. Tomasz Bagiński
„Wszyscy święci” to pierwszy z dwóch krótkich filmów planowanych do produkcji w studiu w tym roku. Oba filmy bazują na pomysłach polskich autorów komiksów i stanowią część przygotowań firmy do skoku w świat filmów pełnometrażowych – mówi Jarek Sawko, prezes Platige Image. Różni autorzy, różne historie i stylistyki. „Tak jak „Sztuka spadania” nie przypominała Katedry tak i teraz zajmujemy się czymś »z zupełnie innej beczki«” – mówi Tomek Bagiński.
„Wszyscy święci” to zabawna opowieść, cechująca się specyficznym poczuciem humoru, o pieczeniu ciasta, brzydkich słowach i wszystkich świętych, … prawie wszystkich. Autorami scenariusza są bracia Tomasz i Bartosz Minkiewiczowie, autorzy popularnej serii komiksowej „Wilq – superbohater”. „Pomysł realizacji filmu wyszedł ze strony firmy Platige Image” – mówi Bartosz Minkiewicz. „Któregoś dnia otrzymaliśmy od nich zapytanie, czy przypadkiem nie bylibyśmy zainteresowani ekranizacją, któregoś z naszych komiksów. Z czasem okazało się, że żadna z historii, jakie mieliśmy w szufladzie, nie spełnia naszych oczekiwań i musieliśmy wymyślić coś nowego. Tak narodzili się „Wszyscy święci”.
Obecnie trwają prace nad konceptami poszczególnych bohaterów. Autorami projektów postaci są również bracia Minkiewiczowie, których praca nad filmem nie ogranicza się jedynie do scenariusza. „Obaj z bratem jesteśmy absolwentami ASP i potraktowaliśmy to jako kolejne wyzwanie, które jest szansą zdobycia nowych doświadczeń oraz umiejętności”
– wyjaśnia Bartosz
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Kinematograf” reż. Tomasz Bagiński
Kolejnym animowanym filmem krótkometrażowym w reżyserii Tomasza Bagińskiego jest film pt. „Kinematograf”, którego scenariusz powstał na podstawie komiksu Mateusza Skutnika z albumu „Rewolucje: Monochrom”.
Opowiadanie „Kinematograf”, pochodzące z trzeciego albumu serii „Rewolucje”, opowiada alternatywną historię wynalezienia kinematografu. „Bardzo cieszę się z tego wyboru” – dodaje Mateusz Skutnik. „Tomasz zdecydował się, bowiem na ekranizację historii, którą sam uważam za najlepszą w moim dotychczasowym dorobku”.
Mateusz Skutnik został także zaangażowany w produkcję filmu. Napisane przez niego dialogi zostaną wykorzystane w obrazie, a sam komiks stanowić będzie większą cześć storyboardu. „Moim zadaniem jest przygotowanie wstępnych projektów postaci, szkiców i scenografii w formie pozwalającej na przeniesienie ich do środowiska 3D” – mówi Mateusz Skutnik.
Rysunki Mateusza zostaną przetłumaczone na język malarskiego 3D, tak, aby jak najwięcej teł, tekstur było ręcznie malowanych, a oświetlenie wyglądało realistycznie. Chcemy by nastrój filmu kojarzył się z klimatem takich filmów jak „Trio z Bellville” czy „Amelia”.
Monochrom
Monochrom
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Arka” reż. Grzegorz Jonkajtys
Firma Platige Image związana jest także z najnowszym filmem Grzegorza Jonkajtysa pt. „Arka”. To autorski projekt Grzegorza Jonkajtysa, specjalisty od grafiki komputerowej i animacji 3D, który w „Sztuce spadania” zajmował się animacją postaci. Obecnie pracuje w amerykańskiej firmie CafeFx realizującej efekty specjalne na potrzeby dużych produkcji hollywoodzkich. Miał okazję pracować nad tworzeniem efektów specjalnych do takich filmów jak: „Sin City”, „Gothika”, „Hellboy” oraz „Liga niezwykłych dżentelmenów”.
„Cieszę się, iż Grzegorz zdecydował się na realizacje tego filmu w kraju, wykorzystując nasze doświadczenie z poprzednich produkcji. Znając możliwości techniczne Grzegorza, możemy spodziewać się animacji komputerowej na światowym poziomie, więc to także poważne przedsięwzięcie produkcyjne.” – mówi producent wykonawczy Marcin Kobylecki.
„Pomysł „Arki” tkwił we mnie od trzech lat, jednak w związku z tym, iż realizacyjna strona filmu to spore wyzwanie, potrzebowałem czasu zarówno na udoskonalenie swojego warsztatu jak i też wyuczenia się pewnego spojrzenia reżyserskiego. Sama historia jest opisem swoistej ucieczki, w której każdy z nas, w rożnym stopniu uczestniczy” – mówi Jonkajtys.
Chociaż „Arka” to animacja komputerowa, wykorzystane zostaną także inne możliwości realizacji zdjęć. Poza samą pracą komputerową, do wykonania części zdjęć zostanie użyty system Motion Control (urządzenie umożliwiające wykonywanie precyzyjnych ruchów kamery lub aparatu w przestrzeni i jego idealne wielokrotne powtórzenie).
„Nad tą techniką realizacji myślałem już w czasie opracowywania scenariusza, gdyż chciałbym zrobić film mający epicki charakter zdjęć i narracji”- mówi Jonkajtys.
Produkcja:
Filmy powstają przy użyciu różnych technik, w różnych ekipach i są skierowane do różnych widowni. „Miłośnicy krótkiego metrażu będą mieli powody do radości. Tym razem planujemy wyprodukować trzy filmy w ciągu jednego roku” – mówi producent wykonawczy Marcin Kobylecki.
Producentem i koproducentem filmów jest firma Platige Image, która na swoim koncie ma już takie produkcje jak „Katedra”, „Undo” i „Sztuka spadania”.
„Myślimy o tym, żeby w przyszłości zająć się produkcją pełnometrażowych filmów fabularnych przeznaczonych na rynek międzynarodowy, stąd równoległa praca nad animacjami, ma na celu przygotowanie zespołu do realizacji większych projektów” – mówi Jarek Sawko.
Premiera wszystkich filmów planowana jest na początku przyszłego roku. Podobnie jak wcześniejsze produkcje, nowe filmy powstają z myślą o dystrybucji kinowej oraz przeznaczone będą do międzynarodowego obiegu festiwalowego.
O Platige Image:
Platige Image jest czołowym i wielokrotnie nagradzanym studiem postprodukcyjnym w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu.
Zajmuje się również produkcją krótkich filmów animowanych. Firma zrealizowała nominowany do Oscara film „Katedra” Tomasza Bagińskiego, „Undo” Marcina Waśko, oraz najnowszy film Tomasza Bagińskiego pt. „Sztuka spadania”. Ma na swoim koncie kilkaset reklam telewizyjnych, czołówek programów i teledysków.
koniec
23 września 2005

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Parasite wielkim zwycięzcą Oscarów 2020!

10 II 2020

To, w co jeszcze w trakcie trwania gali nie wierzyli nawet najwięksi optymiści, stało się faktem. Amerykańska Akademia przyznała Oscara za najlepszy film koreańskiemu "Parasite"!

więcej »

Boże Ciało nominowane do Oscara!

13 I 2020

Dziś w Los Angeles ogłoszono nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Polskie „Boże ciało” otrzymało nominację w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego!

więcej »

„1917” i „Pewnego razu w… Hollywood” zwycięzcami Złotych Globów!

6 I 2020

Film Sama Mendesa nieoczekiwanie zdystansował konkurencję i zgarnął statuetkę za Najlepszy film dramatyczny i Reżyserię. Dziewiąty film Quentina Tarantino triumfował w kategorii Najlepsza komedia/musical, Rola drugoplanowa i Scenariusz.

więcej »

Polecamy

Alejandro González Iñárritu. Babel.

Do sedna:

Alejandro González Iñárritu. Babel.
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. 21 gramów.
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. Amores perros.
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky „mother!”
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Noe: Wybrany przez Boga
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Czarny łabędź.
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Zapaśnik.
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Źródło
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Requiem dla snu
— Marcin Knyszyński

Darren Aronofsky. Pi
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Nowy film Tomka Bagińskiego

Sztuka robienia dodatków
— Michał R. Wiśniewski

Rewolucja w barwie
— Daniel Gizicki

Sztuka spadania na DVD

DVD: Katedra
— Konrad Wągrowski

Ucieczka od obojętności
— Artur Długosz

Pasja i wiedza
— Artur Długosz

Tegoż twórcy

Każda istota nosi swój własny świat wewnątrz siebie
— Paweł Ciołkiewicz

Automatyzacja, głupcze!
— Paweł Ciołkiewicz

Steampunk jak z Hitchococka
— Konrad Wągrowski

Esensja czyta dymki: Wrzesień 2011
— Esensja

Esensja czyta dymki: Reaktywacja
— Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Paweł Sasko, Konrad Wągrowski

Córeczko! Wolałabym, żebyś była chłopcem!
— Daniel Gizicki

Konsekwencja w zestawieniu
— Daniel Gizicki

Dwugłos: Rewolucje #2: Elipsa
— Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski

Niechlujność i nierówność
— Wojciech Gołąbowski

Zostań zwolennikiem rewolucji!
— Daniel Gizicki

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.