Co nam w kinie gra: 19.09.2008Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Elitarni”, „Babylon A.D.”, „Rysa”, „Wyspa Nim”, „Garfield: Festyn humoru” i „Wojownik”.
EsensjaCo nam w kinie gra: 19.09.2008Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Elitarni”, „Babylon A.D.”, „Rysa”, „Wyspa Nim”, „Garfield: Festyn humoru” i „Wojownik”. Co tydzień w piątek punktualnie o godzinie 10:00 szukajcie na naszych łamach poradnika, mającego pomóc wybrać wam premiery filmowe, na które w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Jeśli natomiast chcecie nadrobić zaległości – sprawdzajcie co warto zobaczyć według Zgryźliwych Tetryków. ![]()
Wyszukaj / Kup „Elitarni” Jeden z najgłośniejszych filmów brazylijskich ostatnich lat. Opowieść o podejściu do zwalczania przestępczości zorganizowanej w tym wielkim kraju. Czytaj yeż tekst Urszuli Lipińskiej poświęcony współczesnemu kinu brazylijskiemu: Pulp Fiction w slumsach. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.1/10 Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 58% • • • ![]()
Wyszukaj / Kup „Babylon A.D.” Francuskie science fiction Mathieu Kassovitza z Vinem Dieselem w roli głównej. Wojciech Orliński w Zgryźliwych Tetrykach o filmie: To wszystko nawet jakoś się trzyma kupy aż do finałowej bitwy, w której Vin Diesel dowiaduje się, w jaką aferę go wciągnięto. Ta afera jest tak idiotycznie naciągana, a przy tym podlana sosem pretensjonalnego mistycyzmu… że naprawdę lepiej wyjść z kina natychmiast po pojawieniu się Charlotte Rampling (chyba nic nie zaspojlowałem, a wyraźnie zasygnalizowałem moment?). Na plus zapisuję Diesla mówiącego po rosyjsku (zdaje się, że tylko jedno słowo – „skolka?” – ale za to z fajnym akcentem) oraz Depardieu mówiącego po angielsku z fałszywym rosyjskim akcentem, a także cyberpunkowo-postapokaliptyczny obraz Europy Wschodniej. Ale zakończenie rujnuje wszystkie pozytywy. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. Ocena widzów wg www.imdb.com: 5.3/10 Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 6% • • • ![]()
Wyszukaj / Kup „Rysa” Równolegle z pokazami na festiwalu w Gdyni na ekrany kin trafia ten dramat rodzinny z lustracją w tle. Warto się przekonać, czy bardzo pozytywne opinie polskiej krytyki są uzasadnione. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. • • • ![]()
Wyszukaj / Kup „Wyspa Nim” Produkcja przygodowa dla młodego widza. W obsadzie Gerard Butler, Jodie Foster i Abigail Breslin. Przeczytaj naszą recenzję filmu: Jakub Gałka – „Nim pojedziesz na bezludną wyspę” Bardzo ładne plenery, podobający się dzieciom bohater, kilka zwierzątek, zero przemocy – przepis na idealny film familijny? Może i tak, ale wypadałoby jeszcze te składniki umiejętnie wykorzystać, co w przypadku „Wyspy Nim” nie do końca się udało. Czytaj całą recenzję. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.0/10 Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 48% • • • ![]()
Wyszukaj / Kup „Garfield: Festyn humoru” Garfielda nikomu przedstawiać nie trzeba, Tym razem powraca w wersji nie aktorskiej, lecz animowanej. Znany kot weźmie udział w konkursie na najzabawniejszego bohatera rysunkowego. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. Ocena widzów wg www.imdb.com: 3.8/10 • • • ![]()
Wyszukaj / Kup „Wojownik” Tollywood, czyli kino z południowych Indii (jak twierdzą znawcy, mocno odmienne od Bollywoodu). „Wojownik” to kryminał, z mafią w tle. Zobacz opis filmu w „Esensjopedii”. Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.6/10 ![]() 19 września 2008 |
W niedzielę 14 maja ogłoszono laureatów nagrody Nebula za rok 2022.
więcej »Ogłoszono listę finalistów nagród Nebula za rok 2022. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.
więcej »Marzenie archeologa
— Jarosław Loretz
Indianie też nie mieli się czego wstydzić
— Jarosław Loretz
Życie miejskie dla ubogich
— Jarosław Loretz
Drama na trzy ręce
— Jarosław Loretz
Nie, nie, wejście od frontu odpada
— Jarosław Loretz
Technika zgniłego Zachodu
— Jarosław Loretz
Tam, gdzie nikt nie patrzy
— Jarosław Loretz
Czy Herkules była kobietą?
— Jarosław Loretz
Prosimy nie regulować monitora
— Jarosław Loretz
Patyki eliminacji
— Jarosław Loretz
Piekło w Mieście Boga
— Piotr Czerkawski
Skolka? Niewiele
— Jakub Gałka
Portret rodzinny w pęknięciu
— Piotr Czerkawski
Nim wyjedziesz na bezludną wyspę
— Jakub Gałka
Ślepowidzenie
— Sebastian Chosiński
Umrika
— Sebastian Chosiński
„Tajemnice Bridgend” i „Czarodziejska góra”
— Sebastian Chosiński, Konrad Wągrowski
Jesteśmy waszymi przyjaciółmi
— Sebastian Chosiński
Slow West
— Sebastian Chosiński
Imigranci
— Marta Bałaga, Sebastian Chosiński
Steve Jobs
— Kamil Witek
Pakt z diabłem
— Marta Bałaga
Intruz
— Sebastian Chosiński
W piwnicy
— Marta Bałaga
Marszałek na to nie zasłużył!
— Sebastian Chosiński
Krótko o filmach: Powrót do punktu wyjścia
— Sebastian Chosiński
Esensja ogląda: Maj 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski
Esensja ogląda: Marzec 2014 (3)
— Sebastian Chosiński, Ewa Drab, Konrad Wągrowski
Krwawy sen Brazylii
— Łukasz Gręda
Na ekranach: Marzec 2004
— Tomasz Kujawski, Jacek Łaszcz, Eryk Remiezowicz, Konrad Wągrowski
Wystarczą fotosy
— Konrad Wągrowski
Zmarł Leonard Pietraszak
— Esensja
Do kina marsz: Marzec 2020
— Esensja
Do kina marsz: Luty 2020
— Esensja
50 najlepszych filmów 2019 roku
— Esensja
Do kina marsz: Styczeń 2020
— Esensja
Do kina marsz: Grudzień 2019
— Esensja
Do kina marsz: Listopad 2019
— Esensja
Do kina marsz: Październik 2019
— Esensja
Do kina marsz: Wrzesień 2019
— Esensja
Do kina marsz: Sierpień 2019
— Esensja