Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 30 września 2022
w Esensji w Esensjopedii

‹4. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od4 listopada 2010
Do14 listopada 2010
WWW

Sputnik w sekcjach

Esensja.pl
Esensja.pl
Już 4 listopada rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Zanim pochłonie nas karuzela sputnikowych projekcji i wydarzeń towarzyszących Festiwalowi, chcielibyśmy zaprezentować wszystkie sekcje, które w tym roku zagoszczą na pokładzie Festiwalu.

Sputnik w sekcjach

Już 4 listopada rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Zanim pochłonie nas karuzela sputnikowych projekcji i wydarzeń towarzyszących Festiwalowi, chcielibyśmy zaprezentować wszystkie sekcje, które w tym roku zagoszczą na pokładzie Festiwalu.

‹4. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od4 listopada 2010
Do14 listopada 2010
WWW
Największym zainteresowaniem cieszy się Konkurs Główny, w którym najnowsze rosyjskie produkcje walczyć będą o nagrodę GRAND PRIX SPUTNIK. W ramach pokazów konkursowych zaprezentujemy m.in. filmy „Ja” Igora Wołoszyna, „Palacz” Aleksieja Bałabanowa, „Akt Natury” Aleksandra Łungina i Siergieja Osipiana. Wszystkie filmy Konkursu Głównego to obrazy z ostatnich dwóch lat, które pokazywane były na europejskich i międzynarodowych festiwalach filmowych i zdobywały tam liczne nagrody. Nasi selekcjonerzy zadbali o najwyższą wartość filmów prezentowanych w ramach sekcji konkursowej. Filmy te oceniać będzie Jury w składzie: Andrzej Żuławski (przewodniczący), Anita Piotrowska, Tadeusz Sobolewski.
Pełna lista 15 filmów konkursowych:
 1. Akt natury (Aleksandr Łungin, Siergiej Osipian)
 2. Beben, bębenek (Aleksiej Mizgiriow)
 3. Dzień bestii (Michaił Konowalczuk)
 4. Inne niebo (Dmitrij Mamulia)
 5. Ivanow (Wadim Dubrowickij)
 6. Ja (Igor Wołoszyn)
 7. Jak spędziłem koniec lata (Aleksiej Popogrebski)
 8. Krótkie spięcie (Boris Chliebnikow, Piotr Busłow, Iwan Wyrypajew, Aleksiej German Mł., Kiriłł Sierebriennikow)
 9. Milczące dusze (trznadle) (Aleksiej Fiedorczenko)
 10. Moskwo kocham Cie! (Iwan Ochłobystin, Gieorgij Natanson, Oleg Fomin, Wiera Storożewa, Rustam Ibragimbiekow, Iraklij Kwirikadze, Jekatierina Kalinina, Siergiej Bodrow, Dmitrij Troickij, Olga Stołpowskaja, Aleksandr Kasatkin, Jekatierina Dwigubskaja, Artiom Michałkow, Andriej Razienkow, Wasilij Cziginskij, Georgij Paradżanow, Ałła Surikowa, Jegor Konczałowskij)
 11. Palacz (Aleksiej Bałabanow)
 12. Pochowajcie mnie pod podłogą (Siergiej Snieżkin)
 13. Półtora pokoju (Andriej Chrżanowskij)
 14. Wsteczny bieg (Andriej Stempkowskij)
 15. Żyć (Jurij Bykow)
Palacz
Palacz
Przygotowaliśmy również Retrospektywy Mistrzów kina radzieckiego oraz rosyjskiego. Tylko w tym roku zaprezentujemy Państwu przekrój przez twórczość Siergieja Paradżanowa oraz Aleksieja Bałananowa wraz z jego najnowszym filmem „Palacz”. Na zapoznanie się z tym obrazem z niecierpliwością czeka cała masa fanów twórczości Bałabanowa.
Dla wszystkich zwolenników reżyserskiego kina kobiet przygotowaliśmy sekcję „Kobiece spojrzenie”. W jej ramach prezentujemy obrazy stworzone przez kobiety, ale nie tylko dla Pań. Perełką tej sekcji jest m.in. wielokrotnie nagradzany film „Jedna wojna” (2009) w reżyserii Wiery Głagoliewej ukazujący poruszającą historię osady kobiet z końca II Wojny Światowej. Czy matczyna miłość będzie w stanie rywalizować ze zdrowym rozsądkiem? A jak układają się relacje pomiędzy babcią i wnukami? Tego dowiemy się z obrazu Lidii Bobrowej „Babunia” (2003). Kobieta, która swoje życie poświęciła na wychowywanie dzieci i wnuków staje się przeszkodą do realizacji życiowych planów dorosłych już członków rodziny.
Żyć
Żyć
W ramach sekcji „Kalejdoskop” pokażemy wielkoekranowe przeboje rosyjskiej kinematografii. Widzów Festiwalu na pewno ucieszy informacja o możliwości ponownego obejrzenia takich produkcji jak „Bikiniarze”, którym to filmem otwieraliśmy trzecią edycję festiwalu. Również film „Car” w reżyserii Pawła Łungina cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku również zaistnieje okazja do jego obejrzenia.
Inne, równie istotne sekcje Festiwalu to „Czechowowskie motywy”, „20 lat bez Wiktora Coja”, „Przerwany lot – Włodzimierz wysocki”, „65 lat zakończenia II Wojny Światowej”, „Kinopociąg”, „Warszawska Euforia”, „Najlepsze filmy rosyjskie w polskiej dystrybucji”, Animacje, „Mały Sputnik”. Pełną listę sekcji festiwalu i filmów wchodzących w ich skład znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.
Aby umożliwić widzom wcześniejsze zaplanowanie czasu, który mają zamiar spędzić na pokładzie „Sputnika” uruchomiliśmy przedsprzedaż biletów. Od wtorku (26.10) bilety można zakupić w Multikinie Złote Tarasy oraz Kinie Kultura. W środę (27.10) natomiast, uruchamiamy przedsprzedaż w Kinie Kinoteka.
Ceny biletów w przedsprzedaży to 14 zł. Pozostałe ceny biletów:
 • 16 zł – regularne projekcje od 5.11 do 14.11
 • 240 zł – karnet 20 biletów na konkretnie wybrane projekcje
 • 130 zł – karnet 10 biletów na konkretnie wybrane projekcje
 • 25 zł – Noc z kinem rosyjskim
Zapraszamy do odwiedzania kas biletowych i korzystania z bogatego repertuaru jaki przygotowaliśmy dla fanów kina rosyjskiego, w ramach tegorocznej edycji Festiwalu. Różnorodność materiału filmowego sprawia, że każdy amator kina znajdzie film dla siebie.
koniec
27 października 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Hugo 2022 – laureaci

5 IX 2022

4 września podczas 80 Worldconu w Chicago przyznano Nagrody Hugo 2022.

więcej »

Kongres Futurologiczny w Pałacu Potockich ponownie połączy światy Kultury, Nauki i Techniki
Polska Fundacja Fantastyki Naukowej

19 VIII 2022

Jak fikcja wpływa na naukę, a nauka na fikcję? Czy mamy szansę zetknąć się z przedstawicielami obcych cywilizacji, a jeśli tak, to czy ci obcy będą bytami biologicznymi, a może robotami? Jaki wpływ na nasze człowieczeństwo ma gwałtownie rozwijająca się technologia i czy człowiek połączony z komputerem będzie bardziej ludzki, czy cybernetyczny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą na zbliżającym się II Kongresie Futurologicznym najlepsi polscy specjaliści z zakresu science oraz fiction.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.