Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 września 2022
w Esensji w Esensjopedii

‹4. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od4 listopada 2010
Do14 listopada 2010
WWW

Goście Sputnika

Esensja.pl
Esensja.pl
Już 4 listopada 2010 roku, ponownie wyląduje w Warszawie Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Jak co roku, nie zabraknie na jego pokładzie wielu znakomitych gości. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Państwu ich listę.

Goście Sputnika

Już 4 listopada 2010 roku, ponownie wyląduje w Warszawie Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Jak co roku, nie zabraknie na jego pokładzie wielu znakomitych gości. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Państwu ich listę.

‹4. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklSputnik nad Polską
MiejsceWarszawa
Od4 listopada 2010
Do14 listopada 2010
WWW
Najbardziej oczekiwani są zwykle reżyserzy i aktorzy powiązani z filmami głównego konkursu festiwalu. To oni wyznaczają nowe kierunki rosyjskiego kina. Tworzą obrazy inspirowane ich życiem, otoczeniem, społeczeństwem, w którym żyją. Przelewają na taśmę filmową swoje emocje, zmagania, sposoby na życie codzienne.
Do Warszawy przyjadą:
 • Jurij Bykow – reżyser, Denis Szwiedow – aktor (Żyć)
 • Andriej Chrżanowskij – reżyser, Siergiej Jurskij – aktor (Półtora Pokoju)
 • Dimitrij Mamuliija – reżyser, Arsen Gotlib – producent („Drugie Niebo”)
 • Wadim Dubrowickij – reżyser, Anna Dubrowskaja – aktorka („Iwanow”)
 • Siergiej Snieżkin – reżyser filmu „Pochowajcie mnie pod podłogą”
 • Michaił Konowalczyk – reżyser filmu „Dzień bestii”
 • Jegor Konczałowskij – reżyser, Jurij Głocer – producent, Wiera Storożewa – reżyser, Władimir Dalinskij – aktor („Moskwo Kocham Cię”)
 • Aleksander Łungin – reżyser filmu „Akt natury”
 • Igor Woloszyn – reżyser filmu „Ja”
Poza śmietanką artystyczną współczesnej Rosji, na Festiwalu Sputnik nad Polską obecni będą aktywni uczestnicy świata kina. Będą to m.in.
 • Wiktor Matizen – Krytyk filmowy, dziennikarz «Nowych Izwiestij». Od roku 2003. — prezydent Izby Filmoznawców i Krytyków Filmowych Rosji. Autor ponad pięciuset recenzji, publikacji, wywiadów i informacyjno-analitycznych materiałów dotyczących kina i telewizji.
 • Andriej Stiepanowicz Płachow – krytyk i dziennikarz filmowy, honorowy prezes FIPRESCI, twórca sekcji „Warszawska Euforia”. Niejednokrotnie wchodził w skład jury międzynarodowych festiwali filmowych (Berlin, Lokarno, Tokio, San Sebastian). Organizuje autorskie sekcje i programy w ramach Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Jest pomysłodawcą okresowych przeglądów filmowych pod nazwą „Euforia” odbywających się w moskiewskim kinie „Rolan”, w czasie których osobiście prezentuje publiczności najbardziej interesujące, w swojej opinii, filmy wchodzące do dystrybucji.
 • Irina Rubanowa – Od 1962 r. pracuje w Instytucie Historii Sztuki (obecnie Państwowy Instytut Teorii i Historii Sztuki). Współpracowała z telewizją, prowadziła programy o polskim kinie (1964 – 1967). Od 1992 r. przewodnicząca komisji selekcyjnej Otwartego Festiwalu Rosyjskich Filmów „Kinotawr” w Soczi, w latach 1996 – 2005 dyrektor programowy tego festiwalu. Autorka licznych książek. Publikuje w czasopismach „Iskusstvo kino”, „Seans”, „Kinovedcheskiye zapiski” oraz w gazetach „Izwiestija” i „Kommiersant”.
Nie zabraknie także pozostałych, czynnych krytyków i dziennikarzy filmowych, którzy swoimi opiniami torują ścieżki nowego kina rosyjskiego:
 • Alena Solnacewa – Dziennikarz „Wriemia Nowosti”
 • Leonid Pawluczik– wiceprezes Izby Krytyków i Filmoznawców
 • Marija Muchina – Dziennikarka portalu „Proficinema”
 • Marina Murzina – Dziennikarka „AiF”
 • Wita Ramm – Dziennikarz
 • Denis Wiren – krytyk filmowy
 • Olga Galickaja – reporter „Moskiewski Komsomolec”
Swoją obecność potwierdzili również oficjalni przedstawiciele strony rosyjskiej z zakresu kultury jak i współpracy międzynarodowej:
 • Jurij Łaptiew – solista operowy, wykładowca petersburskiego konserwatorium, w latach 2003 – 2004 dziekan Wydziału Wokalnego konserwatorium w Petersburgu, specjalny doradca prezydenta Rosyjskiej Federacji
 • Margarita Tersaakowa – Przedstawiciel Ministerstwa Kultury Rosji
 • Vladimir Dimitriew – Zastępca dyrektora Filmoteki Narodowej
Informacji w sprawie kontaktów z gośćmi i ewentualnych wywiadów udziela PR Manager Iwona Kamińska (Gosk).
koniec
29 października 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Hugo 2022 – laureaci

5 IX 2022

4 września podczas 80 Worldconu w Chicago przyznano Nagrody Hugo 2022.

więcej »

Kongres Futurologiczny w Pałacu Potockich ponownie połączy światy Kultury, Nauki i Techniki
Polska Fundacja Fantastyki Naukowej

19 VIII 2022

Jak fikcja wpływa na naukę, a nauka na fikcję? Czy mamy szansę zetknąć się z przedstawicielami obcych cywilizacji, a jeśli tak, to czy ci obcy będą bytami biologicznymi, a może robotami? Jaki wpływ na nasze człowieczeństwo ma gwałtownie rozwijająca się technologia i czy człowiek połączony z komputerem będzie bardziej ludzki, czy cybernetyczny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą na zbliżającym się II Kongresie Futurologicznym najlepsi polscy specjaliści z zakresu science oraz fiction.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.