Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 marca 2023
w Esensji w Esensjopedii

Alfheim Daily #5

Tylko w dzisiejszym numerze „Alfheim Daily” przeczytacie o tragicznym wypadku w Earl′s Park oraz niewyjaśnionej śmierci słynnej Polly Hall i jej syna. Ponadto uwadze Szanownych Państwa polecamy informacje na temat odnowionego hotelu Belle Vue w Brightbay.

Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #5

Tylko w dzisiejszym numerze „Alfheim Daily” przeczytacie o tragicznym wypadku w Earl′s Park oraz niewyjaśnionej śmierci słynnej Polly Hall i jej syna. Ponadto uwadze Szanownych Państwa polecamy informacje na temat odnowionego hotelu Belle Vue w Brightbay.
Tkliwość serca JKM Księżniczki Sofii z Mancaster
We wtorkowe popołudnie, gdy Jej Książęca Mość Księżniczka Sofia z Mancaster wraz ze swą świtą podróżowała czterokonną karetą do swojej rezydencji w Clairvale, wydarzył się wypadek w Earl′s Park, który mógł pociągnąć za sobą bardzo poważne konsekwencje. Właśnie gdy powóz zbliżał się do Kolumny wzniesionej ku pamięci Jej Królewskiej Mości śniącej Wirginni, mały chłopiec o imieniu Luke, w wieku około pięciu lat, syn ubogiej kobiety mieszkającej w pobliżu Northvale, który bawił się wraz ze swoimi kolegami, przebiegał przez drogę i został potrącony przez jednego z koni.
Pomocnik stangreta natychmiast się zatrzymał i zsiadł z konia; a sierżant Adams z Wydziału Alven Yardu, nr 5, który widział zdarzenie, natychmiast pobiegł na miejsce, by udzielić pomocy. Jej Książęca Mość okazała największe zaniepokojenie bezpieczeństwem dziecka i przed opuszczeniem powozu powstrzymało ją jedynie przybycie w porę Generała Uptona, przypadkiem przejeżdżającego akurat w tej okolicy. Zdołał on ubłagać Jej Książęcą Mość, by pozostała w miejscu i zobowiązał się, że dopilnuje, aby należycie zajęto się dzieckiem. Żądaniem Księżniczki było, aby chłopiec został zabrany do najbliższego gabinetu lekarskiego, podczas gdy ona zaczeka w parku aż do jego powrotu.
Posterunkowy w towarzystwie Generała Uptona następnie zabrał dziecko do dra Finchama w Melowhill, który ostrożnie je zbadał i za około pół godziny wrócili do Jej Książęcej Mości, zapewniając ją, że – zdaniem pana Finchama – chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jej Królewska Mość wyraziła wielką radość z powodu tej informacji i wysłała bardzo szczodry prezent matce dziecka, równocześnie zapewniając ją, że uzyska wszelką uwagę i konieczne porady medyczne.
Jej Książęca Mość pragnęła podarować posterunkowemu pieniądze za jego prędką pomoc, on jednak odmówił ich przyjęcia z racji zasad służby. Jej Królewska Mość poleciła Generałowi Uptonowi czekać na innych komisarzy policji, aby prosić ich o udzielenie posterunkowemu pozwolenia na przyjęcie nagrody, do której słusznie uprawniała go jego natychmiastowa reakcja w zaistniałych okolicznościach.
Hotel Belle Vue, Brightbay
Thomas Matcham, Junior (syn pana Matchama, z Hotelu Królewskiego w Windbog) z szacunkiem powiadamia Arystokrację, Szlachtę i ogół Społeczeństwa, że niedawno przejął i wszedł w posiadanie powyższego cenionego Hotelu. Pan T.M. poczytuje sobie za zaszczyt, że wysoka renoma, którą zyskał jego ojciec za wyśmienitość swojej kuchni i w rzeczywistości za każdy dział Hotelu Królewskiego w Windbog, będzie dla niego bodźcem do prowadzenia swojej działalności w Brightbay według tych samych zadowalających zasad. Cały obiekt przeszedł ostatnio kapitalny remont; pokoje sypialne zasługują na szczególną uwagę z racji kosztownego i wyśmienitego wyposażenia; nie szczędzono również kosztów na uczynienie tego Hotelu tak wygodnym, jak to tylko możliwe dla tych, którzy będą ukontentowani, zaszczycając go swoim wsparciem. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Brightbay, być może należy wspomnieć, że to miejsce staje się jednym z najmodniejszych zdrojowisk w Alfheimie, jak również ulubionym kurortem dla niepełnosprawnych, w konsekwencji najwyższej zdrowotności swojego klimatu. Krajobrazy w okolicy są nadzwyczaj zróżnicowane i romantyczne; rzadko jakiekolwiek miejsce w królestwie oferuje turystom takie atrakcje, jak to rozkoszne letnie zacisze.
Podwójna śmierć
W ostatni czwartek mężczyzna z sąsiedztwa New Forge, podczas zajmowania się jedną z maszyn, zaplątał się w nią i zginął na miejscu; tego samego dnia, kilka godzin później, jego matka, będąca w podeszłym wieku – dobrze wszystkim znana podróżniczka Polly Hall, nagle upadła martwa na ulicy w Pothill.
koniec
6 sierpnia 2010
POMYSŁY NA PRZYGODY:
Tkliwość serca JKM Księżniczki Sofii z Mancaster

Dziwne zachowanie służby, księżna więziona, pojawiają się domysły, że jest ciężko chora. Co uniemożliwia jej wychodzenie na zewnątrz, czyżby dziwna alergia na słońce? Wampiryzm? Szalony krasnoludzki technomag chcący ochronić księżną przed żelazem spaczył jej krew? Co tak naprawdę kryje się za tym więzieniem? Co by to nie było, mroczne zamczysko na obrzeżach Mancaster wraz z kilkoma parowymi golemami będzie jak znalazł…

Dziecko nie żyje, wypadek był poważny. Wrogowie korony szukają dowodów ukazujących prawdę i próby jej zatuszowania. Lekarz dobił dziecko, matka również nie żyje zamiast nich są podstawieni aktorzy… Czy za tą mistyfikacją na pewno stoi rodzina królewska? Czy ktoś z otoczenia specjalnie chce zaszkodzić koronie? Może to dopiero pierwszy atak wymierzony w koronę ze strony nihilistów…

Czy tkliwość JKM dotyczy tylko potrąconego dziecka? Posterunkowego, który ostatecznie przyjął tajemniczą nagrodę JKM, niedawno widziano w okolicach pałacu. Czyżby przystojny sierżant wpadł księżniczce w oko? Zdobądź dowody romansu, a redakcja gotowa cię ozłocić… Świadkowie twierdzą, że księżniczka w karecie miała zaokrąglony brzuch, który służba starała się zasłonić przed oczyma postronnych.

Hotel Belle Vue, Brightbay

Pan Thomas Matchan prosi graczy, by udaremnili liczne sabotaże jego hoteli. Czy to konkurencja, czy zazdrosne rodzeństwo? Dywersja jest coraz groźniejsza, początkowe niegroźne usterki przeradzają się w spadające żyrandole, wybuchające piece podgrzewające wodę…

Dziedzic, o którym nikt nigdy nie słyszał? Dziwne zachowanie żony Pana Matchana. Twierdzi, że Thomas jest jej synem. Reszta rodziny szuka pomocy, gdyż nikt wcześniej nie słyszał o tej osobie… Czyżby sprawny szarlatan i iluzjonista? Czy rodzina po prostu zaciera swoje ręce na hotele?

Wspaniały wypoczynek. Ogłoszono konkurs na zwycięzcę wyścigu wokół Lyonesse na wiwernach. Nagrodą jest pobyt zwycięzcy wraz z zaproszonymi osobami w luksusowym hotelu przez całe wakacje. Co ważne, Hotel królewski słynie z rozlicznych bali i nietypowych usług. Gorące lato i romanse, skandale i ich tuszowanie…

Kapitalny remont całego hotelu? Czyżby prawdą były krążące plotki o tajemniczej, mrocznej i okrutnej sekcie, która uprzednio władała owym przybytkiem? Ponoć podczas tragicznych wydarzeń, które miały miejsce zeszłego roku (a których ze zrozumiałych powodów nie należało nagłaśniać), niemal cały hotel był zbryzgany krwią, osmalony od nadmiaru świec, a w powietrzu unosił się dodatkowo smród siarki… Jeśli jednak zechcecie dociekać prawdy, uważajcie - nieliczni, choć majętni i wysoko postawieni wyznawcy owej sekty mogą być nadal śmiertelnie groźni, pragnąc ukręcić łeb sprawie… i każdemu, kto wie zbyt wiele!

Podwójna śmierć

Polly Hall wróciła z Atlantydy, przywiozła z niej tajemniczy naszyjnik, którego kradzież zgłosiła tydzień przed zgonem. Czyżby ktoś znał jego przeznaczenie? Kto mógł się włamać do świetnie strzeżonej posiadłości Hallów? Synowa Pani Hall również zniknęła. Czyżby była zamieszana w kradzież? Jakie tajemnice kryje rodzina Hallów?

Polly Hall jak i jej syn próbowali zrobić zdjęcie ulatującej duszy, asystowali przy eksperymencie Gnomów. Autopsja ciał wykazała dziwną truciznę w żyłach… Czyżby się okazało, że udało im się wykonać takowe zdjęcie? Nic tylko wyczekiwać zwołanego sympozjum przez zabójcę rodziny Hall… Może gnomich naukowców uda się ocalić przed losem rodziny Hallów.

Polly Hall oraz jej syn w niedawnym czasie byli gośćmi hotelu pana Matchana, wynajmując skromny pokoik na pierwszym piętrze. Nieszczęśliwie się złożyło, że właśnie to miejsce byłą główną przyczyną zamknięcia hotelu kilka lat wcześniej, a częste i gwałtowne zgony gości rzuciły na samo miejsce bardzo złą sławę. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Czyżby czyjeś niespokojne dusze nawiedzały to miejsce? W mieście nasilona mgła, w dzień widywane są dziwne świetliste kule. A może jakiś nieznany wirus unosi się w powietrzu i by się go pozbyć trzeba sięgnąć po najnowsze zdobycze techniki? Czyżby Thomas Matchen był wotańskim szpiegiem? Rodzina Matchen podobno ma korzenie wotańskie… Co jeśli pokój jest wejściem do starożytnych tuneli ciągnących się pod Brightbay i cóż one kryją? Alfheim w niebezpieczeństwie.

Skąd taka ilość gwałtownych zgonów? Ilu ludzi wie, że syn Polly Hall był ogrem i miał romans z Księżniczką Sofią? Coś, co mogło być tylko drobnym skandalem towarzyskim, przerodziło się w bardzo krwawą i bardzo śliską sprawę. Odwiedziwszy hotel pana Matchana, Księżna spędziła upojną noc z goszczącym tam ogrem. Dowiedziało się o tym zdecydowanie zbyt wiele osób, stąd taki pośpiech, z jakim Księżna starała się dotrzeć w zaciszne mury swojej rezydencji i przypadkowy wypadek w parku. Niedługo później rozpoczęły się kłopoty pana Matchana, który zaczął otrzymywać listy z pogróżkami, a nieznani sprawcy zaczęli sabotować jego działalność. Sprawy przyjęły o jeszcze gorszy obrót po tajemniczej śmierci Polly i jej syna. Jak wiele osób musi jeszcze zginąć, by paranoiczna Księżna mogła zaznać spokoju? Dlaczego posuwa się do tak drastycznych metod? Czyżby korzystała z czyjejś pomocy? Co, jeśli to nie jej sprawka, a zazdrosnego adoratora pragnącego skłonić ją do małżeństwa?

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

W krainie Wojennego Młota: Luty 2023
Miłosz Cybowski

8 III 2023

Luty nie obfitował w nadmiar nowości, ale przynajmniej wiemy, jakich dodatków możemy się spodziewać w najbliższym czasie. A dla spragnionych brutalnego sportu mamy też informacje o najnowszej odsłonie „Blood Bowl”.

więcej »

Nie przegap: Luty 2023
Esensja

28 II 2023

Może i luty jest najkrótszym miesiącem, ale to nie znaczy że nie było czego recenzować!

więcej »
Fot. za ckis.siedlce.pl

Pożegnania 2022 (4/4)
Jarosław Loretz

11 II 2023

Jak co roku proponuję chwilę zadumy nad stratami, jakie poniosła w 2022 roku szeroko pojęta popkultura. Dziś miesiące październik-grudzień.

więcej »

Polecamy

Słudzy Pana Rozkładu

W świecie pdf-ów:

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Polityka wśród zielonoskórych
— Miłosz Cybowski

Tajemnicza wyspa
— Miłosz Cybowski

Nie trać głowy
— Miłosz Cybowski

Przygoda na Halloween
— Miłosz Cybowski

W ogrodzie Morra
— Miłosz Cybowski

Kaplice zamiast pomników
— Miłosz Cybowski

Gabinet osobistości
— Miłosz Cybowski

Nieludzie Starego Świata
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Inne recenzje

Alfheim Daily #13
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #12
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #11
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #10
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #9
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #8
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #7
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Kto zabił grapefruiciarza?
— Miłosz Cybowski

Alfheim Daily #6
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #4
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Z tego cyklu

Alfheim Daily #13
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #12
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #11
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #10
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #9
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #8
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #7
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #6
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #4
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #3
— Miłosz Cybowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.