Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 kwietnia 2023
w Esensji w Esensjopedii

Gry

Magazyn CCXXIV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks DriveThruRPG.com Skapiec.pl

Nowości

growe

  • Znajdź coś…
  • Imperium Maledictum
    Dave Allen, Emmet Byrne, Tim Cox, Zak Dale-Clutterbuck, John Dunn, Michael Duxbury, Cody Faulk, Tim Huckelbury, D.G. Laderoute, Elaine Lithgow, TS Luikart, Dominic McDowall, Pádraig Murphy, Sam Taylor
  • Lustria
    Dave Allen, Steve Darlington, Michael Duxbury, Jude Hornborg, Charles Morrison, Alfred Nunez Jr., Pádraig Murphy, Clive Oldfield, Samuel Poots, Anthony Ragan, Simon Wileman
  • Threat Assessment: Xenos
    Christopher Colston, Michael Duxbury, Chris Edwards, Christ Handley, Travis Legge, Ciarán O’Brien, Sven Truckenbrodt
więcej »

Zapowiedzi

Alfheim Daily #7

W dzisiejszym numerze "Alfheim Daily" możecie Państwo przeczytać o niepowtarzalnej okazji do odwiedzenia Zamku Corfe oraz atrakcyjnych wyścigach w Windbog. Wiernych kościoła Wszystkich Świętych z pewnością ucieszy nowina o specjalnym pomniku, który upamiętni przedwczesną śmierć wielebnego Toma Maliusa Shedwella.

Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #7

W dzisiejszym numerze "Alfheim Daily" możecie Państwo przeczytać o niepowtarzalnej okazji do odwiedzenia Zamku Corfe oraz atrakcyjnych wyścigach w Windbog. Wiernych kościoła Wszystkich Świętych z pewnością ucieszy nowina o specjalnym pomniku, który upamiętni przedwczesną śmierć wielebnego Toma Maliusa Shedwella.
Pomnik upamiętniający ś.p. Wielebnego Toma Maliusa Shedwella
Elegancki monument z czystego marmuru ku czci świętej pamięci umiłowanego rektora Wszystkich Świętych, wielebnego T. M. Shedwella, który zmarł 1 marca w trzydziestym trzecim roku swego życia, został wykonany przez Panów Barretów; koszta pokryte zostały z datków złożonych przez jego parafian. W następnym tygodniu pomnik zostanie umieszczony naprzeciw płyty upamiętniającej śp. wielebnego Moersa w kościele, którego wielebny był wiernym i pracowitym duchownym.
Wyścigi w Windbog
Tegoroczne wyścigi w Windbog będą wyjątkowo atrakcyjne, jak możecie Państwo wywnioskować z kolumny obok. Rozpoczynają się 16 czerwca i biorąc pod uwagę doskonałe stawki, piękne położenie oraz łatwy dostęp, przypuszczamy, iż bez wątpienia będą tak zatłoczone jak zwykle.
Wycieczki do Zamku Corfe, Doorstep &c.
Pragniemy zwrócić Państwa szczególną uwagę na ogłoszenie Wycieczkowych Kolei, które zaczną kursować na trasie Lyonesse-Doorstep, nad Zatoką Lira w Dniu Urodzin Królowej – podwójne bilety w cenie jednego – oferując niepowtarzalną możliwość zwiedzenia Doorstep oraz Zamku Corfe po wyjątkowo niskich i przystępnych cenach.
Tegoroczna wystawa a drzewa w parku
Do redaktora naczelnego Alfheim Daily
Szanowny Panie, upłynęły już prawie dwa tygodnie odkąd członek Rządu oświadczył w Izbie Gmin, że prace budowlane pod tegoroczną wystawę odbędą się bez szkody dla choćby jednego drzewa. Jeśli będzie Pan łaskaw przespacerować się wzdłuż Kensington Road i wejść do parku przy Prince’s Gate, ujrzy Pan, nie jedno, lecz dziesięć drzew, okalanych pomalowanymi deszczółkami i oznaczonych do zniszczenia – skazane, wszystkie co do jednego. Być może nawet w momencie, gdy czyta Pan te słowa, są już od dawna ścięte. Czyż nie możnością jest znaleźć innych 20 akrów do zagospodarowania? Czyż najlepsza parcela w najświetniejszym parku Lyonnesse musi zostać oddana w ręce murarzy, nie wspominając o milionach drepczących stóp odwiedzających ten skwer?
Brak składek może opóźnić wzniesienie budynku, ale nie powstrzyma całkowitego wyniszczenia tego miejsca i wykopania fundamentów, a jako że nie znam ani osób z urzędu, ani żadnego „wpływowego członka”, który mógłby agitować tę kwestię, muszę prosić Pana o wypowiedzenie kilku słów w imieniu drzew.
Z poważaniem
– zobowiązany Smith
koniec
9 listopada 2011
POMYSŁY NA PRZYGODY:
Pomnik upamiętniający ś.p. Wielebnego Toma Maliusa Shedwella

Wśród wiernych kościoła Wszystkich Świętych zaczęła rozchodzić się plotka, jakoby monument Panów Barretów wykonany został z pośledniejszych materiałów, a jedynie z wierzchu obleczony w cienką warstwę marmuru. Czyżby datki parafian trafiły do kas Windbog? Bukmacherzy nie są skorzy do współpracy, a pomnik pozostaje pod kluczem. Śledztwo nie będzie łatwe…

Monument pontyfikalistów w Lyonesse? To musi zwiastować kłopoty. Konflikt między agenturami alfizmu i pontyfikalistami wisi na włosku. Na salonach wrze, doszukuje się hojnych darczyńców pośród arystokratów. Wyjście na jaw takiego wsparcia mogło by grozić nie lada skandalem…

Nawet jak na kruche ludzkie życie 33 lata to kwiat wieku. Czy tajemnicze Opus Magnum czyściło struktury kościoła? Wszak wielebny był znany ze swoich wizyt w miejscach gdzie żaden dżentelmen nie powinien się pokazywać. Jakie powody owej śmierci by nie były, ważnym jest by wyszły one na jaw, a organizacja za tym stojąca została ukarana.

Wycieczki do Zamku Corfe, Doorstep &c.

W tłoku łatwiej się ukryć… Niecodzienny ścisk w Wycieczkowych Kolejach, spowodowany okazją cenową, jest bardzo na rękę Falti, którzy przybywszy nielegalnie na ziemie Królowej przez stary szlak przemytniczy w Zatoce Lira, niepostrzeżenie przekradają się w kierunku Lyonesse. Czy szykuje się zamach? Wytropienie i ujęcie terrorystów w pociągu będzie niezmiernie trudne; kolej wycieczkowa jedzie wprawdzie wolniej niż tradycyjna, niemniej nie jest to prędkość spacerowa. Specyficznej budowy wagony nie są też przygotowane do łatwego przemieszczania się między nimi – być może przyjdzie skakać po ruchomych dachach i zaglądać między sprzęgami oraz między szyny a podłogi… A tymczasem jeśli Avalończycy zorientują się i wyskoczą w Lasku Ferret, o wytropieniu ich tam można będzie zapomnieć.

Falti nie śpi, obchody urodzin królowej muszą zostać przerwane. Gracze muszą zabezpieczyć najważniejsze wydarzenia: uroczystości nad Teterrą, wielkie zwiedzanie Zamku Corfe, oraz wspaniałe wyścigi jednorożców. Wiele wydarzeń, tak mało osób, tak wiele do stracenia. Czy obce mocarstwa również zechcą zmącić ten spokój?

Wyścigi w Windbog

Skandal na wyścigach w Windbrog! Szanowany dotąd Lord Movelty, przegrawszy sporą kwotę, z rewolwerem w ręku obrabował kasy bukmacherskie, a następnie konno uciekł w głąb Lasku Ferret. Tu, wciąż wymachując bronią, zmusił do zatrzymania się pociągu Wycieczkowych Kolei – i wziąwszy wszystkich pasażerów za zakładników, rozkazał maszynistom pędzić w kierunku Dorchester. Pamiętamy, że Lord Movelty chwalił się onegdaj posiadaniem sporej łodzi w Poole. Jeśli zdoła do niej dotrzeć, do zatrzymania go była by potrzebna Marynarka…! Cała nadzieja w tym, że wśród okazjonalnych pasażerów znajduje się – o czym porywacz zdaje się nie wie – grupa weteranów Wielkiej Wojny…

Tegoroczna wystawa a drzewa w parku

Czy ta z pozoru błaha sprawa z drzewami może mieć jakieś poważne konsekwencje dla mieszkańców Lyonesse, czy może jest jedynie próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od bardziej naglących kwestii? Skąd takie nagłe zainteresowanie kilkoma drzewami? Czyżby tajemniczy pan Smith (imię na tyle powszechne, że gwarantujące doskonałą anonimowość) chciał uniknąć nie tyle wycięcia drzew, co rozkopania ziemi pod nimi? Kto wie, jakie tajemnice kryją się w tym zakątku parku. Wieczorni spacerowicze mogą potwierdzić dziwne odgłosy dobiegające z tej części skweru oraz dziwnych, zamaskowanych niziołków i ogry wędrujące alejkami. Czy bohaterowie zdecydują się na ryzykowne wmieszanie się w przestępczy światek Lyonesse?

Drzewa zasadzone w tym rejonie parku, o czym wiedzą jedynie członkowie Królewskiego Towarzystwa Botanicznego, są jedynymi okazami dębu ozumskiego w całej Wanadii, którego sadzonki przywiózł ze swojej wyprawy jeden z dzielnych podróżników. Jedynie niektóre okultystyczne księgi wspominają o ich tajemniczych właściwościach i użyteczności w wielu rytuałach związanych z przyzywaniem i pętaniem pomniejszych demonów. Jeżeli miejscy planiści zdają sobie z tego sprawę, oznaczałoby to, że są częścią tajemniczego stowarzyszenia demonologicznego. Niewykluczone też, że to dzieło wpływowego demonologa, który wykorzystuje swoje kontakty w celu zdobycia odpowiednich komponentów do jakiegoś bluźnierczego rytuału.

List odniósł skutki! Liczni mieszkańcy Lyonesse przykuwają się do drzew blokując wejście dla parospychaczy i golemokoparek! Rada miejska skonfundowana, śledztwo w sprawie wniesienia o wycięcie dębów i postawienie tajemniczego obiektu nie wskazuje na konkretnego wnioskodawce! Kto chciał unicestwienia tych drzew? Niektórzy twierdzą, że to pontyfikaliści starają się odwrócić uwagę od swoich działań, inni, że to Falti próbuje rozgniewać Fae, a jeszcze inni chcą wykorzystać tłok do wypróbowania swojego najnowszego szalonego wynalazku…

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nie przegap: Marzec 2023
Esensja

31 III 2023

Wprawdzie oficjalnie nastała już wiosna, ale pogoda wciąż może zaskoczyć. Może więc warto w te mniej wiosenne dni nadrobić coś z naszych marcowych recenzji?

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Luty 2023
Miłosz Cybowski

8 III 2023

Luty nie obfitował w nadmiar nowości, ale przynajmniej wiemy, jakich dodatków możemy się spodziewać w najbliższym czasie. A dla spragnionych brutalnego sportu mamy też informacje o najnowszej odsłonie „Blood Bowl”.

więcej »

Nie przegap: Luty 2023
Esensja

28 II 2023

Może i luty jest najkrótszym miesiącem, ale to nie znaczy że nie było czego recenzować!

więcej »

Polecamy

Słudzy Pana Rozkładu

W świecie pdf-ów:

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Polityka wśród zielonoskórych
— Miłosz Cybowski

Tajemnicza wyspa
— Miłosz Cybowski

Nie trać głowy
— Miłosz Cybowski

Przygoda na Halloween
— Miłosz Cybowski

W ogrodzie Morra
— Miłosz Cybowski

Kaplice zamiast pomników
— Miłosz Cybowski

Gabinet osobistości
— Miłosz Cybowski

Nieludzie Starego Świata
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Inne recenzje

Alfheim Daily #13
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #12
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #11
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #10
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #9
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #8
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Kto zabił grapefruiciarza?
— Miłosz Cybowski

Alfheim Daily #6
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #5
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #4
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Z tego cyklu

Alfheim Daily #13
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #12
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #11
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #10
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #9
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #8
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #6
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #5
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #4
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Alfheim Daily #3
— Miłosz Cybowski, Justyna Lenda, Kamil Sambor

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.