Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 16 stycznia 2019
w Esensji w Esensjopedii

Walentynki 2009: 10 największych podbojów miłosnych wiedźmina Geralta

Geralt z Rivii to jeden z największych zdobywców cnót niewieścich, jakich zrodziła polska literatura fantastyczna. Twórcy gry „Wiedźmin” nie poskąpili graczom zaznania zapomnienia w ramionach licznych dziewcząt, a zaciągnięcie każdej z nich na siano honorowane jest zdobyciem pięknej karty. Oto przegląd najciekawszych podbojów Geralta i galeria najładniejszych kart zarazem.

Paweł Sasko

Walentynki 2009: 10 największych podbojów miłosnych wiedźmina Geralta

Geralt z Rivii to jeden z największych zdobywców cnót niewieścich, jakich zrodziła polska literatura fantastyczna. Twórcy gry „Wiedźmin” nie poskąpili graczom zaznania zapomnienia w ramionach licznych dziewcząt, a zaciągnięcie każdej z nich na siano honorowane jest zdobyciem pięknej karty. Oto przegląd najciekawszych podbojów Geralta i galeria najładniejszych kart zarazem.
10. Toruviel aep Sihiel
Znajomość wiedźmina z elfką była dość burzliwa. Toruviel od początku nienawidziła ludzi i pewnego razu schwytała Geralta i Jaskra, po czym obchodziła się z nimi niezwykle brutalnie. Wiedźmin mimo krępujących go więzów nie pozostawał dłużny. Ich drogi rozeszły się na jakiś czas, gdy Toruviel przyłączyła się do komand Scoia’tael i przystąpiła do czynnej walki z ludźmi. Gdy Geralt staje po stronie Wiewiórek, elfka jest skłonna wybaczyć wszystko, puszcza w niepamięć trudne początki znajomości i hojnie wynagradza wiedźminowi dawne nieprzyjemności.
9. Vesna Hood
Vesna jest urodziwą kelnerką, uwijającą się przy wyszynku w karczmie na podgrodziu Wyzimy. Wiejskie baby atrakcyjnością nie grzeszą, więc pracownica karczmy jest częstym obiektem zaczepek i sprośnych dowcipów. Kierujący się wiedźmińskim kodeksem Geralt przyszedł jej z pomocą, gdy bandyci zamierzali wlec ją w krzaki, za co zyskał jej wdzięczność i możliwość wspólnego wyjścia do starego młyna. Schadzka udaje się morowo, ponieważ wiedźmin stawia się z przednim winem. Później wieśniacy między sobą gadali, że krzyki i skrzypienie słyszane od strony młyna to efekt wzmożonej aktywności duchów.
8. Shani
Ruda medyczka, studentka Akademii Oxenfurckiej, to stara przyjaciółka Geralta z czasów bitwy pod Brenną. W Wyzimie leczy biedaków, którzy zapadli na Catrionę – zarazę dziesiątkującą mieszkańców miasta. Znajomość z nią okazuje się bardzo inspirująca – dziewczyna przydaje się podczas sekcji zwłok jednego z denatów, po czym zaprasza Geralta na popijawę do swojej drewnianej hacjendy pilnowanej przez zgryźliwą staruchę. Kiedy już wiedźminowi udaje się przekraść pod nosem stetryczałej przyzwoitki, upija się razem z Shani, wspomina z nią stare czasy i wręcza jej bukiet róż. Shani nie pozostaje dłużna i demonstruje Geraltowi, czego nauczyła się na anatomii.
7. Abigail
Geralt poznaję tę przebiegłą wiedźmę, prześladowaną przez całą wioskę z kapłanem Wiecznego Ognia na czele, na podgrodziu Wyzimy. Po pewnym czasie okazuje się, że nienawiść wieśniaków nie jest wcale tak ślepa, a Abigail na swoje piętno uczciwie zapracowała. Wiedźma jest kapłanką Lwiogłowego Pająka, który jest bogiem śmierci nagłej i gwałtownej. Mówi się, że jego kapłani to specjaliści w zadawaniu bólu, cierpienia i rzucaniu klątw. W sytuacji próby, gdy rozwścieczeni wieśniacy szykują się na Abigail z widłami, wiedźmin stanął po jej stronie, za co zostaje nagrodzony odrobiną grzesznej przyjemności.
6. Morenn
Dziwożony to tajemnicze mieszkanki prastarego lasu Brokilon, którego nie opuszczają bez wyraźnej przyczyny. Tymczasem Morenn przebywa w Gaju Druidów na bagnach, gdzie spotyka ją Geralt. Od razu przypada mu do gustu jej zielona skóra, lecz driada nie jest skora do igraszek. Dziwożony rodzą się z uświęconych związków ludzi i elfów, toteż Geralt musi się wykazać wielkimi umiejętnościami oralnymi, by przekonać Morenn do zaznania z nim chwilowej przyjemności. Jednak ponieważ wiedźmin językowo rozwinięty był świetnie, więc także z tym zadaniem poradził sobie wzorowo.
5. Triss Merigold
Ta niezwykle utalentowana czarodziejka zakochuje się w Geralcie, kiedy przybywa do Kaer Morhen na wezwanie Vesemira, by zaopiekować się Ciri. Triss szczyci się tym, że ma 22 cale w talii, błękitne oczy i włosy o kolorze kasztana. Magiczka choruje, a że uczulona jest na eliksiry, Geralt musiał się zdrowo nabiegać, nim sporządził dla niej odpowiedni wywar. Wreszcie w podzięce uzdrowiona Triss pozwoliła wiedźminowi zostać w jej komnatach nieco dłużej. Wdzięczność czarodziejki okazała się dość długofalowa i Geralt jeszcze kilkakrotnie mógł ukoić swoje smutki w jej ramionach.
4. Adda
Córka króla Temerii Foltesta i jego siostry Addy po urodzeniu zamieniła się w strzygę, którą Geralt odczarował. Od tego czasu dziewczyna jest szczerze zafascynowana wiedźminem. Jest także rozkapryszoną, rozpuszczoną i arogancką księżniczką, która pod nieobecność ojca ma ochotę narozrabiać. Traf chciał, że Geralt i Adda zostali zaproszeni na imprezę do wspólnego znajomego. Wiedźmin najpierw uprzejmie znosi zachcianki księżniczki, po czym wielkodusznie pomaga jej w kilku nierozważnych czynach, do których dziewczyna aż się pali. Koniec końców jej fascynacja wiedźminem zostaje chwilowo zaspokojona.
3. Biała Rayla
Biała Rayla, oficer wojsk specjalnych Demawenda z Aedirn, po bitwie pod Brenną ściga po lasach jak oszalała resztki komand Scoia’tael. Jest piekielnie dobrze wyszkolonym żołnierzem, jej twarz pokrywają blizny i brakuje jej kawałka ucha. Geralta zawsze ciągnęło do silnych kobiet, więc gdy ujrzał ją biegającą po Starej Wyzimie, umazaną krwią i wnętrznościami, po prostu nie mógł sobie darować. Stanął z Raylą w szranki, kto zabije więcej elfów, ponieważ kobieta idzie na siano jedynie z lepszymi od siebie. Jako że wiedźmin wykazał się lepszym refleksem i intuicją mordercy, Rayla dostrzegła w nim mężczyznę.
2. Pani Jeziora
Jest to jedna z tych kobiet, na temat których krąży mnóstwo podań i legend. Samą sylwetką Pani Jeziora wzbudza szczery przestrach u wieśniaków, lecz Geralt nie przeląkł się jej zbytnio. Mityczna władczyni nieoczekiwanie okazała się znacznie bardziej ludzka, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Wystarczyło, by wiedźmin zdobył trochę informacji o Świętym Graalu i zażartował, że wybiera się po artefakt, by groźna i tajemnicza Pani Jeziora dała mu się poznać od swojej ludzkiej strony. Można chyba śmiało powiedzieć, że nikt nie zgłębił jej tajemnic w takim stopniu jak Geralt.
1. Pielęgniarki
Znajomość z pielęgniarkami należy do jednej z ciekawszych w biografii Geralta. Dziewczęta zajmowały się leczeniem wykończonych wojowników, lecz przede wszystkim dbały o ofiary zarazy, która dotknęła całą Wyzimę. Catriona, czyli gorączka krwotoczna pochodząca prawdopodobnie od dżumy, zbiera krwawe żniwo w całym mieście. A Geralt miał to szczęście, że pielęgniarki zaopiekowały się nim w szczególny sposób. Jest to jeden z niewielu przypadków, gdy wiedźmin mógł uczestniczyć w sesji terapeutycznej poprawiającej kondycję całego ciała z dwiema terapeutkami jednocześnie.
koniec
14 lutego 2009

Komentarze

21 XII 2012   19:56:49

Czytałem te książki wiele razy a jednak podane fakty mi jakoś umknęły...
No cóż -chyba czas na kolejną powtórkę; muszę bardziej uważać!

28 VII 2013   10:01:54

chodzi o grę,nie o książki

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nie przegap: Grudzień 2018
Esensja

31 XII 2018

Przy akompaniamencie korków od szampana publikujemy ostatni tekst tego roku czyli przegląd grudniowych recenzji.

więcej »

Nie przegap: Listopad 2018
Esensja

30 XI 2018

Listopad był miesiącem relacji – i recenzji – z festiwali filmowych, ale nie tylko.

więcej »

Nie przegap: Październik 2018
Esensja

31 X 2018

Halloween zamykamy przeglądem październikowych recenzji.

więcej »

Polecamy

Ale jak to: zablokowane?

Online:

Ale jak to: zablokowane?
— Wojciech Gołąbowski

Owernia latem w szczegółach
— Wojciech Gołąbowski

W zgodzie ze schematami
— Miłosz Cybowski

Strzelając do zombie
— Miłosz Cybowski

Latający baloniasty kot
— Miłosz Cybowski

W podróż przez cały rok
— Wojciech Gołąbowski

Jeszcze raz to samo, ale lepiej
— Miłosz Cybowski

W kółko to samo
— Miłosz Cybowski

Ubodzy komandosi
— Miłosz Cybowski

Złe korporacje i nielegalny handel
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Z tego cyklu

Najdziwniejsze filmowe pary
— Jakub Gałka, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

50 najpiękniejszych polskich piosenek o miłości
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Tegoż autora

Zakalec z ambicjami
— Paweł Sasko

Końskie mordy
— Paweł Sasko

Dziwy nad dziwami
— Paweł Sasko

Esensja czyta dymki: Reaktywacja
— Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Paweł Sasko, Konrad Wągrowski

Coś na spanie
— Paweł Sasko

Lewe jądro Szatana
— Paweł Sasko

Z miłości do pędzli
— Paweł Sasko

Tęsknię, Lizaczku
— Paweł Sasko

Zmiana warty w Baśniogrodzie
— Paweł Sasko

Tylko dla fanatyków
— Paweł Sasko

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.