Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 12 grudnia 2018
w Esensji w Esensjopedii

„Tsioque” na Kickstarterze

Esensja.pl
Esensja.pl
„Tsioque”, ręcznie animowana gra przygodowa, trafiła właśnie na platformę Kickstarter.

„Tsioque” na Kickstarterze

„Tsioque”, ręcznie animowana gra przygodowa, trafiła właśnie na platformę Kickstarter.
„Tsioque” to mroczno-humorystyczna gra przygodowa inspirowana m.in. klasykami gatunku „point & click” z lat 90. ubiegłego wieku. Gra jest owocem współpracy rodzimych twórców – trójmiejskiego OhNoo Studio oraz autora filmów animowanych Alka Wasilewskiego (Lucky Day Forever). Wyróżnia ją zastosowanie pracochłonnej techniki animacji poklatkowej – gdzie każda sekunda animacji wymaga od kilku do kilkudziesięciu nowych, narysowanych od zera rysunków – która z połączeniu z dynamiczną, zmieniającą się zależnie od biegu akcji muzykę tworzy doświadczenie z pogranicza gry przygodowej i filmu animowanego.
W grze wcielamy się w wojowniczą księżniczkę o imieniu Tsioque, uwięzioną w zamku pod władaniem Złego Czarownika. Nie należy ona jednak do tego rodzaju księżniczek, który czeka na ratunek przez księcia z bajki – jest dzielna i uparta, i posiada wyjątkowy talent pozostawiania chaosu i destrukcji wszędzie tam, gdzie się pojawi.
Podczas swej ucieczki, Tsioque przemierza zamek o tajemniczej przeszłości, który – obciążony potężnym zaklęciem – stał się nie tylko domem demonów i magicznych stworzeń, ale pod wpływem złej mocy sam odmienia się, ulega ciągłym przeobrażeniom piętrząc na sobie kolejne warstwy transformacji i iluzji. Jest to bardzo istotny element fabuły i – szczególnie w późniejszej części gry – jest on ściśle wpleciony w gameplay.
Twórcy starają się zebrać 35 tysięcy dolarów. Suma ta ma pozwolić przede wszystkim na stworzenie poklatkowej animacji, która jest najbardziej pracochłonną i kosztowną częścią projektu. Przez najbliższe 44 dni kampanię można śledzić i wspierać na oficjalnej stronie gry w serwisie Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/ohnoo/tsioque-an-animated-2d-adventure-game. Warto dodać, że twórcy z tej okazji przygotowali wiele ciekawych nagród dla osób zdecydujących się wesprzeć projekt. Tytuł powstaje z myślą o komputerach PC i ma zadebiutować w przyszłym roku.
Z okazji startu kampanii zostało przygotowane również DEMO (w wersji Windows oras OSX) oraz TRAILER:
koniec
28 lipca 2015

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Niepodległa” od IPN
IPN

16 XI 2018

Jesienią 2018 r. Instytut Pamięci Narodowej uczci 100-lecie odrodzenia Polski niezwykłą grą planszową. Jej przedmiotem jest odtworzenie walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Gracze wspólnie dążą do zwycięstwa, a w razie porażki razem przeżywają jej gorycz.

więcej »

Czas Patriotów na Wspieram.to

8 XI 2018

8 listopada o godz. 19 na portalu wspieram.to rusza zbiórka na wydanie historycznej gry planszowej „Czas Patriotów”. W zamian za wsparcie można otrzymać egzemplarz gry.

więcej »

Arkhamer 2018 już w ten weekend
KF Arkham

22 VIII 2018

Już w piątek o godzinie 17:00 rozpocznie się czwarta edycja Arkhamera – Kaliskiego Weekendu Fantastyki. Organizatorzy przygotowali program ramowy konwentu, w którym znalazły się prelekcje, konkursy, turnieje w planszówki i panele dyskusyjne. Wśród gości imprezy znaleźli się Stanisław Mąderek, Istvan Vizvary, Artur Olchowy i Michał Dzidt.

więcej »

Polecamy

Ale jak to: zablokowane?

Online:

Ale jak to: zablokowane?
— Wojciech Gołąbowski

Owernia latem w szczegółach
— Wojciech Gołąbowski

W zgodzie ze schematami
— Miłosz Cybowski

Strzelając do zombie
— Miłosz Cybowski

Latający baloniasty kot
— Miłosz Cybowski

W podróż przez cały rok
— Wojciech Gołąbowski

Jeszcze raz to samo, ale lepiej
— Miłosz Cybowski

W kółko to samo
— Miłosz Cybowski

Ubodzy komandosi
— Miłosz Cybowski

Złe korporacje i nielegalny handel
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.