dzisiaj: 27 maja 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXXVI

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

kinowe

więcej »

dvd i blu-ray

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
« 1 2 3 4 160 »

Tak mi się tylko przypomniało jak to parę(naście) lat temu Szmidt groził sądem za niezbyt entuzjastyczne recenzje jego twórczości. Nie pomne jednak czy o "Apokalipsę" chodziło czy jakiś inny tytuł.
Mówisz - przyjdzie cierpieć za przekonania...?
Tak notabene - tę dekadę temu książka mogłaby nawet bez bonusu za postapo dostać te 60%, ale dzisiaj...
50%? Jale, nie boisz się, że zostaniesz przez autora pozwany? :D

@zyx
zgadza się. To teraz lepiej, on i tak tłumaczy lepiej, niż rednacz Fenka pisze...
@Micz
Czy K.S. to ten słynny tłumacz, który nie potrafi tłumaczyć? Jeśli tak, to wiele wyjaśnia.

freynir, 29-03-2019 14:24:
Smoko również pierwotnie przeczytałem w wersji cyfrowej, na papierową natknąłem się przypadkiem na gindie.pl oraz w jakiejś księgarni, poszukując czegoś konkurencyjnego do NF (wiadomo, kto chleb je z jednego pieca potem innego jeść nie chce i głodem przymiera).
@Beatrycze @Wojciech
Trochę trudno się dziwić, skoro za sterami stoi człowiek, który pisać nie powinien i w dodatku pozycjonuje się o wiele za wysoko. Druga, chyba większa bolączka czasopisma, to prowadzący (K.S.), który choć często ma problemy z rozumieniem świata, uważa, że pożarł wszelkie rozumy...

Beatrycze, 28-03-2019 22:16:
@Wojciech
Dzięki za dodatkowe ostrzeżenie.

Wojciech, 28-03-2019 19:01:
Poziom publicystyki odredakcyjnej w pierwszych dwóch numerach był zbliżony do tekstu o uwagach do autorów, więc następnych numerów już nie kupiłem.

Beatrycze, 28-03-2019 16:27:
@ przypis czwarty - kiedy właśnie to opowiadanie to taka ładna (stylistycznie) baśń, nie podejrzewam autora o takie inspiracje, raczej o to, że chciał pokazać, jak to się nie dogadała para bohaterów tegoż romansu, a facet był zdesperowany, to się do magii uciekł. Można też zastanawiać się, czy mroczny mentor (TM), który go zaklęcia nauczył, nie zmodyfikował przypadkiem czaru tak, by uwięzić w nim niejako oboje kochanków, którym ów mentor źle życzył.
Driada wcześniej myśliwego kochała, no ale po czymś takim, to jednak nie wyobrażam sobie przejścia do porządku dziennego z sytuacją po jednej rozmowie.
Się zastanawiam, czy ja już nie jestem politpoprawnie przewrażliwiona... ale jakoś mnie to zdziwiło, takie rozwiązanie. Zresztą autor pisze np. że driada zniewolona zaklęciem płakała po swojej nocy poślubnej i ogólnie była nieszczęśliwa potem.
@ kupno czasopisma
Mnie też zniechęcił stosunek do autorów i dystrybucja, gdy Fenix zaczął się pojawiać, to nie widziałam w normalnych kioskach/księgarniach, a jak by się chciało zamawiać od wydawcy, to dochodziło sporo za przesyłkę, więc się nie opłacało.
Jeśli poziom publicystyki jest taki, jak w tymże tekście o uwagach do autorów, to ja podziękuję za takie artykuły.
BTW - Smoko przeczytałam w wersji cyfrowej, jest naprawdę fajny, mam nadzieję, że nie zarzucą wydawania go, bo jak widzę, to nastąpiła dłuższa przerwa od ostatniego numeru

freynir, 28-03-2019 15:05:
@Przypisy, punkt 4- widocznie autorowi coś się w uszy obiło o syndromie sztokholmskim i myślał, że to działa jakoś w tym stylu. Informacje o wieloletnich uwięzionych, które nawet po dziesiątkach lat uciekają, musiały go ominąć.
Punkt 2 - ciekawe, czy ogół korespondecji czytelniczej też ląduje w w/w części skrzynki redakcyjnej.
Ogólnie zabieram się do nowego Fenixa jak pies do jeża, między innymi ze względu na podejście redakcji do czytelników- to raz. Drugi powód to dostępność owego czasopisma- szukałem w różnych sieciach z prasą i księgarskich, jakoś nie mogę dostać, a ze względu na jakość usług PP w mojej okolicy wolę nie zamawiać prenumeraty.
Może lektura owego zbiorku przekona mnie do kupna.
PS- mieszkam w naszej ukochanej sztolicy, a prędzej znalazłem Smokopolitan :-)

50% powinno być za samą okładkę.


freynir, 26-02-2019 11:22:
"mrowie klepiących biedę emigrantów z byłych naftowych emiratów (teraz samochody są na piasek, więc bogacą się inne kraje)"?? To ja przepraszam, ale miałem dziwną wizję, że większość emiratów jest pokryta tymże piaskiem.
Ale co taki biedny żuczek może wiedzieć o geografii krajów arabskich ;-)


Maciej, 24-02-2019 22:49:
Drogi Andrzejku że autor tej słabej powieści tworzy fantazje to rozumiem w końcu na tym zarabia ale że ty je potwierdzasz jakimiś mitami to już komiczne :) Całą ta książka to zbiór fantazji niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Wszystkie kraje satelickie chłpczyku były maksymalnie wykorzystywane przez Niemcy jedynym wyjątkiem byla kraje proniemieckie od poczatku Finlandia, Hiszpania, Japonia i Włochy. Reszta podporządkowanych rządów nie miała nic do powiedzenia - Czechy, Norwegia, Francja i republiki bałtyckie. Nawet taka wyzwolona Ukraina z proniemieckim nastawieniem została nastawiona na maksymalny wyzyska i eksploatacje ludności i surowców. Prawdopodobnie podobny los czekałby Polske (przypuszczalnie germanizacja zabór częsci ziem i calkowicie zalezne panstwo sluzace jako baza surowcowa i ludzka). Jedyny plus tej sytuacji ze mozliwe ze niepowstaloby tyle oboz zaglady. O modernizacji armi polskiej to juz chyba z ksiezyca spadles piszac taka glupote. Nawet armia niemiecka miala ogromne problemy gospodarcze co pokazala wojna z rosja gdzie zywczajnie brakowalo sprzetu niemcom wiec nie wiem skad w ogole pomysl o dozbrajaniu Polski :D Dobrze to pokazuje zwlaszcza problem zimowych mundurow ktore jak moze nie wiesz ale byly w magazynach niemieckich ale zywczajnie nie bylo srodkow by je dostarczyc na front bo wczesniej pilniejsze byly dostawy amunicji paliwa i zywnosci jesli chodzi o jakies pomysly z dozbrajaniem. Zwyczajnie armia niemiecka sama miala ogromne problemy z dozbrajaniem armi. Ogolnie najwieksze sukcesy niemcy nie odnosili dzieki swoim wspanialym wojskom ale wlasnie dzieki masowej dezercji rosjan, ogromnym bledom taktycznym stalina i masowym mordom oficerow armi czerwonej. I ogolnie zlej ooceny sytuacji przez Stalina ktory za wszelka cene chcial tej wojnie zapobiec. A to co piszesz to juz w ogole sa jakies fantazje rozbrajasz mnie z tymi samolotami dla polskich dywizji :D

Co do ponownej ekranizacji, to L.Child przyznał niedawno, że ma powstać serial z Reacherem dla którejś ze streamingowych platform, w którym to główny bohater ma bardziej przypominać książkowy oryginał pod względem fizycznym.


Beatrycze, 04-02-2019 11:08:
Tak na marginesie dodam, że kiedyś próbowałam napisać opowiadanie dla dzieci na konkurs. I pomyslałam sobie, że może coś o gadających zwierzątkach. Usiadłam, zwierzątka wymyśliłam szybko, ale, kurczę, co one miałyby robić, żeby coś się działo w tym opowiadaniu... Podziwiam Milne'a właśnie za to, że w Stumilowym Lesie cały czas się coś dzieje - są to wydarzenia akurat dla dziecięcego czytelnika, bez mroku, przemocy, a przecież ciekawie.
I tak, mnie też zasmuciła scena pożegnania Krzysia z Puchatkiem.


freynir, 21-01-2019 07:52:
@El Lagarto- faktycznie chodziło mi o Charlesa, dyktatora Liberii. A dorównał on Pol-potowi ze względu na metody działania. W większości dyktatur chodziło o zmuszenie "przeciwnika" do zmiany poglądów, a dopiero jak się nie da go przekonać, zamordowanie. U Hodży, Taylora i (zwłaszcza) Pol-pota celem było zniszczenie wszystkich przeciwnych ich metodom w możliwie widowiskowy sposób- coś jak średniowieczne armie Mongolskie- albo nie stawiasz oporu i gnijesz w kajdanach, albo spalimy ciebie i całą wieś dla przykładu.

El Lagarto, 20-01-2019 17:45:
@freynir
W Wikipedii jest kilku Robertów Taylorów (m. in. aktor i lekkoatleta). Mój przyjaciel Google sugeruje, że mogło jednak chodzić Ci o Charles Taylora dyktatora Liberii.
Pol Pot wysoko postawił poprzeczkę dla zbrodniarzy-dyktatorów. Zważywszy, że wymordował 1/4 społeczeństwa Kambodży, Hitler i Stalin mogliby się od niego uczyć. Mało wiem o dokonaniach Hodży i Taylora. Dlaczego uważasz, że "dorównują" Pol Potowi?

freynir, 18-01-2019 13:28:
W porównaniu z Hodżą bledną nawet dokonania Mao czy dynastii Kim-ów, można go porównać co najwyżej z Robertem Taylorem, albo Pol-Potem (naturalnie proportion gardee). Gdyby dostał takie wsparcie od ChRL jak KRLD, bardzo możliwe, że mielibyśmy w Europie pierwszą wojnę atomową- między Albanią a Włochami.

Interesujące. Daniel Wyszogrodzki do tej pory kojarzył mi się raczej jako znawca muzyki Rolling Stonesów. Pamiętam jak kiedyś napisał na łamach "Teraz Rocka", że na koncercie Stonesów w Warszawie w 1967 roku "żadna nie miała suchych majtek". Ciekawe skąd on to wie?

« 1 2 3 4 160 »

Polecamy

Nadchodzą złodupcy

Kadr, który…:

Nadchodzą złodupcy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Idę i powiewam
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Ludzie nietoperze
— Paweł Ciołkiewicz

Z kategorii „cytaty”
— Wojciech Gołąbowski

Córy Iranu
— Paweł Ciołkiewicz

…i nie zawaham się…
— Wojciech Gołąbowski

Pytania ważne i ważniejsze
— Wojciech Gołąbowski

Docent tragarz
— Paweł Ciołkiewicz

Nie wyobrażaj sobie!
— Wojciech Gołąbowski

Queens, Nowy Jork, 1975 rok
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.