dzisiaj: 13 kwietnia 2021
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCIV

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 1255 »

"...Cóż z tego, że „Sky Rojo” w sumie nie jest złym serialem..."
Czy recenzent opiniuje po obejrzeniu całości? Bo serial ocenia się dopiero po zakończeniu. Były już świetnie zaczynające produkcje, które kładły kolejne odcinki - vide "Flash Forward", nasz "Rojst" czy wzmiankowany "Dom z papieru".


Kamyk65 , 12-04-2021 12:23:
Wszyscy robią Top 100 a ja bym chciał wszystkie filmy w jednym miejscu

To jest moje świadectwo o tym, jak w końcu dołączyłem do nowego porządku świata, Illuminati po tym, jak próbowałem dołączyć od ponad 2 lat, ale oszuści kilka razy zabrali mi pieniądze. Od tak dawna szukałem możliwości dołączenia do Illuminati, ale oszuści zabierają moje pieniądze aż do początku tego roku, kiedy spotykam się online z Lordem Morganem, który pomógł mi dołączyć do bractwa online i otrzymałem kwotę 1000000 USD do mojego banku konto natychmiast po moim rytuale inicjacji online, a także będę zarabiać 55 000 dolarów miesięcznie, jestem bardzo szczęśliwy! I obiecaj rozpowszechniać dobre dzieło Lorda Morgana. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nowego porządku światowego Illuminati już dziś, skontaktuj się z Lordem Morganem już dziś, zamiast akceptować oszustów, aby zabrać twoje pieniądze w imię pomocy w dołączeniu, skontaktuj się z Lordem Morganem E-mail: Illuminatiofficial565@gmail.com lub +2348055459757

freynir, 11-04-2021 16:35:
Fajne, przypomniało mi informacje o kilku cwaniakach, co w ten sposób nie musieli spłacać kredytów (raz jak dobrze pamiętam całości, innym razem odsetek). Również w trakcie czytania umowy dokonali albo skreśleń, albo dopisków, po czym pracownik banku nie sprawdził treści, tylko podpisał.


Wojciech, 11-04-2021 14:14:
Beatrycze, ja wciąż pamiętam, jak po publikacji satyrycznego w swej wymowie opowiadaniu o copy writerze przyszedł na redakcję mejl od człowieka całkiem poważnie chcącego kimś takim zostać i pytającego nas, jak to zrobić.

Teledysk super :-)


M3n747, 07-04-2021 13:24:
Tak tylko poniewczasie napomknę, że "Diuna" dzieje się jak najbardziej w naszej galaktyce.


Achika, 06-04-2021 21:17:
Ooooo-keej...
(zobaczyłam i nie wiem, co rzec)

freynir, 06-04-2021 17:17:
Jego wersja z Usagi to jeszcze nic, zobacz sobie to: " Oda Cinnamon Nobunaga"


Achika, 05-04-2021 17:48:
Hmm, nazwisko "Giertynda" brzmi podejrzanie podobnie do pewnego byłego ministra edukacji... Ciekawe, czy to przypadkowe spolszczenie imienia z oryginału czy żart tłumacza.


freynir, 04-04-2021 01:30:
Tylko Smeagol i Gollum. Im dwóm Jeden Pierścień w razie ślubu wystarczy ;-p
.
.
.
I lustro (podpowiedź)

Achika, 03-04-2021 10:03:
Elijah Wood ma takie oczy (a w filmie jeszcze mu komputerowo powiększyli), że na kogo by nie spojrzał, mogłoby to być sugestywne ;-)
@przypis. Serio? Po ekranizacji „Władcy...” miewałem nieco pretensji do twórców, że to spojrzenia Froda i Sama wskazywać mogą na nieco inną niż klasyczna przyjaźń...


Beatrycze, 02-04-2021 13:47:
A to w sumie jest ciekawe - czy to znaczy, że te boty przeszukują Internet w poszukiwaniu artykułów, gdzie pojawiają się określone słowa kluczowe (szczęśliwie software nadal nie rozumie humoru) i wrzucają tego rodzaju komentarze. Inna sprawa - czy po poziomie głupoty tych "ofert" można wnioskować, jaką głupotę ich adresatów zakładają twórcy?

Felix , 02-04-2021 05:05:
Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę powiadomić ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkiego iluminatu, o tym, w jaki sposób pomógł mi wielki członek iluminatów. Nazywa się pan Harris. Pomaga mi odzyskać życie ze stanu śmierci. po około 5 latach i sześciu miesiącach zwolnienia. Po tym, jak został oszukany przez tak wielu członków Iluminatów. Byłem beznadziejny, finansowo załamany przez te lata. Ale pewnego dnia, kiedy przeglądałem Internet, natknąłem się na post członka Wielkiego Iluminatów, pana Harrisa, mówiącego, że możesz być sławny, bogaty i odnoszący sukcesy w życiu, będąc członkiem wielkich iluminatów, natychmiast skontaktowałem się i Wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mnie i pomógł, a ja płacę za formularz rejestracyjny członkostwa, który zostanie użyty do inicjacji mnie, i zostałem inicjowany do wielkiego nowego porządku świata iluminatów. Następnie przekazali mi wszystkie wytyczne i powiedzieli, że wszyscy nowi członkowie są nagradzani kwotą 1 000 000 dolarów w gotówce po inicjacji. Z pomocą pana Harrisa. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli wcześniej nie udało Ci się zdobyć oszustów lub po raz pierwszy szukasz kogoś, kto pomoże Ci zostać członkiem, radzę spróbować pana Harrisa. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego pragniesz w swoim przyszłym życiu, skontaktuj się z nim E-mail: illuminatiofficial565@gmail.com lub WhatsApp +2348056051569.


michal, 31-03-2021 22:47:
A mnie się nawet podobało, miłe zaskoczenie. Może dlatego bo wiedziałem, że niewiele ma to wspólnego z poprzednimi filmami z serii. Nie jest to sequel, prequel, ani reebot, a nawet nie ma zdeformowanych kanibali. Jeszcze bardziej zaskakujący jest polski tytuł Droga bez powrotu - Geneza. Chyba że uzna się, iż ślepi, których pokazano w akcie trzecim to są kanibale z wcześniejszych filmów. Widać jak ciało zjadają, ale akcja filmu dzieje się współcześnie.
Do połowy to klasyczny film o dzieciakach, którzy idą tam gdzie im zakazano, gubią się w lesie, ale w drugiej połowie, od sceny sądu jest dość zaskakujący. Mam na myśli to, że jeśli nie licząc pułapek, jak spadające drzewo, itd (kazali im tam nie iść, więc ich wina), to w sumie ta społeczność miała rację.
Może naiwne, ale uwierzyłem im jak się tłumaczyli, że nieśli chłopaka, by mu pomóc, a nie chcieli zabić, a dzieciaków poniosło bo myśleli, że to mordercy przez to jak wyglądali i przez pułapki w lesie. Może trochę naciągane, ale da się to zaakceptować. No i pomysł z dzieciakami, które przystępują do społeczności, to może nic nowego, ale też mało spotykane w takich filmach. Zakończenie też jest świetne. Więc niby typowe kino gatunkowe, ale bawiące się trochę schematami gatunku i dla mnie to film na 6/10.

Nie będąc wielki fanem italo disco, ale jednak wychowawszy się muzycznie w latach osiemdziesiątych, chciałem tylko zauważyć, że nie wszyscy twórcy tego nurtu pochodzą z Włoch.


Piratka, 30-03-2021 22:45:
Tyle tego Papcio ponawymyślał ...
Z księgi XVI najpiękniejszy był chyba tekścior, wrzucany przez A'Tomka do komputera, zawierający dane Tytusa
„Wiek, ciężar głowy, częstotliwość bezmyślności, wrażliwość na łaskotki w skali Hecosjusza”

gdzie jest Mulholland Drive?


freynir, 27-03-2021 23:05:
Odnośnie nazewnictwa- w oryginale komiks ukazał się 10 lat temu, więc tu byłaby to bardziej rola tłumacza i/lub polskiej redakcji.

1 2 3 1255 »

Polecamy

Nowy wspaniały świat

Początki państwa polskiego:

Nowy wspaniały świat
— Marcin Osuch

Soczewica, koło, miele młyn
— Marcin Osuch

Krew, krew, flaki, śmierć
— Marcin Osuch

Uczyć nie bawiąc
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2021 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.