dzisiaj: 19 marca 2018
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXIV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

dvd i blu-ray

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
« 1 1060 1061 [1062] 1063 1064 1097 »

jej, zagadkowy Arre! Pamiętam tę książkę, ze względu na klimat jedna z moich ulubionych w tamtych czasach, czasach dzieciństwa znaczy :)


Miłosz, 18-01-2010 17:16:
\"Czas bliźniaków\", jak głosi okładka, jest pierwszym tomem cyklu \"Legendy\" (kolejne tomy trylogii to \"Wojna bliźniaków\" i \"Próba bliźniaków\").
Skoro to nowy cykl, którego akcja dzieje się po Wojnie Lancy, twierdzenie, iż poznajemy w nim dopiero świat jest cokolwiek nie na miejscu. Czy autorzy nie zrobili tego w tomach poświęconych Wojnie Lancy?
Data angielskiego wydania, jak chyba wspomniałem w recenzji, to rok 2005. Data polskiego wydania to rok 2006.


Konrad, 18-01-2010 16:02:
Czytałem, oczywiście, acz ładne paręnaście lat temu. Holmes oczywiście robił sobie żarty z Watsona, ale wydaje mi się, że tendencja filmowców do robienia z tego drugiego takiego śmiesznego tępego grubaska była grubą przesadą. W każdym razie podoba mi się koncepcja Jude\'a Lawa - wyraźnie mniej bystrego od Holmesa, ale na pewno nie głupiego.

żaden z polskich komiksów nie zasłużył sobie żeby znaleźć się w tej dziesiątce ? Dziwne....

No dobry początek pogratulować znajomości tematu. \"Czas bliźniaków\" to 4 tom lancy i raczej on jest jednym z wcześniejszych. Po takim kwiatku na początku ciężko traktować tę recenzję jako choćby odrobinę merytoryczną.
Tak więc w tej książce poznajemy dopiero świat i mamy rozwijane relacje między bohaterami. Zresztą właśnie relacji Caramon - Raistlin dotyczą całe Legendy
Na przyszłość radzę patrzeć na datę angielskiego wydania lub chociażby które to jest polskie. Idealny kandydat do popkuriozum miesiąca

\"Z bliżej niewiadomych powodów przyjęło się ukazywać w filmach i serialach (z nielicznymi wyjątkami) Watsona jako niezbyt rozgarniętego, tęgawego safandułę.\"
Z bliżej niewiadomych powodów? Hm, no nie wiem, nie wiem. :) Czytałeś Conan Doyla? Najśmieszniejsze momenty opowiadań to te, w których Holmes wysyła gdzieś Watsona, żeby doktor zebrał potrzebne w śledztwie informacje, a potem, gdy detektyw wypytuje Watsona, co ten zauważył, okazuje się, że Watson w zasadzie nic nie zauważył i Holmes może tylko załamywać ręce nad, hm, ograniczoną bystrością przyjaciela. :)
\"Watson Lawa jest wysportowany (choć kulejący)\"
O, fajnie, że o tym pamiętali, chociaż w pierwowzorze jest \"continuity error\", bo raz autor pisze, że Watson był zraniony w Afganistanie w nogę, a innym razem -- że w rękę.
\"Michał Walkiewicz w swojej notce tetrycznej pisze o tym, że „Sherlock Holmes” to tegorocznym „Star Trek”.\"
Oj, to porównanie mi się akurat nie podoba, bo \"Star Trek\" mnie rozczarował i zażenował. Czy po \"Sherlocku Holmesie\" też należy oczekiwać infantylnych żartów a\'la Kirk biegający ze spuchniętą ręką po statku lub Scotty telepiący się w rurach?
Ogólnie, jakjabymchciał żeby ekranizacja \"Sherlocka\" była mrocznym, eastendowym thrillerem z serią zagadkowych morderstw, coś a\'la \"Sie7em\", tyle że w realiach dziewiętnastowiecznego Londynu. Może wersja z Boratem spełni moje oczekiwania. :)


nosiwoda, 18-01-2010 11:05:
No, na Triconie możnaby. Chyba.


zemelka, 18-01-2010 11:05:
Brawo dla Egmontu za odważne zagranie. Wybrane do pisma komiksy są świetne, cena przyzwoita za tyle czytania! Na pewno kupię. Mam nadzieję, że ten magazyn to nie będzie jakiś tam lizak do polizania za szybką - 2-3 numery i stop! ale że znajdzie sobie stałe miejsce w kioskach na kilka lat.


Wojciech, 18-01-2010 08:50:
Uprzedzam: jeszcze jeden nic niewnoszący komentarz o FNiN, a administracyjnie usuniemy je wszystkie.


aromat, 18-01-2010 08:45:
Szukajcie a znajdziecie, głosi pismo. Tylko czy naprawdę cel uświęci środki? Jak już pisałem, starzy trashowi wyjadacze zupełnie nie dorównują samym sobie sprzed lat. Natomiast perełki w stylu Vektor (to fakt, że płytka jest nie najgorsza - zobaczymy co pokażą na kolejnej, trzeciej już - \"Black Future\" debiutem nie jest, gdyż wcześniej ukazała się \"Demolition\", wydana przez samych chłopaków - no ale isntnieje - chyba mają ją w kawałkach na myspace) są tylko potwierdzeniem faktu, że coraz mniej ten gatunek ma do zaoferowania już... Pełna zgoda z Jackiem - Slayer nagrał płytę, w stylu zagrajmy to jeszcze raz. Jak głośno i szybko poszarpiemy struny, bębny potraktujemy jak ćwiczenia na siłowni i podrzemy jeszcze ryja - wszyscy padną na kolana. Ja nie padam. A w Myopie jakoś się nie wsuchałem, ale podejdę do niej raz jeszcze :)


Wojciech, 18-01-2010 08:43:
@Adam
No coś Ty. \"Czym się różni wróbelek od\"? To bez sensu przecież...
Czym się różni wróbelek... _od_, musi być _od_ !!


Jakub Ćwiek, 18-01-2010 01:56:
Inheracil - jak z tym Balrogiem w fanfiku, co znaczy, k*** chowany? Przecież temat tam się zaczął. :-) A poza tym malakh rzeczywiście przytomnie zareagował i cały czas trzymał rękę na pulsie.
A autorowi przewspaniałego dramatu po trzykroć brawo. Aż się zastanawiam czy nie prosić o zgodę i nie wystawić gdzieś :)


Marcin, 17-01-2010 23:57:
Hmm, a propos Muminków, ostatnio czytałem \"Tata Muminka i morze\" i zdecydowanie jest to książka dla dorosłych. Oczywiście nie dlatego, że jest tam seks i przemoc, ale dlatego, że dziecko niewiele zrozumie z tej książki. Jest ona duża bardziej \"dorosła\" od poprzednich części cyklu.

Stwierdzam, że to jednak pan prezydent.


An-Nah, 17-01-2010 21:07:
To ja jestem dziwna, bo czytałam \\\"Imię Róży\\\" mając lat 12, a w \\\"Mistrzu i Małgorzacie\\\" widziałam wspomniane elementy...
Zresztą, ja rozpaczam nad młodzieżowością literatury dopiero wtedy, kiedy wątek szkolnej miłości dominuje nad całą resztą, choćby i najbardziej fantastyczną.


malakh, 17-01-2010 16:50:
Polecam Poltergeista.
Tam informowaliśmy o rozwoju wydarzeń.

Rozumiem, że to pod spodem to odpowiedź do mnie? Bo już myślałem, że ktoś ma taki sam nick :D. Ja ten film oglądałem w zeszłym roku i cóż - rzecz się mocno zestarzała, ale większość klasyków Disneya to też nie ominęło :D. Mimo wszystko uważam, że film jest naprawdę ok.


Don Matusz, 17-01-2010 13:00:
I znowu genialnie:)
To sie nazywa swietny sposob na komentowanie wydarzen w naszyzm fantastycznzm swiatku. Brawo!
To mowilem ja, redaktor Tatuszek.


karolina, 17-01-2010 12:00:
ten film szalenie mi sie podobal, zamierzam jeszcze nie raz go obejrzec, nie planowalam jego kupna, ale przypadkowo natrafilam na recenzje i kupilam przez sms\'a w one step

« 1 1060 1061 [1062] 1063 1064 1097 »

Polecamy

Ranking filmów oscarowych

Oscary 2018:

Ranking filmów oscarowych
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja przyznaje Oscary
— Piotr Dobry, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Najlepsze filmy
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Najlepsi aktorzy
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski

Kategorie techniczne
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2018 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.