dzisiaj: 15 grudnia 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CXCI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 401 »

Po cooooo?

Achika, 10-12-2019 19:36:
Zyyyyyyx! Chono tu!


Marek Krukowski, 10-12-2019 13:32:
a ja wręcz przeciwnie, dwa ostatnie odcinki skojarzyłem sobie z pierwszym serialem, jaki pamiętam, który to serial nazywał się ścigany i historię (znaną też z późniejszego filmu z fordem i jonesem) opowiadał najczęściej w tempie jedno miejsce-jedna przygoda-jeden odcinek i wypad, bo zaraz tu będą, i pomyślałem, że w galaktyce jest co najmniej kilkadziesiąt sezonów planet dla jednego zamaskowanego i jednego bardzo wolno wolno dorastającego

No film swietnie zrobiony, obsada extra, gra aktorska na naprawde wysokim poziomie, nie zabraklo tez elementow dobrego, polskiego humoru :)


Sebastian, 03-12-2019 18:34:
@R.F.
Ech... tak to jest z perspektywą historyka, który odnosi się do wydarzeń mających miejsce za jego (świadomego) życia.
"nieco ponad dwadzieścia trzy lata "
Trzydzieści trzy.

Same "kontrowersyjne" filmy w grudniu :)


egonago, 01-12-2019 21:05:
Nie oceniam filmów, których nie widziałem. Ilu "oglądaczy" tyle typów i niema sensu obrażanie innych tylko z tego powodu, że nie gustują w naszych typach.

Blabla, 01-12-2019 17:47:
Trochę na siłę niektóre filmy, w mojej opinii. Uwielbiam nr2 ZBP, ale nie uważam, że powinien być tak wysoko. Np. dwa wybitne filmy C. Eastwooda się tu nie znalazły, a są o niebo bardziej "polecalne". Ogólnie fajna lista, kilka ciekawych pozycji np. Prorok, świetny, mało znany. Męczy mnie wpychanie we wszystki rankingi Kill Billi, no ale to może to już akurat mój gust.

Obejrzałem 4 odcinek. Pytanie o jedzenie było przedwczesne.
@Ugluk - yup, jak najbardziej. W skasowanym EU był nawet Mandalore, czyli przywódcą całego klanu. (podobnie jak Jango przed czasami z Nowej Trylogii)
@ Pi - ależ ściągają. Wymóg "hełmowy" dotyczy wyłącznie kontaktu z innymi osobami. W innym wypadku byliby kiepskimi Łowcami nagród, skoro dałoby się ich wyczuć conajmniej na parsek ;)

Tak, chciwi biali kapitaliści i multikulturowa propaganda - oryginalne jak jasna cholera. I zachwyt recenzenta na pewno nie ma nic wspólnego z jego światopoglądem, wyrażanym w niemal każdej recenzji od wielu, wielu lat. Tak trzymaj, "recenzencie".

Może ignorant jestem, ale jak oni jedzą, skoro nie zdejmują hełmów?


Recenzent, 29-11-2019 09:49:
Walnąłeś totalnie kulą w płot, bo pewnie, że lewacka, ale na pewno nie typowa i na pewno nie dla mas. Recenzent zachwycony, bo film kapitalny. A jeśli ktoś postrzega wszystko przez pryzmat "lewacki spiseg!", "cywilizacja śmierci!", to naprawdę wypada mu jedynie współczuć.

@Kamil
Ale czy Boba Fett był Mandalorianinem czy tylko nosił mandaloriańską zbroję?

W skrócie: typowa współczesna lewicowa papka dla mas, oparta na stereotypach i uprzedzeniach. Wyłącz myślenie i oglądaj, a potem pędź do lokalu wyborczego. Już wiesz na kogo NIE głosować. Recenzent, zdaje się, zachwycony.

@ Pi - proponuję dać serialowi drugą szansę. Faktycznie w budowaniu postaci Mando zdecydowano się nieco go uczłowieczyć i wybrać drogę odbiegającą od wizerunku znanych nam Łowców Nagród, ale po pierwsze - każdy Mandalorianin to nie automatycznie Boba Fett ;) a po drugie, Łotr czy Przemytnik odrobinę nieświadomie przechodzący na stronę dobra, to chyba jeden z elementów, za które tak uwielbiamy Gwiezdne wojny? Jon Faverau musi się teraz podwójnie wykazać, bo taka decyzja wbrew wszystkiemu jest trudna i wymaga wartościowego uzasadnienia w następnych odcinkach. Nie dziwię się, ze w wielu opiniach, serial ocenia się pierwszymi Gwiezdnymi wojnami od czasu Powrotu Jedi.
Wsłuchanie się w muzykę jest tu kluczowe. Mnie niesamowicie ujęły nawiązania do spaghetti westernów(czyż od zawsze Gwiezdne to po prostu nie western w kosmosie?), opisujące samotnego rewolwerowca, kiedy jego pojawienie na ekranie anonsują wibracje fletu. Goransson nie boi się tez używać elektroniki i gitar w połączeniu z klasyką i robi to bez przejaskrawień w którąś ze stron. Oczywiście jego soundtrack oceni historia, ale mam wrażenie, ze motyw hey Mando, zapisze się juz na zawsze w historii SW.

ender73, 28-11-2019 18:42:
Według mnie też jak na razie nie bardzo jest się czym zachwycać... Mamy oto tajemniczego najemnika (po przejściach) nie wahającego się wybijać (prawdopodobnie bez mrugnięcia okiem) dowolnej ilości przeciwników stojących mu na drodze do aktualnych celów. Mamy specyficzny cel, który sprawia, że budzą się w owym najemniku jakoweś wątpliwości na tyle ważkie by znowu wytłuc kolejną porcję przeciwników stojących mu na drodze. Wygląda na to, że w dalszych odcinkach kandydatów do zostania ofiarami zmiennych nastrojów naszego bohatera nie zabraknie... Trochę to taki swego rodzaju "Leon zawodowiec" w Gwiezdnowojennym sosie - tylko o wiele mniej dynamiczny i wyprany emocji. Ale myślę, że warto zobaczyć jak to się jeszcze rozkręci...


Achika, 28-11-2019 07:32:
Oho, użycie ostrego nawiasu (ikonka serduszka) anulowało drugą część komcia. Tam było "Kradnę!". :-)

Achika, 28-11-2019 07:31:
"zakłada okulary pedanta"

1 2 3 401 »

Polecamy

Głębokie rozczarowanie

Niekoniecznie jasno pisane:

Głębokie rozczarowanie
— Marcin Knyszyński

Roślinny kryzys tożsamości
— Marcin Knyszyński

No to łups, Asteriksie? No to łups, Obeliksie!
— Marcin Knyszyński

Siła symbolu
— Marcin Knyszyński

Pajęcze lata Todda McFarlane’a
— Marcin Knyszyński

Bilety w pierwszym rzędzie na koniec wszechświata
— Marcin Knyszyński

Wszystko jest złudzeniem
— Marcin Knyszyński

Wystarczy uwierzyć
— Marcin Knyszyński

Odkryj się sam
— Marcin Knyszyński

Protestujemy, ale co dalej?
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.