dzisiaj: 25 września 2020
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CXCIX

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

growe

więcej »

muzyczne (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 414 »


ender73, 21-09-2020 12:52:
Niestety ten serial z czasem dość skutecznie wygasza większość rozpalonych pierwszym odcinkiem oczekiwań... Z WIELKICH PYTAŃ robią się zwykłe banalne "moralne" przepychanki. A pewne rozwiązania fabularne są najzwyczajniej głupie. I nie przykryje tego cała całkiem przyjemna dla oka fantastyczna dekoracja :(


Sebastian, 12-09-2020 10:26:
Przyznam, że nigdy nie szukam tłumaczeń.

dziad wszewied yt , 09-09-2020 13:03:
no stary niezła charakterystka kina rosyjskiego i radzieckiego, co prawda rżew oceniam wyżej niz ty bo nie jestem profesjonalistą filmoznawcą lecz przed wiedzą Twą chylę czoła, na rżew trafiłem na livie połączonych kanałów yt runetowej rewolucji informacyjnej odkąłmującej zakłąmainie histryczne , film rżew został tam przywołany i wzbudził skrajen emocje w dyskutujących , co jest dość rzadkie bo rosjanie dyskutują statystyczni dużo spokojniej niż polacy taka moja obserwacja , otóż część chciała posadzić reżysera za szkodnicto wizerunku ojczyzny , a jeden zadał pytanie ale dlaczego "my się ciągle kłócimy w obliczu wroga?" sposób w jaki to wypowiedział skołonił mnie do obejrzenia tego filmu, słyszałeś coś o tym żeby było tłumaczenie polskie ? pytam bo jeżeli nie ma rozważąm dkokonanie tego i wstawienie na cda ,


ender73, 05-09-2020 15:27:
"Całkiem niezłe widowisko" to całkiem niezłe podsumowanie serialu "Carnival Row". Powiedziałbym nawet, że dla mnie było to zaskakująco niezłe widowisko - zaczynałem oglądać ten serial bez żadnych szczególnych oczekiwań, właściwie przez przypadek... Okazało się, że świat w nim przedstawiony przez pryzmat doświadczeń głównych bohaterów jest sam w sobie bardzo intrygujący. Magia i technika, intrygi, przepowiednie... Oraz stare dobre uczucia miłości i nienawiści napędzające bieg zdarzeń. Mnie się podobało i doprawdy mam ochotę na więcej - zwłaszcza, że przecież w pierwszym sezonie mieliśmy do czynienia tylko z bardzo małym wycinkiem tego cokolwiek podobnego a jednak jakże odmiennego od naszego świata. Dziękuję za ten cykl - dobrze było sobie przypomnieć zawiłe losy Rycrofta i Vignette.


Beatrycze, 31-08-2020 23:52:
U nas w labie jedna pani (teraz już na emeryturze), normalnie czytująca prozę obyczajową i kryminały zachwycała się "Grą o tron" argumentując, że to takie niezwykłe, te smoki, jaką trzeba mieć wyobraźnię, żeby coś takiego wymyślić :)
Zabawne mi się to zdało, bo z kolei ja jako fan fantasy tak bym nigdy nie powiedziała (smoki, wymyślone krainy, phi!), za to doceniałam rozbudowaną intrygę polityczną (choć po prawdzie serialu nie dooglądałam.

Achika, 31-08-2020 18:35:
Za to mnóstwo ludzi ogląda fantastyczne seriale - i często są to ludzie, którzy książki fantastycznej by nie wzięli do ręki, "bo to głupoty o ufoludkach".

Beatrycze, 31-08-2020 15:10:
Swoją droga ciekawe z czego to wynika.
Fantastyka okazała się po prostu modą?
,Czy może osoby wychowane na fantastyce częściowo z niej "wyrosły". a młodzi ludzie teraz albo mniej czytają książek, albo jeśli już, to nie fantastykę.

Askier, 30-08-2020 12:28:
Masz rację. Fantastykę coraz mniej osób chce czytać. Nawet nagrody Hugo czy Nebula tego nie zmienią

b.d. film, ale niektóre sceny współcześniejsze by nie przeszły


M3n747, 27-08-2020 11:23:
Ależ przepuścili okazję, parodii "The Walking Dead" nie nazywając "The Wanking Dead". :D
kolega prosi o linki. :D

Danny Glover ;-)
Roger roger?
https://funnyjunk.com/channel/starwars/Roger+roger/xnswLka/

Czy ja naprawdę byłem jedynym, którego fascynował wątek Męczennika?


ender73, 14-08-2020 23:29:
W tym serialu każdy odcinek nie jest osobną historią tylko garścią elementów dość skomplikowanej układanki z czasem układającej się w całkiem interesujący obraz. Warto zwracać uwagę na szczegóły i zdawałoby się poboczne wątki bo splatają się z losami pary głównych bohaterów. Ogólnie to całkiem ciekawa choć raczej niewesoła historia. Dla mnie pewien niedosyt pozostawił praktyczny brak szerszej perspektywy przedstawionego świata - właściwie nie wiemy niemal nic o Paktowcach wojna z którymi przyczyniła się do poznania się głównych bohaterów serialu. W ogóle świat zewnętrzny poza miastem pozostaje niemal nieznany - będą co prawda retrospekcje z krainy wróżek z czasów wojny ale poza tym są tylko nieliczne mgliste odniesienia do innych krain.

Nie Białoruś tylko Polska. Nie naziści tylko Niemcy. Partyzantka w Polsce mogła być tylko polska. Reszta to było nieistotne tło. Zbydlęcenie jako pierwsi pokazali sowieci w Polsce do 41 tak ze rajd Niemców na wschód można uznać jako wyzwolenie. Wyzwolenie dla Polaków i kara dla oprawców z Katynia i więzień z Lwowa i Grodna czy Mińska.

@El Legarto Jeśli nie oglądałeś "Żywotu Briana" to nadrób to jak najszybciej. Chyba najlepszy film Pythonów, w przeciwieństwie do "Dogmy" jest naprawdę zabawny, szczególnie jeśli lubisz absurdalny humor, podszyty ironią i sarkazmem. Podobno zdaniem niektórych jest obrazoburczy, ale ja tak nie uważam - to inteligentna szydera z ludzi, z ich płytkości i głupoty, nie z religii.

Marcin Knyszyński, 09-08-2020 20:10:
Smith przy kilku okazjach powtarzał, że jest wierzący - nie podoba mu się tylko taki powszechny, dość "użytkowy" i głównie martyrologiczny sposób podejścia do wiary i religii. To nie jest film antyreligijny, w żadnym wypadku. Tak jak pisała Beatrycze - on jest nawet momentami lekko smutny.

El Lagarto, 09-08-2020 17:19:
OK, przyjmuję do wiadomości wszystkie powyższe opinie, w tym te zawarte w recenzji. Na pewno nie będę się spierać na temat filmu, którego nie oglądałem. :-)
Jeżeli jednak reżyser serio pyta: "Dlaczego kobiety przedstawiane są w Biblii jako źródło wszelkiego zła, gorsze niż cała armia heretyków"? to jednak warto, żeby przed nakręceniem filmu tę Biblię sobie przeczytał. Inaczej mamy złą wolę albo w najlepszym przypadku lenistwo intelektualne. No chyba, że to nadinterperetacja Recenzenta...
Reżyser nie przeczytał Biblii, ja nie obejrzałem filmu, więc już milknę na ten temat.
Viggo też grał w "Armii Boga" ? Cóż, trza będzie w końcu obejrzeć.

Beatrycze, 09-08-2020 15:25:
Myślę, że jej tekst odzwierciedla ten właśnie głębszy przekaz filmu.
Z Marcinem się trochę nie zgodzę, bo moim zdaniem cały wątek duchownego, pragnącego "zreformować nauczanie" i poddać je współczesnemu marketingowi, sprzedając wiernym plastikowego "Jezusa koleżkę" zostaje także wyśmiany. Ale film widziałam wieki temu, więc nie pamiętam dobrze.
Są filmy, które szargają kwestie religijne dla samego szargania. Tutaj natomiast, spod całej prześmiewczej warstwy wyziera wg. mnie tęsknota za Bogiem, który jest dobry i który chce dobrze dla ludzi.
"Armię Boga" widziałam też bardzo dawno, ale zostawiła we mnie mniej wspomnień. Bardziej bym ją nazwała fantasy opartym na mitologii chrześcijańskiej. Na wielki plus postaci grane przez Christophera Walkena (świetnie obsadzony) i Viggo Mortenssena (tutaj niektórzy się zachwycali jego kreacją, dla mnie OK, ale znowuż bez szału).

El Lagarto, 09-08-2020 14:37:
@Beatrycze
Piosenka całkiem całkiem. Masz przykre skojarzenia, nie zazdroszczę. Z księżmi i katechetami jest tak jak z lekarzami albo nauczycielami. Jak kiepsko trafimy, możemy się zrazić do służby zdrowia albo edukacji na lata.

1 2 3 414 »

Polecamy

Komiks, którego nie było

Podziemny front:

Komiks, którego nie było
— Konrad Wągrowski

Bitwa o szyny
— Konrad Wągrowski

Dobry Niemiec
— Konrad Wągrowski

Granat do studzienki, czyli najśmielsza akcja bojowa
— Konrad Wągrowski

Po twarzy poznasz konfidenta
— Konrad Wągrowski

Wybuch w burdelu
— Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2020 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.