dzisiaj: 14 sierpnia 2022
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXVIII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 432 »


Mirosław, 10-08-2022 22:31:
Uroczy melodramat na cichy wieczór, gorąco polecam.


MichaelFaf, 06-08-2022 10:05:
[url=http://zoloft.guru/]zoloft uk[/url]

Wyborne!
Mój ulubiony z tanich szaleństw to "Evil Aliens". Zawsze się uśmiecham, jak wspominam tę scenę: https://www.youtube.com/watch?v=xp8AmVeBuHQ
Stawiam orzechy przeciwko złotówkom, że przewidziany. A i przymrużenie oka w sam raz: najlepsze komedie to takie, w których ich zamierzona komediowość jest nieoczywista :> (dlatego uwielbiam np. „Kowbojów i obcych”).
Szczerze powiedziawszy - gdyby to coś miało wyższy budżet, silniejsze przymrużenie oka i nieco żwawszą fabułę, to istotnie wyszłaby z tego smakowita uczta. Nadal jednak - osobiście nawet nieźle się na tym bawiłem (inna sprawa, czy w sposób przewidziany przez twórców). I cieszę się, że nie ja jeden. :>
Jak zwykle przedstawiane przez Ciebie dzieła — obejrzałem z wielkimi przyjemnością i korzyścią.
Na marginesie: jestem przekonany, że gdyby dokładnie taki sam film nakręcił Tarantino, to byłby powszechnie uznany za klejnot kinematografii...

Gdyby ten film był zgodny z prawda historyczną, Massageci powinni mieć rude i blond włosy i niebieskie oczy. Tak bowiem wyglądali (przeważnie) Indoeuropejczycy, którzy w starożytności zamieszkiwali Azję od Morza Azowskiego po dzisiejsze Chiny. Raczej trudno sobie wyobrazić taki film w dzisiejszym Kazachstanie, zamieszkiwanym w głównej mierze przez potomków hord Czyngis-chana i Tamerlana.


Achika, 21-07-2022 14:12:
A, i jeszcze fajne było, jak Buzz ręcznie obliczał korektę kursu. Takie... Pirxowskie.

Achika, 20-07-2022 17:52:
Brawa dla tłumacza, ze nie spolszczył Alishy i Izzy na - na przykład - Alicję i Izę.

Według aktualnego stanu nie będzie kolejnego sezonu. Trzeba jednak przyznać, że producenci starają się przejść do innego wydawcy.


pszemeq, 21-06-2022 12:14:
Według mnie to jednak fantasy najczystszej wody. Ok nie ma smoków ale właściwie całą reszta się zgadza :)


Bomberdriver, 17-06-2022 03:33:
A gdzie do jasnej ciasnej SILVERADO ?


Marcin, 05-06-2022 14:05:
Przy recenzowaniu serialu odcinek po odcinku raczej trudno uniknąć spojlerów... :)

El Lagarto, 05-06-2022 12:51:
Niestety recenzji tu niewiele. Artykuł jest streszczeniem i to ze spojlerami.


Michał, 01-06-2022 01:09:
Miało być - Obie nie raz udowodniły, że mają talent.

Michał, 01-06-2022 01:07:
@Pi. Pattinson nie tylko w filmie Eggersa udowodnił że potrafi grać. Wielu widzów ma go za słabego aktora, ale on już dawno temu, po rolach w pierwszym i drugim Zmierzchu wystąpił u Cronenberga w Cosmopolis, w którym zagrał postać mocno kojarzącą się z Brucem Waynem. Była to świetna rola, podobnie jak występy w takich filmach jak The Rover, Lost City of Z, Good Time, Damsel, czy nawet w Tenecie Nolana wypadł naprawdę dobrze. Oczywiście większość tych filmów to produkcje niszowe, o których widzowie nie słyszeli, ale już przed filmem Eggersa odkryło, że to jednak dobry aktor. Ale ja akurat nie widziałem żadnego Zmierzchu i dziwiły mnie te opinie, że to słaby aktor jest.
Podobnie mam z Dornanem, z którym nie widziałem trylogii grayowej, więc nie rozumiałem dlaczego widzowie uważają go za drewniaka,słabego aktora, bo znałem go przede wszystkim z serialu BBC Fall z Gillian Anderson, którego 1 sezon miał premierę przed 50 twarzami Greya, w którym grał mordercę kobiet. No i był świetny w tej roli, a kolejnymi rolami np. w Belfaście Branagha, komedii Barb & Star Go To Vista Del Mar, Operacji Antropoid, Synchronic pokazał że ma talent. Podobnie jest z partnerkami tych aktorów z serii filmów, o których wspomniałem, i które są wyśmiewane, czyli Kristen Stewart i Dakotą Johnson. Obie nie raz nie udowodniły, że mają talent.
A tak a propos Jokera, to nadal nie rozumiem zachwytów nad nim - przecież ten sam film nakręcono 25 lat wcześniej jako Upadek (ten z Douglasem, nie o Hitlerze XD), a recenzenci ekscytowali się jakby Phillips odkrył jakąś nową jakość w kinie.
Ja mam z tym "Batmanem" taki problem, że raczej nie będę do niego wracał. Tak, jak do "Jokera" chciałem zasiąść zaraz po zakończonym seansie, to tutaj nie czułem się porwany przez historię. Wątek Catwoman mnie całkiem nie ruszył. Nie czułem chemii jak między Keatonem i Pfeiffer, czy Bale'em i Hathaway. Riddler ze swoją antyglobalistyczną filozofią powinien być niejednoznaczny w ocenie, tymczasem został ściśle zepchnięty do grona tych złych. I wreszcie Pattinson... przyznaję, że w "Lighthouse" rozwalił system i udowodnił, że potrafi. Tymczasem tu był za mało mroczny na Batmana i zbyt depresyjny na Bruce'a Wayne'a. Generalnie sam film był ok, takie 70%, a mam wrażenie, że twórcy celowali w setkę i stąd lekkie rozczarowanie.

occident, 31-05-2022 11:07:
problemem nie jest długość filmu, tylko to, że fabuła nie trzyma się kupy

1 2 3 432 »

Polecamy

Terapia szokowa

W podziemnym kręgu:

Terapia szokowa
— Marcin Knyszyński

Seksapokalipsa
— Marcin Knyszyński

Odwieczna dialektyka
— Marcin Knyszyński

Rzeczy, które robisz w piekle, będąc martwym
— Marcin Knyszyński

Bulwar Zachodzącego Słońca 2
— Marcin Knyszyński

Borat Dzong-Un z pasem szahida
— Marcin Knyszyński

Rozkład i rozkładówka
— Marcin Knyszyński

Nowoczesny mit
— Marcin Knyszyński

Horror rzeczywistości
— Marcin Knyszyński

Osaczona
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.