dzisiaj: 21 lutego 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXXIII

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe (wybrane)

więcej »

dvd i blu-ray

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 382 »

Moja nieśmiała wersja Haiku z żabą (3 próba napisania Haiku w życiu, dopiero tutaj trafiłem :)
zielony już staw
skacze tam żaba - plusk i
cisza wody znów

Co do ponownej ekranizacji, to L.Child przyznał niedawno, że ma powstać serial z Reacherem dla którejś ze streamingowych platform, w którym to główny bohater ma bardziej przypominać książkowy oryginał pod względem fizycznym.


freynir, 07-02-2019 14:53:
@Wojciech- jak rozumiem felieton, wypowiadamy się raczej o dziełach napisanych i wydanych (a przynajmniej oddanych do druku) za życia autorów. Moi "autorzy" również "napisali" swoje książki za życia, zwłaszcza płodny był Wielki Językoznawca, twórca wiekopomnego dzieła "Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs."
@El Lagarto- po długich przemyśleniach redakcja stwierdziła, że nie wie, którą książkę telefoniczną ma polecić- tą dla Wrocławia, tą dla Warki, czy może "Żółte strony" Książki Telefonicznej dla Szczebrzeszyna, Zbąszynka i Żyrardowa.

A gdzie po głosowaniu podaje się adres email? Wybrałem książki, zagłosowałem i dostałem podziękowanie za wzięcie udziału. Ale nie było zapytania o email.


Wojciech, 06-02-2019 20:03:
@freynir A mało to książek, które napisano po śmierci ich tytułowych autorów?

El Lagarto, 05-02-2019 22:39:
A książka telefoniczna? Czy Esensja celowo jej nie umieściła na liście ze względu na RODO? Przecież artykuł powstał w 2009 r. Węszę spisek...
Biblię kiedyś przeczytałem od początku do końca, małymi fragmentami, zajęło mi to jakieś 2 lata. "Władcę pierścieni" czytałem 2,5 raza (0,5 utknąłem w II tomie). "Iliadę" zacząłem lecz nie skończyłem, podobnie "Wojnę i pokój". Z trylogii Sienkiewicza nie czytałem "Pana Wołodyjowskiego", Prousta zmęczyłem I tom, za to dramaty Szekspira czytałem różne i z przyjemnością.

freynir, 05-02-2019 18:21:
Znam książkę, a w zasadzie książki, których sami autorzy nigdy nie przeczytał:
"Dzieła wszystkie" Władymir Ilicz Uljanow
"Dzieła zebrane" Josif Wissarionowicz Dżugaszwili


Beatrycze, 04-02-2019 11:08:
Tak na marginesie dodam, że kiedyś próbowałam napisać opowiadanie dla dzieci na konkurs. I pomyslałam sobie, że może coś o gadających zwierzątkach. Usiadłam, zwierzątka wymyśliłam szybko, ale, kurczę, co one miałyby robić, żeby coś się działo w tym opowiadaniu... Podziwiam Milne'a właśnie za to, że w Stumilowym Lesie cały czas się coś dzieje - są to wydarzenia akurat dla dziecięcego czytelnika, bez mroku, przemocy, a przecież ciekawie.
I tak, mnie też zasmuciła scena pożegnania Krzysia z Puchatkiem.

Dodałbym "Nad Niemnem" Orzeszkowej - po ok. 50 stronach stwierdziłem, że tego się nie da czytać, a ekranizacja jest jedynym filmem, przy którym usnąłem.


freynir, 21-01-2019 07:52:
@El Lagarto- faktycznie chodziło mi o Charlesa, dyktatora Liberii. A dorównał on Pol-potowi ze względu na metody działania. W większości dyktatur chodziło o zmuszenie "przeciwnika" do zmiany poglądów, a dopiero jak się nie da go przekonać, zamordowanie. U Hodży, Taylora i (zwłaszcza) Pol-pota celem było zniszczenie wszystkich przeciwnych ich metodom w możliwie widowiskowy sposób- coś jak średniowieczne armie Mongolskie- albo nie stawiasz oporu i gnijesz w kajdanach, albo spalimy ciebie i całą wieś dla przykładu.

El Lagarto, 20-01-2019 17:45:
@freynir
W Wikipedii jest kilku Robertów Taylorów (m. in. aktor i lekkoatleta). Mój przyjaciel Google sugeruje, że mogło jednak chodzić Ci o Charles Taylora dyktatora Liberii.
Pol Pot wysoko postawił poprzeczkę dla zbrodniarzy-dyktatorów. Zważywszy, że wymordował 1/4 społeczeństwa Kambodży, Hitler i Stalin mogliby się od niego uczyć. Mało wiem o dokonaniach Hodży i Taylora. Dlaczego uważasz, że "dorównują" Pol Potowi?


xyz_xyz1, 20-01-2019 17:13:
Wygląda ciekawie - ale to tylko fragment wyrwany jak ze środka powieści. Kiedy szanowna Autorko całość. W końcu czekamy na finał cyklu już 16 lat. To chyba wystarczy na dokończenie cyklu i zamknięcie wszystkich wątków. Prawda?


freynir, 18-01-2019 13:28:
W porównaniu z Hodżą bledną nawet dokonania Mao czy dynastii Kim-ów, można go porównać co najwyżej z Robertem Taylorem, albo Pol-Potem (naturalnie proportion gardee). Gdyby dostał takie wsparcie od ChRL jak KRLD, bardzo możliwe, że mielibyśmy w Europie pierwszą wojnę atomową- między Albanią a Włochami.

Interesujące. Daniel Wyszogrodzki do tej pory kojarzył mi się raczej jako znawca muzyki Rolling Stonesów. Pamiętam jak kiedyś napisał na łamach "Teraz Rocka", że na koncercie Stonesów w Warszawie w 1967 roku "żadna nie miała suchych majtek". Ciekawe skąd on to wie?

@Pawel.M.
Czy Nobla nie wiadomo, ale jeśli napisze książkę o niewolnictwie nagroda Bookera pewna na 100%. Później ekranizacja, Złote Globy i Oscary, a w dalszej przyszłości wystartuje na urząd prezydenta USA.

Jestem ogromnie ciekawa tej książki, mam nadzieję, że w końcu dowiemy się czegoś więcej o matce 11 :)


Pawel.M., 10-01-2019 02:54:
Wiew
A Ty spodziewałeś się, że ktoś jest w stanie wygrać z czarnoskórą kobietą? Jak N.K. Jemisin przejdzie na islam, to będzie co roku Nobla dostawać :D


komiksiarz, 09-01-2019 16:08:
Słusznie, nie doczytałem. Moja bardzo wielka pulpa.

Marcin, 08-01-2019 19:27:
Chyba zestawienie doszło na razie do marca...

komiksiarz, 08-01-2019 18:20:
Przepraszam, a gdzie Szarlota Pawel?

1 2 3 382 »

Polecamy

Szprrreeech!!

Kadr, który…:

Szprrreeech!!
— Paweł Ciołkiewicz

Nieco zdegenerowany owad
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

„Tak dobrych już nie ma…”
— Paweł Ciołkiewicz

Kiedy klaun zmyje uśmiech
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Dwa, może trzy
— Wojciech Gołąbowski

Kadry odnalezione #2
— Marcin Osuch

Nerd w świecie fantasy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Minki dziewczynki i twarze gliniarzy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Mary Jane, kocham cię!
— Marcin Knyszyński

Dłonie i łapki
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.