dzisiaj: 21 kwietnia 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXXV

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

książkowe

więcej »

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

muzyczne (wybrane)

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 216 »

A moją ta o śmierci. To znaczy, nie jestem pewien czy jak pierwszy raz ją czytałem to zrozumiałem o co chodzi ale dzisiaj najbardziej mi się podoba.
Moją ulubioną z "Bajek dla dorosłych" jest ta o siedmiu krasnoludkach. Ostatni kadr to mistrzostwo świata. Uwielbiam poczucie humoru Christy. Albo ta o kierowcy jadącym maluchem przez wyboista drogę... Ostatni kadr chyba równie dobry i zabawny jak ten z krasnoludków.

Z bibliografii Relaksu, zamieszczonej w trzecim tomie antologii, wynika, że autorem "Marsjan w Warszawie był Mirosław Golędzinowski.
Czy ktoś wie dlaczego w historyjce "W piaskach Synaju" data na nagrobku to 1947? To chyba kilka lat po pobycie armii Andersa?


Zbrozło, 12-04-2019 12:50:
Segrelles? Świetnie. Derib? Też nieźle, ale ja czekam i czekam i czekam, aż ktoś wyda wreszczie jego "Budd'ego Longway'a" i chyba się nie doczekam.


Janusz, 09-04-2019 20:42:
Dla Condi ktoś specjalnie napisze sequel "Chaty Wuja Toma" rozgrywający się na planetoidzie LV-426


Seksizm, 09-04-2019 12:04:
Kto powiedział że taki widok to "PIĘKNOŚĆ".
To też stereotypowe.
I stereotypowy jest nacisk tu na kobiecą seksualność i widok kobiecego ciała. Męskie jest zaniedbane i nie jest seksualizowanie z wyjątkiem sceny z czarodziejką, ale i tak mało w porównaniu z jej ciałem.
LIPA


El Lagarto, 08-04-2019 22:59:
Czyli Condoleeza Rice, czarnoskóra kobieta, sekretarz stanu za za rządów Busha, militarystka i zwolenniczka interwencji w Iraku może sobie poczytać najwyżej harlequiny...

Janusz, 08-04-2019 15:42:
To są wyróżnienia przyznawane przez fandom. Zawsze się tam tworzyły koterie wokół różnych pisarzy i twórców. Teraz zrobiono z tego, jak ze wszystkiego w USA walkę polityczną konserwatystów z progresywistami i zorganizowane grupy "fanów" ustawiają głosowanie według linii politycznej jaką trzyma dane "dzieło", a niekoniecznie według walorów literackich, oryginalności itp. Z jednej strony głosują feministki i kolorowi obywatele, z drugiej grupa powiedzmy, protrumpowska skupiona wokół pisarzy militarnej SF takich jak Larry Correia. Wygrywają pierwsi, bo mają więcej płatnych członkostw na Worldconie. Ogólnie rzecz biorąc jest to dosyć żałosne widowisko, bo ani jedni ani drudzy nie prezentują sobą jakiegoś szczególnie wysokiego poziomu. Stale te same powiastki o genialnych czarnych lesbijkach albo o patriotycznych kosmicznych marines plus klony i sequele takowych. Literatura i sztuka w służbie partii - tylko w PRL była jedna, a w USA są dwie.
Jeśli obecny od kilku lat trend się utrzyma to za rok feministki osiągną wreszcie upragniony sukces i w najważniejszych kategoriach będą nominowane będą juz tylko kobiety. Brawo drogie panie! I tylko męskie szowinistyczne świnie będą coś tam marudzić o czasach gdy ta nagroda była przyznawana za walory literackie... ale kto by tam słuchał tych zacofańców.

> Wtedy można dokonywać restartów serii i zaczynać wszystko od początku (jak w ostatniej dekadzie zrobiło – i to aż dwukrotnie! – DC Comics)
W całej historii DC były dokładnie dwa restarty: Crisis on Infinite Earths (1986) i The New 52 (2011).


Sebastian, 01-04-2019 15:06:
Tu nie chodziło o to, co scenarzysta przerabiał, ale że wykorzystał postaci obecne w wymienionych komiksach z czasów nam współczesnych.
Choć oczywiście nawiązania do tradycji z początków wydawania serii też są ważne.
> (...) nawiązał fabularnie do jednych z najlepszych historii detektywistycznych rozgrywających się w Gotham City, czyli „Długiego Halloween” (1996-1997) i „Mrocznego zwycięstwa” (1999-2000).
Autor recenzji kompletnie spudłował. Pierwsza historia to przeróbka opowieści „The Giants of Hugo Strange” z pierwszego zeszytu Batmana (1940), a druga historia to przeróbka opowieści „Batman Versus the Vampire” z Detective Comics #31-#32 (1939). [Od siebie dodam, że w tym tygodniu DC Comics wydało Detective Comics #1000.]


freynir, 29-03-2019 14:35:
@ender73- jednak Jaga, jej bali się wszyscy, z Łamignatem na czele :-)
@miko- w tym zakresie polecam artykuł:
http://archiwum.wiz.pl/1998/98043000.asp
[url=https://opiniotworczy.pl/recenzja-tabletek-na-odchudzanie-bioxyn/]Bioxyn[/url]

Auć. Pogubiłem się w ciągłych resetach i zmianach numeracji Marvela.
Taka ciekawostka: w Marvel Legacy Jason Aaron wprowadzł Ghost Ridera sprzed miliona lat, który dosiada płonącego mamuta https://vignette.wikia.nocookie.net/marveldatabase/images/d/d0/Avengers_Vol_8_7_Textless.jpg
Nie, no, to druga seria. Pierwsza została dociągnięta do 12 numerów.
> seria z Reyesem została dość szybko skasowana.
To niedopowiedzenie. Ghost-Rider (2016) został anulowany już po piątym zeszycie pomimo oficjalnej zapowiedzi szóstego zeszytu.


El Lagarto, 14-03-2019 23:07:
Na współczesny obraz Świętego Mikołaja złożyły się bardzo różne elementy, które mają mało wspólnego z czcigodnym biskupem z Miry. Kilka ciekawostek a propos:
1. Brodacz w czerwonym kubraku w latających saniach ciągniętym przez renifery wg badaczy mitów wywodzi się od nordyckiego boga Thora, który podróżował w powozie zaprzężonym w kozły. A więc i wojownik, i heros.
2. Wilki w otoczeniu św. Mikołaja mają głębszy sens. Św. Mikołaj wg tradycji był opiekunem dzikich zwierząt i chronił ludzi właśnie przed atakami wilków. We "Lwie, czarownicy i starej szafie" Lewisa jest scena, kiedy Św. Mikołaj ratuje dzieci przed ścigającym je wilkiem Maugrimem.
3. W tradycji prawosławnej św. Mikołaj jest jednym z najbardziej"wpływowych" świętych. W folklorze rosyjskim przejął wiele cech ruskiego boga Wołosa (Welesa) jako strażnika krainy zmarłych i opiekuna zwierząt i bogactw. Sam Wołos jest za to mocno powiązany ze złowrogim Dziadkiem Mrozem, którego wcale nie wymyślili komuniści, ale który wywodzi się wprost ze słowiańskiej mitologii.
Komiks bym chętnie przeczytał, ale cena jest mało zachęcająca.

Pawel.M., 14-03-2019 13:00:
Jeśli ten wzorzec przeciętności ma 90% to dla naprawdę dobrych komiksów wam się skala skończy :D
Cóż, dla mnie:
Scenariusz - 40%
Rysunki - 60%

1 2 3 216 »

Polecamy

Córy Iranu

Kadr, który…:

Córy Iranu
— Paweł Ciołkiewicz

…i nie zawaham się…
— Wojciech Gołąbowski

Pytania ważne i ważniejsze
— Wojciech Gołąbowski

Docent tragarz
— Paweł Ciołkiewicz

Nie wyobrażaj sobie!
— Wojciech Gołąbowski

Queens, Nowy Jork, 1975 rok
— Paweł Ciołkiewicz

Przedstawienie musi trwać
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Finger Tower
— Paweł Ciołkiewicz

Czy te oczy mogą kłamać?
— Paweł Ciołkiewicz

Szprrreeech!!
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.