dzisiaj: 19 lutego 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXXIII

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 214 »

W 2017 The Unbeatable Squirrel Girl otrzymała Nagrodę Eisnera w kategorii najlepsza publikacja dla nastolatków (13-17 lat).


El Lagarto, 07-02-2019 22:46:
@Aga
Obrażanie jest dziecinnie proste i nie wymaga talentu artysty. A może się mylę i należałoby za dzieła sztuki uznać napisy w publicznych szaletach? Jeśli ktoś się nimi czuje obrażony, to chyba dobrze dla autora napisów? Przecież najgorsza obojętność...
To uwaga natury ogólnej. Komiksu nie znam, ale też nie korci mnie, żeby się z nim zapoznawać...

Pawel.M., 07-02-2019 19:37:
>ktoś poczul się obrażony, jak widać po komentach<
Widzę, że masz problem z rozróżnianiem różnych odczuć, więc już ci wyjaśniam: nie obrażony, tylko zniesmaczony i nieco zaskoczony (prymitywizmem i głupotą tegoż "dzieła"). I nie wiem czy to dobrze dla autora, bo mam ten luksus, że mam gdzie przejrzeć komiks bez kupowania, więc oczywiście tego czegoś nie nabyłem i wszystkim gorąco odradzam. To niszowe dziełko dla lewaków nie wynurzających nosa ze swojej bańki (inna rzecz, że nie wiem po co nawet im to coś, bo mogą po prostu poczytać trollownię na gazeta.pl i mają to samo, tyle że za darmo).
Fajny motyw, nietypowy i blyskotliwa obserwacja
Fajna wyobraźnia Jakuba, ktoś poczul się obrażony, jak widać po komentach, to chyba dobrze dla autora komiksu. Przecież najgorsza obojętność :)
Pawle, jedna uwaga, Ksenofobia to nie nienawiść do obcych, to strach (fobia) przed obcymi.

Wcale nie twierdzę, że cała seria zasługuje na 70% bo potem się świetnie rozkręca, czego dowód mieliśmy w czasach TM-Semic (fakt, TF były lepsze od G.I.Joe). Po prostu te pierwsze zeszyty zebrane w niniejszym tomie są jeszcze bardzo toporne.

Hmmm... Może niejasno się wyraziłem, ale ja się z tobą zgadzam. Celny przykład z CDU - chrześcijańska demokracja, która nie ma już nic wspólnego z chrześcijaństwem (co widzą wyborcy) - jest w głównej mierze odpowiedzialna za rosnące poparcie dla Afd, która - gdyby kiedyś doszła do władzy - jawi się trudnym partnerem dla Polski, ale przynajmniej nie będzie nam narzucać w ramach europejskiej "solidarności" tysięcy muzułmańskich "inżynierów". Z dwojga złego - prawica lepsza.


VenomPlug, 02-02-2019 22:36:
Komiksy miały jakość, widać że ktoś tu robił faktyczną historię a nie reklamę zabawek jak serial TV. Wątek Dinobotów i Shockwave'a i w jaki sposób to zostało rozwinięte, zwykli ludzie oraz co ciekawe unikalni ludzcy bohaterowie którzy odgrywali istotne role. Samo wyjaśnienie genezy planety Cybertron oraz roli jaką de facto miały pełnić roboty to też był mocny twist. No i moralna przemiana Scorponoka (który warto nadmienić był tzw. Headmasterem czyli miał ludzkiego partnera zespojonego z nim). Lepsze od kreskówki i od GI.Joe, zasługuje na więcej niż 70%. Plus ten low-techowy styl lat 80 i fantastyczne uszkodzeniana robotach.


Pawel.M., 02-02-2019 20:15:
zyx
Nie zgodzę się z Tobą. To jednako niebezpieczne oszołomstwo. Obecna sytuacja w Europie przypomina mi tę z przełomu lat 20 i 30 ubiegłego wieku w Republice Weimarskiej - naziści i komuniści naparzający się na ulicach, obojętnie, którzy ostatecznie wygrają - będzie to wielkie nieszczęście.
Niestety, winę za to ponosi centrum i centro-prawica. Dlaczego? A niech mi ktoś powie czym w warstwie ideologicznej różni się prawicowe CDU Angeli Merkel od lewaków? Nasze PO, jeśli chodzi o migrację z Afryki i islamskiego raju, też jest lewackie. Taki nam został wybór: lewacy albo prawacy, nic innego już na scenie politycznej nie ma. Chyba za dużo czasu upłynęło od ostatniej hekatomby w Europie, pamięć się zatarła.
Osobiście mając wybór między dżumą i cholerą raczej wybieram prawacką dżumę - ich kiedyś będzie można od władzy odsunąć, lewaków (jak już nasycą Europę inżynierami i lekarzami o IQ poniżej 75) nawet jeśli się odsunie, to szkody będą nieodwracalne.
@Paweł.M.
Pytanie nie brzmi, które środowiska są głupsze, ale które są bardziej niebezpieczne czy szkodliwe. A tu wygrywają lewacy bo maja w swoich rękach główne światowe media, przemysł filmowy i muzyczny. W ten sposób, za pomocą prymitywnej często, ale skutecznej socjotechniki wpływają na poglądy i postawy głownie młodych, niedoświadczonych życiowo ludzi np. w sprawie przyjmowania/nie przyjmowania tzw. uchodźców. Skrajna prawica nie ma takich możliwości.

Pawel.M., 02-02-2019 17:17:
Paweł
Po 1. nie widzę sensu (a raczej widzę bezsens) robienia przeciwstawienia homofobia-oikofobia, lecz raczej ksenofobia-oikofobia. Ksenofobia - nienawiść do obcych, oikofobia - nienawiść do swoich.
Po 2. Moim zdaniem jest to słowo potrzebne w języku polskim, bo dobrze definiuje coraz bardziej zauważalny problem, czyli lewacką nienawiść do kultury europejskiej, chrześcijaństwa (sam jestem ateistą), przy wielkiej miłości do islamu (religii o wiele bardziej opresyjnej i szkodliwej od chrześcijaństwa).
Po 3. Ten konkretny komiks prezentuje klisze, stereotypy - te najgłupsze, najbardziej prymitywne - o Polakach, a przynajmniej znacznej ich części. Ciekawe jest to o tyle, że widać jakie poglądy obowiązują w lewackiej bańce. To jest dokładnie taka sama opinia o Polakach, jaką codziennie czytam w komentarzach na stronach Gazety Wyborczej (nie tylko wyborcza.pl, ale też np. gazeta.pl czy tokfm.pl) - Polak to prymitywny pijak, złodziej i faszysta (za wyjątkiem nielicznego grona wielce oświeconych lewaków). Więc nie wiem czym tu się zachwycać - komiksem prezentującym scenariuszowo poziom internetowej trollowni?
Dla mnie środowiska lewackie i prawackie sa tak samo obrzydliwe, ale lewackie uważam za znacznie głupsze (bo nienawiść do swoich, czyli po części samego siebie, to albo totalny idiotyzm, albo skutek poważnych problemów z psychiką - zresztą, feministki popierające napływ muzułmanów najlepiej dowodzą schizofrenii tego środowiska).

"Okres ten nazywany jest Generation 1 i był publikowany w latach 1983-1991. To właśnie te pozycje zbierze w 80 tomach Kolekcja Hachette."
Nieprawda. Ok. 30 tomu dostaniemy współczesne serie od IDW.

W humorystycznym What If? Wha... Huh? pojawia się strona: Co by było, gdyby Stan Lee nigdy nie tworzył komiksów https://i.redd.it/hafhotljyky11.jpg

Wieloletnie spory sądowe z Jackiem Kirbym pokazują, że Marvel nigdy nie dbał o twórców.


El Lagarto, 27-01-2019 14:37:
Abstrahując od sporu i komiksu, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż zwyczajowe szufladki. W Rosji z powodzeniem funkcjonuje partia nacjonal-bolszewicka czcząca cara i Stalina jednocześnie. Na flagach noszą sierp i młot stylizowany na swastykę. Nacjonaliści z irlandzkiej IRA i baskijskiej ETA odwoływali się do marksistowskiej ideologii. Niemiecka NSDAP oficjalnie zwalczała homoseksualistów, także umieszczając ich w obozach koncentracyjnych, a sama miała ich wśród wysokich funkcjonariuszy...
W czasach zimnej wojny ZSRR wspierał nie tylko lewicowe organizacje terrorystyczne ale też prawicowe np. tureckie Szare Wilki, z których wywodził się Ali Agca, wykonawca zamachu na Jana Pawła II. Wszystko dla przyspieszenia światowej rewolucji.
Świat jest bardziej pokręcony niż się nam wydaje.
Abstrahując od sporu i komiksu, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż zwyczajowe szufladki. W Rosji z powodzeniem funkcjonuje partia nacjonal-bolszewicka czcząca cara i Stalina jednocześnie. Na flagach noszą sierp i młot stylizowany na swastykę. Nacjonaliści z irlandzkiej IRA i baskijskiej ETA odwoływali się do marksistowskiej ideologii. Niemiecka NSDAP oficjalnie zwalczała homoseksualistów, także umieszczając ich w obozach koncentracyjnych, a sama miała ich wśród wysokich funkcjonariuszy...
W czasach zimnej wojny ZSRR wspierał nie tylko lewicowe organizacje terrorystyczne ale też prawicowe np. tureckie Szare Wilki, z których wywodził się Ali Agca, wykonawca zamachu na Jana Pawła II. Wszystko dla przyspieszenia światowej rewolucji.
Świat jest bardziej pokręcony niż się nam wydaje.

@Zoom
Próbowalem się przekonać do wydań elektronicznych, ale jakoś nie idzie mi czytanie z ekranu. Wolę tradycyjny papier. To samo mam z książkami.
Co do rynku komiksowego, to mam wrażenie, że jeszcze na początku XXI wieku Marvel dbał o twórców, którzy mieliby własną wizję. Ale potem rozpanoszyły się eventy i wszystko musi im podlegać. Do tego bardziej dba się o film, niż komiks (wiadomo - większa kasa). Coś jednak musi być w tym, że choć Marvel posiada większe udziały w rynku, to jednak pod względem sprzedaży konkretnych tytułów zaczyna wygrywać DC.


Paweł, 27-01-2019 10:01:
Kilka spraw.
Po pierwsze, Kwestia pisowni jest drugorzędna. Ważniejsze jest samo pojawienie się tego słowa i użycie go w debacie politycznej. Nie chcę się wymądrzać, bo nie zajmuję się ostatnio tymi sprawami jakoś specjalnie systematycznie, ale można potraktować używanie tego pojęcia, jako prawicowo-konserwatywną próbę przeciwstawienia się językowi lewicowo-liberalnemu. Tamci nam zarzucają homofobię, to my ich teraz nazwiemy ojkofobami. Tego typu strategie erystyczne są arcyciekawe, ale przenoszenie ich na grunt krytyki komiksowej zupełnie mnie nie interesuje. Nie mam zamiaru wikłać się w taki jałowy spór.
Po drugie, choć doświadczenie podpowiada, że to bezcelowe, miałbym do Pawła M. prośbę o to, żebyśmy tutaj jednak zachowali pewną kulturę. w Pana wypowiedzi padło sześć słów, z czego cztery były obraźliwe dla autora. Taki sposób komentowania jest - na mam chwilowo lepszego słowa - żenujący. Mówmy o komiksach, a nie o osobach. Na pewno zna Pan tak dobrze Jakuba Topora, że może Pan go nazwać "lewackim oikofobem" (cokolwiek miałoby to znaczyć)? Wątpię. Szczerze mówiąc wątpię również, że zna Pan komiks, o którym mowa. Przecież autor w krzywym zwierciadle przedstawia obie strony sporu.
Po trzecie, ta dyskusja podsunęła mi pewien pomysł. Mianowicie, jeśli "lewackie ojkofoby" zarzucają "prawackim homofobom" ukryty homoseksualizm, to może "prawackie homofoby" mogą skontrować ten zarzut, mówiąc, że "lewackie ojkofoby" są ukrytymi patriotami (a w wersji dla dorosłych: skrajnie prawicowymi nacjonalistami)? Ma sens? Jakby ktoś chciał narysować taki komiks, to mogę to jakoś rozwinąć :)

> Bazuję na tym, co wychodzi w Polsce
Zamiast bazować na tym, co wychodzi w Polsce, lepiej wykupić abonament na Marvel Unlimited i mieć dostęp do prawie wzystkiego co opublikował Marvel. (minus ostatnie 6 miesięcy).
> Obecna polityka Marvela sprawia, że odchodzą z niego utalentowani twórcy z własną wizją.
Pomijając Hickmana który po zniszczeniu całego Multiversum Marvela w Secret Wars (2015) uznał, że nie ma nic więcej do powiedzenia i kompletnie wypalonego Bendisa jakoś nie zauażyłem fali odejść od Marvela. (Ostatnio Chip Zdarsky podpisał umowę na wyłączność z Marvelem). Amerykański rynek komiksów działa na zasadzie: zaistnieć na rynku indie -> dać się zatrudnić przez DC/Marvela by otrzeć do jak największej liczby czytelników -> wrócić na rynek indie i pracować na swoim.
PS: Akurat Warren Ellis jest tytanem pracy, któremu zdarzało się pracować nad dziesięcioma projektami na raz. Z wiadomym skutkiem.

1 2 3 214 »

Polecamy

Szprrreeech!!

Kadr, który…:

Szprrreeech!!
— Paweł Ciołkiewicz

Nieco zdegenerowany owad
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

„Tak dobrych już nie ma…”
— Paweł Ciołkiewicz

Kiedy klaun zmyje uśmiech
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Dwa, może trzy
— Wojciech Gołąbowski

Kadry odnalezione #2
— Marcin Osuch

Nerd w świecie fantasy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Minki dziewczynki i twarze gliniarzy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Mary Jane, kocham cię!
— Marcin Knyszyński

Dłonie i łapki
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.