dzisiaj: 21 września 2019
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXXIX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 25 »


Beatrycze, 17-08-2019 13:07:
Na pewno najbardziej płodnym. Był taki rok, w którym na jeden dzień przypadał statystycznie nieco więcej niż jeden tekst Sebastiana. Jak on to godzi z pracą, rodziną i jeszcze innymi aktywnościami (jak rozumiem jakiś kanał muzyczny, czy udzielanie się na stronce poświęconej historii jego rodzinnych stron). W redakcji żartujemy sobie nieraz, że Sebastian nie istnieje, zamiast niego te artykuły pisze S.I. albo sztab ludzi.
... czyli pan Sebastian Chosiński oficjalnie jedynym recenzentem Esensji?

Świetny fil z kapitalnym klimatem.Film który trzeba przemielić w umyśle aby go zrozumieć Fanom horrorów wyda się zapewne beznadziejny.


freynir, 25-07-2019 12:28:
@Beatrycze- wygrałaś w przedbiegach. Uszminkowany gwiazdonos zagwoździł mnie na amen.

Beatrycze, 24-07-2019 21:28:
Krtek rulez!
Choć przyznam, że u mnie następna wizja po uwadze Achiki o ryjówkach to była samica gwiazdonosa z ryjkiem umalowanym szminką.

freynir, 24-07-2019 18:03:
Mama golec jako szefowa gangu plus dzieci jako fizyczni- to dopiero femme-fatale. I w tle krzyk Krteka- "Oj, oj!"

Achika, 24-07-2019 12:26:
Nornica jak nornica, ale ryjówki - te są dopiero sexy!

Beatrycze, 23-07-2019 16:10:
Właśnie próbuję sobie wyobrazić nornicę femme-fatale z szyją owiniętą boa z czarnych piór i ćmiącą papierosa na długiej lufce :>

Robert, 23-07-2019 11:55:
Fajna literówka... :) "nornic noir" zamiast "nordic noir". Film sprawny. Moim zdaniem tylko wątek Assada taki jakiś niezdecydowany. Nie czułem tego rozdarcia, raczej jak przestawiany pionek...


freynir, 03-07-2019 20:10:
W kalendarzu buddyjskim 26 od śmierci Buddy, pierwotny chiński 42, perski 13, arabski 14, a u Koreańczyków z Północy dopiero co zaczął się 2-gi. Podobnie zresztą w Japonii, właśnie rozpoczął się 1 rok nowej ery. Najciekawszy jest starożytny kalendarz hinduski, ale tu już zapraszam do własnych obliczeń (podpowiem tyle- eony to przy tym pestka):https://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Artykuly/U-PA/H-Cal.htm

Achika, 03-07-2019 12:40:
Pytanie powyżej brzmiało "co ma wspólnego", a nie "jaka jest definicja Lolity". No to napisałam, co ma wspólnego :-}
@Achika a coś poza wiekiem? Bo jeśli tylko wiek ma świadczyć o byciu lolitą to by znaczyło, że każda nastolatka jest lolitą.
@freynir
Wymieniaj, nie krepuj się :)
A co macie?;-)

freynir, 26-06-2019 11:06:
Mamy 21, według chrześcijan, 29 AUC, ca. 60 według wyznania mojżeszowego... wymieniać dalej? ;-p

Achika, 25-06-2019 12:19:
Wiek?
"miłośnicy lolitek z przyjemnością zawieszą wzrok na kształtach Gwen Stacy" --> Ale co Gwen Stacy ma wspólnego z lolitką?


El Lagarto, 22-04-2019 12:00:
Tłumacz zaszalał, bo "papillon" po francusku to po prostu "motyl". Bez żadnych zdrobnień. Z tego co pamiętam bohater miał tatuaż z motylem i stąd się wziął jego przydomek. Motyl pewnie tez ma symbolizować wolność.

El Lagarto, 22-04-2019 11:56:
Recenzja zachęca, choć z drugiej strony nie wiem gdzie twórcy filmu znaleźli las tropikalny na Malcie i na Bałkanach. Może w jakiejś oranżerii?
Z trzeciej strony "Rękopis znaleziony w Saragossie" jest dziełem wybitnym, a Jura Krakowsko-Częstochowska bez żadnych efektów komputerowych grała tam południową Hiszpanię...
Gwoli ścisłości wspomnienia Henri Charriera są kompilacją wspomnień różnych skazańców, chociaż w momencie wydania były prezentowane jako jego autobiografia. Nie są więc kompletnym zmyśleniem, ale nie jest to prawdziwy życiorys jednej osoby. Skoro Charriere mógł sobie kompilować, to i twórcy remake'u mogli urozmaicić akcję.
Aktor z plakatu fizycznie przypomina Steve'a Mc Queena. Charakterystyczne, że dzieło znów ekranizują Amerykanie, a nie Francuzi... System więziennictwa w Gujanie Francuskiej bardzo przypominał obozy koncentracyjne.

Szczerze powiem, że nie czekałem na ten film. Odświeżanie klasyków jest nadal w modzie, często sięga się po tytuły które wcale się nie zestarzały a ich nowe wersje wołają o pomstę do nieba, jednak... Suspiria mnie kupiła w całości, bardzo lubię film Argento, jednak dopiero remake jest filmem jak dla mnie kompletnym. Świetne kreacje aktorskie, nie tylko Tildy, niepokojący klimat, bardzo plastyczne kadry, gdyby tak odświeżano klasyki mało kto by protestował. Nie do końca zgadzam się z oceną muzyki, nie do końca, bo miałem podobnie przy pierwszym zetknięciu z filmem Guadagnino, ale doceniłem ja podczas drugiego seansu, już nie porównywałem jej z dziełem Goblina i stwierdzam, że jest równie genialna. Pozdrawiam

1 2 3 25 »

Polecamy

Dwanaście i pół fortepianu

Kadr, który…:

Dwanaście i pół fortepianu
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Nadchodzą złodupcy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Idę i powiewam
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Ludzie nietoperze
— Paweł Ciołkiewicz

Z kategorii „cytaty”
— Wojciech Gołąbowski

Córy Iranu
— Paweł Ciołkiewicz

…i nie zawaham się…
— Wojciech Gołąbowski

Pytania ważne i ważniejsze
— Wojciech Gołąbowski

Docent tragarz
— Paweł Ciołkiewicz

Nie wyobrażaj sobie!
— Wojciech Gołąbowski

Copyright © 2000-2019 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.