dzisiaj: 21 czerwca 2021
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCVI

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 107 »


Pawel.M., 19-06-2021 10:58:
"Można polemizować, ale tytuł intryguje".
U Schmidta zawsze tytuł i blurb intryguje, a całość okazuje się bardzo japońska - takase. Niby można, tylko po co...
"póki co tomy 1-3"
Póki co to brzydki rusycyzm niepoprawny w polszczyźnie.
Nie widzę w tych polecanych nic interesującego, o czym bym nie wiedział. Może warto zapuścić żurawia do mniej znanych wydawców? Na przykład Marpressu, który na czerwiec zapowiada lapońskie fantasy z odniesieniami do polskiej kultury - Juhani Karila "Polowanie na małego szczupaka". A przypomnę, że to ten wydawca wydał nr 1 - moim zdaniem, oczywiście - w fantastyce na rynku polskim AD 2020, czyli estońskie fantasy: Andrus Kivirähk "Człowiek, który znał mowę węży".


Marcin Knyszyński, 29-05-2021 16:04:
Kurczę, szkoda, że dopiero w przyszłym roku. Podali jakieś tytuły może?
Bardzo dobra wiadomość. Liczę na wznowienie "Prawdy półostatecznej".

Paweł, 28-05-2021 21:17:
A propos kolejnych utworów Dicka w rebisowej serii to zapowiedzieli że na pewno będą w przyszłym roku więc pozostaje tylko cierpliwie czekać :)

Lod jest genialny, czyta sie z zaparatym tchem, kazde zdanie, kazda strone, kazdy rozdzial... podroz w pociagu i tyle w niej wydarzen, genialne nowatorskie przemyslenia, fenomenalnie inteligentne humorystyczne dialogi, zaskakujace sceny, ciakawi, niepospolici bohaterowie troche nieziemscy w ich oryginalnosci i geniuszu. Zostalo mi jeszcze 356 stron do przeczytania... youpiiii :)


Marcin, 10-05-2021 16:31:
@mbw - ale dla odmiany właśnie kończę "W 80 dookoła świata" i jest rewelacyjnie. Zwłaszcza, że jest pretekst do posiedzenia nad mapą.
@Marcin — brzmi bardzo zachęcająco; muszę sobie przypomnieć :>

Robert, 10-05-2021 14:48:
Dawny bardzo wątek, ale... dodałbym Eugeniusza Pauksztę i jego "Złote korony księcia Dardanów" i ciąg dalszy "W cieniu hetyckiego Sfinksa". Kapitalna historia dająca też obrazek życia polskiej kolonii w Turcji. I jeszcze autor kojarzony bardziej z kryminałem milicyjnym czyli Jerzy Edigey i jego cykl "Szpiedzy króla Asarhaddona", "Strzała z Elamu" i "Strażnik piramidy". A na koniec - kolejny kojarzony z kryminałem autor - Maciej Słomczyński czyli Joe Alex i jego "Czarne okręty". Kto wie, może to od Białowłosego Geralt wziął kolor włosów? :)

Ale to należy traktować jak eseistyczną powieść: nie chodzi o to, ile w tym faktów, ale o to, jak się czyta i jak daje pomyśleć ;-)
Bo to stek bzdur, powielający dawno już obalony mit "samotnika z Providence". Kilka zdań poświęca temu Mateusz Kopacz w posłowiu do "Zewu Cthulhu" Vespera z 2019 roku, a szczegóły można doczytać w innych źródłach.
Na obronę Francuza należy wszak dodać, że pisząc tę biografię bazował on na wówczas dostępnych materiałach w jego ojczystym języku, wiec wina leży nie tylko po jego stronie.
A to czemu?
O tej biografii Lovecrafta autorstwa Houellebecqa to lepiej nie wspominać publicznie.


robmar, 02-05-2021 16:03:
dla mnie Ursula była pisarką skupiającą się czesto na nieporozumieniach (szczególnie kulturowych, wynikających z inności), więc koncepcja nieudzielania porad i płynący z niej kryzys odebrałem jako oś książki; mającą wywołać dysonans u czytelnika, ale nieuniknioną


El Lagarto, 27-04-2021 23:55:
Szacunek
Również dziękuję i gratuluję wytrwałości, cieszę się, że udało się dociągnąć ten cykl do końca. Liczę na więcej podobnych :)
Dzięki za ten cykl artykułów o powieściach Dicka, pozostaje mieć nadzieję, że Rebis wyda jeszcze te kilka do tej pory nie przetłumaczonych na polski.


Wojciech, 11-04-2021 14:14:
Beatrycze, ja wciąż pamiętam, jak po publikacji satyrycznego w swej wymowie opowiadaniu o copy writerze przyszedł na redakcję mejl od człowieka całkiem poważnie chcącego kimś takim zostać i pytającego nas, jak to zrobić.

Beatrycze, 02-04-2021 13:47:
A to w sumie jest ciekawe - czy to znaczy, że te boty przeszukują Internet w poszukiwaniu artykułów, gdzie pojawiają się określone słowa kluczowe (szczęśliwie software nadal nie rozumie humoru) i wrzucają tego rodzaju komentarze. Inna sprawa - czy po poziomie głupoty tych "ofert" można wnioskować, jaką głupotę ich adresatów zakładają twórcy?

Felix , 02-04-2021 05:05:
Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę powiadomić ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkiego iluminatu, o tym, w jaki sposób pomógł mi wielki członek iluminatów. Nazywa się pan Harris. Pomaga mi odzyskać życie ze stanu śmierci. po około 5 latach i sześciu miesiącach zwolnienia. Po tym, jak został oszukany przez tak wielu członków Iluminatów. Byłem beznadziejny, finansowo załamany przez te lata. Ale pewnego dnia, kiedy przeglądałem Internet, natknąłem się na post członka Wielkiego Iluminatów, pana Harrisa, mówiącego, że możesz być sławny, bogaty i odnoszący sukcesy w życiu, będąc członkiem wielkich iluminatów, natychmiast skontaktowałem się i Wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mnie i pomógł, a ja płacę za formularz rejestracyjny członkostwa, który zostanie użyty do inicjacji mnie, i zostałem inicjowany do wielkiego nowego porządku świata iluminatów. Następnie przekazali mi wszystkie wytyczne i powiedzieli, że wszyscy nowi członkowie są nagradzani kwotą 1 000 000 dolarów w gotówce po inicjacji. Z pomocą pana Harrisa. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli wcześniej nie udało Ci się zdobyć oszustów lub po raz pierwszy szukasz kogoś, kto pomoże Ci zostać członkiem, radzę spróbować pana Harrisa. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego pragniesz w swoim przyszłym życiu, skontaktuj się z nim E-mail: illuminatiofficial565@gmail.com lub WhatsApp +2348056051569.


minuteman, 02-03-2021 23:19:
Z fantastyki nic nie wyszło? ;)

1 2 3 107 »

Polecamy

Smętny finał

Tajemnica złotej maczety:

Smętny finał
— Konrad Wągrowski

Stukasy, Wellingtony, Halifaksy!
— Konrad Wągrowski

O wolność waszą i naszą
— Konrad Wągrowski

Na wielbłądzie boli tyłek
— Konrad Wągrowski

Z Łosiem na łowy
— Konrad Wągrowski

Przybywając do PRL-owskiego raju
— Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2021 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.