dzisiaj: 19 marca 2018
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CLXXIV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

dvd i blu-ray

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
[1] 2 3 52 »


freynir, 16-03-2018 17:44:
Owszem, bliźnaczki mają wszystkie typy harf, ale bardziej niż wyglądem kierowałem się brzmieniem. Na francuskich stronach internetowych również ciężko coś dokładniej znaleźć. Prawdopodobnie dopiero zapytanie samej instrumentalistki o model harfy pozwoliłoby rozstrzygnąć wątpliwości.
PS- na starszych filmach grała na akustycznej,np.:
https://m.youtube.com/watch?v=ogUe1OeTvl8

Beatrycze, 16-03-2018 12:11:
Hmm, a czy bliźniaczki nie mówiły gdzieś, że mają harfy akustyczne, elektryczne i elektro-akustyczne i te czarne to właśnie były elektryczne?
Ale po prawdzie to nie pamiętam dokładnie. Też ich czasami słucham, najbardziej lubię cover fade to black:
https://www.youtube.com/watch?v=GiWG_KNFFgo

freynir, 16-03-2018 10:49:
Naturalnie miało być zupełnie

freynir, 16-03-2018 10:47:
Jedna drobna uwaga- dziewczyna gra (podobnie jak Harp Twins) na harfie elektro-akustycznej, nie na elektrycznej. Różnica niewielka, acz zasadnicza, zópełnie jak między gitarą elektryczną a elektro-akustyczną «[;-%


Przemek, 12-03-2018 00:28:
@Robert
Slowdive to akurat jedno z największych rozczarowań 2017 roku


freynir, 05-03-2018 12:02:
Co do sposobu śpiewania wokalistki z "Yousei Teikoku", to jest to raczej maniera, niż cecha charakterystyczna języka japońskiego. Japońska scena muzyczna? (mają tam odrębne podgatunki anime"od zera do idola" i "zespoły muzyczne" ,gnarf). Jest to szerokie i nieprzebrane pole, na którym triumfy święci głównie pop i jap-rock. Można tam znaleźć i perełki, jak i kakofonię godną samego Kakofonixa.


Achika, 15-02-2018 11:36:
Jaki cudny komentarz o tym byłym basiście :-))) A "Celynę" zawsze bardzo lubiłam i swego czasu znałam na pamięć, z wyjątkiem jednego kawałka, że coś tam coś tam na potłuczonym szkle, bo nie mogłam się dosłuchać, a internetu jeszcze wtedy nie było, żeby sobie tekst znaleźć.

Włóczykij mnie przerasta, tu trzeba tęższej głowy. Wychodzi na to, ze ta okładka nie tylko nie jest jedną z najgorszych, ale to wręcz Arcydzieło, poddające się niezliczonej ilości interpretacji... Zresztą podejrzewam, że takich okładek jest tu więcej, choćby ascetyczna, ale jakże sugestywna Wally Tusk & The Film Club „The Greatest Depression”. Przyznać się dziewczyny, pewnie niejednej z was żywiej zabiło serca na jej widok.
A tak w ogóle dzięki dla pana "Pi" za dobór okładek oraz podpisy pod nimi. Dobra robota.

Beatrycze, 07-02-2018 13:12:
Hmm, ciekawe... I pomyśleć, że przegapiłam to drugie dno.
Może naczelnik jest zazdrosny o sukces, wiecie rozumiecie, krasnoludek z toporem powali krzyżaka, a potem się go kop do rzeki i ja zwyciężyłem. Ponadto krasnoludek wygląda na przedstawiciela prostego ludu, a marszałek komunistów nie lubił zdaje się.
A jakieś interpretacje odnośnie roli Włóczykija z dzidą buszującego w zbożu?
Jak to co robi - siecze na prawo i lewo. W końcu ta rzeka krwi nie wzięła się znikąd. Ta okładka w ogóle ma drugie dno. Na pierwszy rzut oka naczelnik powala wielkiego mistrza strzałem z palca, ale jak się przyjrzeć to załatwił go właśnie ten mały "no name". Tylko dlaczego naczelnik chce mu zasadzić kopa?

Beatrycze, 05-02-2018 23:31:
Przy okazji, zastanawia mnie co na okładce "Projektu Patryoci” robi mały chłopek z toporem, bo jego sobie z niczym nie mogę skojarzyć.
Okładka St. Vincent „Masseduction” nie jest taka zła... ;)

Beatrycze, 04-02-2018 20:58:
Lubię te zestawienia.
Aczkolwiek dziewuszka siedząca koło stosu wyrzuconych monitorów znalazła się w nim, moim zdaniem, niesłusznie.
Zabrakło jakichś koszmarków metalowych ;P


freynir, 03-02-2018 13:24:
Daddy's Boys- próbowałem to odsłuchać- nie da się. Początkowo myślałem że to jakiś noise/core, ale nie, nawet tam nie słychać żadnego zgrania między muzykami.
Dua Lipa- umknęło im "ż" na okładce, domyślcie się gdzie
"Aurum"- nie jest aż takim rozczarowaniem, u Anji już od dłuższego czasu słychać zmęczenie materiału, na szczęście nie zrobiła tego co Chylińska, ale może jak Nosowska- powinna zrobić sobie dłuższą przerwę.

Beatrycze, 02-02-2018 14:42:
@zyx
"Cyan" była pierwszą płytą Clostera, jaką słuchałam i od niej się zaczęło moje zainteresowanie zespołem. Chyba najbardziej lubię właśnie ją, prócz tego "Scarlet" i "Graphite" (choć na tej ostatniej trochę za dużo elektroniki, jak dla mnie)("Violet" jakoś mniej, choć sama nie wiem, czemu).
@zyx - Do klasyków typu "War", czy "Achtung Baby" to nawet nie ma co porównywać. Ale coś jest na rzeczy z tą pozą Bono, bo ostatnim albumem, który mi się podobał jest "No Line on the Horizon", ale nie wracam do niego prawie wcale. I właśnie nie wiem, czy to nie ma czegoś wspólnego z tą pozą, o której mówiłeś.
@Pi
No tak, ale ja przyrównuję ich ostatnie płyty do ich najlepszych, jak "War" i wtedy widać, że jednak nie dają rady.
Do tego Bono w tej swojej pozie zbawiciela świata stał się już dawno swoja własna karykaturą. Niby nie powinno to wpływać na odbiór samej muzyki, ale jednak...
Co do Closterkellera - nie znam dobrze ich ostatniej twórczości, ale kiedyś bardzo podobała mi się płyta "Cyan". Chwilami grzali tam jak prawdziwi metalowcy i jednocześnie super melodyjne to było.

Beatrycze, 02-02-2018 12:25:
W poprzednich płytach, może wyjąwszy same początki podobały mi się zwykle wszystkie piosenki (choć może już po prostu na etapie wydania tych płyt wyrastałam z bezkrytycznego uwielbienia), w "Aurum" są takie, które zawsze przewijam. Choć jest tam też sporo dobrych piosenek. Podobnie "Nero" ma lepsze i gorsze momenty.
Ale "Bordeaux" to jest koszmar na krążku... Brr
Nie skuszę się już na następną.
@zyx - U2 genialne nie jest, ale ponieważ wypada lepiej niż "Songs of Innocence", daje radę;
@Beatrycze - nigdy nie byłem fanem Closterkellera, ale dziwią mnie tak ostre opinie o nowych albumach grupy. Zwłaszcza "Aurum" wg mnie może konkurować z krążkami z lat 90. "Virivian" jest trochę za długie i ma mielizny, ale generalnie daje się słuchać.
Dua Lipa - album przeciętny, ale że są tam same wypełniacze to się nie zgodzę, "New Rules” wyróżnia się korzystnie na tle współczesnej popowej papki.
Pełna zgoda co do Prophets of Rage, zdziadzieli nam panowie - chcieliby a nie mogą.
Brakuje mi w zestawieniu U2 - pozer Bono i The Edge ze stępionym gitarowym ostrzem zasługują na dziesiątkę jak mało kto.

[1] 2 3 52 »

Polecamy

Ranking filmów oscarowych

Oscary 2018:

Ranking filmów oscarowych
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja przyznaje Oscary
— Piotr Dobry, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Najlepsze filmy
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Najlepsi aktorzy
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski

Kategorie techniczne
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2018 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.