Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 października 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Październik 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
Sezon komiksowy w pełni, MFKiG w Łodzi trwa, więc duża liczba premier nie dziwi. Może przydałoby się nam więcej komiksowych festiwali, żeby rozruszać rynek?

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Październik 2011

Sezon komiksowy w pełni, MFKiG w Łodzi trwa, więc duża liczba premier nie dziwi. Może przydałoby się nam więcej komiksowych festiwali, żeby rozruszać rynek?
Cykl ten ma za zadanie przybliżyć czytelnikom najciekawsze komiksowe nowości, które w nadchodzącym miesiącu trafią na księgarskie półki. „Esensja” podpowiada, w które tytuły warto zainwestować czas i pieniądze. Nie dajemy gwarancji, że wszystkie polecone przez nas pozycje są genialne lub przynajmniej wybitne – niektóre mogą być tylko dobre. W zwięzłym uzasadnieniu obok okładki każdego z dzieł podajemy powody, dla których dany komiks znalazł się w naszym prestiżowym zestawieniu najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca. Temu czy zgadzacie się z naszymi dotychczasowymi rekomendacjami czy nie, możecie dać wyraz na naszej Liście Przebojów Komiksowych, a jeśli jakiś ważny, ciekawy komiks umknął naszej uwadze, wytknijcie nam to w komentarzach poniżej.
NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Hergé – „Tintin: Tintin w kraju Sowietów, Tintin w Kongo”
Potrójne brawa dla Egmontu za konsekwencję w przybliżaniu polskim czytelnikom komiksowej klasyki. A przecież „Tintin” to ojciec wszystkich komiksów, klasyka klasyki. Brawa „potrójne”, bo w październiku dostaniemy aż trzy albumy, w sumie dziewięć historii. Swoistą ciekawostką jest to, że będzie tam pierwszy album z przygodami sympatycznego reportera – „Tintin w kraju Sowietów” oraz ostatni – „Tintin i Alph-Art”. I co ważne, wśród tych albumów są już wszystkie, które w Polsce dotychczas nie były wydane.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michał (Śledziu) Śledziński – „Osiedle Swoboda (wydanie uzupełnione)”
Nie chce nam się wierzyć, że jest jakiś miłośnik komiksów w naszym kraju, którego trzeba byłoby zachęcać do lektury „Osiedla…”. Natomiast z pewnością są tacy, których zaskoczyło szybkie wyczerpanie nakładu poprzedniego wydania. I to głównie z myślą o tych osobach umieszczamy informację o kolejnej edycji kultowego dzieła Śledzia. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że album będzie uzupełniony o nową historię.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek – „Funky Koval #4: Wrogie przejęcie”
Na kolejną część najlepszego polskiego komiksu s-f przyszło nam czekać dwadzieścia lat. Ci którzy śledzili „Wrogie przejęcie” w Nowej Fantastyce pewnie mają już wyrobione zdanie na temat tego komiksu. Opinie na temat komiksu były różne, delikatnie mówiąc nie zawsze pozytywne. Cóż, może w kolorze i w jednym kawałku historia ukaże się z innej, lepszej strony. A poza tym, to w końcu jest Koval i dla zasady wypada go mieć na półce.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Askold Akiszyn, Michaił Zasławski – „Mistrz i Małgorzata”
Czy legendarne dzieło Bułhakowa można przełożyć na język komiksu? I czy w ogóle taka adaptacja ma sens? Dyskusja, jaka rozgorzała po publikacji przykładowych plansz, pokazuje, że zdania są podzielone. Ale jeśli komuś miałoby się udać, to chyba właśnie Rosjanom. Trzymamy kciuki za Akiszyna i Zasławskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Sylvain Savoia, Marzena Sowa – „Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności”
Długo przyszło nam czekać na kolejną (trzecią) odsłonę polskiego „Persepolis”. O poprzednim tomie pisaliśmy grubo ponad dwa lata temu. Tym razem Marzena Sowa zabiera nas w czas upadku realnego socjalizmu w Polsce czyli w rok 1989. Oczywiście nadal oglądamy PRL oczami Marzi, czyli tak naprawdę samej autorki, która nie ukrywa, że cała seria jest oparta na jej wspomnieniach. Komiks czytać mogą właściwie wszyscy. Starsi na pewno odnajdą garść swoich wspomnień z dzieciństwa, młodsi dowiedzą się czegoś o historii swojego kraju.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak – „Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe”
Zbigniewa Kasprzaka znamy przede wszystkim z serii „Yans” (przejętej od Grzegorza Rosińskiego) oraz „Halloween Blues”, pokręconej historii kryminalno-spirytystycznej. Dzięki wydawnictwu „Ongrys” będziemy odkryć nieznaną dotychczas szerzej kartę w twórczości Kasprzaka. Jest nią komiksowa adaptacja biografii Marilyn Monroe. Wersja oryginalna pojawiła się w roku 2006 nakładem wydawnictwa Casterman. O ile jesteśmy sceptyczni odnośnie komiksów biograficznych, to trzeba przyznać, że opinie na temat francuskojęzycznego wydania były więcej niż pozytywne. I to w odniesieniu zarówno do scenariusza jak i rysunku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nikodem Cabała, Edvin Volinski – „BiOCOSMOSiS: Atlana”
Cykl BiOCOSMOSiS jest bardzo dobrze znany polskim czytelnikom, zyskał wielu zwolenników, a autorzy nawet dostąpili zaszczytu publikacji w słynnym „Heavy Metal”. Odnotowujemy więc pojawienie się kolejnej części rodzimej space opery, zatytułowanej „Atlana”. Opis wydawcy sugeruje dzieło o niemałym rozmachu – przyznajemy, że na to bardzo liczymy.
koniec
2 października 2011

Komentarze

03 X 2011   15:17:42

Jak zwykle Mucha Comics i wydawnictwa mangowe zignorowane. Ale do tego już się przyzwyczaiłem na tym portalu.

03 X 2011   16:19:05

Październikowe PKM jest pierwszym od kilku miesięcy, w którym nie ma mangi. Co do Muchy to na stronie wydawnictwa nie ma żadnej zapowiedzi na październik, nie dostaliśmy też żadnego info na ten temat od wydawcy.

11 X 2011   20:44:33

polecam duńską stronę: http://gfloystudio.tempdom.com/nyheder-15/ która jest aktualizowana o wiele częściej. Większość oferty się pokrywa.

11 X 2011   21:35:24

@qwerty: dzięki za link, jednocześnie biję się w pierwsi bo jednak umknęli mi "New Avengers: Sentry" na październik

18 X 2011   12:26:08

@Marcin
Na stronie wydawnictwa nie ma żadnych zapowiedzi bo polska Mucha przerzuciła się na facebooka - http://www.facebook.com/pages/Mucha-Comics/180384102038842

Detektyw Fell - listopad

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Pod prąd czasu i poza przestrzeń
Marcin Knyszyński

24 X 2021

„Przed nami nikt nigdy nie opowiadał takich przygód. W tej serii wszystko jest możliwe. Każdy nowy album może nas zaprowadzić wszędzie, gdzie tylko zechcemy” – tak o „Valérianie” pisał Jean-Claude Mézières, znany i popularny francuski rysownik komiksowy. To on, razem ze swoim wieloletnim przyjacielem, słynnym Pierre’em Christinem, stworzył w latach sześćdziesiątych postać kosmicznego agenta podróżującego w czasie i jego wiernej towarzyszki. Poznajmy Valériana i Laurelinę!

więcej »

Kadr, który…: Oleg jest jednak trochę rozczarowany
Paweł Ciołkiewicz

21 X 2021

Zgarbiony mężczyzna siedzi przy punktowo oświetlonym, zastawionym akcesoriami do rysowania stole kreślarskim i coś zapamiętale tworzy. Za nim stoją półki z książkami, obok ustawiony jest komputer. Duży kontrast, grube szrafowanie, efekt suchego pędzla w postaci widocznych tu i ówdzie przetarć - wszystko to daje wrażenie pewnej surowości. Opis nad rysunkiem pogłębia tę atmosferę, informując czytelnika, że Oleg jest trochę rozczarowany.

więcej »

10 naj...: Dzień Nauczyciela
Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 X 2021

Prezentujemy dzisiaj, wbrew tytułowi, nie dziesięciu, ale aż czternastu (na 14 października - Dzień Edukacji Narodowej) nauczycieli z różnych, nie tylko polskich, komiksów. W komentarzach możecie głosować: czy wolicie urodziwą panią od matmy, surowego mistrza sztuk walki, a może po prostu… Romka?

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2021
— Esensja Komiks

Lipiec 2021
— Esensja Komiks

Czerwiec 2021
— Esensja Komiks

Maj 2021
— Esensja Komiks

Kwiecień 2021
— Esensja Komiks

Marzec 2021
— Esensja Komiks

Luty 2021
— Esensja Komiks

Styczeń 2021
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Santorini, wyspa ognia
— Konrad Wągrowski

Podwodne wykopywanie przybysza z kosmosu
— Konrad Wągrowski

Rozbitkowie ze strumienia nadprzestrzeni
— Konrad Wągrowski

Dwa wcielenia Yansa
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Funky, Brenda, Ais i Satham grają fair
— Konrad Wągrowski

Kiedyś to były czasy, dzisiaj czasów nie ma
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

O, Gilgamesz wrócił!
— Marcin Osuch

Krótko o komiksach: Jakaś taka amerykańskawa ta polska rodzinka…
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Jak Tajfun być
— Tomasz Nowak

Przygody Jacquesa muszkietera
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.