Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 października 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Lipiec 2012

Esensja.pl
Esensja.pl
Nadszedł czas gór, lasów, jezior i innych takich. Ale jeśli przypadkiem traficie do działu komiksów w jakiejś księgarni, to zwróćcie uwagę na komiksy, które prezentujemy poniżej.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Lipiec 2012

Nadszedł czas gór, lasów, jezior i innych takich. Ale jeśli przypadkiem traficie do działu komiksów w jakiejś księgarni, to zwróćcie uwagę na komiksy, które prezentujemy poniżej.

Cykl ten ma za zadanie przybliżyć czytelnikom najciekawsze komiksowe nowości, które w nadchodzącym miesiącu trafią na księgarskie półki. „Esensja” podpowiada, w które tytuły warto zainwestować czas i pieniądze. Nie dajemy gwarancji, że wszystkie polecone przez nas pozycje są genialne lub przynajmniej wybitne – niektóre mogą być tylko dobre. W zwięzłym uzasadnieniu obok okładki każdego z dzieł podajemy powody, dla których dany komiks znalazł się w naszym prestiżowym zestawieniu najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca. Jeśli jakiś ważny, ciekawy komiks umknął naszej uwadze, wytknijcie nam to w komentarzach poniżej.

NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Jeph Loeb, Tim Sale, Gregory Wright: „Batman: Nawiedzony Rycerz”
Lipiec zapowiada się miesiącem Człowieka-Nietoperza. Egmont wydaje kilka albumów o jego przygodach, a pierwszym z nich będzie „Nawiedzony rycerz”. To zbiór opowieści o „halloweenowej” tematyce. W dwóch pierwszych tradycyjnie Batman stawi czoła niezrównoważonym psychicznie złoczyńcom: Strachowi na Wróble i Szalonemu Kapelusznikowi. W trzeciej najgorszym wrogiem bohatera może być on sam. Zawarte w tym wydaniu historie nastrojem bardziej pasowałby do jesieni, niż do słonecznego lata ale skoro wydają to nie można narzekać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jim & Fane: „Małe zaćmienia”
Rzecz dla miłośników Francji (zwłaszcza południowej), zaćmień słońca i powieści graficznych. Zdawkowy opis wydawcy silnie kontrastuje z objętością albumu (prawie 300 stron!). Wygląda na to, że Timof zaczyna się specjalizować w długich historiach o życiu. A ponieważ na francuskojęzycznych stronach rzecz ma wysokie notowania, chyba warto spróbować.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Bill Finger, Frank Robbins: „Batman: Najlepsze opowieści”
Co jest lepsze od jednego Batmana? Więcej Batmanów. A jeszcze lepiej dwanaście. Kolejna pozycja o przygodach Mrocznego Rycerza zawiera tuzin opowieści. Album jest przekrojowy zaczynając od początków jego kariery jako zwykłego zamaskowanego pogromcy bandytów po skomplikowanego i dwuznacznego herosa realizującego współczesne mity. Na pewno zainteresuje wielbicieli Batmana zainteresowanych jakie zmiany przeszedł ich ulubiony bohater.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Yasung Ko: „Stigmata 1”
Dziesięć lat temu demony próbowały opanować świat. Wówczas nic im z tego nie wyszło jednak dziś tajna organizacja Watykanu nazwana RADEM ma pełne ręce roboty zwalczając odradzające się siły zła. Manga „Stigmata” to przykład tego, co się dzieje, kiedy Japończyk potrzebuje egzotycznej religii do swojego dzieła i postanawia wykorzystać chrześcijaństwo. Z jakiegoś powodu prawosławie i protestantyzm są pomijane w takich wypadkach. Innymi słowy można to nazwać rewanżem za eksploatację japońskiej kultury w mediach Zachodu.
koniec
2 lipca 2012

Komentarze

02 VII 2012   23:50:05

Jak można pominąć DKR i All Stara? O_O A Stigmata to straszna padaka.

03 VII 2012   15:34:01

I Blueberry'ego!

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Kadr, który…: Oleg jest jednak trochę rozczarowany
Paweł Ciołkiewicz

21 X 2021

Zgarbiony mężczyzna siedzi przy punktowo oświetlonym, zastawionym akcesoriami do rysowania stole kreślarskim i coś zapamiętale tworzy. Za nim stoją półki z książkami, obok ustawiony jest komputer. Duży kontrast, grube szrafowanie, efekt suchego pędzla w postaci widocznych tu i ówdzie przetarć - wszystko to daje wrażenie pewnej surowości. Opis nad rysunkiem pogłębia tę atmosferę, informując czytelnika, że Oleg jest trochę rozczarowany.

więcej »

10 naj...: Dzień Nauczyciela
Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 X 2021

Prezentujemy dzisiaj, wbrew tytułowi, nie dziesięciu, ale aż czternastu (na 14 października - Dzień Edukacji Narodowej) nauczycieli z różnych, nie tylko polskich, komiksów. W komentarzach możecie głosować: czy wolicie urodziwą panią od matmy, surowego mistrza sztuk walki, a może po prostu… Romka?

więcej »

Kadr, który…: O wilku mowa!
Paweł Ciołkiewicz

7 X 2021

Wilkołak jaki jest, każdy widzi. Wielkie zęby, przekrwione ślepia, ostre szpony i ogromne kudłate cielsko. Oczywiście zazwyczaj pała żądzą krwi. Zabije każdego, kto wejdzie mu w drogę – obojętnie, czy będzie to zwierzę, czy człowiek. Jego pragnienie zabijania jest niepowstrzymane. Gdy rusza na łowy, jest niezwykle groźny, ale trzeba przyznać, że na tle księżyca w pełni wygląda niezwykle efektownie. Szczególnie na komiksowych planszach.

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2021
— Esensja Komiks

Lipiec 2021
— Esensja Komiks

Czerwiec 2021
— Esensja Komiks

Maj 2021
— Esensja Komiks

Kwiecień 2021
— Esensja Komiks

Marzec 2021
— Esensja Komiks

Luty 2021
— Esensja Komiks

Styczeń 2021
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Krótko o komiksach: Luty 2002, cz. 2
— Wojciech Gołąbowski, Marcin Herman, Paweł Nurzyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.