
WASZ EKSTRAKT: | |
---|---|
Zaloguj, aby ocenić |
Po komiks marsz: Lipiec 2014Przy okazji czerwcowego PKM pisaliśmy o wakacyjnym uspokojeniu na komiksowym rynku a tutaj niespodzianka. Mocne uderzenie ze strony Egmontu (ponad dziesięć pozycji) przy wsparciu pozostałych graczy, powoduje, że trzeba wybrać się do księgarni. Dobrze, że jest dużo czasu na lekturę.
Esensja KomiksPo komiks marsz: Lipiec 2014Przy okazji czerwcowego PKM pisaliśmy o wakacyjnym uspokojeniu na komiksowym rynku a tutaj niespodzianka. Mocne uderzenie ze strony Egmontu (ponad dziesięć pozycji) przy wsparciu pozostałych graczy, powoduje, że trzeba wybrać się do księgarni. Dobrze, że jest dużo czasu na lekturę. Komiksowa science fiction stoi eksplozjami, planetami i najeżonymi bronią statkami kosmicznymi. Fajne rzeczy, ale czasem dla odmiany miło jest poczytać historie w innym tonie. Historie o świecie, którego nie niszczą wybuchy i złowrodzy kosmici, który pełny jest tajemnic i jest narysowany tak, jak obca planeta powinna wyglądać: z dziwnymi roślinami i zwierzętami, które wyglądają, jakby miały za sobą miliony lat ewolucji. Leo, czyli Eduard de Oliveira, pokazał, jak to robić, w seriach „Aldebaran” i „Betelgeza”. Kolejna gwiazda, pod jaką mają toczyć się przygody bohaterów, to Antares i warto będzie ją poczytać choćby dla samej wizji obcych światów. ![]()
Wyszukaj / Kup Naoki Urosawa – Monster #2 Pierwszy tom „Monstera” był mocny akcentem na komiksowym rynku. Polecić go można spokojnie nie tylko wielbicielom mangi. Co ciekawe, pierwszy tom praktycznie można byłoby uznać za zamkniętą, autonomiczną historię (w końcu to czterysta stron). W związku z tym, czytelnik nie bardzo wie czego może się spodziewać, jakie wątki zostaną rozwinięte, jakie nie zadane pytania znajdą odpowiedzi. Lektura na długie letnie wieczory. ![]()
Wyszukaj / Kup Fabien Nury, Sylvain Vallee – Pewnego razu we Francji #01: Imperium pana Józefai Pierwszy tom nagradzanej serii komiksowej swobodnie mieszającej fakty i fikcję z czasów drugiej wojny światowe, gdzie trudno ocenić, co jest historycznym faktem, a co wymysłem autorów. Józef Joanovici, kiszyniowski Żyd, który we Francji dorobił się fortuny, zaczyna współpracować z niemieckim okupantem. Cóż, moralność musi ustąpić miejsca przeżyciu, powie ktoś. Tyle że Joanovici jednocześnie finansuje La Resistance i być może szpieguje dla Kominternu. Więcej z jego bujnego życiorysu nie wypada zdradzać, by nie zepsuć komiksu, ale nawet do dzisiaj jest on pełen tajemnic. Nawet jeśli autorów zawiedzie wyobraźnia, to będą mieli z czego czerpać pomysły. ![]()
Wyszukaj / Kup Brian Bolland, Alan Moore – Batman – Zabójczy żart (wyd. II) Tego komiksu właściwie zapowiadać nie trzeba. Jedna z najważniejszych pozycji o człowieku-nietoperzu. Po prostu przypominamy tym, którzy nie załapali się na poprzednie wydanie. Junji Ito tworzy horrory. Z japońskim artyzmem rysuje dziwne, potworne i oryginalne rzeczy, które przydarzają się ludziom mającym pecha być bohaterami jego mang. W „Esensji” drżeliśmy już po lekturze jego „Spiral” i „Black Paradox”. Teraz czas na piekielne ciało niebieskie o fantastycznej i złowrogiej powierzchni (z oczami i mackami włącznie), pożerające planety i z sadystyczną powolnością zbliżające się do Ziemi. Gdzie tymczasem dziewczynie noszącej takie same imię – Remina – spanikowany tłum grozi śmiercią na stosie, za sprowadzenie zagłady. ![]()
Wyszukaj / Kup Jeph Loeb, Leinil Yu – Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki Lipcowa dawka superbohaterów przychodzi w postaci kolejnego tomu „Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela”. Cóż można napisać, co zwróciłoby uwagę na ten komiks bardziej niż tytuł? Jeden z filarów uniwersum Marvela leży martwy, zastrzelony na schodach sądu. Superbohaterowie muszą na to jakoś zareagować. Jak – dowiadujemy się w pięciu historiach noszących znamienne tytuły: Zaprzeczenie, Gniew, Negocjacje, Depresja, Akceptacja. Tytuł notki powinien właściwie brzmieć: „Damulka warta grzechu” i prawie cała reszta komiksów o Sin City. Wydawnictwo Egmont planuje bowiem na lipiec dodrukować większą część serii Franka Millera. Na etapie, w którym pojawiają się już dodruki, trudno wymyślić coś nowego, by zachęcić do zwrócenia uwagi na tę serię, zatem ograniczymy się do wyliczenia jej podstawowych zalet: twardzi mężczyźni o złamanych sercach, piękne i zdradliwe kobiety, podłe ulice złego miasta i dużo broni palnej. Czegóż więcej można chcieć? ![]() 13 lipca 2014 |
Lutowe mrozy nie przeszkodziły nam w pisaniu recenzji.
więcej »Buddy Baker to z pozoru superbohater jakich wielu. Oto „Animal Man” ze scenariuszem Granta Morrisona – jego pierwsze dzieło, które napisał dla Detective Comics. Z początku jest zupełnie normalnie, ale bardzo szybko robi się surrealistycznie, dziwnie i „po morrisonowemu”. Szalony Szkot naciera w pierwszym uderzeniu komiksowej „brytyjskiej inwazji na USA” – bezpardonowo i nie biorąc jeńców. Co tu się wydarzyło, u licha?
więcej »„Pip i Merry szaleją, skaczą z kwiatka na kwiat, alimenty zaległe płacą od wielu lat” – tak głosi znana w pewnych kręgach piosenka „Już nie wrócę do Shire”. W komiksie Adlera i Piątkowskiego zaszalał natomiast Frodo.
więcej »Dziś w Bieszczadach jest wesoło, przybył tu Tytus de Zoo
— M. Fitzner
The best of Romek
— M. Fitzner
Duch i Tytus w półpancerzu
— Konrad Wągrowski
Bawiąc, uczyć. Ucząc – nie nudzić
— M. Fitzner
Gdy dowciplina płynąć zaczyna
— Marcin Osuch
Właściwy człowiek na właściwym koniu
— Konrad Wągrowski
Niech Kapistran bęc, a Makary ryms!
— Konrad Wągrowski
The best of A’Tomek
— M. Fitzner
Ten Bałtyk to ocean czy jezioro?
— Konrad Wągrowski
Tytus 2009 (2)
— M. Fitzner
Istota absolutnie zła
— Marcin Knyszyński
Esensja czyta dymki: Kwiecień 2017
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski
Nic do stracenia
— Paweł Ciołkiewicz
Marvel: Chciałbym umrzeć jak Kapitan Ameryka
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski
Wybieramy komiks roku 2014 – nominacje
— Esensja
Żart, który się nie nudzi
— Sebastian Chosiński
Historia w obrazkach: Żyd, który nie dał sobie w kaszę dmuchać
— Sebastian Chosiński
Lista Przebojów Komiksowych: Notowanie XIV (lipiec 2012)
— Esensja
Lista Przebojów Komiksowych: Notowanie XIII (czerwiec 2012)
— Esensja
Lista Przebojów Komiksowych: Notowanie XII (maj 2012)
— Esensja
Luty 2021
— Esensja Komiks
Styczeń 2021
— Esensja Komiks
Grudzień 2020
— Esensja Komiks
Listopad 2020
— Esensja Komiks
Październik 2020
— Esensja Komiks
Wrzesień 2020
— Esensja Komiks
Sierpień 2020
— Esensja Komiks
Lipiec 2020
— Esensja Komiks
Czerwiec 2020
— Esensja Komiks
Maj 2020
— Esensja Komiks
Łabędzi śpiew
— Marcin Knyszyński
Po rewolucji
— Marcin Knyszyński
Jedenaście strzałów
— Marcin Knyszyński
Lekko w dół
— Marcin Knyszyński
Cokolwiek ci zrobi, nie krzycz
— Marcin Knyszyński
Hardboiled Berserker
— Marcin Knyszyński
Istota absolutnie zła
— Marcin Knyszyński
Kompletny Dredd
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski
Zmierzch rewolucji
— Marcin Knyszyński
Jeszcze bardziej typowy Leo
— Marcin Knyszyński
Komiks roku 2020 - nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2020: Komiksy
— Esensja Komiks
Nowy „Thorgal” już niedługo
— Esensja Komiks
Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks
10 najlepszych komiksów 2019 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2019 roku - nominacje
— Esensja Komiks
Bogusław Polch nie żyje
— Esensja Komiks
Plany Taurusa na rok 2020
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2019: Komiksy
— Esensja Komiks
Monstressa z kolejną nagrodą Hugo
— Esensja Komiks