Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 października 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #1

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 3 4 »
Praktycznie żaden z powyższych tytułów nie jest znany polskiemu czytelnikowi. Większość to tytuły wydawane w wydawnictwach niezależnych, paski komiksowe lub paradokumenty.

Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #1

Praktycznie żaden z powyższych tytułów nie jest znany polskiemu czytelnikowi. Większość to tytuły wydawane w wydawnictwach niezależnych, paski komiksowe lub paradokumenty.
Na początek filmy:
Znana jest obsada filmu "Spiderman": Peter Parker – Tobey Maguire ("The Cider House", "Cudowni Chłopcy"); Green Goblin – Willem Dafoe (Pluton); Mary Jane Parker – Kirsten Dunst ("Kruk 3: Zbawienie"); Harry Osborn – James Franco; Wujek Ben – Cliff Robertson, J. Jonah Jameson – J. K. Simmons; Dr Curt Connors – Ted Raimi. Reżyserią zajmie się Sam Raimi.
• • •
Ray Park (Darth Maul w "Gwiezdne Wojny: Epizod I" i Toad w "X-Men") zagra Iron Fista. Danny Rand, jako dziecko dorastał w sekretnej świątyni gdzieś na dalekim wschodzie. Po latach treningu wraca do Stanów aby pomścić swoich rodziców. To ogólny zarys scenariusza, który dopiero powstaje.
• • •
Blade 2: Bloodhunt - projekt jednej z postaci autor projektu: Timothy Bradstreet
Blade 2: Bloodhunt - projekt jednej z postaci autor projektu: Timothy Bradstreet
Zdjęcia do filmu "Blade 2: Bloodhunt" rozpoczęły się w lutym. Reżyserią zajmie się Guillermo del Toro. W rolę łowcy wampirów wcieli się ponownie Wesley Snipes. Blade będzie zmuszony zawrzeć sojusz z grupą wampirów, nazywających się Bloodpack, po to aby pokonać większe zagrożenie. Nad designem postaci i miejsc akcji pracowali między innymi: Timothy Bradstreet (etatowy rysownik okładek do Punishera i Hellblazera) i Mike Mignola (Hellboy). "Blade 2" ma być raczej horrorem, niż filmem akcji (którym była pierwsza część).
• • •
Najprawdopodobniej w lipcu tego roku, w USA odbędzie sie premiera filmu "Planeta małp". Jest to remake słynnego filmu, który będzie wyreżyserowany przez Tima Burtona. Związek z komiksem? Firma Dark Horse wykupiła licencje na adaptację komiksową scenariusza i na komiksowe prequele do filmu. Nie wiadomo jeszcze kto będzie pracował nad komiksami.
• • •
No Honor #1
No Honor #1
"No honor" to czteroczęściowa miniseria prosto z wydawnictwa Image. W ciele dwudziestowiecznego złodziejaszka odradza sie dusza starożytnego samuraja. Od tej pory te dwa różne umysły muszą dzielić to samo ciało, do czasu aż znajdą rozwiązanie tego problemu. Scenarzystka Fiona Avery zapewnia, że będzie to głęboka i przejmująca opowieść o tym co się stało z honorem w dzisiejszych czasach. Avery z wykształcenia jest archeologiem i antropologiem, spędziła ostatnio trochę czasu w Japonii i zakochała się w tamtej kulturze i obyczajach. Wszystko to zainspirowało ją do napisania scenariusza do "No honor". Rysunkiem zajął się Clayton Crain.
• • •
W kwietniu rozpocznie się ukazaywać kwartalnik "Draw". Będzie to profesjonalny podręcznik dla młodych rysowników i animatorów. Tworzony przez profesjonalistów, dla profesjonalistów. Mike Manley – redaktor naczelny zapewnia, że nie będzie to magazyn, który będzie uczył ’jak rysownac komiksy w stylu Marvela’. Będzie tam można przeczytać o różnych technikach rysowania, o zapomnianych dziś artystach i ich technikach, a nawet o tym jak podpisywać dobre kontrakty i dbać o swoje prawa rysownika. W pierwszym numerze będzie można przeczytać artykuły m.in takich sław jak: Dave Gibbons, Jerry Ordway, Bret Blevins. Ponadto lekcje szkicowania, kładzenia tuszu, kadrowania, zabawy z Photoshopem i inne.
• • •
Począwszy od marca, firma Oni, na swojej stronie internetowej (onipress.com) będzie umieszczać komiksy. Będą one zapisane w formacie .pdf. Najciekawsze jest to, że każda osoba po ściągnięciu ich będzie mogła je mogła na przykład wydrukować aby pożyczyć koledze, lub przesłać mu je w w formie elektronicznej. Co miesiąc będzie udostępniany jeden numer komiksu. Niestety wadą tego systemu będzie to, że udostępniony będzie tylko pierwszy numer. Następne trzeba będzie nabyć w sklepie. Na pierwszy ogień idzie seria "Witheout".
• • •
The Coffin #3
The Coffin #3
Seria "The Coffin" (Oni Press) jeszcze nie dobiegła do końca, a już zostały zakupione prawa do nakręcenia na jej podstawie filmu. Produkcją zajmie się sam James Cameron, na reżysera wyznaczono Guillermo del Toro (Blade II). Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tym kto będzie grał w filmie.
• • •
Mimo, że maxiseria Gartha Ennisa oraz Steve’a Dillona (twórców stojących za sukcesem jednego z flagowych tytułów linii Vertigo – Preacherem) ’The Punisher’, już sie zakończyła, wydawnictwo Marvel Comics nie zamierza opuścić fanów Franka Castle. W maju 2001 ma ukazać się paperback zawierający wszystkie dwanaście części przygód Punishera, a dwa miesiące później ma na półkach komiksowych pojawić się ma nowa seria komiksowa – tym razem miesięcznik. Pierwsze sześć numerów tworzyć maja ponownie panowie Ennis i Dillon. Wybuchowa rozrywka gwarantowana!
• • •
Aliens: Salvation and Sacrifice TPB
Aliens: Salvation and Sacrifice TPB
"Aliens: Salvation and Sacrifice" to trade paperback zawierający chyba dwie najlepsze historie z obcymi. "Salvation" (scenariusz Dave Gibbons, rysunki Mike Mignola i Kevin Nowlan) to opowieść o gwiezdnym transportowcu, który rozbija się na dzikiej planecie. Jego załoga musi stawić czoło śmiertelnemu ładunkowi jaki przewoziła – obcym właśnie. "Sacrifice" (scenariusz Peter Milligan, rysunki Paul Johnson), na niedawno skolonizowanej planecie jest wioska terroryzowana przez obcych. Ann McKay chce pomóc kolonizatorom, nie wie jednak, że wieśniacy skrywają własną mroczną tejemnicę… Całość liczy sobie 112 stron. Ukaże się jeszcze w lutym 2001 nakładem wydawnictwa Dark Horse.
• • •
Top Cow przygotowywuje się powoli do letniej premiery filmu "Tomb Raider". W marcu ukaże się pierwszy numer magazynu "Tomb Raider". Będzie on rozprowadzany w sklepach specjalistycznych i w stoiskach z prasą. W pierwszym numerze będzie można znale¼ć dwa pierwsze numery serii, autorstwa Dan Jurgens (scen) i Andy Park (rys), ponadto wywiad z Jurgensem i garść informacji o Tomb Raiderze, dotyczących filmu i gier komputerowych. W numerze drugim, który ukaże się w maju, znale¼ć będzie można 3 i 4 numer serii, zdjęcia z filmu i kilka plansz z przygotowywanej nowej miniserii z Lara Croft – tym razem rysowana przez Adama Hughesa. Również w maju ukaże się drugi trade paperback – "Mystic Artifacts" – zawierający numery 5-10 serii. Ponadto Top Cow wypuści prequel (prequele?) do filmu oraz komiksową adaptację filmu. Premiera w USA wyznaczona jest na lipiec 2001. Na stronie www.tombraidermovie.com możecie obejrzeć trailer.
• • •
W drugim, planowanym na maj 2001, zbiorze esei Spidera Jerusalema – bohatera komiksu ’Transmetropolitan’ (pisanego przez Warrena Ellisa) – bedziemy mogli zobaczyć między innymi prace takich artystów jak: J. Scott Campbell, Liam McCormack Sharp, Bill Sienkiewicz, Alex Maleev, Chris Sprouse, David Lloyd, Kevin Nowlan, Kevin Maguire, Brian Michael Bendis, Michael Avon Oeming, Chris Weston, Jill Thompson, Steve Lieber oraz Carla Speed McNeil. 48 stronicowy album ma być zatytułowany ’Filth of the City’.
• • •
Queen and Country #1
Queen and Country #1
W marcu nakładem Oni Press ukaże się komiks "Queen & Country". Będzie to opowieść szpiegowska. Główną bohaterką jest Tara Chance – agentka brytyjskiego wywiadu (pojawiała się epizodycznie w serii "Witheout" pod przybranym nazwiskiem – Lily Sharpe). Jej zadaniem ma być tajemnicze zabójstwo gdzieś w Kosowie. Zaraz po tym dzielna agentka znajdzie się w niebezpieczeństwie i będzie musiała ratować własną skórę. Scenariusz pisze Greg Rucka (pisze scenariusze do "Detective`s Comics"). Rysunkiem zajmie się Steve Ralston (niezbyt znany dotychczas twórca sieciowych komiksów). Ten duet stworzy pierwsze cztery numery, które będą tworzyć zamkniętą opowieść. Cała seria nie będzie miała ani etatowego scenarzysty, ani etatowego rysownika. Kolejne, jakby miniserie, będą tworzone przez rózne zespoły artystów. "Queen & Country" będzie czarno-białym dwumiesięcznikiem, przeznaczonym dla dojrzałego odbiorcy. Aha, okładki do pierwszych czterech numerów namaluje Tim Sale.
• • •
nowa szata graficzna okładek Marvela
nowa szata graficzna okładek Marvela
W kwietniu 2001 zmieni się szata graficzna komiksów z wydawnictwa Marvel. Na samej górze okładki widnieć będzie czarna belka z białym napisem "Marvel Comics". Poniżej będzie logo oraz "kółeczko bohatera", w którym będzie rysunek postaci (lub grupy), która występuje w komiksie. Rysunek obok powinien dać Wam ogólne wrażenie jak to będzie wyglądać. Swego wyglądy nie zmienią jedynie komiksy z serii "Ultimate" i "Marvel Knights". Zmiana ma na celu lepsze wyeksponowanie tytułów wydawnictwa, oraz wprowadzenie dawnej numeracji w tytułach, którym przydarzyło się wystartować z nowym ’#1’. Od tej pory tytuły takie będą miały na okładce swój aktualny numer oraz numer jaki posiadać powinny, od ukazania sie pierwszego zeszytu pierwszego woluminu serii.
1 2 3 4 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Kadr, który…: Oleg jest jednak trochę rozczarowany
Paweł Ciołkiewicz

21 X 2021

Zgarbiony mężczyzna siedzi przy punktowo oświetlonym, zastawionym akcesoriami do rysowania stole kreślarskim i coś zapamiętale tworzy. Za nim stoją półki z książkami, obok ustawiony jest komputer. Duży kontrast, grube szrafowanie, efekt suchego pędzla w postaci widocznych tu i ówdzie przetarć - wszystko to daje wrażenie pewnej surowości. Opis nad rysunkiem pogłębia tę atmosferę, informując czytelnika, że Oleg jest trochę rozczarowany.

więcej »

10 naj...: Dzień Nauczyciela
Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 X 2021

Prezentujemy dzisiaj, wbrew tytułowi, nie dziesięciu, ale aż czternastu (na 14 października - Dzień Edukacji Narodowej) nauczycieli z różnych, nie tylko polskich, komiksów. W komentarzach możecie głosować: czy wolicie urodziwą panią od matmy, surowego mistrza sztuk walki, a może po prostu… Romka?

więcej »

Kadr, który…: O wilku mowa!
Paweł Ciołkiewicz

7 X 2021

Wilkołak jaki jest, każdy widzi. Wielkie zęby, przekrwione ślepia, ostre szpony i ogromne kudłate cielsko. Oczywiście zazwyczaj pała żądzą krwi. Zabije każdego, kto wejdzie mu w drogę – obojętnie, czy będzie to zwierzę, czy człowiek. Jego pragnienie zabijania jest niepowstrzymane. Gdy rusza na łowy, jest niezwykle groźny, ale trzeba przyznać, że na tle księżyca w pełni wygląda niezwykle efektownie. Szczególnie na komiksowych planszach.

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)
— Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.