Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 marca 2018
w Esensji w Esensjopedii

Najlepsze komiksy 2014 roku

Esensja.pl
Esensja.pl
Wybraliście komiksy roku 2014. Oto pierwsza dziesiątka tego zestawienia.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejna po „Pluto” kultowa manga. Autorem „Monstera” jest Naoki Urasawa, jeden za najbardziej utytułowanych mangaków. Głównym bohaterem cyklu jest doktor Kenzō Tenma, młody japoński chirurg pracujący w niemieckim szpitalu. Jego życie ulega gwałtownej zmianie, gdy spotyka niejakiego Johana Liebera. Na podstawie tej historii powstał serial anime. Sam „Monster” zdobył liczne nagrody, w tym Tezuka Osamu Cultural Prize oraz Shogakukan Manga Award. A także został wybrany komiksem roku 2014 przez czytelników Esensji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Najnowszy komiks Guy Delisle’a opowiada o czasie, jaki autor spędził z rodziną w Jerozolimie i okolicach Świętego Miasta. Z właściwą sobie spostrzegawczością, poczuciem humoru i dystansem do siebie opisuje on spotkania z Żydami, Palestyńczykami, pracownikami organizacji humanitarnych z całego świata; przechodzenie przez punkty kontrolne pilnowane przez izraelską armię, wycieczki wzdłuż słynnego muru bezpieczeństwa, czy zwiedzanie miejsc najważniejszych dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.
Ale w „Kronikach jerozolimskich” znajdziemy też opis codziennego życia w jednym z najdziwniejszych miejsc na Ziemi. Problemy z przedszkolem dla dzieci, ulicznymi korkami, pracą. Ten pełen niuansów i szczegółów niedostępnych zwykłym turystom zapis rocznego pobytu Delisle’a w Jerozolimie uważa się za najlepszy komiks w karierze twórcy „Pjongjangu”. Czego dowodem choćby nagroda za najlepszy album roku przyznana na międzynarodowym festiwalu komiksu w Angoulême.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Życie. Powieść graficzna” to epicka autobiografia jednego z gigantów japońskiej sceny mangowej.
Powstające przez jedenaście lat dzieło jest nie tylko opowieścią o tym jak marzenia o byciu twórcą mangi stają się rzeczywistością, ale także przejmującą historią o dorastaniu w powojennej Japonii.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Mroczne zwycięstwo” ukazuje początki kariery Batmana. Opiekun Gotham musi powstrzymać nieuchwytnego mordercę policjantów znanego jako Wisielec. Przydomek łotra pochodzi od pozostawianych na ciałach ofiar karteczek z grą w wisielca zawierających wskazówki na temat jego tożsamości.
Wśród podejrzanych znajduje się wielu przeciwników Człowieka Nietoperza – Two-Face, Joker, Riddler, Catwoman. Batman nie może ufać nikomu, nawet policji dowodzonej przez Jima Gordona, który niedawno awansował na komisarza.
Aby rozwiązać tajemnicę zbrodni, Mroczny Rycerz będzie musiał zwrócić się o pomoc do pewnego osieroconego chłopca…
Od tej pory świat będzie ich znał jako Dynamiczny Duet. Oto historia Batmana i Robina.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Locke & Key” to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka.
Seria została dwukrotnie nagrodzona British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Black Paradox” Juinji Ito to fascynująca brama do pokręconej wyobraźni jednego z ciekawszych twórców komiksowej grozy.
Dzieło Ito radzi sobie naprawdę nieźle w kategorii komiksowej grozy – gatunku niebywale trudnego do realizacji. Książki potrafią straszyć tym, że czytelnik wiele rzeczy zasygnalizowanych umie we własnym umyśle wyolbrzymić. Film może sobie zawsze pomóc montażem, muzyką i zdjęciami. Komiks jest statyczny i poprzez rysunki dość dosłowny. Nikt nie wyskoczy tu gwałtownie z szafki, nikt też nie przestraszy się narysowanego potwora. A jednak dziełom Juinji Ito, przez swą inność, oryginalność, łączenie grozy, groteski i scen mających budzić odrazę, udaje się wywołać co najmniej solidny niepokój.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Rork, który bardzo wcześnie poznał sekret pokonywania czasu i przestrzeni jest podróżnikiem, zmieniającym się niekiedy w badacza zjawisk paranormalnych.
Często oglądając spektakl własnego życia, ten wędrownik o długich, białych włosach usiłuje pozbierać kawałki swojego losu, aby odzyskać nad nim kontrolę. Podczas tych poszukiwań rozpocznie najniebezpieczniejszą ze swoich podróży: zjazd przyprawiający o zawrót głowy, w trakcie którego odkryje zapomniane tajemnice i stawi czoła przyczajonym demonom…
Drugie zbiorcze wydanie Rorka zawiera tomy: Gwiezdne światło, Koziorożec, Zejście i ostatni album, kończący cykl o białowłosym podróżniku pt. Powrót.
Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu wydania zbiorczego, również drugi zawiera niepublikowane teksty i ilustracje autora.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Pod koniec 1991 i na początku 1992 roku, w trakcie pierwszej intifady, Joe Sacco spędził kilka miesięcy z Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, podróżując i robiąc notatki. Przeprowadził ponad 100 wywiadów z Palestyńczykami i Izraelczykami, aby zrozumieć naturę konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przystąpił do tworzenia Palestyny, w której połączył reporterskie techniki obserwacji, jako naocznego świadka, z medium komiksu, aby stworzyć opowieść o tym złożonym i nacechowanym emocjami problemie. Pokazuje tu wydarzenia z centrum palestyńskich doświadczeń, tworząc niezapomniany obraz, który maluje z wielką wnikliwością i niezwykłym humorem.
„Palestyna” otrzymała w 1996 roku American Book Award, ugruntowując pozycję Joe Sacco, jako czołowego twórcy reportaży komiksowych.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Pięć tysięcy kilometrów na sekundę” to jeden z najlepszych komiksów i miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Niesamowity klimat, nastrój wiecznego niespełnienia, utraconych szans, błędnych decyzji, a może po prostu realnego życia, które nie zawsze nagradza nas filmowym happy endem i jest pasmem wątpliwych wyborów? Bohaterowie w żadnym z momentów nie są pewni, czy dokonali właściwego wyboru – a raczej zawsze czują wewnętrznie, że nie był on właściwy. „Pięć tysięcy kilometrów na sekundę” jawi się więc jako komiks o nieumiejętności komunikacji, o niezrozumieniu samych siebie, o ulotnej naturze miłości, o marzeniach i konfrontacjach z rzeczywistością, o przemijaniu i żalu. A to tylko garść możliwych interpretacji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wampir Fernand jest niepoprawnym romantykiem, który zwykł gryźć swoje ofiary tylko jednym kłem, aby nie pozostawić zbyt wiele śladów, na niczego nieświadomej ofierze. Jego problemem nie są jednak łowcy wampirów, a trudności z wyrażeniem własnych myśli oraz wybraniem jednej z dziewczyn, która odwzajemni jego miłość.
„Wampir” to bestiariusz miłości, tej, która napędza wampiry, ludzi drzewa, początkujące czarownice i golemy. Cała populacja niezwykłych stworzeń, przewijających się na łamach książki, nie szerzy postrachu i grozy, ale z pasją poszukuje swoich bratnich dusz. Historie te opowiadane są z dużą dozą romantyzmu i humoru, które zawierają w sobie sporo z telewizyjnego sitcomu i książkowych baśni. Komiks porusza uniwersalne dla każdego czytelnika tematy – miłość, stratę, pożądanie i zmysłowość. Joann Sfar w swoim komiksie nawiązuje do dziedzictwa artystycznego takich twórców jak Sempé i Quentin Blake, doskonale wplatając znane już im idee i naturalność w swój współczesny styl.
• • •
Upominki wylosowali:
Szymon Firlej, Kórnik
Maciej Wasielewski, Tarnowo Podgórne
koniec
30 stycznia 2015

Komentarze

31 I 2015   21:35:27

Świetna dziesiątka i zasłużone pierwsze miejsce dla "Monstera"!

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Kadr, który…: Bez dzwonków sań
Wojciech Gołąbowski

15 III 2018

Zima 1945/46, oddział majora Hieronim Dekutowskiego „Zapory” zimuje po wiejskich zagrodach. Sypie śnieg…

więcej »

Kadr, który…: Ani Thorgal, ani Shaigan
Marcin Osuch

8 III 2018

W swojej długiej już historii (35 albumów) zdarzyło się Thorgalowi nie być sobą. Ale tym razem nie chodzi o czas kiedy był Shaiganem.

więcej »

Po komiks marsz: Marzec 2018
Esensja Komiks

2 III 2018

Komiksowy marzec zapowiada się bardzo ciekawie. Wygląda na to, że w tej branży nie ma już „martwego” sezonu.

więcej »

Polecamy

Jedziemy po zioło

Marvel:

Jedziemy po zioło
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Koniec nieskończoności
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Nieskończoność megalomanii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ostatnie łowy doktora Octopusa
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Przeczytać Panterę i zapomnieć
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pokręcony komiks
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Warlock raz jeszcze
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Człowiek pociągający za sznurki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pogromca – moja miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Mroczna strona Marvela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zobacz też

Inne recenzje

Każde życie ludzkie jest warte tyle samo
— Paweł Ciołkiewicz

Wybieramy komiks roku 2014 – nominacje
— Esensja

Panie autorze!… Jak (nie)żyć?
— Sebastian Chosiński

Prezenty świąteczne 2014: 25 komiksów pod choinkę
— Esensja

Pyrrusowe zwycięstwo Batmana
— Sebastian Chosiński

Groza patentowana
— Sebastian Chosiński

Miłość obrazkowa, ulotna, niespełniona
— Konrad Wągrowski

Po komiks marsz: Październik 2014
— Esensja

Po komiks marsz: Wrzesień 2014
— Esensja

Przez żołądek do… zaświatów
— Konrad Wągrowski

Tegoż twórcy

Gra pozorów
— Paweł Ciołkiewicz

Esensja czyta dymki: Kwiecień 2017
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

„Ludzkie szczątki i wyrzutki społeczeństwa”
— Paweł Ciołkiewicz

Esensja czyta dymki: Grudzień 2016
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Krwawy bildungsroman
— Sebastian Chosiński

Nic do stracenia
— Paweł Ciołkiewicz

Historia lubi się powtarzać
— Sebastian Chosiński

Imaginarium doktora Sfarnassusa
— Paweł Ciołkiewicz

I jeszcze mocniej… i jeszcze raz…
— Sebastian Chosiński

Nie wkurzajcie potwora!
— Sebastian Chosiński

Tegoż autora

Largo Winch w marcu
— Esensja Komiks

15 najlepszych komiksów 2017 roku
— Esensja Komiks

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

10 najładniejszych okładek „Thorgala”
— Esensja

Wielki Ranking komiksów Thorgala
— Esensja

Ranking Thorgala – dziś trzecia dziesiątka
— Esensja

Komiksowy patronat
— Esensja

Wybieramy komiks roku 2014 – nominacje
— Esensja

Pomóż przy wydaniu przygód Tajfuna
— Esensja

Najlepsze komiksy 2013 r.
— Esensja

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.